[ aceall @ 07.04.2010. 16:43 ] @
Volio bih cuti vasa misljenja i iskustva o pitanju iz naslova teme.

Dakle u pitanju je wordpress blog sa oko 300 postova. Prosjecan post sadrzi sliku i tekst. Zadatak je umetnuti divove i klase unutar teksta kako bi post bio pregledniji. Znaci, ne bih mjenjao nista od sadrzanja, kao ni H tagove. Jedino bih dodao div-ove, klase i eventualno span-ove.

Moje licno miljenje je da ne bi trebalo doci do bilo kakve promjene u trenutnom rangu strancia, kao i da ovo ne bi bilo srozavanje SEO-a cije bi posljedice eventualno bile vidljive kasnije.

Da li sam u pravu?
[ old @ 07.04.2010. 17:06 ] @
Ne bi smelo da škodi pozicijama, ni najmanje.
[ iizuzetan @ 07.04.2010. 18:04 ] @
Teško je proniknuti u sve finese google-ovog algoritma. Moj ti je savet da probaš najpre na par stranica da izvršiš te promene pa da pratiš kretanje njihovog rangiranja. Ako većini tim probnim stranicama ne opadne rejting onda neće i svim ostalim stranicama koje ćeš editovati.
[ m2webs @ 07.04.2010. 18:48 ] @
ma to nema nikakav uticaj na pozicije. Da google ne dozvoljava estetiku onda bi najbolje bilo postaviti stranicu kao word dokument radi bolje optimizacije. Divovi i klase su sastavni deo strukture i svakako nece nista smetati.

Normalno, postoji i nesto sto je content to code ratio ali divovi ne uticu tu mnogo. Osim ako ih ne pravis 100 komada a na celoj strani imas 2 recenice teksta a 4 kucane strane samo koda :)
[ aceall @ 07.04.2010. 19:07 ] @
OK, tako sam i mislio, ne bi trebalo biti nikakvih problema.

Svakako ne mogu sve odjednom zavrsit, tako da cu prvo nekih 10 postova sredit pa sacekat 15 dana da vidim ima li promjena.
[ VladaSu @ 08.04.2010. 16:39 ] @
Meni se bas suprotno desavalo na vise sajtova. Takve sitne promene su mi omogucavale da na nekoliko nedelja malo skocim na google ali se opet vratim odprilike tu gde sam bio.