[ PeeT777 @ 07.04.2010. 13:58 ] @
Pre nekog vremena tacnije 26.03.2010 sam se zeznuo i logovao na stranicu http://faceebooktema.t35.com sa mojom facebook login adresom i lozinkom, ubrzo sam video da sam napravio veliku gresku i brzo sam promenio lozinku na facebook-u, i mislio sam da sam se osigurao i koristio nekoliko dana dok na moje zaprepašćenje kada sam uveče 02.04.2010 pokušao da se ulogujem na facebook, dobio sam message da mi je account disabled, naravno odmah sam posumnjao da mi je nalog hakovan zbog moje nepažnje, pokušao sam da ga vratim preko ovog http://www.facebook.com/help/contact.php?show_form=disabled i sve sam odradio jedino kada sam security code trebao da posaljem na email, tad mi je prijavio gresku i poslao sam kod na broj telefona sa kojim sam verifikovao fb nalog, ali kad sam naizgled restoreovao nalog, bio sam veoma ogranicen , sve mi je bilo iskljuceno, profil, slike, aplikacije, chat i ostalo sve mi je i dalje bilo blokirano, jedino sam mogao da pristupim podesavanjima, ali i tu kad pokusam da promenim password, promenim ga ali ne dobijem email da sam promenio password, isto tako kad pokusam da promenim email, izbaci mi error "you must enter valid email address", Kad se izlogujem i ponovo pokušam da se ulogujem i dalje mi je account dissabled i ne mogu da se ulogujem sve dok ponovo ne ponovim proceduru kao da mi je hakovan account,
- Takodje kad posaljem email na [email protected] sa mojih povezinih email adresa sa account-om, ne dobijem Automated reply - Znachi heker je nekako uspeo da blokira moje email adrese da ne mogu da saljem niti da primam mail samo od facebook-a. inace password na obe email adrese mi nije promenjen i mogu da saljem i da primam mail-ove jedino ne mogu da saljem facebook-u niti da primam od facebook-a

- Poslao sam mail sa druge e-mail adrese na [email protected] i odmah dobio automated reply, a nekoliko sati kasnije sam dobio i mail od njih
Citat:
Hi, The email address from which you are writing is not associated with a Facebook account. We will not be able to assist you with your request until you respond from the email address that you use to log in to your account. When you respond, be sure to write your login email address in the subject line and include all of our previous correspondence so that we can refer to your original inquiry. If you are unable to access your login email address, please visit http://www.facebook.com/help.php?page=746. Thanks, The Facebook Team


Poslao sam im ponovo e-mail sa moje stare adrese kao sto su trazili (ko zna mozda su je odblokirali) ali nema odgovora.

Šta uraditi u ovakvoj situaciji, account mi je veoma bitan
[ noreniou @ 07.04.2010. 14:57 ] @
Sta da radis ?
Uradio si sve sto mozes, ako ti vrate nalog vrate, ako ne onda
otvaraj novi.
Na kraju krajeva sam si kriv za svoj propust u vezi 'veoma bitnog' naloga.
[ PeeT777 @ 07.04.2010. 19:11 ] @
Što je baš ironično , prijatelji mene pitaju kako da se zaštite od toga, kad ono meni se desi, 3 godine pažljivog pristupa i na kraju bio je dovoljan trenutak nepažnje da ne pogledam url ( i to na tudjem kompjuteru) i da me uhakuju, i to sam baš naleteo na prave profesionalce čim su uspeli da mi uhakuju nalog iako sam odmah posle toga promenio password i na facebook-u i na email adresama, i ako mi je u privacy podesavanjima stajalo da niko ne moze da mi vidi email cak ni prijatelji. "Ovi Hakleri" su izgleda baš Hard-Core Geekovi i pravi profesioanlci čim su uspeli da izvedu tako nešto, čak i da mi mail-ove blokiraju da nemogu da šaljem mail facebook-u niti da primam mail od facebook-a. izgleda da su do koske proučili facebook-ov sistem za odbranu od hakovanja pa su sad ispred facebook-a Pravljenje drugog profila mi nije ni polu-rešenje jer imam mnogo bitne stvari na starom profilu, bitne slike, dosta prijatelja koje teško mogu ponovo sve da nadjem, bitne grupe i stranice gde sam jedini admin i još bitnije stvari koje nebih da nabrajam. Kad bih mogao nekako da ih ubedim da mi na broj telefona pošalji neki kod i taj kod da im vratim preko drugog email-a da dokazem svoj identitet, spreman sam čak i kopiju lične karte da im pošaljem. Mnogo mi je bitno. Please Help