[ labicko1 @ 19.04.2010. 17:19 ] @
Pre mesec dana sam podigo sajt i google je veoma brzo indexirao sve stranice ( u roku od 3-4 dana). Problem je sledeci, ja kao glavne keyworde (page titles, meta tags ...) koristim "3d graphic design, 3d Modeling, 3d animation..." ali me google do dana danasnjeg ne prikazuje u search rezezultate za te keywordse, umesto toga sto mi je veoma cudno, pokazuje me u serch rezultate za neke sporedne teme koje imam na sajtu "ring laser gyro under water exploration" i to za reci koje imam negde u textu na sporednim temama.Znam da google uzima ono sta mu se svidja ali mi nije jasno kako moze da promasi rec kojua se spominje 50 puta na sajtu a uzme neku frazu koja se samo jednom spomene.
Iz statistike vidim da google boot svakodnevno dolazi na moj sajt ali promena nema.
Sa yahoo je jos gore, on je indexirao samo prvu stranicu, ali valjda mu treba vise vremena, za sada samo 17 poseta od njega.

moj sajt : www.labicko.com
[ Zoran Milovanovic @ 19.04.2010. 17:29 ] @
To je zato sto nemas ni jedan dolazeci link (imas par sa ES-a i jedan koji google pokupio na cdltd.net (sa neke slike?)) koji linkuje na tvoj sajt sa tvojim kljucnim recima, koje si naveo. (takav link ti je kao neka preporuka, sto bolji sajt te "preporuci" bolje za tebe)

Verovatno je konkurencija za zeljene kljucne reci, dosta jaka (nemam kada da gledam), s toga te i izbacuje za neke sporedne fraze.

Plus, kazes sajt ima samo mesec dana? Tesko da ce Google da te zapeli za 1 stranicu posle toliko kratkog vremena, bez linkova.. Potrudi se da nadjes neke relevantne linkove (sa sajtova koji su slicna tematika kao tvoja) i link neka bude sa tvojim kljucnim recima/frazama.

Iskreno, rezultate si malo prerano ocekivao. ;-)

To je samo ovako ofrlje, sajt skoro da nisam ni pogledao.
[ old @ 19.04.2010. 17:29 ] @
"Evo sad je počeo da prikazuje":

http://www.google.com/search?h...o=&as_nhi=&safe=images



[ labicko1 @ 19.04.2010. 17:45 ] @
Daleko od toga da se ja uopste nadam prvoj stranici za reci koje ja hocu, mozda kroz koju godinu :)

Uradicu link blast kampanju za koji dan, samo gledam da ne preteram da odjednom ubacim hiljade linkova, jel je sajt nov.

I dalje mi je glupo i nemogu da shvatim google logiku, ali valjda ce sve doci na mesto za koji mesec.

Koristim Rank checker od Seobook i za reci koje ja hocu google me uopste ne prikazuje.
[ Zoran Milovanovic @ 19.04.2010. 17:57 ] @
Pa da je tako, onda bi svakog dana novi sajtovi izlazili na prvu stranu ;) ili slican lom bi bio :) Uglavnom, haos bi nastao.

Nego sada bacih pogled, pa sam hteo da te pitam zasto kostistis ovakvu link strukturu? http://www.labicko.com/view_portfolio.php?id=3 Zasto to ne rewrite-ujes u nesto tipa: http://www.labicko.com/graphic_design.php ili slicno (za svaki link posebno).

Nesto kao sto si napravio za http://www.labicko.com/fl_animation.php (flash animation)

Verujem da ce ti pomoci. Takodje kada linkujes sajt, nemoj sve da linkujes na index, linkuj na ove stranice unutar sajta (ali prethodno promeni ovo).

Pozdrav.
[ MOHOK7 @ 19.04.2010. 21:06 ] @
Ne bih se slozio u potpunosti
Naterao sam google da mi za manje od mesec dana prikaze pedesetak vrlo
bitnih pojmova na prvih par mesta i to u konkurenciji od dva do cetiri
miliona rezultata.
Steta je sto nisam imao pojma o SEO pa sam morao kompletno preturiti portal
tako da su linkovi sada mrtvi.
Moze se sa google lepo i brzo raditi samo mu treba pogoditi zicu.
Ukucaj u google:
3d flash model samsung dobijes 5.540.000 rezultata
Stock je na prva dva mesta a nije stariji od par meseci.

Pozdrav i postovanje s ove strane Alpa
MOHOK
PS
Labicko ako nije tajna javi mi ko ti je radio sajt i tekstove imam nameru da
uskoro izradim dva sajta treba mi neko za tekstove i design.

[Ovu poruku je menjao MOHOK7 dana 19.04.2010. u 23:00 GMT+1]
[ MOHOK7 @ 19.04.2010. 21:17 ] @
Labicko
Na kratko sam ti prekontrolisao sajt.
Prva osnovna i najveca mana (uopste nije odradjen za SEO)
Za seo moras SVAKU stranicu da odradis posebno a kod tebe niti jedna stranica nema svoj titl ni description.
keywordse si natrpao po sistemu "sto vise to bolje" google ne uzima kewordse direktno u obzir ali ih takodjer vrednuje.
Najbolje je za svaku stranicu posebno jedan najvise dva keywordsa tako im das tezinu.
O ostalom bih ti mogao napisati knjigu od 600 strana ovo ti je osnovno.
Nisam nasao sitemap na tvojoj stranici ? Trazilica moze da te indeksira ali ovako je lakse
Nisam nasao robots TXT na tvojoj stranici ?

Prekontrolisi svaku stranicu sa nekim od online SEO alata i videces
http://www.seocentro.com/
Onda gledaj da sto cesce dodas nekakav sadrzaj na stranicu google pokazuje sveze Novosti

Pozdrav i postovanje s ove strane Alpa
MOHOK
[ labicko1 @ 19.04.2010. 21:58 ] @
MOHOK nemoj molim te i ovde, ja mislio ti si aktivan samo na 3d forumu :(

Svaka stranica ima svoj tile, keywords i description ne znam sta je tebi. Jedinu stvar sto treba da uradis je view surce. Sto se tice kolicine keywordsa i meta description moze se reci da sam mnogo ispod granice sto se broja karaktera tice.

Druga stvar je keywords i description mozes da okacis o rep jer kao sto vidis google gleda vise content nego keywordse.
Robots text ti uopste nije neophodan, ja nemam problema sa indeksovanjem stranica, google je pokupio sve, moj problem to jest pitanje je bilo sto je poceo prvo da me prikazuje u serch rezultate za reci koje nisu moja delatnost. Dobio sam na to odgovor od Zorana, zato sto imam linkove sa tih sajtova, to jest google je prepoznao moje ime na sajtovima mojih klijenata i povezao me je sa njihovom delatnoscu.
Ono sto treba je da uradim je malo linkovanje po relevantnim sajtovima.

Hvala Zorane za savet te linkove cu promeniti, takodje planiram da dodam blog, nadam se da ce i on pomoci mom rangiranju.


Sajt je uradio moj mali tim :)

Ako to treba sajt napisi na [email protected] sta ti treba i mogu ti dati ponudu.

[ m2webs @ 20.04.2010. 02:11 ] @
labicko, izgradnja linkova je odlicna ideja ali to treba raditi planski i lagano... i svakako je pametno uloziti novac u to... ali obrati paznju na da ne zapostavis on page deo jer ce ti mnogo olaksati muke... evo kako na to da gledas...

treba pogurati auto koji ne moze da upali... a rucna je podignuta... mozes ti da angazujes 10 njih da guraju i ima da ga guraju i da se tockovi ne okrecu, ali je dovoljno i dvojica trojica ako samo spustis rucnu :)

on page deo bi svakako morao da sredis, nezavisno od izgradnje linkova jer ti je to "rucna" u ovom primeru...

takodje, vidim da ti je sajt na engleskom i to jos dodaje na vaznosti on page optimizacije jer srpsko trziste najvise koristi google ali kada je engleski u pitanju postoje regioni gde je i yahoo veoma popularan... manje od googla ali nosi odredjeni procenat poseta a yahoo se lakse optimizuje, tj. nesto vise daje na vaznosti on-page delu... nije to neki procenat ali 5% ovde, 5% tamo i tako se razvija sajt...

Za pocetak, osim rewrite adresa, sto je pomenuo zoran, sredi title stranica i description. Ali fino razmisli o njima, jer ako ti se od 7 reci sve ponavlja a samo jednu menjas ni to ne valja... Description ne utice na rank ali utice na procenat klikova ka sajtu... Takodje, h1 i h2 tagove bi trebalo da sredis i oni ti mogu doneti mnogo poena...

Neki konkretni primeri su sledeci:
h1 naslovi su na odlicnom mestu, bez izmene dizajna, vrlo lako mozes da ih produzis i ispises nesto SEO friendly...Tu je ona plava linija/crta na cijem mestu moze biti bolji naslov naslov...

Pa na primer strana "services"
Evo tu mozes da umesto h1 "3d modeling" stavis "3d modeling services" i to da bude kljucna rec na koju pucas... dalje, na toj stranici imas dosta teksta sto je odlicno i sto moze da sadrzi sijaset nekih sporednih kljucnih reci za koje ce te ljudi kliktati a da nisi ni svestan njih... ali tu mozes umesto tako jednolicnog teksta stavis 2-3 podnaslova h2... Recimo ono sto ti je <strong>naval 3d modeling</strong> da bude <h2>naval 3d modeling</h2>...

Time govoris googlu da ti je sajt sredjen i vredan paznje jer postoji glavni naslov koji je "3d modeling services" a jedan od podnaslova "naval 3d modeling" sto googlu kaze da je ta tema odradjena u tom tekstu i da je uredno sredjena i vredna preporuke, tj. bolje pozicije.

Ima tu brdo sitnica, recimo, sredjivaje alt i naziva slika... ne moras svuda da guras to "labicko" :))... a slika banner.gif i nema neko univerzalno ime :)
Ili recimo, sta ce ti favicon.ico u body-ju ? :)

Malo po malo i to moze da se dotera i da uz taj backlink blast (samo pazi da ne bude bas prebrz blast) dobijes dosta bolje pozicije :)

takodje, posto rece da je to dugorocno, razmatraj strategiju razvoja sajta, strukturu... odredis jednu stranu za neku kljucnu rec a onda nivo ispod nje budzi content i stranice koje ce je gurati!

i jos jedan savet za taj backlink building... ako ne znas kako to radi pazi kome dajes i koliko para... neces biti kaznjen ali jednostavo mozda bacis pare... moj savet je uvek postepeno i lagano gradjenje linkova i to rucno... bolje sam surfaj i trazi sajtove nego da ti neki indijac nabifla nesto sto ne vredi nista...


valjda sam bio malo od pomoci, mada priznajem da mnogo smaram :)
ako imas jos nesto sto te zanima, slobodno pitaj :)
[ MOHOK7 @ 20.04.2010. 11:27 ] @
Labicko pustio sam sinoc software da ti pretrci po nekoliko stranica i izbacio mi je taj rezultat.
Dal je tom prilikom pukao program ili se situacija u intervalu na tvom sajtu izmenila sada se moze samo nagadjati.
m2webs ti je dao masu vrlo konkretnih valjanih saveta mogu se samo sloziti sa njime

Posebno bih ti naglasio:
1) nabavi si nekakav Tekst browzer on ce ti pokazati stranicu onako kako ju vide trazilice
Osobno koristim suchmaschienen brille i nezamenjiv je
2) nabavi si nekakav program za optimizaciju kojim ces moci kontrolirati ceo sajt
Osobno koristim AceBIT Hello Engines! puno mi je pomoglo
Sve u svemu nesto malo vise od stotinjak EUR investicije to ti se isplati sa jednim poslom koji ces sigurno dobiti ako ljudi koji traze takve stvari mogu i da te nadju.
Bitno ti je da:
ti Kljucne reci budu u vrhu stranice i to u linkovima i u adresi pri tome to pogledaj u Tekst browzeru ne u normalnom
Da ti se kljucne reci nalaze u:
H1 tagovima i da se odmah iza tih tagova nalazi normalan tekst u kojima se kljucne reci ponavljaju
H2 tagovima iza kojih ide normalan tekst sa tu i tamo kljucnim recima
Strong ( bold ) isto tako treba da imas kljucne reci
Stranica treba da ima meta title tag prema mojim iskustvima najbolje je upucati H1 tekst samog titla jos bolje ako ga imas u linku

nastoj da ti u vrhu stranice bude navigacijska lajsna ( naravno sa kljucnim recima ) nesto ovako:
Catalogue » 3D Flash Models » Cell phone » HTC Touch Diamond P3700 3D Flash model
Touch diamond

Isto tako pomazu "krupnice" prljavi trikovi kao
Keywords for search i to u samom vrhu tekst Browzera lako se uklapa u content i pomaze da na tebe nabasaju i oni koji u trazilice utipkaju druge pojmove.
Upravo ih ubacujem na relaunch stranici:
Proba za keywordse
Keywords: test article short description

to imaju svi Portali za prodaju odreda (turbosquid flat pyramid 3d exchange itd itd itd itd
rekoh celu knjigu mozemo ovde da ti napisemo bolje da ju sam nabavis skupa sa programima :-)

Pozdrav i postovanje s ove strane Alpa
MOHOK