[ alfa-pro @ 23.04.2010. 13:12 ] @
Imam formu za porudzbinu i sada ne zelim da je upisujem u bazu nego u tekstualnu datoteku koja se zove porudzbine.txt
Pokusao sam da otvorim datoteku pomocu funkcije fopen()

Funkciji fopen() sam zadao dva parametra

Prvi parametar treba da bude putanja datoteke koju zelim da otvorim.
Drugi parametar funkcije fopen ( ) je rezim u kome se datoteka otvara.

Rezim koji sam izabrao je 'a+b'

Append 'a+' : Da mi otvari datoteku za dodavanje i citanje od kraja postojeceg sadrzaja. Ako datoteka ne postoji onda sistem pokusava da je napravi
Binary 'b' hocu da iskoristim ovaj rezim u kombinaciji sa Append rezimom jer koristim windows koji pravi razliku izmedju binarnih i tekstualnih dokumenata.

Ili moze da bude rezim 'w' ali sada nebitno...

Na pocetku scripta sam dodao
Code:
 $DOCUMENT_ROOT = $_SERVER['DOCUMENT_ROOT']; 


I sada zelim da ucitam podatke iz datoteke

Code:


$ucitaj = fopen ( " $DOCUMENT_ROOT /porudzbine.txt ". 'a+b' );

if (!$fp) {
echo "Ucitavanje nije uspelo" ;
exit;
}

while (!feof ($ucitaj)) {
$porudzbine = fgets ($ucitaj, 500);
echo $porudzbine . '<br />' ;
}



I kada pokrenem skript dobijam non stop
Code:
Warning: fopen() expects at least 2 parameters, 1 given in D:\wamp\www\ucenje\snimanje_i_ucitavanje_podataka\proces.php  on line 22
Ucitavanje nije uspelo


ili da fajl nije pronadjen....

Da li negde gresim ??? Ili ne radim ispravno?
Moze pomoc oko ovoga
[ dakipro @ 23.04.2010. 13:31 ] @
Pa prosledi joj drugi parametar

$ucitaj = fopen ( " $DOCUMENT_ROOT /porudzbine.txt ". 'a+b' );

ovde imas samo jedan parametar prosledjen (i to mislism lose jer imas razmake ispred i iza $DOCUMENT_ROOT i iza.txt)
" $DOCUMENT_ROOT /porudzbine.txt ". 'a+b' trebalo bi da bude "$DOCUMENT_ROOT/porudzbine.txt", 'a+b'


[ alfa-pro @ 23.04.2010. 13:49 ] @
Pa ja mislim da sam joj prosledio oba parametra
Code:

$ucitaj = fopen ("$DOCUMENT_ROOT/porudzbine.txt",'a+b');


Prvi je putanja
$DOCUMENT_ROOT/porudzbine.txt

drugi je rezim u kome se otvara
'a+b'

sada ne izbacuje ni jednu gresku ali zato nista ne ucitava iz porudzbine mislim ne prikazuje nista

[ alfa-pro @ 23.04.2010. 14:03 ] @
ovako sam pokusao i radi

Code:

$ucitaj = fopen("asd.txt", "r");
while (!feof ($ucitaj)) {
$ucitaj = fgets ($ucitaj, 500);
echo $ucitaj . '<br />' ;
}
[ alfa-pro @ 23.04.2010. 15:19 ] @
To sam sredio radi lepo... Samo mi se stvara problem sada pri upisivanju... Upisem podatke prikupljene iz forme preko promenljivih on sve upise kako sam smislio i odredio ali kad opet pokusam da upisem on mi duplira predhodnu porudzbinu i upisuje ovu novu.. Znaci imam 2 stare i jednu novu... A ne da bude Stara pa nova...

Evo neki primer kako to izgleda

Code:

_________________________________________________________________________________
14:05, Jrd April
HARD: 1 kom
GRAFICKA : 1 kom
PROCESOR:3
RAM : 3 kom
__________________________________________________________________________________
14:05, Jrd April
HARD: 1 kom
GRAFICKA : 1 kom
PROCESOR:3
RAM : 3 kom
_________________________________________________________________________________
14:05, Jrd April
HARD : 12 kom
GRAFICKA : 33 kom
PROCESOR: 43 kom
RAM : 54 kom
_________________________________________________________________________________
14:05, Jrd April
HARD : 12 kom
GRAFICKA : 33 kom
PROCESOR: 43 kom
RAM : 54 kom
_________________________________________________________________________________

[ dakipro @ 23.04.2010. 15:30 ] @
pa pogledaj logicno problem, uzmes sve stare vrednosti, dopises novu i onda sve to dopises na stare vrednosti. Pred krajnje upisivanje obrisi fajl ili setuj pisanje u fajl od pocetka.
Al' meni u celom ovom problemu uopste nije jasna prva recenica
Citat:
alfa-pro: Imam formu za porudzbinu i sada ne zelim da je upisujem u bazu nego u tekstualnu datoteku...

Raditi sa porudzbinama (ili bilosta vezano za novac) i drzati to u textualni fajl mi deluje tako apsurdno i bezveze i verujem bi odma rekao klijentu (pa i poslodavcu) "Ja ovakve sajtove ne pravim..."
Mozes nakon porudzbine kreirati text fajl za download ako je potrebno, ali sve drzati u textualni fajl, ne deluje mi uopste kao dobra ideja.
[ alfa-pro @ 23.04.2010. 15:38 ] @
Ma ne nije ovo nista ozbiljno nego samo vezbam da bi naucio