[ dusan.kg @ 06.04.2010. 18:09 ] @
znam da je retardirano ali nisam siguran u ovo, dakle 066 pripaid je u pitanju recimo, ako ja šaljem ili primam mms da li se pored cene od 1 din. skida i protok od 66MB koji je bio u startu na kartici?
[ Take 5 @ 06.04.2010. 19:23 ] @
Ako postoji ostvaren protok podataka preko GPRS-a, normalno bi bilo da se to i tarifira.
Ne vidim kako bi MMS bio izuzet iz toga?
Znam pouzdano da se za email tarifira (zato ga godinama više i ne koristim preko mobilnog).
MMS sam prestao da koristim onog momenta kada sam ustanovio da mi naplaćuju svaku poslatu poruku, bez obzira da li je ona i stigla na primaočev telefon.
[ dusan.kg @ 06.04.2010. 19:30 ] @
a sad sam naišao da to ulazi u cenu MMS-a i da nema dodatnog skidanje GPRS saobraćaja, a da je odgraničenje na 200kb, a što se cene tiče ona u ovom paketu 066 iznosi 1din tako da mi je to ok, ali najgore je što jednostavno ne postoji mogućnost kupovine paketa podataka od recimo 50, 100 Mb
[ Miroslav Cvejić @ 07.04.2010. 14:55 ] @
MMS obično koristi drugi profil za prenos podataka. Preko tog profila ne može ništa drugo da se radi osim da se šalju/primaju MMS. U domaćem saobraćaju u cenu poruke je uračunat i prenos podataka. Ovo ne važi u roamingu. :(
[ dusan.kg @ 08.04.2010. 00:18 ] @
Hvala na odgovoru, a naleteh na samom sajtu MTS-a: "Vašu MMS poruku možete da pošaljete na drugi mobilni telefon i/ili na e-mail." , pa da li se MMS može slati kao mail na određenu mail adresu, odnosno kako bi to funkcionisalo i da li je neko i tako koristio MMS? malopre sam pokušao jednostavno upisati mail adresu i poslao je ali poruke nema :(
[ dusan.kg @ 08.04.2010. 00:24 ] @
Xa, xa slagao sam, stigao mi je MMS i kao mail (uz kašnjenje od desetak minuta) :D nisam ni znao za ovu mogućnost