[ nikola87 @ 11.04.2010. 03:40 ] @
Iako sam mrtav umoran, i jedva gledam, nesto mi ne da mira da odem na spavanje, a da ne napisem ovo

Elem, danas oko 22h, dok sam isao da se nadjem sa devojkom, izgubi mi se mreza, kao i nebrojeno puta od kako je sklopljen "pakt" sa telenorom...
U pitanju je Beograd, cisto da se zna mesto desavanja.
Kako sam imao dovoljno vremena, cim se signal "vratio", pozovem ja lepo korisnicki servis da se raspitam o statusu reklamacije od pre nekog vremena, a koju sam podneo u vezi sa istim problemom, i da pitam da li imaju namere da se taj problem resi, buduci da je problem bukvalno svakodnevan.

Okrecem 1234, pritiskam taster 0, kako bi mi se javio operater milionske VIP zajednice i posle par trenutaka cujm ljubaznu seku iz korisnicnog servisa koja me pita kako mi moze pomoci.
Nakon toga sto sam ispricao problem, usledio je nas duuuuugiiii razgovor, koji se pretvorio u njenu ispovest.

Nemam snage da smisleno napisem pricicu, pa cu taksativno navesti ono cega se secam da je pricala, sto ce mislim biti i vise nego dovoljno da stvorite sliku kako je to izgledalo i na sta je licio taj razgovor.


//////////////////////////////////////////////////////////////////

- jeste, kada sam kod kuce, i meni je los signal pa moram da prebacim na rucno i odaberem telenor, pa kad krenem na posao ili u grad, negde kod Sajma mi se uvek izgubi signal i budem nedostupna, ali sada mi je vec preslo u naviku da menjam sa rucnog na automatski, tako da se samo ponekad desi.. videcete, i vi cete se navici, samo treba malo vremena..
- a da li ste mozda isli po kuci i trazili gde je najbolji signal? ja sam nasla to mesto i tu ostavim telefon, i tada moze biti na automatskom i nema potrebe da rucno birate telenor
- da razumem vas, i ja stalno moram da menjam sa rucnog na automatski nacin odabira mreze pogotovo kada sam u svojoj sobi, jer tamo provodim najvise vremena
- sada cu vam ovo reci ne kao radnik vipa, vec kao korisnik...pre sam imala telenor karticu, i zar mislite da bih potpisala dvogodisnji ugovor da ne mislim da ce biti bolji kvalitet mreze uskoro? cak sam uzela telefon taj i taj (pojma nemam sta je rekla)

ni sam ne znam koji me je djavo terao da je pitam sta mi je ciniti kada odem u selo, gde je do pre nekog vremena bilo signala, medjutim otkako je raskinut nacionalni roaming sa mts-om, vise nema..

- tu se ona opet nadovezala, kako me i za to razume, ali da mi mora ispricati jednu zanimljivost, kako je kod nje u selu, negde kod Leskovca, uvek bio los signal svih mreza, medjutim, od kada je dosao VIP,
svi mestani su presli kod njih, jer su oni sve pokrili.. a na moje pitanje, kada ce biti takva situacija i u mom selu, rekla je da se radi na tome, iako nema pojma gde mi je selo
- onda je "merila" jacinu signala u mojoj ulici, tj. kod mog komsije, posto nema mog kucnog broja u kompjuteru, i rekla da je tu u principu dosta dobar signal, ali da nije bas kako treba jer se duz ulice pojavljuju neke smetnje.. sta god je htela time da kaze
- e onda je dosla na red prica o tome kako je jedino u beogradu problematican signal, buduci da je poslednjih godina prenaseljen, i nemaju gde da postave bazne stanice, za razliku od druga dva operatera, koji su svoju mrezu izgradili jos davno kada nije bilo toliko ljudi i kada su imali gde da ih postave.. dok za unutrasnjost, koja je odlicno pokrivena, ovaj slucaj ne vazi, jer ih mogu staviti na bilo koju livadu..

///////////////////////////////////////////////////////////


..sigurno je bilo jos nekih lupetanja, ali sad stvarno ne mogu da se setim, a razgovor je trajao blizu 15 minuta, i u pocetku mi je bilo smesno da slusam, a posle me je bukvalno ozracila, i nisam smeo bilo sta da kazem, da ne bi naceli kojim slucajem neku novu temu
..aj sto me je ozracila, nema veze, ali iskreno zalim sto nisam ukljucio snimanje razgovora, kako bih mogao da podelim sa vama ove budalastine u izvornom obliku

Nadam se da mi necete zameriti sto je nabacano i ako ima gresaka u kucanju.

I za kraj da nam pozelim jos mnogo ovakvih operaterki






[Ovu poruku je menjao nikola87 dana 11.04.2010. u 04:52 GMT+1]
[ bachi @ 11.04.2010. 09:10 ] @
Trebo si na piće da je pozoveš da ti to detaljnije objasni. :)
[ agasoft @ 11.04.2010. 10:52 ] @
Jadna operaterka.
Bar ti se otvorila i govorila istinu, ne radi ona na izgradnji mreže...
[ DR83 @ 11.04.2010. 11:16 ] @
lol!

Toliko o tome.



Treba je nagraditi za iskrenost.
[ Slobodan Milivojevic @ 11.04.2010. 11:22 ] @
Da li je mozda uzrok ovome to sto nije dozvoljeno koristiti nacionalni roaming na Telenor mrezi na svim njihovim baznim stanicama, kao sto je bilo sa mts-om?
[ zzviktor @ 11.04.2010. 11:25 ] @
Nije krivaoperaterka,zato sto nam drzava nema regulatorno telo, vec pusta da
kompanije poput Vip Mobile izigravaju znacajne trzisne cinioce, uskoro ce da
se proda i ono malo firmi koje nismo prodali da bi nasi politicari pare
trosili p ce mo svi da budemo ne obavesteni i ne pismeni za nase sefove, a
kreteni i lopovi za klijente!

Ovo sto je ova operaterka uradila je samo pokazatelj da ona zamerke
korisnika ne moze nikome da predoci, i da nju kao niko u VIP ne vidi kao
sponu izmedju korisnika i kompanije.
[ neca @ 11.04.2010. 13:29 ] @
meni samo nije jasno, posle ovoliko procitanih tema, kako ja nemam problem sa signalom? koristim VIP vec godinu dana ;))))))
ne zelim da hejtujem...niti da branim nekog...samo konstatujem...
[ Motoe770 @ 11.04.2010. 16:46 ] @
pa bar je bila iskrena..........i svidja mi se u vipu kako rade operateri.
Neki dan sam imao priliku da pricam sa jednom od njih i osim sto je izdeklamovala napamet naucenu pesmu o multimilionskoj zajednici bila je mnogo prijatna,javlja se bez cekanja,bez uvijanja mi je rekla sto me je interesovalo i delovalo mi je da je zainteresovana da resi moj problem (a ne kao u mts-u gde gledaju sto pre da te otkace).....posto nije tacno znala odgovor na moje drugo pitanje (vezano za ugovore) stavila me na cekanje dok proveri sa kolegama (predostavljam sa drugim operaterima),posto nisu ni oni znali zvanicno kako stoje stvari izvinula mi se i rekla da ne moze da mi odgovori sa sigurnoscu....i ja sam mislio to je to,prekinuo vezu i gotovo.....ali posle pola sata zvoni telefon i pise korisnicki servis,ja se javim kad ono ona zove kaze da je isla negde (rekla je gde al sam zaboravio) da proveri i dala mi zvanican stav kompanije.......
tako da su mene kupili sa podrskom iako im mreza i nije najbolja
[ stonex @ 12.04.2010. 00:12 ] @
Meni je čudno što mi često stoji samo jedna crtica (prijem signala na telefonu ) a niti mi je kada pukla veza niti je bio zvuk loš .
[ xtraya @ 12.04.2010. 02:11 ] @
ma 98% pokrivenosti :)
haha virtuelno/ovako/onako/063/064, al bitno je da je 98% ...

a i nisu se nesto pretrgli u dizanju baznih ...

i ne znam dal ste primetili, kad mobilni predje na telenor, kada vas neko pozove dolazi vam poziv u obliku 0xx xxx xxx a ne +381 xx xxx xxxx kako dolazi kada
ste u virtuelnom VIP MTS-u ili u realnom VIP-u

:)

uostalom koga briga u kojoj je mrezi kad samo field testom moze da vidi gde je realno ... :)

za ajfonovce *3001#12345#* i call :)
[ zvezdasbg @ 13.04.2010. 00:55 ] @
@xtraya
To sto ispisuje identifikaciju sa 06... a ne +3816... nije nista cudno jer kod Telenor korisnika je takva identifikacija oduvek. Jos dok je to bio Mobtel. Samo kod MTS-a i VIP-a je identifikacija obavezno sa kodom nase drzave sto je totalna nebuloza. Covek da se pogubi od toliko cifri :)
A sto se VIP-a i njihovog call centra tice, ne bih da bilo sta kazem. Rekli su to mnogo bolje ovi sto su pre mene postovali. :D
[ nikola87 @ 13.04.2010. 18:15 ] @
Citat:
zzviktor:
Ovo sto je ova operaterka uradila je samo pokazatelj da ona zamerke
korisnika ne moze nikome da predoci, i da nju kao niko u VIP ne vidi kao
sponu izmedju korisnika i kompanije.


ovo je istina, jer kad sam prosli put zvao da se zalim, opet sam dobio odgovor da vec rade na resavanju problema koje JA imam, a kad sam pitao da li ce proslediti zalbu nekome, odgovor je bio tipa: "pa neee bas, mi to ne prosledjujemo, ali vec se radi na resavanju", tako da nam jedino ostaje da se smejemo :)

Citat:
Slobodan Milivojevic: Da li je mozda uzrok ovome to sto nije dozvoljeno koristiti nacionalni roaming na Telenor mrezi na svim njihovim baznim stanicama, kao sto je bilo sa mts-om?


kao i ovo.. velika je verovatnoca da se ne mogu koristiti sve telenorove bazne stanice, ili bar ima podosta problema dok se prebaci sa jedne na drugu... jer sam nebrojeno puta naisao na telefon bez mreze..

Citat:
neca: meni samo nije jasno, posle ovoliko procitanih tema, kako ja nemam problem sa signalom? koristim VIP vec godinu dana ;))))))
ne zelim da hejtujem...niti da branim nekog...samo konstatujem...


posto vidim da si iz Smedereva, pretpostavljam da vecinu vremena provodis tamo, a isto pretpostavljam da im nije potrebno puno baznih stanica da bi pokrili ceo grad, tako da tel iz tog razloga nema potrebe da prelazi sa jedne na drugu, dok u Beogradu to nije slucaj...


[ Zoran Milovanovic @ 13.04.2010. 22:54 ] @
Koliko ludo, a ja jos razmisljam da raskinem ugovor sa Telenorom i predjem na VIP (smucilo mi se da sam obican smrtnik :P). Izgleda da taj film, necemo skoro gledati :P

Jbt, kako je to jadno, devojka je otovrila dusu, a radi za njih. :( - Mora da joj plata kasni.


khm, sad ce maxm da nam objasni ;)
[ nikola87 @ 13.04.2010. 23:27 ] @
Citat:
Zoran Milovanovic: Koliko ludo, a ja jos razmisljam da raskinem ugovor sa Telenorom i predjem na VIP (smucilo mi se da sam obican smrtnik :P). Izgleda da taj film, necemo skoro gledati :P


bio sam dosta dugo istrajan u odluci da sa telekomovog postpaida predjem cim se pojavi novi operater, ali vip je u svemu bio ubedljivo najgori, te sam onda odluku odlozio do dolaska nekog normalnijeg operatera :)

medjutim, bila je ona akcija sa 50% popusta na pretplatu uz poklon vaucer, tako da nisam mogao da odolim i uzeo HTC Tatoo za dinar uz postpaid 900, i odmah ga prodao za 200e...tako da mi se to isplati, pa makar i po cenu "rucno-automatsko" trazenje mreze, buduci da sam zaboravio kako izgleda fiksni tel, a za ne daj boze, tu su prepaid 063 i 065 :)
[ Zoran Milovanovic @ 14.04.2010. 09:10 ] @
Nikola to je ok, tebi tako odgovara, "zaradio" si 200 eur. Zato si nedostupan, biras mrezu rucno, ja nisam zainteresovan. Meni ne pada napamet da radim tako nesto, a jos manje da nosim kartice drugih operatera u novcaniku, pored one u telefonu. Ili nekoliko telefona.

Nadam se da ce najzad (jer non stop imaju ove smesne ispade) da rese sve svoje iritantne "problemcice", sitnice i da cu tada slobodno otici kod njih. (uz veliku kontrolu samog sebe i non stop aktivnu informisanost - za svaki slucaj, tajnoviti su oni dosta)

Mozda dok oni odluce da urade to, smrdljivi Telenor odluci da uvede malo tog interneta na kasicicu, pa mi nece ni biti potrebno.

Ja vidim 2 mogucnosti, da predjem na VIP placam pretplatu (uredno) i da ne mogu da koristim ono sto placam ili da ostanem tu gde jesam, ali "papreno" platim ono sto mi treba. Samo u drugom slucaju ja jedino mogu da koristim, ali kosta. Sta ce mi "dzabe" kad ne radi? :)
[ septimus @ 14.04.2010. 10:01 ] @
U Beogradu nemam nikakve probleme sa VIPom i signalom. Cak je odlican.
Uz intenzivno koriscenje i voice i neta. Kachim se jako brzo i konstantno na Edge.

Racuni su pregledni i veoma jasni. Provera stanja lepo funkcionise. Nema nikakvih "tajni".
Postoji online listing i to u realnom vremenu, dakle saobracaj koji ste obavljali pre 1h je vec na sajtu i moze da se pogleda.

Kod kuce mi stoji MTS postpaid i placam minimalnu pretplatu jer mi zao da gasim lep broj. Cekam MNP za prepaid.


Ovo je moje licno iskustvo, 3 meseca. Takodje i jos nekoliko ljudi na VIP mrezi. Dosta se krecem po BG i ne samo po BG vec i po Vojvodini.
[ zzviktor @ 14.04.2010. 10:10 ] @
Kao i mnogi odavde ja koristim vip, i koristim yahoo.com besplatni mail sa
pop/smtp pristupom! Medjutim vip onemogucava slanje mailova sa mobilnog ako
se koristi bilo koji od besplatnih mail servisa i mail client na mobilnom.
Stoga je telenor naj naj bolji!
[ zzviktor @ 14.04.2010. 10:15 ] @
Ja imam jako dobro iskustvo sa vipom, ali samo sto ne mogu da koristim mail
preko mail clienta na mobilnom, jer je iz nekog razloga blokiran i port 465
i port 587!

E sada vip kaze da je do yahoo, a yahoo nisam pitao da li je do vipa!!!!
Inace odlicna provera stabnja realno stanje i sve ostalo je u VIP-ovu
korist!

Bravo za vip samo neka rese problem samailom!
[ septimus @ 14.04.2010. 10:29 ] @
Steta, probaj to da podesis.
Jer meni radi isti email klijent ali za Gmail i radi super. Preko IMAP4.

U pitanju je Nokia sa S40 os.
[ neca @ 14.04.2010. 10:31 ] @
@nikola87
Dosta vremena provodim u Smederevu, ali bar jednom nedeljno putujem negde, bilo da je Beograd ili neki drugi grad i nisam imao problema sa ispadanjem iz mreze, pogotovo ne sa tim "cas rucno, cas automatski" pretragom mreze....stavise, tek sam sad i pogledao kako mi je podeseno i stoji da je automatski.Inace, nisam neko ko malo kroristi telefon , u proseku imam oko sat vremena dnevnog razgovora i nisam imao situacije da mi se neko zali da sam bio nedostupan i da mi stizu poruke sa propustenim pozivima.
Kao sto septimus rece, najbolja stvar je sto nema skrivenih troskova, i nelogicnosti u racunu, sve lepo pise na specifikaciji.
Generalno, ja sam zadovoljan.
[ Baja Gaša @ 14.04.2010. 13:26 ] @
Ima ona narodna "svijetu se ne može ugoditi".

Na svakog zadovoljnog korisnika, javiće se trojica da popljuju - ne kažem da je to loše, nego da svako priča iz sopstvenog iskustva. Zato treba malo više birati reči kad rešite nekoga da ocrnite.

Da ne ponavljam ono što su prethodni komentatori već napisali o profesionalnosti VIP-ovog korisničkog servisa i transparentnosti računa - samo da naglasim da mi kad Blackberry koristim kao modem protok ide u proseku 1,5-1,8 Mbps (download) i 200-250 kbps (upload), vrlo stabilno, bez pucanja veze.

Kad bilo koji od ostala dva operatora ostvari ovakve rezultate, neka mi se jave.
[ thepace @ 14.04.2010. 14:26 ] @
internet na vip-u radi najbolje to je sigurno, ja sam preko hd2 udario po torentima i islo je 200-240KBs , jako cesto hvata hspda signal tako da u vecem delu beograda imam brzi internet nego sto vecina ima po kucama
signal je dobar i po rupama gde telekom tradicionalno ispada iz mreze
jedino ne znam po slabije naseljenim mestima, po komentarima vidim da situacija nije sjajna ali posto mi to nije mnogo bitno za mene je vip savrsen
ono sto bih izdvojio je novogodisnja noc, poslao sam oko 12:10 preko 200 poruka odjednom i maltene sve su stigle u roku od 20 minuta ( delivery report ne laze ;) ) ranija iskustva sa telekomom i telenorom (mobtel konkretnije) su mnogo losija po ovom pitanju jer pre 3-4 ujutru nije ni vredelo pokusavati slanje bilo kakve poruke ili uspostavljanje poziva
[ Zoran Milovanovic @ 14.04.2010. 18:17 ] @
Citat:
thepace: ono sto bih izdvojio je novogodisnja noc, poslao sam oko 12:10 preko 200 poruka odjednom i maltene sve su stigle u roku od 20 minuta ( delivery report ne laze ;) ) ranija iskustva sa telekomom i telenorom (mobtel konkretnije) su mnogo losija po ovom pitanju jer pre 3-4 ujutru nije ni vredelo pokusavati slanje bilo kakve poruke ili uspostavljanje poziva


Ukoliko si poruke slao samo ka VIP brojevima onda je to "nesto". Ukoliko si ih slao ka ostalim mrezama, shvatas da to znaci da su i ostale 2 mreze savrseno funkcionisale? ;-)

Ima ovde na forumu takvih tema, koja je mreza najbolje radila za NG svasta se pisalo, ali mislim da je najvecih problema imao Telekom.
[ nikola87 @ 14.04.2010. 21:32 ] @
Citat:
Zoran Milovanovic: Nikola to je ok, tebi tako odgovara, "zaradio" si 200 eur. Zato si nedostupan, biras mrezu rucno, ja nisam zainteresovan. Meni ne pada napamet da radim tako nesto, a jos manje da nosim kartice drugih operatera u novcaniku, pored one u telefonu. Ili nekoliko telefona.


Imam 2 tel, od kojih je jedan Samsungov duo, tako da imam 3 broja aktivna u isto vreme, a od kojih mi je jedan mts postpaid broj, koji sam aktivno koristio pre ovog, koji je kao i septimus-u, na najmanjoj pretplati, jer mi je zao da ga ugasim i cekam mogucnost da ga prebacim na prepaid.
Dakle ovo mi u principu odgovara, i svesno sam uzeo VIP broj, uz rezervu da cu morati da imam "backup" varijantu, jer dobijam mnogo vise za manje para..
Jedino me ponekad iznervira kada ne mogu iz prve da okrenem broj, ali onda pozovem ljubazni milionski VIP korisnicki servis, i cujem onakvu glupost, pa se nasmejem i nastavim dalje :)
jos uvek mi posao i sl. ne zavisi od telefona, pa verovatno mogu tako da razmisljam..

Citat:
Zoran Milovanovic
Ja vidim 2 mogucnosti, da predjem na VIP placam pretplatu (uredno) i da ne mogu da koristim ono sto placam ili da ostanem tu gde jesam, ali "papreno" platim ono sto mi treba. Samo u drugom slucaju ja jedino mogu da koristim, ali kosta. Sta ce mi "dzabe" kad ne radi? :)


..sto se ovoga tice, daleko od toga da ne moze da se iskoristi ono sto se plati, jer bukvalno iscedim do kraja i 900 min i 900 poruka.. jedino se pomalo mucim sa 900MB, jer koliko god pokusavao, za ova 3 meseca koliko sam na VIP-u, uspevam da stignem do 500-600MB, ma koliko ga ne stedeo, posto koristim samo na Symbian telefonu...a sad bas da torrent-ujem, mrzi me, a i nemam potrebe :)

Citat:
septimus
Postoji online listing i to u realnom vremenu, dakle saobracaj koji ste obavljali pre 1h je vec na sajtu i moze da se pogleda.


Ovo vec nisam znao da su toliko unapredili. Koristio sam par puta cim su ga pustili, ali je bio maltene neupotreljiv servis, dok je sada za svaku pohvalu..
Sada, u 22:30 imam specifikaciju za ostvaren saobracaj u 20:30..

Citat:
neca: @nikola87
Dosta vremena provodim u Smederevu, ali bar jednom nedeljno putujem negde, bilo da je Beograd ili neki drugi grad i nisam imao problema sa ispadanjem iz mreze, pogotovo ne sa tim "cas rucno, cas automatski" pretragom mreze....stavise, tek sam sad i pogledao kako mi je podeseno i stoji da je automatski.


Veruj mi, nebrojeno puta mi se dogodilo da krenem od kuce na fakultet kod Vuka, razdaljina 4-5km, na nekom delu puta izvadim tel, kao ono mreze nema.. tako da stvarno ne znam u cemu je problem..
cak i u sobi, kao i glavni lik u ovoj temi, operaterka, ostavim tel na stolu sa punim signalom, vratim se, on se ili bori za nesto malo signala, ili ga nema uopste.. pokusavao i sa drugim telefonom, ista prica..

Citat:
zzviktor: Medjutim vip onemogucava slanje mailova sa mobilnog ako
se koristi bilo koji od besplatnih mail servisa i mail client na mobilnom.
Stoga je telenor naj naj bolji!


Ovo moram da kazem da ne vazi za gmail.. najnormalnije moze da se koristi imap/smtp, samo se podese parametri prema uputstvu koje daje gmail.. pop nisam probao, jer je imap sigurno napredniji servis..

[Ovu poruku je menjao nikola87 dana 14.04.2010. u 22:42 GMT+1]
[ zvezdasbg @ 14.04.2010. 21:42 ] @
Dva sata im treba da apdejtuju stanje? Kod Telenora je to za nekoliko minuta. Cisto informacije radi :)))
[ nikola87 @ 14.04.2010. 23:34 ] @
kao sto sam i napisao, pre sam koristio mts postpaid, tako da mi to azuriranje stanja nakon 2 sata i ne pravi probleme :)
cak i nemam naviku da ga redovno proveravam :)
[ zdr @ 15.04.2010. 06:15 ] @
Citat:
nikola87- onda je "merila" jacinu signala u mojoj ulici, tj. kod mog komsije, posto nema mog kucnog broja u kompjuteru, i rekla da je tu u principu dosta dobar signal, ali da nije bas kako treba jer se duz ulice pojavljuju neke smetnje.. sta god je htela time da kaze



hehe ovo je sjajno!

Al ovakvi izgovori su izgleda uobicajeni i u korisnickim centrima drugih operatera...
Tako je meni devojka iz Telenorovog Call centra (posle vise poziva) -kad joj je ponestalo izgovora- rekla:
- Da, moguce je da u pojedinim delovima vase kuce nema signala!

Onda sam je pitao, a sta da radim, da menjam kucu?
Naravno, ispostavilo se da je signal sasvim dobar vec je problem sto sam morao da stavim telefon na GSM mod jer je 3G pravio problem. Toliko o njihovoj ''strucnosti''...
[ Mobtel @ 15.04.2010. 13:13 ] @
prominis kucu o njihovom trosku
[ icamica @ 30.05.2010. 23:24 ] @
Jedno je sigurno a to je da smo svi zaboravili na pocetak rada telenora i mts....verovatno je kod njih od samog starta sve funkcionisalo kako treba i bilo je besprekorno.....

Iz iskustva znam da su u Vip jako transparentni i da nista ne kriju barem ono sto se mene tice kao korisnika....ako imaju neki problem oni to odmah kazu i ne zavlacete...jeste da se desi da ne znaju tacno o cemu je rec ali opet kazu da imaju neki problem...sto je opet bolje nego da te lazu i mazu....

[ zvezdasbg @ 31.05.2010. 17:31 ] @
Ja se secam kako je radio Mobtel 1999 godine, dakle posle 3 godine od starta i to ne moze da se poredi sa danasnjim VIP-om. VIp se ne moze nazvati mrezom.
[ icamica @ 31.05.2010. 22:47 ] @
pa lepo si rekao...posle 3 god.....proveri koliko dugo postoji VIP.....a i pored toga u tada nije bila niti velika potreba za GPRSom,MMSom brzim protokom neta.....itd.... tada je bilo daj samo da stigne poruka...
[ zvezdasbg @ 01.06.2010. 08:54 ] @
VIP je dobio licencu 2006. godine, a sa radom je poceo juna 2007. Dakle pune tri godine. A oni se i dalje kace na druge mreze.
Tacno je da se usluge iz 1999 godine i sada ne mogu uporedjivati, ali se ja secam da je Mobtel jos tada bio vrlo napredna mreza gde si mogao da pricas bez seckanja (kao sto je to bilo sa MTS), slao poruke za dz koje su cak mogle da idu i u inostranstvo, imao roming (sto MTS nije imao) itd...
Te dve mreze su funkcionisale i razvijale se odvojeno (ma koliko Karic i drzava ispumpavali pare iz njih) i nisu se kacile jedna na drugu.
[ MaxM @ 01.06.2010. 10:10 ] @
Lupas kao otvoren prozor. U to vreme, kada je mobilni bio luksuz, bilo je mnogo manje baznih stanica po Srbiji. Operateri su dobijali dozvole za izgradnju baznih stanica bez problema, jer je mobilna telefonija bila preko potrebna nasoj zemlji, zato je sve islo kao po loju. Pogledaj stvari dana, sta sve treba da prilozis da bi podigao objekat kao sto je bazna stanica... Ovo sto je Vip uradio za manje od 3 godine, je vise nego sjajno. Vip je dve godine za redom dobio nagradu za najbolju greenfield investiciju i za to, koliko su brzo napredovali. Gde god da krenes, imas EDGE prenos podataka i svuda je sada Vip na telefonu, jer sada imaju dovolnjo banzih stanica, da su nacionalni roming sveli na minimum. Pogledaj Telenor i mt:s, kako izadjes iz naseljene sredine, tako imas GPRS prenos podataka...jadno i bedno za operatere, koji su ovde deceniju i po, sramota!!!! To sto pricas da Vip nije mreza, to se vidi da si ogranicen kao terasa i da je tvoj cilj ovde pljuvanje vipa. Zvezdas ne koristi Vip, a ovde je non stop kako bi pljuvao doticnu mrezu, jer je placen od svojih Telenor kolega da to radi i zato njegove kretenske komentare, ne treba uzimati za ozbiljno.
[ brankoivic @ 23.07.2010. 13:47 ] @
Kada je u pitanju VIP moram da obavestim sve korisnike ovog foruma o krajnje nekorektnom i,najblaže rečeno,diletantstkom odnosu tejničke podrške prema korisnicima.Ovako nešto je,izgleda,moguće samo u Srbiji.Da ne bih detaljno opisivao problem koji sam imao sa njima dovoljno će biti samo da kažem da se radi o krajnje neprofesionalnom odnosu,nemogućnosti da se dobije TAČNA informacija i potpunoj dezorganizaciji kada je u pitanju komunikacija izmedju tehničke podrške,odnosno korisničkog servisa i tehničke službe,koja bi,navodno,trebala da reši problem.U svakom slučaju TOPLO PREPORUČUJEM DA SE OVAJ MOBILNI OPERATER IZBEGAVA !!!
[ srdjan_m @ 23.07.2010. 14:46 ] @
Ja preporučujem da ne treba jesti hleb jer sam našao dlaku jednom prilikom...nije li glupo?

Nego, o čemu se radi, šta je bio problem ?
[ zvezdasbg @ 23.07.2010. 22:13 ] @
Kako nekorektan odnos? Ne mozes da resis problem? Kako je to moguce. Sada ce to da ti objasni VIP strucnjak MaxM ili neki od njegovih klonova :)))
[ bttp @ 10.08.2010. 22:26 ] @
Sećam se da na Telekomu prvih par godina nije uopšte radio SMS servis. Poruke ili nisu stizale ili su stizale sa 2-5 dana zakašnjenja. Ko je koristio 064 od samih početaka (numeracija 064 1xx-xxxx) zna o čemu pričam. Mislim da je Max. Delivery Time za SMS tada na Telekomu bio 3-4 dana, dok je sada 24h. Na tadašnjem Mobtelu je normalno radio.

Što se tiče operaterki iz Kol Centara, to su biseri svuda. Zovem pre neki dan MTS kol-centar da mi objasni šta znači kada mi kaže da pozvani broj trenutno nije u mogućnosti da prihvati poziv. Ona mi objašnjava da je verovatno urađen call divert, ali neispravno. Ja joj kažem da oni uvek imaju aktivan divert na onaj njihov message centar (+381650009600 ili tako nešto), na šta mi ona odgovara da se to samo pokazuje na Nokia telefonima jer "im softver nije dobar" tj "nije podešen za MTS kartice". Ja joj kažem da isto izlazi i na iPhoneu (Active Incoming Call Diverts), i usput joj čitam aktivne diverte sa Nokie (gorespomenute), i objašnjavam joj da znam i čemu služe - za obaveštavanje kada je neko uključio telefon, kada nije više zauzet itd. te da te njihove diverte ne mogu da deaktiviram - znači nije "loš Nokia softver" nego njihova loša konfiguracija. Onda mi ona kaže da postpaid korisnici mogu da podnesu zahtev za deaktivaciju te usluge. Hvala lepo :)
[ owim @ 10.08.2010. 23:57 ] @
^ Upravo obrnuto! Kod Telekoma je od pocetka i uvek lepo radio SMS.
Imam broj 064/110-xxxx. Bez kasnjenja. Kod Mobtela SMS nista nije
valjao dugo godina, dok nisu uveli naplatu SMS-a; pre toga je bilo
tesko poslati na SMS server, poslata poruka bi stigla ko zna kad, ili
nikad; imali su 4 SMS-servera, pa neki cas rade, cas ne rade (063 100
100, pa mislim 100 200, 100 300 i 100 400). Netom su kruzile liste
stranih SMS servera koji su mogli da se koriste. Ah, to je bilo
vreme... :)
[ bttp @ 11.08.2010. 05:09 ] @
Apsolutno nemoguće. Moja sestra ima broj 064-111x a ja imam 064-15xx. Po tadašnjoj brzini širenja, razlika između ta dva broja je najmanje godinu dana. Znam da ni njoj nije radio SMS kad je uzela broj, a bogami ni meni bar prvih nekoliko meseci. To se jednostavno nije koristilo. Sećam se da su ljudi tražili neke inostrane message centre ne bi li slali poruke. Onda su se setili jednom pa su opravili taj SMS na Telekomu. Za Mobtel nisam siguran, tad ga nisam koristio (bila je fora nema kartica u prodaji a i ako ima košta 100 maraka, čuveni Mobiklik). Možda su i oni imali problema ali na Telekomu uopšte nije radio.
[ zzviktor @ 11.08.2010. 05:42 ] @
Postovani, sms servis nije radio kako treba do neke 2001 godine na telekomu
ni na mobtelu. Naime posto je sms bila besplatna usluga servis je bio
namerno blokiran i nije bilo dozvoljeno slanje sms poruka sa jedne mreze na
drugu. U tom periodu su funkcionisali razni strani sms serveri ja licno sam
koristio neki italijanski. Cena sms poruke na telekomu je bila 1,14 dinara,
dok je kod mobtela u post paid varijanti prvo postojala predplata od 49 din
a kasnije je uvedena cena od 2,2 din. U pre paid varijanti cena sms je bila
3,10 din. Kasnije dogovornom privredom su cene sms izjednacene i u post paid
sistemu su bile od 1,7 din do 2,9 din. Kao sto smo danas svedoci sve tri
mreze nude jednake cene sms i uglavnom isti kvalitet servisa sa razlikom sto
kod neke mreze moze da se kupi dodatak na pre paidu a kod neke ne.

Sms ka inostranstvu je nekada davno ulazio u kvotu kao nacionalni sms onda
se prvi mobtel setio da naplati isti po desetostruko visoj ceni i tu
politiku primenio prvo na Austriju uz obrazlozenje da to traze tamosnji
lokalni provideri*sto je glupost* no nije proslo dugo a sms ka inostranstvu
je poceo da se papreno na placuje po istoj ceni za pre paid i post paid
korisnike. Ovakvu politiku cena nije zaobisao ni telekom, a kasnije ni vip.
Da li slucajno ili ne ali sms bas kosta po prilicno iz Srbije i to kod svih
operatera isto. Ima malih razlika na koje mreze moze a na koje ne da se sms
posalje. Naravno i ovde ima malih zackoljica da Telenor i MTS daju da sms
bude kao u domacem saobracaju ka brackim mrezama kao sto su Telenor CG
MTELCG i MTEL BIH.
[ owim @ 11.08.2010. 06:49 ] @
"Telenor i MTS daju da sms bude kao u domacem saobracaju ka brackim
mrezama kao sto su Telenor CG, MTELCG i MTEL BIH"

Mislis, Telenor da je bude sa Telenor CG, a MTS sa MTEL CG i MTEL BiH?

Sto se prvih dana Telekoma tice, imao sam prepaid medju prvima, jeste
radio najpre samo unutar mreze, pa sa inostranstvom, a tek na kraju sa
Mobtelom. Medjutim, ne secam se da li se naplacivao odmah (mislim da
nije), i kad bolje razmislim, mislim da jeste kasnio (ah, bilo je
davno). No, ubrzo je poceo da se naplacuje i funkcionise ok, dok se
dobro secam da je Mobtel godinama imao besplatan SMS koji (nije)
radio.
[ zvezdasbg @ 12.08.2010. 16:19 ] @
Telenor nema nikakvih popusta sto se sms-a ka inostranstvu tice. Cak ni prema Telenor CG. Dakle sve sto nije sa koda +381 skida se 15 din plus porezi.
[ bttp @ 13.08.2010. 21:54 ] @
Što se tiče SMS-a u počecima mobilne telefonije kod nas, osim javašluka treba imati u vidu da su tada još bili u modi pejdžeri, pa Telekom verovatno nije baš žurio da ugasi svoj 066 "pejdžing sistem Srbije". A Bel Pagette ne znam dal je bio u vezi sa Karićima, pa moguće da ni oni nisu žurili sa SMS-om s obzirom da je tada bilo mnogo više korisnika pejdžera nego mobilnih telefona.
[ zzviktor @ 13.08.2010. 22:12 ] @
Pa naravno da je bel pagetteimao veze sa karicima, naime karic je uz pomoc
milosevica oteo bell pagette od tadasnjeg vlasnika. pPripojivsi ga tadasnjem
astra simit telu koji je bio pod kompanija mobtela i koji je distribuirao
mobiklik pakete.
[ njushkalitza @ 22.08.2010. 11:28 ] @

Citat:
zdr: hehe ovo je sjajno!

Al ovakvi izgovori su izgleda uobicajeni i u korisnickim centrima drugih operatera...
Tako je meni devojka iz Telenorovog Call centra (posle vise poziva) -kad joj je ponestalo izgovora- rekla:
- Da, moguce je da u pojedinim delovima vase kuce nema signala!

Onda sam je pitao, a sta da radim, da menjam kucu?
Naravno, ispostavilo se da je signal sasvim dobar vec je problem sto sam morao da stavim telefon na GSM mod jer je 3G pravio problem. Toliko o njihovoj ''strucnosti''...


Drago mi je da sam ovo procitala! :) Jeste bilo krajickom oka, i zamalo da promakne, ali jesam :) Hvala zdr :)

Dakle, uopste nije bilo potrebe da zoves Telenor korisnicki servis, vec da podesis svoj telefonski aparat. :) A to u 80 posto slucajeva i jeste greska kod ljudi..

Imam prijatelje i doduse, malo starije rodjake, koji kukaju kako ne mogu da zive od govorne poste, jer im je iskljucena, a stalno im se javlja kada zovu nekog :D ili se nerviraju sto ne mogu da posalju sms a pre toga su izmenjali 5 kartica sva tri operatera za nepunih sat vremena u istom telefonu :D

Sad se ja pitam - Da li je zdr imao pravo da se ljuti na operaterku (iako sam rekla zdr, ne mislim na ovaj konkretan slucaj..) obzirom da je u pitanju njegov telefonski aparat? I da li ona treba da bude strucna za mobilne telefone ili mozda vidovita pa da zna sva setovanja u aparatu korisnika kada se ovaj javi na 9863 ? Uzmite u obzir cinjenicu da radi za mobilnog operatera, pruzaoca telekomunikacionih usluga, ne u maloprodaji mobilnih telefona.

I takodje, zanimljivo je to da kada nam nesto sa radiom nije u redu, ne zovemo radio stanicu da pitamo za savet.. niti kablovskog operatera kada ne umemo da memorisemo programe po zeljenim kanalima....

:)

kisses
[ pajaja @ 22.08.2010. 12:28 ] @
Citat:
Sad se ja pitam - Da li je zdr imao pravo da se ljuti na operaterku (iako sam rekla zdr, ne mislim na ovaj konkretan slucaj..) obzirom da je u pitanju njegov telefonski aparat? I da li ona treba da bude strucna za mobilne telefone ili mozda vidovita pa da zna sva setovanja u aparatu korisnika kada se ovaj javi na 9863 ? Uzmite u obzir cinjenicu da radi za mobilnog operatera, pruzaoca telekomunikacionih usluga, ne u maloprodaji mobilnih telefona.

Apsolutno! Da se ne lazemo, podesavanje aparata za GSM ili UMTS standard ne spada u neko ekspertsko poznavanje mobilnih telefona, i s obzirom da sada skoro svaki uredjaj podrzava 3G, operater u korisnickom servisu bi trebalo da zna kakvi problemi su cesti (kao ovaj). Problemi sa kojima se ljudi javljaju korisnickom servisu se uglavnom se ponavljaju, i trebalo bi da operateri znaju da ih efikasno rese ili obrazloze uzrok problema. Takodje, vrlo je moguce da je taj isti korisnik kupio telefon bas kod njih i da nema koga drugog da pozove. Ne radi se ovde o podesavanju casovnika na mobilnom telefonu niti memorisanju kanala, vec o podesavanjima koji su direktno vezani za mrezu. Po toj logici ISP ne bi trebalo da zna da ti objasni kako da podesis racunar da koristi DHCP njihovog rutera posto se ne bave prodajom racunara?
[ njushkalitza @ 22.08.2010. 12:44 ] @
Citat:
pajaja: Apsolutno! Da se ne lazemo, podesavanje aparata za GSM ili UMTS standard ne spada u neko ekspertsko poznavanje mobilnih telefona, i s obzirom da sada skoro svaki uredjaj podrzava 3G, operater u korisnickom servisu bi trebalo da zna kakvi problemi su cesti (kao ovaj). Problemi sa kojima se ljudi javljaju korisnickom servisu se uglavnom se ponavljaju, i trebalo bi da operateri znaju da ih efikasno rese ili obrazloze uzrok problema. Takodje, vrlo je moguce da je taj isti korisnik kupio telefon bas kod njih i da nema koga drugog da pozove. Ne radi se ovde o podesavanju casovnika na mobilnom telefonu niti memorisanju kanala, vec o podesavanjima koji su direktno vezani za mrezu. Po toj logici ISP ne bi trebalo da zna da ti objasni kako da podesis racunar da koristi DHCP njihovog rutera posto se ne bave prodajom racunara?


Pa dobro, da kazem opet - nisam bas konkretno na ovaj slucaj mislila, ali ok.

Po meni, kad koristis mobilni telefon, od operatera treba da imas podrsku za koriscenje usluge mobilne komunikacije. Dakle, oni su tu da ti po svaku cenu omoguce da mozes da telefoniras, saljes sms, mms, kosristis internet..

A da li ti zoves ISP i kazes meni ruter ne radi, sta mi je sa racunarom, i pri tom si samo raspakovao ruter i poboo kablove? Ili kazes - ne mogu da koristim DHCP/ruter, kako da podesim racunar?

Cini mi se da ni on nije pitao "Zasto imam problem sa mrezom, kad mi je podesena na 3G?" Verujem da bi onda Telenor odgovor k'o iz topa bio "Prebacite na GSM..."
To je bila moja poenta. Da je nekako logicno da ako primetis da ti se gubi signal, prvo proveris da li je sa "tobom" sve u redu, a onda zoves dalje...

Isto kao sto vecina nas, pretpostavljam, kada im nestane struja prvo provere da li je nestala u celoj zgradi/ulici/kuci pa onda zovu ED... Oh da, naravno da ima onih koji satima besne, vriste i nerviraju se uz visestruke pozive ka ED, dok im je iskljuceni osigurac na pola metra iznad glave... :)
[ pajaja @ 22.08.2010. 13:12 ] @
Razumem ja tebe, ali razumi i ti korisnike koji zovu korisnicki centar. Oni uglavnom ne znaju nista o tome, ako znaju da je problem u izabranom standardu ili DHCPu znace i da rese problem bez koricnickog centra. Verovatno nije obavezno da znaju da resavaju probleme sa aprataima, verovatno ni da imaju korisnicki centar ali to se valjda smatra nekom biznis kulturom. A i kao sto rekoh nije potrebna neka preterana obuka za tako nesto, samo malo volje.