[ bordzija @ 07.04.2010. 14:47 ] @
Korisnik sam vec duze vreme Vip postpejd mobilnog operatera i u poslednjih nedelju dana sam primetio neobjašnjive propuštene pozive i ispadanja iz mreže, gubljenja gprs-a ili uopšte nedolazak propuštenih poziva. Posumnjao sam kada su ljudi počeli da me zovu na fiksni broj telefona ili na 064 mrežu da nešto nije u redu.
Prvo sam pomislio da je problem u telefonu pa sam menjao kartice po telefonima ali ista stvar... Ili zauzeće ili nedostupnost, zazvoni tek svaki deseti put- shodno dal je pripejd ili postpejd u pitanju Vip.
Nikakvo obaveštenje, nikakva informacija mi nije dolazila.

Nazovem vip korisnički servis i kaže ona meni da su im radovi u toku, da je totalni kurcshlus i da ja podesavam na svom telefonu da sam bira roming??? Hej kakva je to mreža koja nema ni svoje predajnike a posluje??? Ko je pustio uopste Vip da udje na nase trziste pa da posle toliko godina nema svoje predajnike?

Ovih dana baš idem da zatvorim ugovor kod ovih Vip amatera.

Na samo 150 kilometara imamo Hrvatski Vip koji odlično funkcioniše, kada imaju problema sa mrežom ili neke radove uredno najave... Posle nekoliko dana svi korisnici dobijaju besplatne razgovore po ceo dan. Da li je moguće da su to isti varvari??? Da li je toliko teško izvinuti se potrošaču???? Nagovestiti radove? Odvratni su.
[ zvezdasbg @ 07.04.2010. 19:13 ] @
Sve sto si napisao je tacno, ali to nije od juce. VIP u startu nije delovao kao ozbiljan provajder, sto se dalo videti po jako maloj pokrivenosti. Najbolji dokaz za to je njihovo konstatno izbegavanje da javnosti otkriju koliko su sopstvenim repetitorima pokrili teritoriju Srbije, vec se stalno vade na neki nacionalni roming. Prvo sa MTS-om, a sada i sa Telenorom. I to opreme sto su instalirali je dovucena iz Hrvatske. Proslo je tri godine kako su poceli sa komercijalnim radom, a i dalje im mreza ispada iako imaju najmanje aktivnih korisnika. Nisu u stanju da obezbede najelemntarniju uslugu svojim korisnicima. To im prosto nije cilj, vec da sto vise ljudi navuku na ugovor i tako od njih uzimaju kintu, pa nema veze sto za to korsnik ne dobije nista. U prilog tome idu sarene reklame na svim TV i Radio stanicama kao i u stampi. Ko vodi racuna o tome kakvu ce komunikaciju imati mora pre svega dobro da se informise. Vrline i mane postoje i kod Telenora i MTS-a, ali VIP ne moze biti konkurencija. Zasto? Zato sto nisu operater. Oni su klasicni prevaranti.
[ bordzija @ 07.04.2010. 21:45 ] @
Ma znam da je Vipu u Srbiji osnovno sredstvo rada štap i kanap ali jednostavno ne verujem koliko se razlikuje poslovnost hrvatskog vipa od srpskog. Kao nebo i zemlja. Kao da sam ja dužan da trpim njihove nebuloze a potrebno je samo da se najave radovi na mreži i kraj. Totalno su amateri, muljaju korisnike... Pripejd iseku skroz dok postpejd tu i tamo zazvoni... Amaterčine.
E sad saberite koliko sam ja na gubitku nekoliko dana koliko sam nedostupan za poslovne partnere - čak i bez poruke o propuštenim pozivima.
Robote u korisničkom servisu necu ni da komentarišem...
[ viktorparacin @ 11.04.2010. 21:03 ] @
@zvezdasbg : samo mala ispravka: oprema je sutnuta iz Austrije a ne iz Hrvatske, i bila je namenjena Bugarskoj, ali oni nisu hteli pa daj Srbima... Inace oprema bi trebalo da je Alcatel.
pozz
[ Ivan Dimkovic @ 11.04.2010. 21:21 ] @
Citat:

Hej kakva je to mreža koja nema ni svoje predajnike a posluje???


http://en.wikipedia.org/wiki/Mobile_virtual_network_operator
[ bordzija @ 11.04.2010. 23:06 ] @
Mreža puna prevaranata i nitkova koji vode Vip, a meni bilo zanimljivo kako
su navaljivali oko nove godine da potpišem ugovor na 2 godine :))))
Hoštapleri mi nudili neke primitivne telefone od po 10 evra za ugovor na dve
godine hahaha :)
Vip smrdi do neba samo nas miladin potpisuje odma.

Žali bože čitavih firmi koje su prešle na vip, kakav će oni gubitak imati u
poslovanju.... Da se naježiš!
[ zvezdasbg @ 13.04.2010. 00:25 ] @
Svako je duzan da dobro proveri sve o provajderu pre nego potpise ugovor. Imati informaciju u pravom casu je od presudnog znacaja da ne bi posle bilo kuku majko. I pored toga sto ne podnosim VIP jer su najobicniji prevaranti, meni je zao sto sad nemamo treceg operatera koji bi pomrsio konce postojecim. Telenor i MTS definitivno nemaju cega da se plase. Izgleda neki i dalje misle da su svi Srbi magarci koje je moguce navuci na debilne crno bele reklame.
[ miki069 @ 28.04.2010. 01:28 ] @
I ona automaska sekratarica koju uvaljuju ljudima uključenu po defaultu!
Debilzam na kvadrat.
Još veći debilizam ka onom ko zove VIP korisnika.
Skida mu kredit ni za šta.

Vodafone 226 i 526 su fantastični telefoni za razgovor.
VIP mreža ih je iznela na loš glas: ne čuju se sagovornici, secka, bruji...
Kad se dekodira i obaci MTS ili Telenor kartica, telefon radi extra.

Nokia E72 u VIP-u košta uz Prenesi 325 paket 22.999,00 dinara.
Isto košta u Telenoru uz isti paket.
[ del-boy @ 28.04.2010. 04:42 ] @
Citat:

Vodafone 226 i 526 su fantastični telefoni za razgovor.
VIP mreža ih je iznela na loš glas: ne čuju se sagovornici, secka, bruji...
Kad se dekodira i obaci MTS ili Telenor kartica, telefon radi extra.


Bez da stajem na ičiju stranu, imam pored sebe dekodiran Vodafone 526 sa 064 karticom u njemu i svaki razgovor je mučan - jedva se čuje, konstantno šuštanje (koristim ga samo za razgovor sa drugom 064 karticom - omiljeni broj). S druge strane HTC Legend sa VIP karticom u sebi radi savršeno (jasno, glasno, bez seckanja). Oba telefona su u istoj sobi, tako da nisu u pitanju smetnje, loš signal ili nešto treće...

Ne kažem da nije moguće da sam ja dobio loš aparat, samo iznosim svoje zapažanje :)
[ miroslavL @ 28.04.2010. 09:08 ] @
[off]Ja sam baš pre neki dan dekodirao taj Vip-ov 226 telefon i sa Telenor karticom radi kako treba - niti secka, niti bruji, ili da ispada iz mreže. Dvoumio sam se dali da bacim 500 din. za dekodiranje jer ipak telefon nema ništa i prijatno se iznenadio. Za ono za šta je namenjen (samo razgovor) sa Telenor karticom radi extra.[/off]
[ foxxx @ 28.04.2010. 09:55 ] @
pa sekretarica ti je skupa , zato sto ti je minut skup iz mreze koju koristis!! ako poziva iz mts -a ili telenora naravno da je skupa posto ti ne placas cenu sekretarice nego minut iz mreze iz koje pozivas , drago mi je da smo kontatovaloi da su skupi mts i telenor, sto se tice telefona vip i h je sve utisao inovacijama..

inace ti moze odmah da je iskljucis.pozz i govorna posta je extra stvar kome je potrebna..pozz

inace telenor je poceo da zaokruzuje i na minut tarifiranjeee!!!!!!! samo toliko pozz 2 all

[Ovu poruku je menjao Slobodan Milivojevic dana 28.04.2010. u 23:14 GMT+1]
[ Jbyn4e @ 28.04.2010. 10:20 ] @
Sto se tice teme oko sekretarica, mislim da je rasprava bila da vip JEDINI od operatera PRE preusmeravanja na skretaricu NE upozorava da ce biti ukljucena sekretarica (pa da mozes da prekines vezu i ne platis nista ako ne zelis da ostavljas poruku), vec to radi odmah, i odmah naplacuje poziv. Nisam siguran da li je tako bilo, potrazi po forumu.

[Ovu poruku je menjao Slobodan Milivojevic dana 28.04.2010. u 23:15 GMT+1]
[ armilian @ 28.04.2010. 10:26 ] @
Kupio u vipu HTC Touch Pro 2 sa paketom 350 i skroz sam zadovoljan ... ima mesta gde je samo edge ali je u Nisu "skoro ceo" grad pokriven 3G.Kad tad poruka zakasni par minuta ali podnosljivo.Na autoputu zna nekada da trokira mreza , ali sto mogu da pohvalim jesu kristalno cisti razgovori i tehnicku podrsku koja je izasla maksimalno u susret pri kupovini telefona.Jedino sto je katastrasno su salterski radnici u Vipovim radnjama!!!!
[ newtesla @ 28.04.2010. 10:50 ] @
Uostalom, ovo ti nije vip-ov blog, i ti nemaš pravo nikoga da teraš - možeš da nam izneseš svoje iskustvo sa vip-ovom mrežom - a ako ti se iskustva drugih forumaša ne dopadaju, a ti im parlamentarno i pristojno objasni gde greše, i potkrepi činjenicama.

I pokušaj da budeš pristojniji.

Usput, što se tiče skidanja kredita kada se dobije govorna pošta: te stvari se definišu ugovorom između provajdera - Telekom i Telenor su dogovorili da se ostavljanje poruke u govornoj pošti ne naplaćuje za te dve mreže kada se poziva iz te dve mreže.

vip nije hteo dogovor, i i dalje ne želi.

[Ovu poruku je menjao Slobodan Milivojevic dana 28.04.2010. u 23:17 GMT+1]
[ zzviktor @ 28.04.2010. 11:18 ] @
1. Sekretarica je na vipu glupost*jer se naplacuje preslusavanje poruke tj
slusanje automata*
2. Koristim vip i nema ih u pcsuite, a takodje ne mogu sa telefona da
posaljem mil koristeci yahoo.com
3. Salterski radnik mi je bacio licnu kartu na pod samo zato sto sam osoba
ostecenog vida, pa je istog mrzelo da pravi* dodatne * anekse za osobe
ostecenog vida * koje mora da podpise* trece lice** STRASNO!
[ foxxx @ 28.04.2010. 11:55 ] @
ok momci , izneo sam i nikoga ne teram da prelazi niti radim u vip-u! ali reagujem na neistine ...posto stvarno nisam imao problema nikada, naglasio sam mozda u pocetku kada nisu kotistili svoju mrezu , sto je normalno..sada je sve full i moje misljenje je da su najbolj!!!
[ delboy_bg @ 28.04.2010. 12:14 ] @
Ljudi jedina stabilna mreža u Srbiji je Telenorova ,ali zato oni kradu za medalju,kod Mts u zadnje vreme svaki drugi poziv mi pukne veza na 30 sekundi ,pa zovi ponovo ,ili imam pun domet a nedostupan sam ,a da računi kod mts su mi svaki mesec po 500 dinara veći .podneo sam tri reklamacije ,dve reklamacije su prihvaćene ,ova treca čekam da se odgovori ,ali pare nisu vracenje niti refundirane,a reklamacije su od avgusta prošle godine ,ma mobilni operateri rade šta im se god hoće ,ratel kao da nepostoji da reguliše malo tržište ,pa ljudi gde ima u svetu da je interval 60+60 sekundi ,to je takva pljačka da je to strašno,i to im je bilo malo pa su podigli još pretplatu ,pričam o telenoru ,a vip jeste da ima probleme ali te probleme ce da rese ,on je još najbolji sa ponudom od ostalih operatera,i mts je do skoro imao problem ,nismo mogli 7-8 meseci da proverimo trenutno stanje ,izbacivao je on trenutno stanje ali netačno.Kada budu uveli da se broj može zadrši u svom vlasništvu i da se može prelazi sa operatera na operatera a da broj ostane isti ,tada će operateri da poštuju svoje korisnike ,pa šta mislite što toliko poštuje vip svoje korisnike u hrvatskoj ,jer znaju da u svakoj sekundi mogu da izgube istog tog korisnika ,jer je tamo odavno uvedeno prenosivost broja ,ali dobro to će biti od nove godine ,tako da ničija nije gorela do zore
[ Brucelee @ 28.04.2010. 12:25 ] @
ne razumem zasto uporedjujes druge VIP mreze u regionu kad one nemaju nikakve veze osim vlasnika?! Usluga je po meni ravna nuli jer su me navukli da je cena medjunarodnog poziva iz Egipta bila najjeftinija kod njih ali u praksi je bila duplo skuplja od ostala dva provajdera u Srb. Sreća moja što sam uzeo pripaid pa sam nakon plaćenog kredita sim spalio i završio za sva vremena 98% sa njima!
[ Dragche @ 28.04.2010. 13:38 ] @
Citat:
foxxx: ok momci , izneo sam i nikoga ne teram da prelazi niti radim u vip-u! ali reagujem na neistine ...posto stvarno nisam imao problema nikada, naglasio sam mozda u pocetku kada nisu kotistili svoju mrezu , sto je normalno..sada je sve full i moje misljenje je da su najbolj!!!


Moram da ti kažem da si me užasno smorio sa tvojim pristrasnim i neargumentovanim komentarima!

Do sada imaš 8 poruka i SVE su baš u ovoj temi!!

TVOJI POSTOVI

Sve se bojim da ne radiš u VIP-u !?!
[ Dragche @ 28.04.2010. 14:12 ] @
@Foxxx je registrovan juče,a po profilu ispadne da ima 69 godina i rođen je baš 1. januara :) Moram da priznam da sam očekivao za nekoga njegovih godina malo više ozbiljnosti! :)



Mislim da je sada dilema razjašnjena!


[Ovu poruku je menjao Slobodan Milivojevic dana 28.04.2010. u 23:22 GMT+1]
[ Jbyn4e @ 28.04.2010. 14:35 ] @
@foxxx

koji je kriterijum da TEBI neko bude BITAN "lik"? To tvoje samoljublje ne moze ti doneti nista dobro... a iritantno ponasanje na forumu i vredjanje obicno vodi iskljucivanju sa istog. Posto ovo ovde nije krstarica ili neki forum za prepucavanje, molim te da se suzdrzis od takvog recnika i nipodastavanja ostalih ucesnika foruma.
Tebi VIP radi dobro, i culi smo te i prvi put. Prihvati da ima i onih kojima ne radi dobro.

P.S. Da li pises postove sa telefona sa vip-ovom karticom? Kako ti funkcionise internet (ne secam se da li si pisao o tome)? Da li koristis VIPove bazne stanice ili neku iz "nacionalnog rominga"?
[ Matarese @ 28.04.2010. 15:14 ] @
>
> Pravi primer loseg marketinskog trika, poluprofesionalne kompanije
> kojoj telekomunikacije nisu primarna delatnost i koja poluistinama i
> lepim i sarenim reklamama prodaje maglu. :)
>
>
>
>



__________ Information from ESET Smart Security, version of virus signature database 5068 (20100428) __________

The message was checked by ESET Smart Security.

http://www.eset.com
[ Baja Gaša @ 28.04.2010. 15:49 ] @
Citat:
Jbyn4e: P.S. Da li pises postove sa telefona sa vip-ovom karticom? Kako ti funkcionise internet (ne secam se da li si pisao o tome)? Da li koristis VIPove bazne stanice ili neku iz "nacionalnog rominga"?



Čitam ove poruke i sve mislim, kada li će prestati haranga na VIP-ovce (za koje znam da nisu cvećke), ali vidim da je đavo odneo šalu i da ste počeli da se vređate na ličnom nivou.

Ovde bre ima posla i za psihologe... Za sve važi da se frustracije ne iskaljuju na jadnoj tastaturi i nekim likovima koje i ne poznaješ; otkud vam tolika količina međusobne netrpeljivosti?!

Evo, da ja odgovorim nepozvan:

Da, koristim njihov internet, i funkcioniše skoro savršeno za naše uslove - 1,5-1,8 Mbps i 150-300 kbps (DL/UL). Veza mi nije pukla ama baš nijednom, bez obzira na mesto odakle se kačim (koristim blekberi kao 3G modem). Telenor ih je tek u poslednjih nekoliko nedelja prestigao jer su, koliko vidim, modernizovali mrežu.

Koristim isključivo VIP-ove bazne stanice i broj neuspešnih poziva nije ni manji ni veći nego kod ostala dva operatora. Jačina signala - kako gde; u mom stanu VIP ima jači signal od Telenora, što sigurno nije razlog da krenem da grakćem kako su ovi drugi dunsteri koji samo hoće da nas oderu.

Šta god govorili o VIP-ovoj tehničkoj podršci (a vidim da se najviše javljaju oni koji su uputili jedan-dva poziva i zaključili kako ona ništa ne valja), profesionalniji su i stručniji od ostala dva operatora.

Nije bilo pitanja na koje mi nisu odgovorili - ako ne znaju, izvine ti se što će morati da te pozovu kasnije, sa odgovorom. To i urade. A pitanja koja ja postavljam zahtevaju solidno poznavanje sokoćala koje prodaju.

Jedini u Srbiji nude najbolje Android telefone, probili su led sa blekberijem (dok ga je nudio samo Telenor, to je bila igračka za one u Audijima), ponuda WM telefona im je sam vrh. I šta više očekujete?!

Morate shvatiti da su poslednji ušli u igru i da je to najmlađi brat kome ona dvojica starijih stalno podmeću noge. Takođe, pomislite kakvi su Telenor/Mobtel i MTS bili tri godine pošto su uveli mrežu i shvatićete o čemu pričam. Doduše, ovaj poslednji i nije odmakao mnogo dalje od te faze

Offtopic:

Zgranuo sam se kada sam video da Handy nudi MTS-ove ugovore sa Nokijom E72 i 5830 sa EDGE povezivanjem...
[ anon70939 @ 28.04.2010. 19:27 ] @
Meni je takodje postpaid...

Ne stize mi SMS sa australijskih brojeva, dok mi na 064 stizu. Zvao sam operatera i rekao mi je da mi je problem sa telefonom, pa dok mu nisam rekao da kad ubacim 064 karticu sve radi, i da na 060 karticu mi stize sms iz Svajcarske. Onda mi je rekao da sacekam malo, pa posle toga rekao da nemaju ugovor sklopljen sa tom malom zemljicom Australijom, pa mi zato ne stizu njihovi SMSovi.

A od skoro kod mene u stanu nemam domet. Imao sam pun domet ranije sada vise nemam. Odnosno pokazuje da je pun, ali ne mogu da uspostavim poziv dok ne izadjem ispred zgrade. Takodje me je ubedio VIP operater da mi telefon nije u redu. Kao sto rekoh, 064 mi savrseno radi u stanu.
[ zzviktor @ 28.04.2010. 19:37 ] @
Evo mog primera:
Imam poznanike u spaniji koriste neku joigo mrezicu, i sa nje sms stize samo
na nas telekom, dok na nju sms uredno ide i sa vip mobile ali na vip sms ne
stize!
[ zvezdasbg @ 28.04.2010. 20:15 ] @
Jako je zanimljivo kako se s vremena na vreme pojave neki korisnici koji su toliko "zadovoljni" VIP-om da covek pomisli kako je u pitanju vrhunska svetska mreza. Ajd da to hvale na neki umeren, pristojan, nenametljiv i pre svega pismen nacin, pa da ih covek i shvati kao ozbiljne. Prvo onaj Max pa sad ovaj fox. Obojica nepismeni do bola, iznose neke nazovi argumente u korist VIP-a koje nemaju blage veze sa istinom (a i sa logikom) i pljuju po svima koji ne misle isto kao oni. Definitivno su u pitanju neki mucenici koji rade u VIP-u pa sad pokusavaju na ovom cenjenom forumu da prikazu treceg operatera kao nesto najbolje u Srbiji.
Zao mi je gospodo, ali ogromna vecina forumasha deli moje negativno misljenje o VIP-u, a takva situacija je i u stvarnom zivotu. Neko ko je dosao na srpsko trziste samo da bi nekoga zavrnuo za pare uz najgoru mogucu uslugu se ne moze nazvati mobilnim provajderom. U srpskom jeziku za takve "firme" postoji adekvatan naziv.
Ja sam koristio po par meseci sva tri operatera i objektivno gledano austrijanci su najgori. Cinjenica da pokusavaju atraktivnim telefonima da privuku sto vise korisnika, ali broj onih koje su zeznuli nekim skrivenim klauzulama ugovora je nazalost sve veci i ljudima treba objasniti javno o kakvim prevarantima se radi.
Zao mi je sto MTS i Telenor (koji takodje imaju itekako mana) nisu dobili pravog konkurenta. No dobro, trziste ce pokazati svoje. VIP ionako krije svoje poslovne "rezultate" kao zmija noge. Bilo bi lepo kada bi javno konacno izneli neku konkretnu cifru i prikazu javnosti sta su oni to uradili za tri godine komercijalnog poslovanja. Osim naravno potpisivanja nacionalnog rominga prvo sa MTS-om a sada i sa Telenorom.
[ anon70939 @ 28.04.2010. 21:09 ] @
Pa da, moj cale u Australiji prima moje SMSove na nekoliko njihovih razlicitih mreza, ali kad meni on salje sa tih mreza ja te poruke ne dobijem. Odgovor je bio da VIP ne garantuje stizanje SMSa jer nemaju ugovor sa njima.
[ foxxx @ 28.04.2010. 21:11 ] @
izneo sam svoje misljenje i cao

[Ovu poruku je menjao Slobodan Milivojevic dana 28.04.2010. u 23:25 GMT+1]
[ Iksi @ 28.04.2010. 22:02 ] @
hmm, telefoni u ponudi?
N97 recimo cena u prodaji skoro 60 hiljada din????, a uz najskuplji paket
cak 38 hiljada din?
[ Slobodan Milivojevic @ 28.04.2010. 22:27 ] @
Dalje polako i bez licnih prepirki, u protivnom ide jedan stalni katanac.
[ Baja Gaša @ 28.04.2010. 23:13 ] @
Citat:
Iksi: hmm, telefoni u ponudi?
N97 recimo cena u prodaji skoro 60 hiljada din????, a uz najskuplji paket
cak 38 hiljada din?


Pa ne bih rekao da je taj telefon ono najbolje što tržište može da ponudi, nije baš da je Nokia s njim dostigla zvezdane visine.

Da se razumemo: dugogodišnji sam korisnik Symbian telefona i (zadovoljni) vlasnik Nokije E71.

Ali ako uporedim Symbian interfejs sa Androidom 2.1 ili iPhone OS-om.. To je kao da upoređuješ Windows XP i Mac OS X

Sam pogledaj cene za Blackberry Bold 9700, Nokiju X6, Sony Ericsson Xperia X10, HTC Tattoo, HTC Desire i sve HTC-ove modele sa WM (nemam namere da VIP-u obezbeđujem besplatnu reklamu)

Čoveče, pa HTC Desire su ponudili svega nekoliko nedelja posle svetske premijere!
[ zvezdasbg @ 29.04.2010. 00:08 ] @
Kao sto je i Telenor svojevremeno prvi ponudio nokia5800 xpress music, samsung galaxy i to odmah posto su i u svetu predstavljeni. Cinjenica je da je VIP bacio akcenat na HTC telefone, ali sta sa njima da radis na njihovoj mrezi? Posaljes budjavi MMS i on se negde zagubi i nikad ne stigne? Nema ni usluge video poziva. Prodajes BMW, a nemas za njega adekvatnog goriva. Trt :)
[ Baja Gaša @ 29.04.2010. 01:10 ] @
HTC telefoni na VIP-ovoj mreži funkcionišu odlično, brzina pristupa Internetu zadovoljava, kvalitet veze solidan (makar na mom Desireu).

MMS koristim retko, a video poziv skoro nikad.

Mada MMS potpuno gubi na značaju ako već imaš megabajte uključene u pretplatu. Što bih se cimao sa nekim snimcima buđavog kvaliteta ako mogu da pošaljem sliku u punoj rezoluciji preko e-maila?

HTC Desire nije kodiran, pa sam se malo igrao ubacujući Telenorovu karticu. Celokupan kvalitet je uporediv, brzina pristupa tu negde, nisam primetio bilo kakvu razliku. Osim što mi signal Telenorove mreže varira u stanu, ali se to dešava i u mnogo razvijenijim zemljama.

Offtopic hint, da malo skrenem temu:

U takvim slučajevima uzmite šerpu od nerđajućeg čelika i stavite telefon u nju, negde na sredinu, tako da šerpa posluži kao koncentrator radio-talasa. Nimalo se ne šalim, veoma je korisno u rubnim zonama gde imate recimo jednu crticu - dobitak po mom iskustvu ide od 1-2 crtice, što može predstavljati veeliku razliku - od nepostojanja signala do sasvim komotnog surfovanja. Ko ne misli da ga ložim neka proba, meni je više puta baš bilo od pomoći. Možda zvuči idiotski, ali ima i svoju fizičku osnovu.
[ pitikovski @ 29.04.2010. 01:37 ] @
....a onda kada vas neko pozove, koristite handsfree ili stavite serpu na glavu i razgovarajte
[ srndach @ 29.04.2010. 07:32 ] @
... koliko vidim, tema je VIP i njegov kvalitet usluge ...
Mogu vam reci da je tek pre nekoliko meseci VIP kupio 4 Cisco 6500 od MDS, gde ih je MDS ucenio da kupe jos jedan ako hoce odziv podrske do 4h ...
Ne znam da li su kupili ... ijedan ...
Tehnicka sluzba u VIP, nema nimalo lak zadatak.
To je politicka firma, gde je cilj sa malo ili nista ulozenog uzeti sto se vise moze ...
Ulaze se samo u reklame ...
Inzenjeri se ubise od posla, da nesto naprave od nicega ...


[ zzviktor @ 29.04.2010. 20:11 ] @
Symbian je globalno skupa stvar, ali je za lica ostecenog vida jedino
resenje, jer je android ne moguce koristiti jer nema citaca ekrana koji bi
podrzavao android platformu!
[ zzviktor @ 29.04.2010. 20:49 ] @
Milos911

Koliko je meni poznato postoje tri vip tarifne opcije
1.1000 din za razgovore sms/mms u vip mrezi.
2.1000 sms
3.50%kredita na svaku dopunu

Svaka tarifna opcija vazi 7 dana, i aktivira se uplatom od 200 din.

Pa mislim i sada a i ranije sam da je za mlade 10 e mesecno odrzavanje
mobilnog vrlo visoko, za ovakve usluge bi moglo da ide i 100 din nedeljno.

Da se razumemo vipove usluge su skupe za primarnu grupu korisnika*mlade,
osobe slobodnih profesija, ljude kojima vip nije primarni broj, penzionere,
osobe sa slabijim primanjima* Zasto su ovo po meni primarne vip grupe
korisnika? Zato sto su oni zbog cene spremni da promene broj telefona.
[ Iksi @ 29.04.2010. 21:47 ] @
da je srece koristili bi mobile speak pocket na htc telefonima :-))..
Ali to bi trebalo videti sa ljudima iz vipa da uz ugovornu obavezu daju
mobile speak pocket, medjutim problem je sto ovde nema dilera za mobile
speak pocket a najblizi diler za isti je
galop iz ceske... Ali mozda bi i moglo da se izvede nesto kada bi se doslo
do nekog iz vip-a sa kim bi moglo da se prodiskutuje na tu temu
[ Iksi @ 29.04.2010. 21:49 ] @
hmm vidis ovo je jako diskutablilno, ja npr nikada ne bih presao sa mts-a
zasto?
zato sto moj br imam vec 9 godina.
[ zzviktor @ 29.04.2010. 22:27 ] @
Ne bih bas da te razocaram, ali vip nije spreman ni na manje ustupke, a ne
na mobile speak. Samo da ti kazem da sam o nekim ustupcima razgovarao sa ceo
office! Ni da cuju!
[ owim @ 30.04.2010. 05:57 ] @
Citat:
Usput, što se tiče skidanja kredita kada se dobije govorna pošta: te stvari se definišu ugovorom između provajdera - Telekom i Telenor su dogovorili da se ostavljanje poruke u govornoj pošti ne naplaćuje za te dve mreže kada se poziva iz te dve mreže.

Netačno!

U okviru mrežne grupe sam operater definiše kada će početi tarifiranje ka određenom broju. Recimo, pozoveš Telenor broj koji je isključen i dobiješ automat koji ti to kaže a ne naplati. Da je podešeno drugačije u Telenor centrali, bilo bi ti naplaćeno po regularnoj tarifi poziva prema toj mreži.

Primeri:

1) Kad pozoveš Telenor broj koji je preusmeren na sekretaricu, tarifiranje počinje tek kada se čuje "beep" ton, dakle, pozivalac može da čuje da je sekretarica do max 30 sek, i prekine vezu, ništa neće biti naplaćno, bez obzira iz koje mreže da zove. To se vidi po ekranu mobilnog u toku poziva (nije krenulo odbrojavanje poziva), ali i empirijski, recimo pri pozivu sa Halo govornice -- ništa neće biti naplaćeno.

2) Kad pozoveš MTS broj i uključi se sekretarica, tarifiranje odmah počinje, kao da je uspostavljena regularna veza.

3) Neke MTS sistemske poruke se naplaćuju (suprotno primeru sa početka posta o besplatnoj poruci da broj nije dostupan). Ovo su retke poruke, iskusio sam par puta ali ne mogu da se setim. Recimo, uspostavi se veza sa MTS pozvanim brojem: "broj koji birate više nije u funkciji", click, naplaćeno. Ako je uključeno pogrešno preusmeravanje broja, tarifiranje se započne uz poruku tipa "izabrali ste nepostojeći broj", click, naplaćen poziv.

Dakle, nema nikakavog ugovora između provadera već samo kako je pojedini operatror konfigurisao svoju centranu / billing.
[ bordzija @ 16.05.2010. 20:17 ] @
Ja u životu u beogradu nisam vido da mi se upalio 3G... Ali nikad... Tek kad
sam prešao granicu, zgranuo sam se kad je sinulo odjednom

Da napomenem kako mi u Beogradu baterija traje tri puta manje nego u bilo
kojoj mreži van vipa u srbiji! U jednom trenu sam mislio da mi telefon ne
valja

[Ovu poruku je menjao bordzija dana 18.05.2010. u 01:05 GMT+1]
[ bordzija @ 16.05.2010. 20:55 ] @
Zanemarite foxove komentare, to je neko iz vipa ko je zadužen za marketing
ili odnose sa javnošću. Registrovao se i prvo što je uradio - pohitao da nam
objasni kroz par fraza kako je vip dobar i lep... Ali samo na reklami koja
ima svoju ciljnu grupu - naivne.
Inače to je politika vipa kad se pojavi negativno mišljenje na internetu.

[Ovu poruku je menjao bordzija dana 18.05.2010. u 01:05 GMT+1]
[ bordzija @ 16.05.2010. 21:08 ] @
A ja se čudio zašto ona matora lešina sporo izgovara neki broj kad se
uključuje sekretarica kad ono, treba ošišati što više onog ko poziva :D
Podlije ne može da bude... Ja kada sam pokupio broj, sekretarica je bila
uključena po difoltu i tačno sam znao koliko moj broj ispada iz te
imaginarne mreže zvane vip.

[Ovu poruku je menjao bordzija dana 18.05.2010. u 01:04 GMT+1]
[ zvezdasbg @ 18.05.2010. 00:31 ] @
VIP valja jedino kad se nakaci na telenorov nacionalni roming :))))
[ bordzija @ 20.05.2010. 19:34 ] @
A ja se začudio što zaposleni u vipu furaju telenor privatno :)))