[ biske86 @ 10.04.2010. 12:27 ] @
Da li koristi neko novije verizije ERwin 7 programa za modelovanje. Kakva su iskustva?
[ Zoran.Eremija @ 10.04.2010. 13:19 ] @
Kolega ote mi temu ispred nosa... :-)
Pokusavam da koristim. Imam poslednju verziju 7.3 u prilogu i imam problema prilikom izmena modela nad bazom ne funkcionise mi kao verzija 4.1.4 sp5. Obracao sam se uvozniku ali mrka kapa oni su samo trgovci. Cak sam napravio malecki primer isto u prilogu.

ps: ERwin koristim jos od verzije 2.0 od 1993. godine



[Ovu poruku je menjao Zoran.Eremija dana 10.04.2010. u 15:36 GMT+1]
[ Zoran.Eremija @ 13.04.2010. 15:42 ] @
Traga se za uspesnim korisnikom CA ERwin Data Modeler-om verzije 7.x ...
[ biske86 @ 17.04.2010. 15:28 ] @
Evo da prenesem prva iskustva.

Prethodna verzija ERwin-a koji sam koristio je bila 4.1 sp2. Nikada u toku rada na ovom programu mi se nije desilo da se zaglupi, i da padne. Međutim sada sam skinuo novu verziju 7.3 i desi mi se da program odjednom prestane da radi. Naime radio sam model nekih 3 dana ali za to vreme nisam isključivao računar već sam ga stavljao na stendbaj. Odradio sam otprilike polovinu modela koji sam trebao da odradim. I sednem uveče da nastavim da dodajem entitete i pritisnem dugmetom miša na radnu površinu ERvina i odjednom program nestade. Problem je što ovaj model sam samo sačuvao na početku rada kad sam imao 2 entiteta. Sutra sam morao da predam izveštaj dosadašnjeg rada i bio sam u velikom vremenskom škripcu zbog ovoga. Morao sam da ostanem do 3 sata u noć da ponovo izmodelujem ono što sam hteo. Eto to je jedno vrlo gorko iskustvo koje sam imao sa ovom novom verzijom. Delimično je moja krivica (zato što nisam stalno čuvao izmene na modelu) a delimična krivica je i na programu (zato što se neočekivano isključio bez ikakvog upozorenja).

Inače čini mi se da ima nekoliko novijih mogućnosti u ovoj verziji, a ono što je meni bitno za ovaj projekat ima i podršku za mysql bazu podataka. Tj. za reverzni inženjering i za forward inženjering..Toliko za sada..Pozdrav.
[ biske86 @ 24.04.2010. 12:38 ] @
Eto 4 ili 5 puta do sada mi se desilo da program odjednom padne. Međutim sad sam se već uvežbao pa svaki čas pritiskam CTRL+S. Ne znam da li u ranijim verzijama ima ali svidela mi se opcija da mogu da iz postojećeg modela za recimo mysql izvedem fizički i logički model za akses. Međutim kada sam pokušao da izvezem tu bazu u akses preko forward inženjeringa nisam uspeo, javljalo mi je grešku.