[ HIP @ 16.04.2010. 18:34 ] @
Imam dosta materijala snimljenog na mini dv kaseticama, pa me zamima
koji program je najbolje da koristim za prebacivanje na DVD? Ali da ima
varijanta da se izbace nepotrebni delovi i sl. Kao neka amaterska montaza
Dosad sam gledao na tv-u tako sto povezem kameru sa tv i pustim play ali to
nije bas dobra varijanta za kameru
Hteo sam da povezem Panasonic mini dv kameru sa racunarom preko firewire
i prebacim materijal u racunar, a posle da narezem na dvd
[ Predrag Supurovic @ 16.04.2010. 18:40 ] @
To ce ti odraditi i Movie Maker koji dobijas uz Windows.
[ deks007 @ 16.04.2010. 20:32 ] @
Za pocetak procitaj sve TOP teme , izbor softvera je stvar licnog ukusa i sta zelis da postignes (Forum Video produkcija pa opet TOP teme ) . Komercijalni softveri Sony Vegas ili Adobe Premier ili...... Pozdrav !
[ pppera @ 11.07.2010. 15:39 ] @
Za prebacivanje DVD na PC, koristio sam VLC. Problem je 'zakucavanje' slike, narocito ako je snimljen samo mali deo sa DVDa.

Gde gresim i kako da ispravim to?
Pozdrav!
[ Stranger2 @ 11.07.2010. 17:15 ] @
Ako neko trazi za prebacivenja preko firewire onda u ovoj temi ima uputstvo http://www.elitesecurity.org/t...o-prebacivanja-sa-DV-na-CD-DVD

Citat:
Za prebacivanje DVD na PC, koristio sam VLC. Problem je 'zakucavanje' slike, narocito ako je snimljen samo mali deo sa DVDa.

Gde gresim i kako da ispravim to?


Sve zavisi na koji nacin zelis da ga "prebacis". Ak ozelis samo da ti DVD film ostane u racunaru onda mozes i samo da kopiras "VIDEO_TS" folder sa njega pa da ga gledas u nekom DVD plejeru na racunaru, na primer moze i VLC, KMPlayer, PowerDVD itd.

Ako bude problema onda prebacivanje treba da se obavi nekim programom koji je specijalizovan za kopiranje DVD-a. Na primer besplatni DVD Shrink ili DVDFab koji je najbolji ali nije besplatan.

Eto, probaj to pa javi gde zapnes. Ako si mislio ne neko drugacije "prebacivanje" onda objasni...
[ pppera @ 12.07.2010. 10:24 ] @
Imam Sony DCR-DVD92E i puno mini dvd snimaka. Zelim da ih prebacim na eksterni HD i da kopije gledam, rezem, poklanjam itd. a original ostavim sacuvan.
Snimak preko VLC zakucava sliku, ton ide normalno.

Pametni ljudi to rade jednostavno i lako a ja ne znam kako.

Prihvatam sve predloge i hvala na strpljenju.
[ Stranger2 @ 13.07.2010. 18:23 ] @
Ok. Naci ce se resenje.

Reci samo kako si to gledao u VLC player da li si samo ubacio miniDVD u racunar i pokrenuo VLC ili si na neki nacin pokusavao da prebacis na racunar?

Ne znam u koji tacno format snima ta kamera, da li je regularan DVD Video ili ne... Otvori sadrzaj tog mini DVD-a u Windows Exploreru i pogledaj da li u njemu ima VIDEO_TS folder pa javi. Takodje pogledaj da li su u VIDEO_TS folderu ima .VOB fajlova. Ako imaju onda bi ti VOB fajlovi trebali da rade i kada ih pojedinacno kopiras na hard disk.
Za pustanje DVD-a ili VOB fajlova najbolje je da instaliras neki od boljih DVD plejera kao na primer PowerDVD. Prebaci neki od VOB fajlova na hard disk pa ga onda probaj pustiti u PowerDVD-u pa vidi da li ti odgovara.

Eto pogledaj to sto sam naveo pa opisi da li je tako ili drugacije..