[ Vladica Savić @ 26.04.2010. 09:51 ] @
Pozdrav,
zanima me da li je neko i kako linkovao vise postgresql servera (da napomenem jos i da se radi o win okruzenju) ?
[ MarkoBalkan @ 30.04.2010. 15:09 ] @
može malo više detalja?
[ Vladica Savić @ 30.04.2010. 15:42 ] @
Lepo, kao sto na sql serveru mogu da linkujem vise servera i da direktno pisem recimo upit uz pomocu kog bi recimo prebacivao podatke sa jednog na drugi server i sl. zanima me kako mogu u postgresql-u to isto.
[ MarkoBalkan @ 02.05.2010. 10:22 ] @
insert into tablica
select * from server.baza.schema.tablica

ovo je univerzalno.

moraš biti pozicioniran na onom serveru gdje ide insert.



[ termo4 @ 18.11.2010. 22:15 ] @
Vidim da nema više detalja, kao što je već tražio Marko, kako bi se dao dobar odgovor. Da da pitam i ja, malo opširnije:

1. Da li misliš na skup računara koji rade zajedno jedan posao (ključna riječ je - zajedno), što je u biti klaster ili si mislio na
2. Unos podataka na jednom računaru i automatski prenos tih podataka na druge računare. Ovi računari (serveri) rade isti posao ali su nezavisni. A to je onda sinhronizacija/replikacija. Ima tu još bitnih detalja ali se mogu napisati u odgovoru.
3. Nešto treće...

Možda ovo, na prvi pogled, izgleda isto ali nije...

Ako budeš precizniji, vjerujem, dobiti ćeš pravi i kvalifikovan odgovor.

Djordje


[ GORSHTAK @ 19.11.2010. 19:25 ] @
Jest da je tema stara pola godine i da najverovatnije više ne važi, ali nešto na tu temu: http://www.postgresql.org/docs/current/static/dblink.html (nisam testirao, nemam udaljeni pgsql server), opet sve zavisi kome šta treba......