[ mrkii @ 22.04.2010. 18:32 ] @
Imam ogroman dokument u kome se smenjuju tekst i tabele sa gomilom brojeva. Ima puno brojeva sa zarezom ali sam ja umesto zareza stavljao tacku, npr 5.44.
Da li postoji mogucnost da automatski to pretvorim u 5,44 a da ne poremetim normalne recenice koje se, jelte, zavrsavaju tackom. Ili barem da posebno odradim tabele u kojima se tacke javljaju samo u okviru brojeva.

Fala :)
[ Goran Rakić @ 22.04.2010. 19:14 ] @
U OpenOffice.orgu postoji pretraga po regularnom izrazu. Onda možeš da tražiš "([0-9]).([0-9])" (cifra, tačka pa cifra) i da to zameniš sa "$1,$2" (cifra, zapeta, cifra).

U Wordu koliko znam ovo nije moguće automatski, ali možeš redom da tražiš ".0", ".1", ".2",... ima ih samo 10. Kako regularne rečenice imaju razmak iza tačke, a i ne počinju brojem neće biti preklapanja.

[ mrkii @ 22.04.2010. 19:52 ] @
Citat:
U Wordu koliko znam ovo nije moguće automatski, ali možeš redom da tražiš ".0", ".1", ".2",... ima ih samo 10. Kako regularne rečenice imaju razmak iza tačke, a i ne počinju brojem neće biti preklapanja.

Prosto a genijalno :0
Zavrsio sam posao za tri minuta

Hvala na pomoci!
[ Jpeca @ 22.04.2010. 20:05 ] @
Čisto zbog ostalih kojima ovo bude trebalo u Wordu ovo može da se odradi koristeći "wildcard" izraze. Npr za tvoj slučaj kao na slici ispod.

Detalnije o ovoj mogućnosti http://office.microsoft.com/en-us/help/HA010873051033.aspx
Nemoj da ti bude teško da proveriš tekst još jednom jer možda ima negde gde tačka treba da ostane. Npr. "počiva na standardu IEEE 802.11"