[ todadoda @ 16.04.2010. 21:50 ] @
imam problem kod slikanja, slika je bela i bez blica i sa blicom u svim modovima. do juce je normalno radio, onda je odjednom poceo da slika belo, u tamnijem okruzenju slika se malo nazire ali je mutna. video zapis je uredu.
mislim da je problem sa blendom, bar tako su mi rekli. da li neko zna o cemu se radi i koliko otprilike kosta popravka.

[ Fildza @ 31.05.2010. 20:27 ] @
Citat:
todadoda: imam problem kod slikanja, slika je bela i bez blica i sa blicom u svim modovima. do juce je normalno radio, onda je odjednom poceo da slika belo, u tamnijem okruzenju slika se malo nazire ali je mutna. video zapis je uredu.
mislim da je problem sa blendom, bar tako su mi rekli. da li neko zna o cemu se radi i koliko otprilike kosta popravka.


Znam TACNO sta je bilo, imam isti problem. Ima neki kablic (flat) koji ide kroz blendu i salje struju na male rele-e koji otvaraju i zatvaraju krilca pri slikanju. Taj kablic je, najverovatnije, crkao (kod mene je taj slucaj). Nisam jos probao ali mislim da ne moze da se zameni samo on vec mora cela blenda
Vidi u PIXEL PLUS -u (011 3392 844 ), verovatno oni to rade.
[ Srdjan_Veternik @ 06.06.2010. 19:54 ] @
Jesi li uspela ili pokusala da resis problem? Meni se isto desava i takodje na canonu a450.
[ majav11 @ 04.04.2011. 10:16 ] @
I...jeste li resili problem.
Zanima me samo cena popravke,i da li se uopste isplati?
Hitno je :(