[ wex-alpha @ 14.04.2010. 14:16 ] @
Imam jedan projekat sa dosta vec uradjenih formi, da li postoji neki nacin da ih prebacim u WPF?

Planiram da upotrijebim taj "rich" content :)
[ logic_rabbit @ 14.04.2010. 14:27 ] @
Mogao bi hostati Windows Forms unutar WPF aplikacije koristeći WindowsFormsHost
ili WPF user kontrolu unutar Windows Forms aplikacije koristeći ElementHost .
Ako forme nisu komplikovane najbolje je sve napraviti ispocetka u WPF-u.

http://windowsclient.net/learn/integration.aspx


[ Shadowed @ 14.04.2010. 18:38 ] @
Pa, iako je moguce, ne vidim neki razlog da se to radi. Osim eventualno zbog postepenog prelaza. A samo ce smanjiti performanse (sto je, doduse, mozda nebitno u konkretnom slucaju) u onosu na prethodnu aplikaciju.

Koliko znam, automatska konverzija ne postoji. Ja licno ne bih koristio host-ovanje winforms-a u wpf-u* vec bih isao po principu ili od pocetka ili ostati na winforms.


*Naravno, ovo se odnosi na ovakvo celokupno smestanje starih u nove prozore. WindowsFormsHost je dobar ako imas neku WinForms kontrolu koju je potrebno ubaciti u WPF prozor (npr. PDF ili Flash i sl.).
[ wex-alpha @ 14.04.2010. 20:33 ] @
Hvala na odgovoru.

Sad mi je malo jasnije sta trebam raditi. Probat cu koristiti WindowsFormsHost, jer imam nekog multimedijalnog sadrzaja.
[ Mix5 @ 14.05.2010. 19:57 ] @
Postoji converter.

http://www.ingeniumsoft.com/Pr...63/language/en-US/Default.aspx

poz
[ srdrazic @ 10.10.2010. 14:51 ] @
Postoji li mogućnost da se MS access forme pretvore u WPF forme?
[ wex-alpha @ 11.10.2010. 20:08 ] @
Ne.

Mozda postoji neki alat koji bi te Access forme konvertovao u Win Forme. Ali konverzija sa Win Forms u WPF je tema sama za sebe.


[ srdrazic @ 13.10.2010. 17:09 ] @
Šteta,
u access-u je mnogo lakše napraviti formu nego je pisati u nekom programskom jeziku.
Mogu li se , recimo Visual basic kodovi pod accessom koristiti prilikom programiranja WPF forme i kako?
[ Shadowed @ 13.10.2010. 23:54 ] @
Ne. Moras koristiti neki .NET jezik. Mozes koristiti VB.NET koji ima slicnu sintaksu.