[ dontoo @ 14.04.2010. 17:07 ] @
Dali tko koristi NetBeans za C/C++? Ako da, evo pitanja. Instalirao sam NetBeans sa MinGW i bez problema mogu kompajlirat i debagirat testni projekt. Ali kad dodam nekoliko novih include fajlova javlja grešku. MinGW nema problema sa C stadardnim bibliotekam ni kad imam jedan main.c fajl koji sadrži include direktivu na fajl.c. Ali kad imam ovakav raspored: main.c ->include header.h, fajl.c->include header.h kod kompjliranja javi grešku "undefined reference to...neka funkcija u fajl.c". To je vjerovatno problem kod redosljeda linkanja ili ja ne znam kreirati projekt pa neka me netko uputi.
Code:
////////////////////////////////////////main.c

#include "header.h" 
 
int main(int argc, char** argv) 

    X(); 
    return (EXIT_SUCCESS); 

////////////////////////////////////////////////header.h

#ifndef _HEADER_H 
#define _HEADER_H 
#include <stdio.h> 
#include <stdlib.h> 
 
void X(void); 
 
#endif 
///////////////////////////////////////////////////source.c

#include "header.h" 
void X(void) 

    printf("dsfdas"); 


greška
Code:
/bin/make -f nbproject/Makefile-Debug.mk SUBPROJECTS= .build-conf 
make[1]: Entering directory `/c/Users/don/Documents/NetBeansProjects/CppApplication_7' 
/bin/make  -f nbproject/Makefile-Debug.mk dist/Debug/MinGW-Windows/cppapplication_7.exe 
make[2]: Entering directory `/c/Users/don/Documents/NetBeansProjects/CppApplication_7' 
mkdir -p dist/Debug/MinGW-Windows 
gcc.exe     -o dist/Debug/MinGW-Windows/cppapplication_7 build/Debug/MinGW-Windows/main.o   
build/Debug/MinGW-Windows/main.o: In function `main': 
C:/Users/don/Documents/NetBeansProjects/CppApplication_7/main.c:5: undefined reference to `X' 
collect2: ld returned 1 exit status 
make[2]: *** [dist/Debug/MinGW-Windows/cppapplication_7.exe] Error 1 
make[2]: Leaving directory `/c/Users/don/Documents/NetBeansProjects/CppApplication_7' 
make[1]: *** [.build-conf] Error 2 
make[1]: Leaving directory `/c/Users/don/Documents/NetBeansProjects/CppApplication_7' 
make: *** [.build-impl] Error 2 
BUILD FAILED (exit value 2, total time: 1s) 
[ dontoo @ 14.04.2010. 17:24 ] @
Greška je bila u tome da sam dodavao fajlove u direktorij projekta ali ne i u sami projekt. Uglavnom rješeno.