[ blackholemix @ 23.04.2010. 21:28 ] @
Kada bi bilo reci o jednoj avio kompaniji, ili hotelu, jasno mi je da uvek lako mozes da kontrolises stanje, tj. rezervisanost i sta je slobodno. Ali sta ako si npr. neki posrednik? Agencija preko koje rezervises neki hotel u inostranstvu? ili avio karte od 100 kompanija?

Moje misljenje je da je skoro pa i nemoguca povezanost baze te agencije sa svim bazama hotela i sl..Ali kako onda kontrolisu da li je slobodno? Ili se uzdaju na to da oni koji rezervisu, uvek to rade unapred pa je 99% slucajeva slobodno?

I sledece sto me zanima, je da ako nisu medjusobno povezani a recimo slobodno je, popunis formular na sajtu agencije, kako prosledjuju informacije do hotela?
[ Goran Rakić @ 23.04.2010. 21:33 ] @
Najčešće jesu povezani. Postoje i posrednici između prodavaca sa jedne i hotela, aviokompanija,... sa druge strane. Ukoliko nisu povezani onda prodaja i rezervacija idu u dva talasa (interesovanje + zaključivanje prodaje) ili prodavci najme unapred.
[ blackholemix @ 23.04.2010. 22:58 ] @
Hvala na brzom odgovoru, ali opet mi to nekako deluje malko komplikovano, pitam se kako su sve to uskladili? ;) ?