[ ardwark @ 21.04.2010. 00:37 ] @
Kupio sam novu konfiguraciju na kojoj je bio instalisan Windows7, koji je graficku prepoznao kao 5700 seria sto je mene navelo na zakljucak da nije instalisan drajver za graficku odnosno katalist. Kada sam pokusao da instalisem katalist koji sam dobio uz graficku, instalacija krene i odmah se sve "zamrzne" jedino mi preostaje da restartujem racunar.Onda sam instalisao Windows XP SP3 i kada sam probao da instalisem katalist koji sam dobio uz graficku opet se zamrzne. Skinuo sam i katalist sa asus-ovog sajta bas za tu graficku i windows XP ali se opet sve isto ponavlja.Znaci instalacija krene i odmah "zamrzne". Onda je moj kolega uspeo da instalise samo drajver pa u device manager-u u XP SP3 stoji 5750 sto je mali uspeh. Ali kada je pokusao katalist opet sve zamrzne. Dosada sam imao nvidia karticu pa su mi ove atijeve nepoznanica pa vas molim za pomoc


Konfiguracija je


Napajanje: Chiftec GPS-550AB-A-Bulk ATX 550W
Ploca: ASUS P7H55-M PRO LGA 1156
Procesor: Intel Core i3-530 2.93GHz Box
Memorija: Kingston DD3 4GB (2x2) 1333MHz
Graficka: ASUS VGA PCie EAH5750 FML/2DI/1GD5
Hard disk: Samsung HDD 500GB SATA2 16MB
Monitor: Benq G2220HDA

Hvala unapred
[ okram_ca @ 21.04.2010. 12:40 ] @
Pokusaj sa ATI sajta da instaliras drajver i catalist.
http://game.amd.com/us-en/driv...st.aspx?p=win7/windows-7-32bit
http://game.amd.com/us-en/drivers_catalyst.aspx?p=xp/radeonx-xp
Skini prvi odozgo...
[ Miroslav Cvejić @ 21.04.2010. 14:01 ] @
imaš li .net framework instaliran? Čini mi se da Catalyst i dalje ne može da bekne bez toga.

(antivirus i tako to?)
[ okram_ca @ 21.04.2010. 16:16 ] @
Windows 7 daje NET Framework
Tako da mislim da nije do toga.
E jedino ako imas neku modovanu verziju W7
[ miki069 @ 22.04.2010. 18:51 ] @
U pravu je Okram. Catalist neće ni da krene ako nema Framework instaliran.
Čoveku se smrzava računar.

Probaj najnoviji Framework 3.5. Jeste da je smorna instalacija ali možda proradi.
http://www.microsoft.com/downl...08D977D32A6&displaylang=en

Vidi na AMD/ATI sajtu da nema neki peč koji rešava navedeni problem.
[ Miroslav Cvejić @ 22.04.2010. 23:14 ] @
Nije li rekao da se vratio na XP?

Na XPu hoće da se instalira ali upozori da neće da radi bez .net.

Nebitno, možda je napajanje popustilo s živcima?
[ okram_ca @ 23.04.2010. 11:58 ] @
Vratio se na Xp sto je izgubio nadu u Windows 7.
:)
Ali posto kaze miki skini NET Framework 3.5 i pokusaj.
Mada mozda je i napajanje.
Kada instaliras drajver za grafiku pravili ti problem u igricama.

[ ardwark @ 23.04.2010. 12:58 ] @
Evo da se javim i ja
Prvo da vam kazem da sam bio nestrpljiv i nisam sacekao vase odgovore pa sam komp odneo u servis gde sam ga i kupio. Pre nego sto sam ga odneo instalirao sam samo win xp a serviser mi je rekao da novi drajver pravi probleme i da onaj koji sam dobio
uz graficku nevalja (odnosno nemogu zajedno taj drajver i katalist koje sam dobio na cd-u). Tada je on prvo instalirao stariji drajver v 9-1 a zatim novi katalist v10-3 i sve je bilo ok prosao 3d mark, igre su radile odlicno. E sad sam ja instalirao win7 ali imam isti problem kao sa XP-om. Pokusao sam stariji drajver i novi katalist ali neide. Jos cu pokusavatii pa se javljam sta sam uradio.
[ okram_ca @ 23.04.2010. 16:19 ] @
Cek cek.
A zasto neides najnoviji drajver i najnoviji katalist?
[ ardwark @ 27.04.2010. 14:28 ] @
Problem je resen a uzrok je bio modem (nisam gore napomenuo da je u sklopu konfiguracije). Mora se izvaditi modem iz pc slota i tada se mogu instalisati i drajver i katalist (bilo koje verzije). Modem se potom verovatno moze vratiti u kuciste (eventualno u drugi slot ako neradi u prvom) i napravviti da radi ali ja to nisam probao posto mi skoro i netreba. Znao sam, da kada se u sistemu nalaze npr. sat karticu ili tv karticu takodje mogu nastati razni problemi (neradi ispravna kartica itd.), ali nisam znao da to moze uticati i na graficku. Mozda sledeca verzija biosa resi taj problem a mozda i ne posto dial-up konekcija ide u istoriju.