[ Ivan452 @ 16.04.2010. 21:40 ] @
Pozdrav,

Nikada se do sada nisam sretao sa wireless internetom pa imam par pitanja, bilo bi super ako bi mogli da mi pomognete.

Ovako, uzimam kablovski internet i uz to se dobija kablovski modem. Koji ima 1 ethernet izlaz. Medjutim meni treba wireless konekcija u kuci.

I danas ceo dan lutam po internetu i trazim kako to ide. Malo je nezgodno kada se ide ovako "na slepo".

Znaci wireless ruteri pored antene imaju 4 ethernet izlaza i jedan WAN port(ethernet ulaz?), i sada bih ja mogao da ethernet kabal koji ide iz kablovkog modema prikljucim u WAN port na wireless ruteru i to bi tako trebalo da radi bez ikakvog podesavanja IP adresa i sl?
A zanima me tu jos nesto, znam da malobolji ruteri imaju u sebi mogucnost rasporedjivanja protoka po kompjuterima. Zanima me da li postoji takva mogucnost i za wireless opciju? I sta se desava kada je racunar kojem je dodeljena odredjena kolicina protoka iskljucen? Da li se protok prebacuje na ostale ravnomerno ili ne.

I jos jedno pitanje, da li postoje wireless modemi za kablovski internet. Gledao sam nesto po internetu i nasao sam nesto ovako:
http://reviews.cnet.com/router...able/4505-3319_7-30470429.html
koje po svemu sudeci podrzava i ADSL i Kablovski internet i ima pored svega i WAN port, koliko sam uspeo da prepoznam na slici.
Trazio sam nesto kod nas i nisam uspeo ista slicno da nadjem.

I koja je razlika izmedju rutera i accespointa?

Hvala,
pozdrav