[ kuli-kuli @ 27.04.2010. 10:27 ] @
Ukoliko moderatori smatraju da je ovo reklama, neka odmah obrisu temu, moje pitanje je sledece: da li je neko upoznat sa radom ove skole - Krojac? Jer zelim da ostvarim konkretna znanja sto se tice web dizajna i treba mi neka dobra skola koja se time usko-specijalizovano bavi, za ovu skolu sam cuo dobre preporuke, osim sto im je cena PAPRENA, 1300 eura za 200 casova u roku od 10 nedelja. E sad, nije problem ni skupiti i dati toliki novac za sticanje tih znanja ukoliko se zaista to znanje stekne, da se kasnije moze i povratiti taj novac. Interesuje me da li je neko, od ovde prisutnih korisnika, mozda bio u toj skoli ili da li mozda poznaje nekog ko je bio pa mi moze preneti iskustvo vezano za istu?
[ spezia @ 27.04.2010. 20:28 ] @
Mogu ti samo reci, ako nemas talenta za web dizajn dzaba bacas pare.
[ kuli-kuli @ 27.04.2010. 20:41 ] @
A sta smatras pod talentom?
[ miksi @ 27.04.2010. 21:47 ] @
Moje misljenje je da Krojac daje najbolje na nasem web-u. Vredi sigurno svakog ulozenog eura, ako su tu skolu ozbiljno zamislili. Od svih softverskih firmi kod nas oni su mi najprivlacniji za posao i sve to sudeci prema onome sto su do sada iskrojili i potpisali.
[ spezia @ 28.04.2010. 17:22 ] @
Pod talentom? Pa hocu reci da ako nemas smisla i kreativnost oni to ne mogu da ti usade.
Znaci mozes da naucis HTML i CSS, i da koristis GIMP ( ili PS ), ali ako nisi kreativan ... Ja isto ovo znam ali nemam talenta.
Pa to ti je kao modni dizajner, ne moze svako.
Za tebe je najbolje-> da naucis HTML i CSS i PS ili GIMP. Imas zilion tutoriala free na netu. Pa cak i kako praviti web strane.
Pa ako to naucis i vidis da ti ide, onda eventualno da odes i platis kurs ali samo kao usavrsavanje.
Pogledaj ovaj link, odlican je za web dizajnere. Pogledaj tutoriale i shvatices da 80% mozes preko neta da naucis. A ostalo doradi kada se zaposlis kao web dizajner junior.
Znaci ja nebih nikad bacao pare, ali ako imas baci -> brze ces da naucis, i manje sam da se mucis.

http://www.kroativ.net/
[ kuli-kuli @ 28.04.2010. 22:30 ] @
Mnogo ti hvala na savetu, kazi mi da li mi preporucujes i PHP sa MySQL? Mislim to je vise programiranje, ne mora se imati "oko" za linije , dizajn i sl. stvari.
[ spezia @ 02.05.2010. 17:47 ] @
Ne preporucujem. Mozda nekad. Ovo sto sam gore naveo treba vremena. Nije to ucenje za mesec dana. Kasnije kreces kako praviti template ( imas tutorial za joomlu ), ili recimo skidas free template ( ili neke koje su free za skidanje po nasim brojnim sajtovima ), pa gledas nacin izrade i slicno. Da bi to sve solidno sam savladao treba vreme. A zasto gubiti na mysql i php ako neces time da se bavis. Uostalom bolje gledaj da nesto dobro znas a ne sve po malo... Evo recimo jedan fin tutorijal za GIMP kao napraviti web dizajn ( za PS imas milion ). GIMP je besplatan program za koriscenje nalik PS, a ima i Windows verzija. Ako je PS 10 , onda je GIMP 9 ocenjen, sto je dovoljno za tebe.

Website Layouts

http://gimp-tutorials.net/taxonomy/term/5

[ kuli-kuli @ 03.05.2010. 13:55 ] @
Ok, veliko ti hvala na pomoci :-).