[ neda @ 22.04.2010. 07:44 ] @
Imam Humax 5400. Signal na Doina Radio jeste 70% ali non stop prekida i to sa jako dugo vreme.
Dali neko ima isti problem, sta moze da bube??????

pozdrav
[ Jumbrowsky @ 22.04.2010. 13:20 ] @
Bune Zeua / Dobar Dan!

Problem je u Humax softveru a malo je i do Slovenaca (oni dizu signal na Satelit), nije da ne radi samo taj Program nego mislim da svi Radio Programi na toj frekvenciji "seckaju/prekidaju" (12525/H/30000) ista je situacija sa Resiverom Coscom SDC 3510 (mislim da se tako zove) i jos neki, do ovog problema je doslo nakon havarije na W2 Satelitu odnosno prelaskom sa stare 12727 (V) na novu 12525 (H) Frekvenciju. Obavesticu Dragana (vlasnik radia) o ovom problemu...
[ zeljkokrusevac @ 03.05.2010. 21:36 ] @
Postoji vise razloga prekida na satelitu.
Prvi i najcesci problem je internet streaming iz zaog studija, desava se kad neko sedne za komp i ne vodi racuna o tome koliko informacija salje na upload.
Drugi problem ( inace i uglavnom jedini ) je firma koja se zove NTH koja pruza usloge satelitskog streaminga u saradnji sa STN-om, naime oni imaju dva servera u Sloveniji od kojih jedan radi perfektno a drugi mora da se popravlja bar jednom mesecno i to traje po 2-3 dana.
Predlog je sledeci, nema nerviranja jednostavno predji da slusas nestosto radi od radija a nalazi se na drugom serveru njihovom.

pozdrav