[ wex-alpha @ 19.04.2010. 09:31 ] @
Pozdrav,

Imam video na formi kojie se automatski startuje. Takodjer imam stack panel sa dugmadima koji je iznad videa.

Sve je to ok, ali stackpanel nece da bude na videu (overlay). Ako ga pozicioniram iznad videa, onda u runtime on sam pobjegdne u stranu.


Sto meni treba su dugmad na videu. Ali kada stavim dugme, onda ode u pozadinu. Probao sam set to front, ali ne radi. Tako sam pomislio da probam koristiti Stackpanel u kojem se nalaze dugmad, ali sad imam gore opisano problem.


Mozda meni i ne treba stack panel. Ali mi trebaju dugmad iznad videa.


Video se nalazi u MediaElement-u, i evo njegovog XAML-a:

Code:

<MediaElement Canvas.Left="20" Canvas.Top ="40" 
            Name="VideoControl" LoadedBehavior="Manual" ScrubbingEnabled="True" Source="C:\test.avi" UnloadedBehavior="Stop" Margin="0,0,-169,0" MediaOpened="VideoControl_MediaOpened" Loaded="VideoControl_Loaded_1">
      </MediaElement>
[ wex-alpha @ 19.04.2010. 09:32 ] @
PS

Po pokretanju videa, MediaElement se nalazi u Pause modu. Gdje se prvi frejma videa prikazuje kao slika.

[ logic_rabbit @ 19.04.2010. 09:51 ] @
Mislim da unutar Expression Encodera imas nekoliko free template-a za media player sa vec uradjenim dugmadima i slicno koji extra dobro izgledaju.
Mozda da probas iskoristiti neki od njih ?
Ovde imas clanak o necemu slicnom:
Link
[ wex-alpha @ 19.04.2010. 11:39 ] @
Pogledat cu to sto si mi savjetovao.

Ovo me pravo nervira... toliko truda sam ulozio da postavim sve stvari na svoje mjesti, da bi me ova sitnica sada kostala.

Javit cu ovdje kako napredujem.


[ Shadowed @ 19.04.2010. 12:41 ] @
Hajd' postavi xaml kod i od StackPanel-a uz taj MediaElement kao i od onog sto je "oko" ta dva. Nesto kao:
Code:

<container>
    <MediaElement... />
    <StackPanel...>
        <... />
    </StackPanel>
</container>
[ wex-alpha @ 20.04.2010. 18:55 ] @
Uspjeo sam postignuti zeljeni rezultat. Stavio sam WrapPanel, i nema problema.