[ thunder11 @ 12.04.2010. 21:52 ] @
Pozdrav svima,
pre izvesnog vremena sam sa neta skinuo Flash Template sa CMS-om koji uz njega ide. Podaci se upisuju u mysql bazu i otprilike je to problem koji imam. Naime, nemam problema sa prevođenjem samih swf tj fla fajlova ali kada recimo posetilac želi da ukuca svoje ime i prezime umesto naših slova se pojavljuju sledeći znaci :
ć = ć
Ć = Ć
Č = Ä
ž= ž
đ = Ä‘
š = Å¡
Baza je sačuvana u utf-8 kolaciji tj. utf8_general_ci . Probao sam i da u Flashu idem na Embed radi dodavanja naših slova ali ni to nije pomoglo a možda problem i nije u tome. Interesantno je i to da recimo, pošto ovaj Flash template koristi CMS, mogu da menjam sadržaj "O nama" tj "About US" menjam u backendu ali opet i tu mogu lepo da upišem naša slova dok se na sajtu pojavljuju pomenute hijeroglife. Svi unosi u CMS-u tj. tekstovi se direktno unose u mysql bazu ali i tamo stoje naša slova ali se na sajtu prikazuju ovi glupavi znaci. Takođe, bazi sam prosledio i SETNAMES na utf8 i opet ništa. Nadam se da će mi neko reći da li je problem u Flashu ili Mysql-u. Naravno, mogu da prosledim fla fajlove ako će to nekako pomoći.
Unapred hvala
[ thunder11 @ 13.04.2010. 13:04 ] @
Jel neko ima neku ideju?
[ StarCraft @ 17.04.2010. 10:51 ] @
Mogao si odmah da okačiš fla.
Ja se samo razumem u flash, i jedino što mi pada na pamet je:
1) nisi embedovao font u flash, pa ako juzer nema taj font izlaze hijeroglife
2) font za imput jednostavno nema domaća slova

Nisam samo razumeo da li se hieroglife pojavljuju prilikom kucanja u flashu ili tek kada se sačuvaju u bazi. Može da bude problem u bacanju parametara iz flasha u php. Ako ta vrsta komunikacije nije utf-8 onda se tu možda izgube slova.
[ thunder11 @ 20.04.2010. 11:14 ] @
Problem je u tome što template CMS tj. software za ubacivanje teksta "About Us", "Poerfoliio" itd. Kada ubacujem tekst o nama u backendu tj u delu koji je samo za administratora sajta sve izgleda u redu međutim kad pogledam taj tekst na sajtu naših slova jednostavno nema.
P.S ne znam kako da okačim fajlove :(