[ rainingman @ 14.01.2004. 11:00 ] @
Zna li neko kako bih mogao odavde da platim cekom robu narucenu u Engleskoj? Narucio sam neke stvari, oni preferiraju placanje karticom, pa posto je ja nemam, poslao sam im mail da mi daju alternativu ako mogu, pa su mi oni poslali svoju adresu i rekli da mogu da im posaljem cek. E sad, u banci mi kazu da ne rade sa cekovima, u posti da to kontrolise nbs i da vidim s njima, jos neke banke ne mogu ne znam vise ni sam zasto... Mozda bih mogao swift-om, ali je veca provizija, a i stvarno me mrzi da ponovo pisem ljudima kako ni cekom ne mogu jer smo mnogo jadni, pa da smisljaju drugi nacin... Dakle, jel' moze nekako cekom ili ne? I koja je uopste procedura, jel' to neko smaranje ili...
Inace, radi se o nekih 70$.
[ ventura @ 14.01.2004. 11:08 ] @
idi u Komercijalnu Banku, i platis 300 din i oni ti naprave internacionalni cek koji mogu ti likovi u engleskoj da unovce najnormalnije u njihovim bankama...
[ BOOK @ 14.01.2004. 13:35 ] @
Citat:
ventura:
idi u Komercijalnu Banku, i platis 300 din i


Od pre nekoliko meseci moraš da imaš i otvoren devizni račun (čitaj: +5 evra :).
[ rainingman @ 17.01.2004. 16:00 ] @
Nazalost nista od ovoga, bar za sada, jer bih morao da raskidam ugovor kod Delta banke. Jos gore, oni nece da mi salju swift, jer "ne mogu da salju inform. o bank. racunima"... **bem ti drzavu...