[ Marisav @ 05.04.2010. 10:21 ] @
Potrebna mi je prvenstveno za devizno placanje u inostranstvu. Ima li neko Visa Electron od EFG banke i Intesa i kakva su vasa iskustva?

[Ovu poruku je menjao Marisav dana 05.04.2010. u 11:39 GMT+1]
[ dragancesu @ 06.04.2010. 23:58 ] @
Ako pod tim podrazumevas placanje preko interneta onda ti nije resenje. U principu elektron kartica je ulaz u svet platnih kartica i podrazumeva se provera stanja pre placanja i nije predvidjena za to sto bi tebi trebalo, obicno nemaju ceo broj, 16 cifara vec manje, obicno 8. A da bi se placalo preko interneta treba ti kartica sa svih 16 cifara i 3 cifre cvv, tj dodatna kontrola.

Vidi, neke banke daju elektron karticu gde se vide svih 16 cifara, sto bi trebalo da znaci da mogu da se koriste u tu svrhu.

Za to bi ti trebala visa classic ili kreditna ali za njih vaze posebni uslovi za izdavanje. Elektron mogu dobiti i studenti, tj lica koja nemaju stalna primanja.

Problem je sto je visa kreditna stalno aktivna tj otvorena, pa ako neko uvati broj moze da je zloupotrebi. Iz tog razloga se izdaje visa internet koju moze svako da dobije, ne trebaju stalni prihodi, treba samo devizni racun. Pogodnost je da se moze limitirati iznos za placanje ali i zakljucati/otkljucati pozivanjem call centra banke. Ima svih 16+3 cifre.

Ovo sto sam ti napisao vazi za vojvodjansku banku. Uslov za visa internet je da se otvori devizni racun i uplati 20 eur koje odmah mozes da trosis. Kartica vazi godinu dana, kosta 100 dinara. Imam je vec nekoliko godina i pozitivna iskustva.

Nadam se da si dobio odgovor



[ Marisav @ 07.04.2010. 22:55 ] @
Za placanje/kupovinu preko interneta vec nekoliko godina koristim uspesno Rajfajzenovu Visa Virtuon debitnu karticu. Dakle, kupovina preko interneta mi je jasna. Interesuje me Visa debitna Electron kartica, za placanje roba i usluga u inostranstvu. Kreditne me ne interesuju jer nisam sposoban za njih.
Ima li neko i od Rajfajzena Electron?

Bio sam nejasan u prvom postu. Moja greska.
[ MilanTarot @ 07.04.2010. 23:34 ] @
Verujem da nema apsolutno nikakve veze sto se placanje bilo cega putem POS terminala tice, koja banka ti je izdala VISA Electron karticu. Tj, svejedno ti je koje banke VISA electron karticu koristis: kod svih ces morati da na svom deviznom racunu imas dovoljno novca da bi platio zeljenu robu/uslugu, nije moguce da na prodajnom mestu prihvataju VISA E. karticu jedne banke dok neke druge ne prihvataju, provizija bi kod svih banaka trebalo da bude 0 procenata itd.

Ako gresim, neka me neko ispravi.
[ dragancesu @ 08.04.2010. 07:53 ] @
VISA elektron moze da se koristi u inostranstvu ako banka dozvoli, prvi uslov za to je da je za karticu vezan i devizni racun, u nasim uslovima EUR-ski. Neke banke su to posebno naplacivale.

VISA elektron je debitna sto znaci koliko para na racunu toliko moze da se trosi, s tim da za placanja u inostarnstvu postoji i neki limit koji na zahtev moze da se promeni, to je tipa 50 EUR dnevno u najvise 3 transakcije.

Za placanje u prodvnicama ne bi trebalo biti provizije, ali za uzimanje para na bankomatu ima, obicno je neki fiksni iznos + neki procent, ali to pitaj u banci cija je kartica.