[ YU2DBC @ 23.04.2010. 22:34 ] @
Zdravo

Već 8 meseci koristim telenor internet paket od 5gb i do poslednjeg meseca sam uspevao da potrosim oko 3-4gb a nekada malo preko 4. Ovaj mesec sam do 15og potrosio sve. Inace u medjuvremenu sam racunar star dva meseca koji je do tada bio na visti upgrade-ovao na win7.

Kako sam do 15og u mesecu potrosio ceo paket otisao sam u najblizu poslovnicu da se raspitam o tome koja mi je kombinacija najpovoljnijija za pokrivanje tih preostalih 15dana nakon cega dobijam novih 5gb. Ispostavilo se da je najpovoljnije uzeti novi postpaid od5gb (bez uredjaja i ugovorne obaveze) koji bih odjavio krajem meseca.

Medjutim problem je u tome sto je meni nakon 8-9 dana ostalo svega 850mb

Da li neko ima ideju sta bi to moglo da bude. Koristim internet normalno, ne skidam muziku i filmove???? Do sada nikada nisam uspeo da potrosim 5gb a sada mi je odjednom 10gb malo?? Svi apdejti su iskljuceni i ukljucujem ih samo kada sam na komsijskom wireless-u!

Da li je moguće da win7 ima u sebi nesto sto koristi vise protoka od ostalih operativnih sistema??

Bogdan
[ Horvat I @ 24.04.2010. 07:27 ] @
Instaliraj outpost imatces u bajt gde je sta otislo.
Mozes definisati aplikacijama koja gde sme "ici"
[ neca @ 24.04.2010. 08:13 ] @
Trazi listing, ja sam imao 2 situacije u razmaku od nekoliko dana da je ljudima bila nenormalno velika potrosnja. Uvidom u listing smo videli da je problem do njih jer je vecina sesija identična, sa istom dužinom trajanja i istim potrošenim protokom, pa je ispalo da je problem do njihovog servisa.
Svakako bi mogao pre svega da proveriš sa outpost-om da ti neki program slučajno ne radi update u pozadini ili da nemaš neki virus...
pozdrav
[ YU2DBC @ 24.04.2010. 12:16 ] @
Hvala na odgovorima

Potrazicu outpost na netu pa cu proveriti sa njim i javiti. Inace listing sam trazio ali je problem sto se tamo vidi samo vreme konekcije i koliko je u tom intervalu potroseno ali ne i gde.

Pozdrav
Bogi