[ Simke @ 22.11.2001. 10:30 ] @
Zna li neko neki dobar sajt o winsock programiranju? Treba mi lista dostupnih funkcija, njihov opis i kako se koriste (argumenti i return values).
[ tweeester @ 22.11.2001. 12:08 ] @
Nemas nista bolje od MSDN-a za te stvari ... (mada je tanak sa dobrim primerima)
[ Simke @ 23.11.2001. 00:12 ] @
nasao sam nesto sto bi moglo da bude korisno... mada ms sajt je uzas, pocupas svu kosu dok nadjes sta ti treba:)
[ Ivan Tanasic @ 23.11.2001. 10:33 ] @
Ko sto tvister rece

msdn.microsoft.com ali primeri su stvarno losi...

To znam jos dok sam se bavio vb i koristio taj msdn, mnogo je siromasan (ne znam kako je za c++ al ne verujem da je bas mnogo bolji).

p.s. Nabavi network programming by Beej, imas gore note for windows programmers ;)

neko je dao link ka toj knjizi
[ Ivan Dimkovic @ 23.11.2001. 10:44 ] @
MSDN za C++ je sasvim OK, mada cilj MSDN-a i nije ucenje C++ programiranju vec kompletan prikaz Windows API-ja i tu je dokumentacija sasvim OK - MSDN je referentni manual sa spiskovima funkcija i manjim primerima a ne udzbenik kako nauciti programiranje, i kao takav zahteva dobro vladanje programskim jezikom i poznavanje arhitekture OS-a.

Nego, za Winsock - Winsock API je isti kao i BSD socket API samo su promenjeni prefiksi funkcija (dodato to 'win') tako da svaki manual i knjiga koja se bavi socketima sasvim lepo moze da posluzi i za winsock.
[ tweeester @ 23.11.2001. 14:04 ] @
Kad sam rekao MSDN nisam mislio na sajt .. on je totalno neupotrebljiv, mislio sam na 2 (ili 3) CD-a sa MSDN-om. Tu nema sta nema u vezi sa WINAPI-jem (dakle C f-je), ali jeste tanak za VB i ostale stvari (kome to jos treba :))
[ Simke @ 23.11.2001. 21:25 ] @
Nasao sam doc od nekih 300 strana na ms ftp koji objasnjava winsock api... nije lose citanje.
Adresa je ftp://ftp.microsoft.com/bussys/winsock/winsock2/WSAPI22.DOC ako nekom treba.
[ Ivan Tanasic @ 23.11.2001. 23:08 ] @
ivan dimkovic:

u tom slucaju

http://www.freebsd.org/doc/en_...velopers-handbook/sockets.html
[ glupi @ 24.11.2001. 18:54 ] @
Evo jedan txt o socket programiranji na hrvatskom dosta dobar.
http://www.active-security.org/misc/Socket_prog_1.zip