[ dragancesu @ 11.04.2010. 17:36 ] @
Mozda ce vam zvucati cudno ali i kad znate sta trazite to treba napisati (najbolje) engleski pa nastaje problem.

Da li vam se nekad desilo da pitate i pitate ali nema odgovora? Ne jednom se desilo meni pa se pitam da li bi mogla neka u tema u tom smislu. Ucio sam engleski ali niko ne zna sve, nedavno sam trazio note, nekom. Jedva sam nasao i to slucajno, obzirom da mi to nije oblast.

I ne jednom sam video da je covek napisao da je trazio ali nije nasao i opet dobija odgovor "google is you friend". Predlazem zato temu da se napise sta se trazi pa da odgovori budu kako to pitati google?

[ smrki @ 16.04.2010. 12:56 ] @
Nerazumem te ni na srpskom.
[ enthusy @ 16.04.2010. 17:01 ] @
Ja mogu samo da pokušam da uradim interpretaciju :D Čovek hoće da otvori temu koja bi pomagala ljudima da na Google-u pronađu ono šta žele. Na primer, neko napiše: "Hoću da nađem note, šta da kucam?", a neko da mu odgovori:"Kucaj 'modern musical symbols' ili 'musical notation'.".
A u poslednjem pasusu se žali da je više puta viđao da ljudi na forumima postave pitanje, uz napomenu da su to već tražili na Google, ali nisu našli, a ipak dobiju odgovor: "Google is your friend". Ni ja lično nisam pristalica tog odgovora jer onaj ko je postavio pitanje na forumu je najverovatnoje već pokušavao da pronađe to isto na Google-u, ali nije uspeo.

P.S. Ne garantujem za tačnost interpretacije i takođe savetujem autoru da prvo malo prouči izražavanje na srpskom jeziku pa tek onda da pređe na engleski :)
[ dragancesu @ 16.04.2010. 23:37 ] @
@enthusy
dobro si shvatio. Ovo zadnje trazenje me je navelo da napisem sta sam napisao. Posto se trudim da ne duzim pricu ispada da niste razumeli sta je pisac hteo da kaze.

Ne jednom sam nesto trazio i na kraju slucajno nasao. Problem je sto nema mnogo tekstova na srpskom pa onda treba traziti na engleskom. A to mnogima nije lako, engleski jesam davno ucio ali od toga nema mnogo vajde kad je neka specificna ili nepoznata oblast u pitanju. Partiture sam na kraju nasao sa "sheet notes" ako nekom treba.

Sve u svemu bolje ne napisati nista kao odgovor nego frazu "google is you friend". Ali nije sve tako crno, moram priznati da sam i nekoliko puta video i odgovor u stilu "kucaj www.google.com/#q=sheet+notes" sto je mnogima dovoljno za pocetak.

Nadam se da smo se sad razumeli. S druge strane pisanje na kompjuteru nije bas klasicna proza, obicno se nesto skrati, recimo kad sam na forumu Google i napisem trazio sam da se podrazumeva da sam trazio na google, ali dobro, kritika ima osnova