[ ljuska @ 24.04.2010. 23:26 ] @
Postovani,

Da li znate gde se mogu detaljno konsultovati na koji nacin se sastavlja prijava magistarske teze? Na primer obrazlozenje teme magistarskog rada: predmet istrazivanja, cilj istrazivanja, polazne hipoteze, naucni doprinos itd. Sta sve treba da obuhvate navedeni elementi i u kom domenu? Postoje li neke novije literature koje detaljno to definisu?

Pozdrav i hvala
[ maksvel @ 24.04.2010. 23:36 ] @
Detalji mogu blago varirati u zavisnosti od konkretne ustanove, ali u principu, prijava sadrži:kratku biografiju, spisak objaljavljenih radova i predlog teze. U predlogu stoje opšti podaci (naslov, ime mentora), zatim predmet i naučni cilj teze, hipoteze, metodologija istraživanja i očekivani rezultati i naučni doprinos.
Šablon treba potražiti na ustanovi u kojoj se prijavljuje teza.
[ ljuska @ 24.04.2010. 23:50 ] @
Znam sta treba da sadrzi sablon. Meni je bitno da definisem elemente u sablonu. Npr. predmet istrazivanja, cilj istrazivanja (naucni cilj, drustveni...) itd. Neka medodologija koja to definise malo bolje.
[ maksvel @ 27.04.2010. 21:34 ] @
Ne znam postoji li ikakav poseban vodič vezan baš za prijavu teze. Vezano za istraživanja, postojao je predmet Metodologija naučno—istraživačkog rada, koji se bavio tim stvarima: ima ga još verovatno pod drugačijim nazivom.
Na Internetu imaš poveći broj korektnih prijava, pa na osnovu njih možeš usmeriti i svoje unose.