[ crnogorka77 @ 15.04.2010. 23:25 ] @
Uploadovala sam sajt na server provajdera i nije mi jasno kako se neke stranice vide, a neke ne. Kada se pristupa iz menija, par stranica se ucita a par daje 403 forbidden. Svaki deo menija ima link ka toj stranici, svaka stranica fizicki postoji u folderu na serveru, ali se nikako ne pojavljuje kada se pritisne.

Pomoc !!!!
[ Goran Rakić @ 15.04.2010. 23:29 ] @
Pogledaj privilegije nad tim poslatim datotekama koje se ne vide. FTP klijenti obično to pokazuju kao opciju za CHMOD. Najčešće je potrebno da privilegiju čitanja (read) imaju svi korisnici (other) kako bi datoteka bila vidljiva preko veb servera.
[ crnogorka77 @ 15.04.2010. 23:49 ] @
Gorane,

Hvala za brz odgovor. A sad mi objasni kako da dodjem do tog CHMOD-a. Da li otvaram stranicu u Dreamweaver-u gde sam je pravila ili je to u Total Commander-u preko koga sam radila upload?
[ Goran Rakić @ 15.04.2010. 23:56 ] @
U Total Commanderu, File > Change attributes

Drugi uzrok problema mogu biti velika/mala slova ili razmaci u nazivima datoteka, a da je server pogrešno podešen pa umesto greške 404 (Not Found) vraća 403 (Forbidden).
[ crnogorka77 @ 16.04.2010. 00:07 ] @
Svuda je bio podesen read. Sto se tice malih i velikih slova, sve mi stranice nose naziv sa pocetnim velikim slovom. A za razmak izmedju reci, on selektivno otvara stranice sa jednom i dve ili tri reci koje imaju razmak. Ne razumem. E, a sad daje 404 File not found. Ludilo.
[ baranjac @ 16.04.2010. 00:10 ] @
To znaš, da obični razmak u nazivima fileova ne bi trebala koristiti na web-u. Moraš koristiti ili minus ili donju crticu umjesto razmaka
[ crnogorka77 @ 16.04.2010. 00:15 ] @
Probala sam i jedno i drugo da stavim ali ne reaguje. Normalno mi se otvaraju pojedine stranice koje imaju razmak u nazivu, a pojedine ne tako da mislim da nije do toga problem.
[ baranjac @ 16.04.2010. 00:22 ] @
jesi dobro upisala putanje u linkovima i naravno naša slova nisi koristila
[ crnogorka77 @ 16.04.2010. 07:21 ] @
Dobre su putanje, a nasa slova nisu u nazivu stranice ali tekst na stranici je srpski latinica. Ne bi trebalo da to bude problem.
[ Goran Rakić @ 16.04.2010. 10:25 ] @
Greška 404 znači da datoteka iz linka ne postoji. Windows korisnicima uglavnom je problem veličina slova (Windows ne razlikuje veličinu slova, ali serveri pod GNU/Linuksom prave razliku). Najlakše je da postaviš link ka sajtu.
[ Radovan__III @ 16.04.2010. 21:02 ] @
"a da je server pogrešno podešen pa umesto greške 404 (Not Found) vraća 403 (Forbidden)."

Tehnicki moguce, ali tesko da mogu da shvatim da neko to uradi.

Kao sto kazes, sajt je uplodovan, mozes li da nam das link kako bi pogledali sta je problem.
[ Goran Rakić @ 16.04.2010. 21:28 ] @
Dogodi se da prilagođene stranice sa informacijom o grešci ostanu u nekom nečitljivom direktorijumu i onda stiže stranica sa 403 odgovorom umesto bilo koje druge greške. U HTTP zaglavljima bude odgovarajuće stanje, ali ko to još gleda. ;) To je u svakom slučaju podešavanje servera, nema veze sa postavljanjem sajta.

Elem, ja sam samo nagađao da umesto 403 može da se dogodi i 404, što nam je hakerica i potvrdila kasnije.