[ talicni67 @ 15.04.2010. 20:32 ] @
Moze li mi neko pomoci kako da sa mog racunara iskopiram antivirus bazu na flash i prebacim na prijateljev racunar,jer on jos koristi dial-up vezu sa netom pa mu je problem da refreshuje bazu za NOD 32 v.4.Ja sam instalirao NOD,uradio update baze ali ne znam gde se ona nalazi :) Ja koristim AVG 9.0 ali sam zbog njega instalirao NOD,tako da moze pomoc za oba antivirusa gde im se nalaze baze,jer mom prijatelju je svejedno koji ce od ova 2 av koristiti,vazo je da prebacim bazu na njegov komp.Hvala
[ Take 5 @ 15.04.2010. 21:44 ] @
Ne radi se to baš tako. Većina AV programa nudi tzv. "off-line update", čiji postupak se sastoji iz dva koraka:
1. Prvo na računaru koji ima internet konekciju preuzmeš sa sajta autora odgovarajući fajl za off-line update.
2. Preneseš taj fajl na drugi računar i tamo iz AV programa pokreneš off-line update, pa preko browse dijaloga pokažeš gde si smestio taj fajl preuzet sa interneta.
Dalje sve ide automatski.
[ Aleksandar Maletic @ 15.04.2010. 21:59 ] @
Ako hoces vec da olaksas drugu onda na svoj racunar instaliraj Avira AntiVir Free 10...kada instaliras,odes na sajt Avire i skines .vdf fajl tj poslednji update (kompresovan)... :))) Sve ostalo je mnogo komplikovanije... :)))
[ miki069 @ 16.04.2010. 00:31 ] @
Kad otvoriš NOD32 stisni F5 pa Update pa Setup.
Ako imaš 4 kartice onda možeš drugima davati svoju bazu.
4 kartica je Mirror. U njoj podesiš folder gde NOD32 skida bazu.
Isti iskopiraš na fleš i daš drugu da uradi Update ofline.
Ako imaš samo 3 kartice: UpdateMode, HTTP Proxy i LAN onda ne može.
U toku instalacije treba da se odabere CAS ili RAS a ne standard.
[ ekof9 @ 18.04.2010. 13:46 ] @
Najbolje uradi ovo sto ti je Take 5 rekao. Znaci skini mali .exe fajl-updater,pokreni na tvom kompjuteru,odredi putanju do update files foldera i on ce da prekopira sve sto treba,a onda na racunaru koji nema net,udji u podesavanja noda i odredi putanju do kopiranih update fajlova.
[ Aleksandar Maletic @ 18.04.2010. 14:36 ] @
Pa upravo sam mu to objasnjavao u vezi Avire... :))) Totalno isto sam mislio kao Take 5... :)))
[ zeljovan @ 18.04.2010. 19:26 ] @
Izvinjavam se sto ovako upadam ali me zanima da li kaspersky 8 moze da se skine update na fles?
[ ekof9 @ 19.04.2010. 23:49 ] @
Citat:
Pa upravo sam mu to objasnjavao u vezi Avire... :))) Totalno isto sam mislio kao Take 5... :)))


Pa nije bas isti princip, a i covek je pitao za Nod.:))

Citat:
Izvinjavam se sto ovako upadam ali me zanima da li kaspersky 8 moze da se skine update na fles?


Moze.
[ Aleksandar Maletic @ 20.04.2010. 00:31 ] @
Slican je princip offline update-a, ja koristim Nod32 oduvek...ali znam da je Avira verovatno i najprostija sto se tice ove vrste update-a, kod druga sam instalirao bas nju, decko nema net pa mu ja skidam update jednom u 15 dana...mnogo je prost princip...dok nisam imam net, svoj Nod32 sam dopunjavao prosto, koristio sam cumulative update, skine se nekih 40 MB, next, next, next, zatim se u okviru dijaloga Update pronadje skinuti fajl i Nod ga automatski procita kao klasican update preko mreze... :)))