[ miko.s @ 12.04.2010. 19:19 ] @
pozdrav svima.
ljudi, pomagajte, treba mi jedna malo neobična stvar.
ufff, kako da to najbolje objasnim.
imam jedan kompjuter, koji je preko dana skoro stalno upaljen, i na kojem radim ja, i povremeno još ljudi. povezan je na internet, i na njega je spojena web kamera. stvar je u tome da ta web kamera gleda na ulazna vrata, ali transparentno (sakrivena je, vrlo mala). i video stream ide preko interneta, i ja od doma mogu tom streamu pristupit. i to je sve ok. ali problem su ove osobe koje rade na tom kompjuteru, i koje znaju relativno dobro koristit windowse, nisu stariji ljudi kojima samo treba net, nego mlađi ljudi koji koriste razne aplikacije na kompu. i naravno webcam xp se vidi kad snima, jer je ikonica dole u trayu, a vidi se i live feed. a ja bi htio neki softver koji će raditi kao servis, kojega podesim da mogu pristupit live feed-u sa kamere npr svakih 2-5 sekundi. i da se servis automatski pali kod rebootanja, i da nikad ništa ne pita. i da, kad ja nisam spojen na kameru, da ne troši uplink.
mašina vrti win xp, 2 gb rama, core 2 duo unutra, znači poprilično jaka mašina.
ukratko, treba biti program koji se neće viditi, i da korisnici kompjutera nemaju pojma da je na njega spojena kamera koja nešto snima.
[ Stranger2 @ 16.04.2010. 21:46 ] @
Pogledaj ovu temu:
http://www.elitesecurity.org/t396322-Progza-web-kameru
[ free star @ 01.02.2011. 00:49 ] @
O ovom nisam video da se pise ,a prilicno je prisutno u svakodnevnom radu na netu,neka vrsta "spy" programa ili sifre-da se tako izrazim...

Koristeci neke sajtove gde se mogu postavljati slike i video klipovi,primetio sam da dosta puta ima slucajeva gledanja video klipova i albuma sa slikama bez davanja sifre,kao i na webcam chatu,gledanja cam bez davanja dozvole (nesto kao da si admin ili sl) .

Cuo sam da postoji program preko kojeg se mogu gledati cam,a i albumi pod sifrom. Da li je to istina?

Ako neko zna za taj program,neki "kalauz" za sifre,nacin ili sl. kako se to radi mogao bi nesto reci ovde na javnoj diskusiji ili na pm,a tako je mozda i bolje.......