[ mbabuskov @ 06.04.2010. 14:39 ] @
Radi li iko SMS naplatu preko Fortuma? Gledao sam njihovu prezentaciju na BizBuzz-u, i nedavno se prijavio za servis. Nakon par dana mi stize sledeca poruka:

Citat:
Dear Customer,

Thank you for creating service with Fortumo
Now in Serbia, all services have to be approved and activated manually. Mobile operators demand a fully manual approval and they need to see the service before we can activate them.

In order to get your service active, you should send us your marketing materials, i.e. the place and the way you are promoting your service for the others to use it.

The correct marketing materials should include:
* service description
* keyword
* end-user price
* your customer support contact


Please update and request service approval again.


To mi bas nije jasno, na demo stranici naplate koju sam im poslao su svi ti podaci navedeni. Naravno, poslao sam im mail na [email protected], ali se niko ne javlja.

Pitanja:
- da li neko radi sa Fortumom i moze da mi kaze ili pokaze primer sta treba da im posaljem da bi aktivirali servis?
- da li neko zna neki kontakt telefon kojim bi mogao da dodjem do njih?

Malo mi deluju neozbiljni, pitam se sta cu raditi ako bude nekih problema oko naplate, ako jednostavno odluce da se ne javljaju i da ne salju pare.

Hvala unapred na svih odgovorima.


[ Alex Covic @ 06.04.2010. 15:39 ] @
Zdravo Milane,

Do Fortuma je vrlo jednostavno doći - mailom, na skype @fortumo, ili prostim searchom po ovom ili većini drugih foruma iz branše. Npr, ovde i ovde možete pronaći solidan broj informacija. Podršku telefonom ne pružamo.

Što se vašeg servisa tiče, zbog skorašnjih komplikacija na tržištu Srbije uveli smo manuelno odobravanje svakog servisa. Isto obično bude rešeno u roku od 24h (osim vikendom i praznicima). U vašem slučaju, čini mi se da je sve OK sa servisom, i verujem da će vam se tokom današnjeg ili sutrašnjeg dana javiti neko iz podrške. Javio bi se i ranije, ali i mi imamo pravo na već pomenuti vikend i uskršnje praznike :)

A po pitanju ozbiljnosti, mislim da Techcrunch ne bi uključio neozbiljnu kompaniju u svoju Top 100 startup listu.

Slobodno pitajte ako vas još nešto zanima, tu smo.
[ mbabuskov @ 06.04.2010. 15:53 ] @
E, ovo se zove podrska. Hvala lepo na brzom odgovoru.