[ Ivica Vujović @ 22.04.2010. 10:57 ] @
Elem, u firmi se nosimo mislju da polako predjemo na VoIP. Elem, igrom slucaja imamo neki server housing koji nam je prilicno povoljan pa je ideja da se postavi neki Asterisk server tamo i da se pozivi nose preko njega. Prakticno bi bili sami sebi neki VoIP provajder. No, sve to nije neki problem, samo sto sam mislio u lokalu da postavim neki probni servercic na VMWareu i da iskoristim neki nalog na ActionVoipu cisto probe radi. U lokalu sve radi super, imamo pozive medjusobne ali mi je problem odlazni poziv. Trunk je podesen i radi (bar mi kaze da se bez problema povezao na AV) ali je problem sto nikako da podesim dial plan kako valja. Da bih izasao kroz ActionVoip mora da kucam brojeve u international formatu (+381 11 xxxxxxx) ali kako god da pokusam, javlja mi da je kanal zauzet i da ne mogu da prosledim poziv napolje. Vidim da vas ima dosta koji radite sa time, pa rekoh da pitam je li ovo uopste izvodljivo ili da kupujem neki nalog negde drugde pa onda da probam kako radi? Napominjem da je ovo samo testa radi, da bih upoznao Trixbox sto vise mogu, jer nemam nikakvog iskustva sa VoIP-om.
[ Ivica Vujović @ 30.04.2010. 14:13 ] @
Elem, uspeo sam da ga nateram da napravi poziv. Ali samo jedan. :) Nakon toga se trunk diskonektovao i vec nekoliko sati pokusavam da ga povezem opet.