[ skyforever @ 22.04.2010. 14:44 ] @
Zdravo svima!

Razvio sam aplikaciju koja sve podatke cuva u XML fajlovima. Radi se o nekakvom bodovanju, ali problem je kako na univerzalan nacin dobiti broj bodova za odredjen rezultat. Naime, rezultat i odgovarajuci broj bodova se kao string cuvaju u jednom XML fajlu. Rezultati mogu biti u nekom od sledecih formata:

h.mm,ss
m.ss
m.ss,hs (stoti deo sekunde)
s.hs (stoti deo sekunde)
i ceo broj.

Kada prosledim bilo koji rezultat, zelim da vratim odgovarajuci broj bodova.

Da li je neko resavao slican problem?

Hvala!
[ mmix @ 22.04.2010. 14:55 ] @

kad to zapises u numerickoj formi videces da ne mozes univerzalno. npr prvi foramat ti je 9.99,99 a i treci format ti je 9.99,99 tako da nemas nacina da ih efektivno razlikujes dakl sta je 1.12,33? sat i 12 minuta i 33 sekund ili minut, 12 sekundi 33 stotinke?
[ skyforever @ 22.04.2010. 16:04 ] @
A i ja ne razmisljam... i to je tacno, hvala. Onda cu to nekako da razdvojim.

Ako razdvojim i znam gde sta trazim, koji nacin je najbolji za poredjenje i trazenje rezultata? Naravno, desice se slucaj da unesem rezultat koji nemam u tabeli, a tada trazim prvu vecu ili manju vrednost...
[ mmix @ 22.04.2010. 16:28 ] @
Pa ako vec ti definises format xml fajla sto ne koristis standardni timespan? Tako ces mocii da pravis xsd semu a i da napravis .net klase za automatsku serijalizacuju...
[ skyforever @ 22.04.2010. 21:08 ] @
OK. Dobra ideja. Razmisljao sam kasnije, mogu da napravim da se razlikuju svi formati. U jednom od ova dva ista stavicu ":" umesto ".".

Ali, mislim da je i ovo sto si predlozio dobro resenje.

Hvala.