[ KittyKat @ 05.04.2010. 11:51 ] @
Pre nekoliko dana imali smo prilike da čujemo izbor pesama za Evroviziju, koje je ovih puta komponovao Bregović.
Iskomponovao je ukupno tri pesme od kojih je jedna izabrana za našeg predstavnika:

http://www.youtube.com/watch?v=4xKeYFkB9Pw

Ubrzo nakon izbora, pesma (kao i sama organizacija) je naišla na mnogobrojne kritike, počev od diskutabilnog teksta do samog kvaliteta, zatim samopromocije Bregovića, i na kraju - promocije monopolističke "grand produkcije" koja je zašla u sve pore društva, pa eto, dogurala i to evrovizijske pesme...

Na ovom klipu Igor Brakus šaljivo recituje tekstove tri Bregovićeve pesme:

http://www.youtube.com/watch?v=PsiDIyDWZJI

Predlažem emisiju Olivere Kovačević "Da možda ne" u kojoj su otvorena mnoga pitanja, gosti su: Milan Stanković (predstavnik naš zemlje na takmičenju), Slađana Milošević, Saša Popović (direktor granda), Dušan Vesić (muzički kritičar), Duška Vučinić (PR rts-a).

http://www.rts.rs/page/tv/sr/s.../574361/Da++Mo%C5%BEda+Ne.html

U emisiji diskusija nije usko svedena na samu manifestaciju već su otvorena mnoga druga pitanja, recimo pitanje monopola koji grand produkcija ima danas, a o tome je legendarna Slađana Milošević imala štošta da kaže. Predlažem da se emisija odgleda.
[ vlada131 @ 05.04.2010. 12:05 ] @
Meni se izabrana pesma ne sviđa ni najmanje...

ALI...

Mislim da puno ljudi greši smatrajući Evroviziju nekim festivalom vrhunske muzike; to je, u najvećem broju slučajeva, gomila bezveznih tralalalala pesmica, tako da ova naša pesmica možda i postigne nešto, tj. možda ispuni cilj za koji je stvorena. Ponavljam, da ne bude da branim Bregovića, meni se ne sviđa i bezvezna mi je
[ Tyler Durden @ 05.04.2010. 12:08 ] @
Ja predlazem da se ne daje bilo kakav publicitet (to ukljucuje i diskusije na forumu) tim, hm, sta god da je sve to.
Tako da - batalite pricu. Samo im cinite uslugu.
[ srlexic @ 05.04.2010. 12:09 ] @
Sjajno, hvala puno, nisam stigao emisiju da pogledam.

Inače, preporučujem jučerašnju emisiju Olje Bećković, u kojoj je gostovao najveći lik među rokerima, Cane iz Partibrejkersa i beskrajno je interesantno bilo gledati, pored Krstića (Idoli) i muža Isidore Bjelice (ne sećam se ni kako se zove...)
[ KittyKat @ 05.04.2010. 13:12 ] @
Citat:
vlada131: Meni se izabrana pesma ne sviđa ni najmanje...

ALI...

Mislim da puno ljudi greši smatrajući Evroviziju nekim festivalom vrhunske muzike; to je, u najvećem broju slučajeva, gomila bezveznih tralalalala pesmica, tako da ova naša pesmica možda i postigne nešto, tj. možda ispuni cilj za koji je stvorena. Ponavljam, da ne bude da branim Bregovića, meni se ne sviđa i bezvezna mi je


Naravno, Evrovizija odavno važi za paradu kiča i političko poigravanje među državicama... Nisam htela ovom temom da se bavim nekim tako očiglednim stvarima kao što je upravo to, nego da iskažem revolt :P što je ta parada kiča samo produžena ruka onoga što nas okružuje ovde u Srbiji.
Zato sam predložila da se emisija odgleda... može se recimo čuti od Slađane Milošević koliko je u zapećku apsolutno SVE što nije grand (a kad kažem grand mislim čak i na uniformisano oblačenje), može se čuti izjava od momka koji je upućen u to što priča da etno pesma, etno muzika apsolutno nema veze recimo sa ovim trubama koje čujemo u samoj pesmi, može se čuti to da većina ljudi u Rusiji sluša hevi metal jer koliko sam razumela, njihovom mainstream scenom ne vlada monopol tipa granda kao kod nas... i tako dalje.
Šta se desilo sa 3k durom i gde su emisije poput nje? Zašto drugi nemaju pravo izbora?... Jednostavno se sve oko nas pretvorilo u jedan veliki grand... Zato i dalje važe predrasude da narkoman izgleda kao dugokosi izlizani roker... itd... široka je to tema

Citat:
Tyler Durden: Ja predlazem da se ne daje bilo kakav publicitet (to ukljucuje i diskusije na forumu) tim, hm, sta god da je sve to.
Tako da - batalite pricu. Samo im cinite uslugu.


A zašto tako da posmatramo? Zašto ne razgovarati o tome? Zašto gurati pod tepih neke stvari koje su naša svakodnevnica...

Citat:
srlexic: Sjajno, hvala puno, nisam stigao emisiju da pogledam.

Inače, preporučujem jučerašnju emisiju Olje Bećković, u kojoj je gostovao najveći lik među rokerima, Cane iz Partibrejkersa i beskrajno je interesantno bilo gledati, pored Krstića (Idoli) i muža Isidore Bjelice (ne sećam se ni kako se zove...)


Emisija je odlična, apsolutna preporuka od mene A ovu sa Oljom Bećković nisam gledala, da li ima neki link?
[ Ivan Dimkovic @ 05.04.2010. 14:00 ] @
Citat:
KittyKat
do samog kvaliteta


Pa ovo je apsolutno nepotrebni sastojak za kandidata za taj festival kic "instant" muzike.

Zapravo, koliko god to iracionalno zvucalo - ta njuska je najbolji moguci kandidat. Evrovizija je jedno politicko takmicenje u "instant" kic muzici koje takodje titra i podilazi najmanjem zajednickom sadrzaocu "narodnog" - ono apsolutni prosek ili ispod njega. Kako je rec "politicko" kljucna - cela ta predstava sa tim Bregovicem je zapravo odlican kandidat lokalnog laktanja i nacina poslovanja RTS-a i kamarile.

Covek upravo prestavlja svoj establisment u pravom svetlu, establisment koji i jeste stub oslonca tih kic-parada. Tako je i u svakoj drugoj zemlji sa tzv. "javnim servisima", samo stepen laktanja varira od geografske sirine.

Tesko i da bi se neki ozbiljan muzicar blamirao da se pojavi na tom kic-festu :-)
[ KittyKat @ 05.04.2010. 14:36 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: Pa ovo je apsolutno nepotrebni sastojak za kandidata za taj festival kic "instant" muzike.

Zapravo, koliko god to iracionalno zvucalo - ta njuska je najbolji moguci kandidat. Evrovizija je jedno politicko takmicenje u "instant" kic muzici koje takodje titra i podilazi najmanjem zajednickom sadrzaocu "narodnog" - ono apsolutni prosek ili ispod njega. Kako je rec "politicko" kljucna - cela ta predstava sa tim Bregovicem je zapravo odlican kandidat lokalnog laktanja i nacina poslovanja RTS-a i kamarile.

Covek upravo prestavlja svoj establisment u pravom svetlu, establisment koji i jeste stub oslonca tih kic-parada. Tako je i u svakoj drugoj zemlji sa tzv. "javnim servisima", samo stepen laktanja varira od geografske sirine.

Tesko i da bi se neki ozbiljan muzicar blamirao da se pojavi na tom kic-festu


Ok.. u redu što si ispravio ono za kvalitet, bilo je bespotebno navoditi to uopšte...

Mada je opet Bregović dobar muzičar, nije baš da proizvodi samo kič Mada ovo sve mu ide u prilog da se dodatno dobro izreklamira

Hahah u emisiji gospođa PR je izjavila da RTS nije Bregoviću dao ni dinara za ove kompozicije LoL!

Sad opet, da je i ove godine ostala Beovizija umesto Bregovizije, opet postoji šansa da bi se pokazao neko od autora, možda bi neki novi tekstopisac, kompozitor, aranžer isplivao na površinu... ovako, sve je prepušteno Bregoviću... :/ Samim tim, gomila drugih zanata (koreografi, kostimografi itd).... nisu ni oni dobili šansu da se pokažu!!

Nikako mi se ne sviđa ovaj monopol granda u saradnji sa rts-om... Što je mnogo, mnogo je... Grand u kompletu monopoliše mainstream-om u Srbiji, pa čak je i do Evrovizije dogurao... šta je sledeće?... :/
[ Nabukodonosor @ 05.04.2010. 14:54 ] @
Citat:
srlexic: Sjajno, hvala puno, nisam stigao emisiju da pogledam.

Inače, preporučujem jučerašnju emisiju Olje Bećković, u kojoj je gostovao najveći lik među rokerima, Cane iz Partibrejkersa i beskrajno je interesantno bilo gledati, pored Krstića (Idoli) i muža Isidore Bjelice (ne sećam se ni kako se zove...)


Jel ima negde da se skine?
[ mrkii @ 06.04.2010. 08:10 ] @
Svi se gade a svi prate i gledaju
[ bobiska @ 06.04.2010. 08:23 ] @
Citat:
mrkii: Svi se gade a svi prate i gledaju :)


Pa tako i treba. U mom slučaju, stvar opšte informisanosti. Gledam, da bih imao pravo da pljujem.