[ gagiii84 @ 16.04.2010. 07:58 ] @
Pozdrav,

interesuje me da li je moguce da se uradi neka solidna aplikacija za prosto knjigovodstvo pomocu php-a i mysql? da sadrzi forme za unos dokumentacije, knjigu prihoda i rashoda, trgovacku, izvestaje....

ili ako neko moze da preporuci sta da koristim a da bude besplatno (posto sam to vec radio u vb6 i access i mnogo kosta :D )



[ Goran Rakić @ 16.04.2010. 10:27 ] @
Neki su već probali: http://www.elitesecurity.org/t...ource-program-za-knjigovodstvo
[ dendic @ 25.04.2010. 15:51 ] @
Nek mi ne zamjere kolege na forumu,al iz iskustva znam da se moderne aplikacije za knjigovodstvo rade u Javi.
[ Goran Rakić @ 25.04.2010. 16:56 ] @
Sin: Tata, tata, je l' se jedu svrake?
Tata: Ne sine.
Sin: Ja jeo, pa se jedu.
[ agvozden @ 25.04.2010. 17:15 ] @
Više nije bitno u čemu je rađena aplikacija, već kako je napisana i čemu služi.

Uloga programera je u tome sve manja, a bitnija je uloga projekt menadžera, aplikanata i knjigovođa.

Pružiti kvalitetnu podršku, to je ključ uspeha novih aplikacija.
[ mitke013 @ 25.04.2010. 17:56 ] @
Citat:
dendic: Nek mi ne zamjere kolege na forumu,al iz iskustva znam da se moderne aplikacije za knjigovodstvo rade u Javi.


Ako nije tajna, zasto samo u javi?

Vrlo je jednostavno uraditi sajt koji bi na jednom mestu dozvolio podrsku za vise agencija (ja sam uradio slicno za restorane). Koliko sam primetio, sve se vise ide na net i 90% koriscenja kompjutera je ustvari koriscenje browser-a.
[ Goran Rakić @ 25.04.2010. 18:06 ] @
Javu i propratne tehnologije je moguće koristiti i za veb aplikacije.
[ mitke013 @ 25.04.2010. 18:22 ] @
Citat:
Goran Rakić: Javu i propratne tehnologije je moguće koristiti i za veb aplikacije.


Znam to, ali zasto ograniciti samo na javu?
[ Nikola Poša @ 25.04.2010. 19:47 ] @
Osim u trećem post-u na ovoj temi, ja nisam primetio da je još neko napisao da je Java prioritet. I da se nadovežem na Goranovu poruku, PHP nije jedini jezik za razvoj web aplikacija, jer se one podjednako dobro mogu pisati i u ASP.NET-u, Java-i (Servlet-i, JavaServer Page), Ruby-ju (Ruby on Rails), itd.
[ mitke013 @ 25.04.2010. 21:35 ] @
Citat:
Nikola Poša: Osim u trećem post-u na ovoj temi, ja nisam primetio da je još neko napisao da je Java prioritet. I da se nadovežem na Goranovu poruku, PHP nije jedini jezik za razvoj web aplikacija, jer se one podjednako dobro mogu pisati i u ASP.NET-u, Java-i (Servlet-i, JavaServer Page), Ruby-ju (Ruby on Rails), itd.


Na taj treci post sam i mislio. Nista zlonamerno, samo me interesovalo zasto java. A nisam ni forsirao php, naravno da moze bilo koji od jezika koje si naveo.
[ Radovan__III @ 26.04.2010. 15:56 ] @
Java po meni pruza dosta vise fleksibilnosti u odnosu na php ali asp itd. Obicno problem kod ovih aplikacija bude stampanje ali i to se da doterati
[ VladaSu @ 27.04.2010. 16:09 ] @
Ako te brine cena onda koristi vb.net (ili C#) express sa firebird bazom. Totalno besplatno a veoma dobra kombinacija. Cak postoji i prevodilac i vb6 koda u .net.
Ako ipak planiras u nekom web jeziku da pravis moras da znas da ce ti za to trebati barem tri puta vise vremena nego u .net-u.
U .net-u puno osnovih formi mozes da napravis bez reda kodiranja i uz dobre komponente (a cak i uz osnovne komponente) kontrola podataka je mnogo bolja.
Ako klijent planira da drzi program na jednom racunaru instalacija programa se vrsi prostim kopiranjem i instalacijom .net frameworka ako vec nije instaliran.