[ petar-pfc @ 21.04.2010. 14:29 ] @
Ovako imam zadatak za domaci,znam sve stavke izuzev te poslednje,metod za citanje komandi iz datoteke.....Ako moze neko da baci pogled samo ,evo zadatka


(C++) Kreirati klasu Automobil koja ima:
celobrojne podatke trenutnaBrzina i maksimalnaBrzina koji predstavljaju trenutnu i maksimalnu brzinu automobila u km/h. Trenutna brzina automobila ne može biti veća od maksimalne;
realni podatak predjeniPut koji određuje koliko kilometara je automobil prešao;
konstruktor sa jednim celobrojnim parametrom koji predstavlja maksimalnu brzinu automobila. Ona ne može biti negativna. Trenutna brzina i pređeni put se postavljaju na 0;
javni metod void ubrzaj(int a) koji povećava trenutnu brzinu za a km/h, ali ne preko maksimalne brzine;
javni metod void uspori(int a) koji smanjuje trenutnu brzinu za a km/h, ali ne ispod 0;
javni metod void vozi(double t) koji na promenljivu predjeniPut dodaje put koji auto pređe za t časova, vozeći trenutnom brzinom;
odgovarajuće getere i setere;
javni metod int ucitajKomande(char * fileName), odnosno, u Javi, int ucitajKomande(String fileName) koji učitava i izvršava komande iz tekstualne datoteke čije je ime dato. Metod vraća 0 ako se pri čitanju desila neka greška, a inače 1. Komande su oblika UBRZAJ A, USPORI A, VOZI T i svaka je data u po jednom redu. U prvom redu datoteke se nalazi broj komandi.


E sad samo ako bi neko mogao da mi napise taj metod,ne treba objasnjenje,prokljuvicu tj trudicu se,samo da neko napise posto se prvi put susrecem sa datotekama.....

Hvala unapred