[ DiskoDasa @ 27.04.2010. 13:15 ] @
Interesuje me koja je sifra, osim telekom-telekom, posto sam ga danas dobio, a na netu nema nigde da pise bilo sta o njemu. Probao sam admin-admin, i admin-ztonpk ali nece.
[ RiciSambora @ 27.04.2010. 15:53 ] @
admints-admints ?
[ dragansar @ 27.04.2010. 18:17 ] @
admin
admints
[ DiskoDasa @ 27.04.2010. 19:03 ] @
Proradilo hvala!!!!!
[ dragansar @ 27.04.2010. 19:12 ] @
I koja bi konbinacija ?
[ Jbyn4e @ 27.04.2010. 20:59 ] @
A odakle vama kobinacije sa admints?
[ dragansar @ 27.04.2010. 21:07 ] @
Ovo su sifre samo na zadnjem kontigentu modema koje je telekom narucio...pa su vjerovatno oni definisali admints....ts=telekom srbije....ili ves sta.
[ Jbyn4e @ 27.04.2010. 21:24 ] @
^^ To nije odgovor ODAKLE vam te informacije, posto ih dosad nismo videli nigde.
[ dragansar @ 27.04.2010. 21:36 ] @
Pa od ljudi iz telekoma.
[ RiciSambora @ 27.04.2010. 22:32 ] @
^^ Potvrdjujem (ako je vazno).
[ gojnik @ 27.04.2010. 22:42 ] @
Citat:
Jbyn4e: A odakle vama kobinacije sa admints?


Hmmm, pa odradi se dumpcfg preko telnet-a. I onda dekodiraš šifru sa base64.
[ shane @ 28.04.2010. 08:07 ] @
Vidiš i ja sam juče dobio HG520C i šifra za admina je ztonpk.
[ Jbyn4e @ 28.04.2010. 09:23 ] @
@dragansar, @RiciSambora

Samo sam zeleo da znam da li je neko provalio sifru, ili je neko nekom rekao (kao u ovom slucaju). Kod pirelli-ja smo imali celu analizu kako se dodje do sifre, pa me zanimalo da li je i ovde tako uradjeno.

@gojnik
Bilo bi lepo da kad nesto pises, napises i vise o tome. dumpcfg? Sta je to? Dalje, dekodiranje sa base64? Telnet? Koja kombinacija user/pass koristis da se ulogujes telnetom?

@shane
ako si korisnik telekoma, zasto ti stoji da stizes sa ptt.rs?
[ RiciSambora @ 28.04.2010. 11:33 ] @
Prilikom dump-a ne treba ti password za telnet. Ugrubo, prilikom boot-anja uredjaja ti njega prekidas prije nego on pocne ucitavati firmware i konfiguraciju i ostajes u bootloader-u. Dignes na svom racunaru TFTP i na njega sa flash-a uredjaja prebacis cfg (bootloader ima skup komandi kojima mozes odraditi neke osnovne funkcije). Ovaj proces je slican kod svih uredjaja (cak se promjena lozinke (odnosno password recovery) na cisco uredjajima radi tako, pa i ucitavanje IOS-a kada je onaj na uredjaju iz nekog razloga ostecen). Razlika je jedino od uredjaja do uredjaja na koji nacin se break-uje ucitavanje firmware-a i/ili konfiguracije.

Kada si konfiguracioni file prebacio na svoj racunar, onda pristupas izvlacenju lozinke odnosno dekodiranju (ukoliko je on enkriptovan, jer se kod dosta uredjaja on moze "skuziti" bez dekriptovanja)...... Cisco je to uradio mnogo elegantnije - konfiguracioni file se cuva u .txr file-u, njega iscitas, samo promjenis lozinku (nema nikakve potrebe za dekodiranjem), i vratis taj sa tvojom lozinkom nazad i normalno boot-as uredjaj (zbog toga i naglasavaju da je fizicka zastita mreze jedan od vaznih faktora sigurnosti mreze).

Ukratko to je to
PS. Za ovaj slucaj, mnogo je lakse/jednostavnije/brze zovnuti covjeka i pitati lozinku.

Pozdrav
[ gojnik @ 28.04.2010. 19:31 ] @
Citat:
Jbyn4e
@gojnik
Bilo bi lepo da kad nesto pises, napises i vise o tome. dumpcfg? Sta je to? Dalje, dekodiranje sa base64? Telnet? Koja kombinacija user/pass koristis da se ulogujes telnetom?


Ja se izvinjavam što sam ostao nedorečen. Nemam ovaj router pri ruci da probam, ali moja pretpostavka je da se do admin šifre može doći na sledeći način(poučen iskustvom sa HG510):

telnet 192.168.1.1
Huawei Home Gateway 510
Login: telekom
Password: telekom
> dumpcfg

<UserInterface sysUserName="admin" sysUserPassword="enRvbnBr" sptUserName="suppo
rt" sptUserPassword="c3VwcG9ydA==" usrUserName="telekom" usrUserPassword="dGVsZW
tvbQ=="/>



enRvbnBr <- ovo je to što nam treba, kada se uradi dekodiranje base64 dobijamo ztonpk.


Eto vlasnici HG520c neka probaju da li ovo funkcioniše na njihovom routeru.
[ Jbyn4e @ 28.04.2010. 20:37 ] @
@RiciSambora, @gojnik

E tako treba. Lepo. Mada RiciSambora nisi objasnio kako "ti njega prekidas prije nego on pocne ucitavati firmware".

P.S. Trebas imati "coveka" koga ces pozvati u slucaju da je to lakse.
[ shane @ 04.05.2010. 15:07 ] @
Zato što se javljam sa posla, a ne od kuće.
Dump ne radi na hg520c, na žalost.
[ momals @ 05.05.2010. 20:49 ] @
Hteo bih da izvucem username i password za pppoe konekciju iz huawei 510c i da ga stavim u bridge mode a tp-link da vrsi pppoe konekciju jer ima bar 10 puta bolji wireless signal od ovog 520c, kad pristupim modemu preko admin - ztonpk vidim username ali je pass u zvezdice i nijedna skripta mi nije pomogla da vidim koj je pa ako neko ima neku ideju voljan sam da probam a ako ne uspem ne gine mi da zovem lelekom i da trazim podesavanja od njih
[ calexx @ 05.05.2010. 21:27 ] @
Možeš da zoveš ako poznaješ nekoga, inače to obično šalju na zahtev. Možda nije potrebno da tako povezuješ, poveži rutere preko lan portova, postavi adresu tp-linka na recimo 192.168.1.254 (ako je hg520c na 192.168.1.1) a kompovima postavi standardne adrese (192.168.1.2-253) i dns i gateway na 192.168.1.1. Takođe možeš da povežeš kablovima kompove na bilo koji od ostalih lan portova i podesiš im adrese, svi oni će da idu na adsl.
[ Slobodan Milivojevic @ 05.05.2010. 21:27 ] @
Posaljes sa svog @nadlanu.com mail njima i trazis da ti daju user/pass za PPPoE. U roku od 2 nedelje ce ti stici na kucnu adresu postom.
[ tigara @ 05.05.2010. 22:14 ] @
Pozdrav svima

ja imam HG520c i sve sam podesio net preko lan kabla radi,wireless preko mobilnog telefona radi ali preko laptopa nece,vidi mrezu i sve daje informaciju accuring adrese,da li enko moze da mi pomogne,hvala unapred.

POZZZ
[ DiskoDasa @ 10.05.2010. 13:44 ] @
Ovo sa telnetom ne moze da se izvede na hg 520c.
[ vladmark @ 10.05.2010. 22:01 ] @
Cao ljudi, da ne otvaram sada novu temu....

Dobio sam ovaj ruter pre neki dan i kada se ulogujem na njega sa admin, ztonpk, imam sve od podesavanja, ali mi je cudno to sto nemam u TOOLS-u opciju save and reboot, nego samo reboot.

Da li to znaci da je on zakljucan ili je na ovom firmware-u to tako treba.

Pozdrav
[ DiskoDasa @ 11.05.2010. 00:31 ] @
Moze li neko da mi objasni cemu ovo podesavanje?

tr069
[ shamanNS @ 11.05.2010. 17:32 ] @
zna li neko kako podesiti ddns na ovom ruteru. Konkretno dyndns.com. Sta se stavlja pod "service provider" i "host name"? Posto sa dyndns.com/www.dyndns.com/http://dyndns.com ne updatuje IP adresu po promeni.

ps. Znam da postoji Update klijent koji se instalira na komp,al mi treba bas na nivou rutera (npr da odradim Wake-on-lan ugasenog kompa )
[ killabee @ 13.05.2010. 21:23 ] @
ja danas dobio takodje ovaj modem tj zamenili su mi onaj stari jer mi lampice nisu radile dobio kratko upustvo sa sifrom telekom -telekom (user-pass) pozz
[ gojnik @ 15.05.2010. 11:10 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: Posaljes sa svog @nadlanu.com mail njima i trazis da ti daju user/pass za PPPoE. U roku od 2 nedelje ce ti stici na kucnu adresu postom.


Malopre su mi stigli PPPoE podaci na kućnu adresu, samo 4 dana nakon što sam im poslao email. Baš su brzi.
[ DiskoDasa @ 15.05.2010. 11:14 ] @
Malopre su mi stigli PPPoE podaci na kućnu adresu, samo 4 dana nakon što sam im poslao email. Baš su brzi. :)[/quote][quote]gojnik

Hoces li mi, molim te, objasniti cemu sluzi PPPoE, i zasto menjati nesto?
[ gojnik @ 15.05.2010. 12:39 ] @
PPPoE korisničko ime i šifra ti trebaju ako želiš da koristiš neki drugi adsl router.
[ sani2002 @ 17.05.2010. 16:35 ] @
koliki je domet wirelles-a kod hg520c
da li je slabije nego na hg520s ili hg520i
[ bobiska @ 17.05.2010. 18:03 ] @
Citat:
sani2002
koliki je domet wirelles-a kod hg520c
da li je slabije nego na hg520s ili hg520i


Ne znam kakav je na navedenim, ali na ovom 520c nije ni za šta. Može da posluži eventualno za fon sa wifi, kada si u istoj prostoriji na 3 m od uređaja pa te mrzi da pališ komp da nešto na brzaka vidiš. Kroz jedan zid je 40% signal, znači zlo.
[ RiciSambora @ 18.05.2010. 11:07 ] @
Nisam bio tu jedno vrijeme pa da na brzinu "pojasnim" neke stvari
Citat:
Jbyn4e: @RiciSambora, @gojnik

E tako treba. Lepo. Mada RiciSambora nisi objasnio kako "ti njega prekidas prije nego on pocne ucitavati firmware".

P.S. Trebas imati "coveka" koga ces pozvati u slucaju da je to lakse.


gojnik i ja nismo mislili na isti metod (ovaj njegov metod je dosta jednostavniji, ali je problem sto moras pogoditi jedan korisnicki nalog koji je vec unesen da bi se mogao logovati na router (vidite da je on ovdje unosio "telekom", koji je na tom uredjaju vec fabricki unesen), ali je problem sto to nije tako na svim uredjajima (pa su vjerovatno zato neki prijavili da im to ne radi na 520), a opet morao bi imati neku "bazu" fabricki unesenih naloga da bi se mogao osloniti na njega.

Kako ga prekidas zavisi od uredjaja do uredjaja (i zato sam i rekao da je komplikovano i neisplativo na ovim "home gateway" uredjajima - jer cak i jedan proizvodjac ne koristi istu proceduru na razlicitim uredjajima). Da sad ne sirim temu evo ti primjere za CISCO uredjaje (LINK1 LINK2).
Ja sam podavno to radio i na jednom ovislinku (onako iz za*ebancije) i ukoliko nadjem uputstvo okacicu ga i staviti link pa da vidite sve korake. Uglavnom, cisco ima konzolni port na koji se ti odmah spojis i kad krene boot prekines ga... Kod ovih uredjaja ne postoji konzolni nego se svodi na to da ti pravis mali lan izmedju tvog racunara i tog uredjaja. Prilikom boot-a uredjaj je na kratko dostupan u jednom adresnom opsegu koji ti, opet, moras znati da bi racunar stavio u njega. Ukoliko je iz bilo kojeg razloga ostecen firmware na njemu - recimo flashovao si ga firmware-om od pogresnog modela, ti bi mogao u tom trenutku da mu pristupis preko telneta na tu adresu prekidas dalji boot (cini mi se da je bila standardna "break" kombinacija tastera Ctrl+C), i da uploadujes firmware preko tftp-a, tu takodje citas konfiguracioni file i prebacujes ga na svoj racunar i dalje izvlacis lozinku iz njega.

Ja sam mislio da je gojnik mislio na taj nacin kada je prvi put spomenuo, pa sam zato napisao da je komplikovano, neisplativo i nesigurno za ove uredjaje (pa se to svodi na "hakrisanje" i puno googlanja (jer je kod svih razlicito i ne postoje zvanicni dostupni dokumenti) i stvarno mislim da ne postoji situacija u kojioj si primoran ovako nesto raditi. Ovaj nacin koji je gojnik objasnio jeste daleko jednostavniji i brzi ukoliko imate podatke jednog naloga na uredjaju. Sa druge strane "password recovery procedura" kod cisco uredjaja se nalazi u zvanicnim dokumentima i nije problematicna za uraditi, a obim konfiguracije je daleko obimniji od tih "home gateway-a".

Inace, cini mi se da te lozinke (za pristup uredjaju) uopste nisu neka tajna i da ih daje cak i tehnicka podrska, tako da ne treba ni neka stela za dobiti ih. Takodje je ista stvar i sa pppoe podacima (kod nas dolaze uz ugovor), a u slucaju gubljenja papira (sto je vrlo cest slucaj kod nas) dobijaju se sa licnom kartom za 1 minut.

Toliko za sad
Pozdrav
[ RiciSambora @ 18.05.2010. 18:43 ] @
Citat:
vladmark: Cao ljudi, da ne otvaram sada novu temu....

Dobio sam ovaj ruter pre neki dan i kada se ulogujem na njega sa admin, ztonpk, imam sve od podesavanja, ali mi je cudno to sto nemam u TOOLS-u opciju save and reboot, nego samo reboot.

Da li to znaci da je on zakljucan ili je na ovom firmware-u to tako treba.

Pozdrav

Na svakom tabu imas opciju save (nije mi poznato da je ista zakljucano).

Citat:
DiskoDasa: Moze li neko da mi objasni cemu ovo podesavanje?

tr069

Tehnical Report 069. Protokol za konfiguraciju i menadzment korisnickih uredjaja sa udaljene lokacije (remote management).
[ leskar @ 24.05.2010. 09:45 ] @
I ja sam nešto zabrljao, izgleda. Kada sam ga dobio sve sam povezao i krenuo po uputstvu za modem. naravno WAN Setting nije postojao. Inače Network konekcija se sama formirala i nametnula kao prva. Telenor je pao na drugo mesto. Pošto Internet nije hteo da radi, a kada sam najzad dobio vezu sa call centrom, rečeno mi je da mi internet nije ni uključen.

Pošto sam mislio da sam nešto zabrljao uklonio sam Telekom network connection. Ostao je samo Telenor. Sad nemam pojma kako da kreiram Telekomov, a izgleda da su mi uključili Internet, kako kažu na call centru. Možda i modem ne valja jer adsl stalno trepće.

Može li neko da mi objasni kako da kreiram Telekom network connection? Kad sam ga uklonio mislio sam da će sam da se formira kao i prvog puta.

Ne znam koliko sam bio jasan, ali ni meni ništa nije jasno, pa ne mogu ni da objasnim bolje.
[ New Village DC @ 26.05.2010. 15:55 ] @
Da li na ovom uredjaju mogu da ogranicim protok (bitsku brzinu) pojedinim ethernet portovima? Ako moze, kako da to uradim?

Hvala unapred.
[ zunomiljan1 @ 27.05.2010. 19:31 ] @
Citat:
sani2002: koliki je domet wirelles-a kod hg520c
da li je slabije nego na hg520s ili hg520i


ne znam za 520 s i 520i, ali moj brat vuce net od mene preko wirelessa i udaljen je 50m vazdusne linije, sa uperenom grid antenom u prozor moje sobe. sam router je u uglu gde ne postoji opticka vidljivost sa njegovom antenom. u lanu vuce 1.3 MB/s, a sa internetom nema nikakvih problema(2mbit-a adsl).
[ temerin @ 08.06.2010. 20:40 ] @
Ja konkretno nemam problema sa wirelessom, imam na laptopu i desktopu Atherosove cipove i bez problema hvata na 15m kroz 2 zida, to je sto se tice wireless signala. Ali imam problem druge prirode, u odredjenom nepravilnom vremenskom intervalu modem gubi link. To moze da bude od par sati do par minut, nekada se dogodi da se sam povrati dok ima i slucajeva da gori samo lampica za ADSL dok je Internet iskljucena (nezgodno kad ostavis torrent da skida nocu). Bili su iz telekoma da ispitaju liniju, tu je sve ok, sad imaju neku teoriju zavere da jako veliki broj korisnika na mojoj centrali ima slican problem. Pre 10 dana me je zvao neki lik (posle obilaska one ekipe sto ispituje sumove na liniji) i rekao da oni nisu bas dovoljno strucni za ADSL, i da ce poslati nekoga da to vidi ali je na tome i ostalo. Interesuje me da li neko ima slican problem sa modelom HG 520c???
[ Ninovranje @ 10.06.2010. 12:38 ] @
Katastrofa od rutera, imao sam HG520s i radio je super, signal je mnogo jaci i retko kad je pucala veza, mada u zadnje vreme sam primetio da se povremeno zakoci internet, tako da par minuta ne moze da otvoris nijednu stranicu a ponekad se i rekonektuje, dok ovaj glupavi HG520c nema veze, puca veza 5-6 puta dnevno, pa onda 2-3 dana radi super, signal je mozda i vise od 50% slabiji (normalno jer nema antenu), tako da po meni najgori wireless ruter koga su mogli da daju, tako da ne verujem da ovakvo sr-tut- kosta vise od 2-3e.
[ Gomatami @ 14.06.2010. 22:47 ] @
Citat:
temerin: Ja konkretno nemam problema sa wirelessom, imam na laptopu i desktopu Atherosove cipove i bez problema hvata na 15m kroz 2 zida, to je sto se tice wireless signala. Ali imam problem druge prirode, u odredjenom nepravilnom vremenskom intervalu modem gubi link. To moze da bude od par sati do par minut, nekada se dogodi da se sam povrati dok ima i slucajeva da gori samo lampica za ADSL dok je Internet iskljucena (nezgodno kad ostavis torrent da skida nocu). Bili su iz telekoma da ispitaju liniju, tu je sve ok, sad imaju neku teoriju zavere da jako veliki broj korisnika na mojoj centrali ima slican problem. Pre 10 dana me je zvao neki lik (posle obilaska one ekipe sto ispituje sumove na liniji) i rekao da oni nisu bas dovoljno strucni za ADSL, i da ce poslati nekoga da to vidi ali je na tome i ostalo. Interesuje me da li neko ima slican problem sa modelom HG 520c???


Identican problem! Na granici sam zivaca sa ovim sr**** i nemam pojma sta vise da radim. Starog dobrog 520s mi je "ubio" grom, ali ovo je krs nad krsevima. Sto je najveci stos, "lampice" sijaju bez problema, ali pinga nema ... Na kraju cu da kupim normalan uredjaj za svoje pare i da prestanem da se nerviram ...
[ lestrigonac @ 15.06.2010. 22:27 ] @
Pozdrav svima...

Da ne otvaram novu temu, imam jedan mali problem... Danas sam dobio ovaj ruter HG520c i sve sam povezao kako treba... I na mom kompjuteru radi odlicno internet... Namestio sam i wireless i to radi :)

Problem je sto kada na LAN povezem drugi kompjuter, on mi ne dozvoljava da idem na internet! I kao gresku javlja DNS server isn't responding... Da li neko zna u cemu je problem?

Hvala unapred,
Veliki pozdrav!

edit: Uspeo sam da resim problem, ni sam nisam siguran kako :D

edit2: Kada povezem dva racunara na LAN portove 1 i 4 sve radi kako treba... Cim dodam treci racunar na bilo koji od druga dva porta, internet puca na racunaru koji je povezan na LAN4 i na ovom sto ne nakacen na bilo koji od ova druga dva... Samo na racunaru na LAN1 portu uvek radi internet... Da li neko zna u cemu je problem? Wireless radi u svakoj od kombinacija ako sam dobro primetio...

[Ovu poruku je menjao lestrigonac dana 15.06.2010. u 23:47 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao lestrigonac dana 15.06.2010. u 23:52 GMT+1]
[ sani2002 @ 15.06.2010. 22:53 ] @
1 i 4 su po default-u otvoreni a 2 i 3 otvaras ako u Portmaping-u cekiras No umesto Yes
i to je to


i posle cekiranja NO ides na Submit na dnu da zapamti i to je to

[Ovu poruku je menjao sani2002 dana 16.06.2010. u 20:56 GMT+1]
[ sani2002 @ 15.06.2010. 23:00 ] @
i kod mene se javlja problem sa hg520c zaglupljuje se
sve lampice sijaju a nema neta, ni pinga, kastastrofa
radi dan dva dobro pa ga bockam na reset dugme pozadi
a jednom ni to nije pomoglo, ni internet podrska nije znala u cemu je proble,
prijavljen kvar i tek posle nekog vremena sam proradio tako da sam im javi da je sve u redu ali ako mu se to jos jednom dogodi vraticu im ga i traziti drugi ruter, a ako nemaju bolji ruter ne treba mi ni njihov net.............
[ lestrigonac @ 15.06.2010. 23:14 ] @
Da li bi bio ljubazan da objasins kako da ih otvorim?

Ne mogu da se snadjem u ovom njihovom firmveru... :/

Pozdrav.
[ sani2002 @ 16.06.2010. 19:58 ] @
vidi gore dodao sam sliku
[ lestrigonac @ 16.06.2010. 20:40 ] @
Hvala na odgovoru :)

Problem je sto ja imam jako suzen izbor opcija u tom ruteru! U advanced mi se nalazi samo Firewall i Parental Control... Na ruter se logujem sa sifrom i user-om telekom, telekom...
Da li je to do rutera ili samo firmvera?

Unapred hvala,
Veliki pozdrav.
[ Gomatami @ 16.06.2010. 22:16 ] @
Znaci, ne mogu da verujem!

Danas me zove ekipa Telekoma i kaze da su mi doneli novi uredjaj, jer sam reklamirao stari da je neispravan. I ja sav srecan, nece biti vise reseta, zaglupljivanja i slicnoga ... Naravno, sve je isto i sa ovim zamenjenim djubretom. Planiram da trazim da mi vrate moj ostecen udarom groma HG510 i da koristim net kao covek!

Opasno gubim strpljenje sa ovim smecem, i razmisljam da dignem ruke od telekoma, ili jednostavno kupim sebi nov uredjaj. Ono sto me nervira to je i cinjenica da sam kao zamenski dobio uredjaj iz iste serije, i moguce da svi oni imaju istu gresku koja se izgleda kod mene manifestuje.

Stvarno nemam pojma sta da radim vise ...
[ sani2002 @ 17.06.2010. 08:53 ] @
user: admin
pass: ztonpk
[ lestrigonac @ 17.06.2010. 09:20 ] @
Uspeo sam :) Hvala puno na trudu!

Pozdrav,
Goran Kecman
[ Joja82 @ 18.06.2010. 12:32 ] @
Pozdrav,

Ja sam imao onaj stari HUAWEI roze-beli MT822 ili bse MT882 nije bitno, i za njega sam imao onaj username i password za PPPOE konekciju i kacio sam ga na router, e pre dva dana kad je grmelo grom mi ga e spalio i sada sam dobio onaj novi HG520c. U njegovim opcijama vidim da ima novi username za PPPOE a verovatno i password pa me interesuje da li ce mi raditi PPPOE konekcija ako ovaj modem stavim u bridge mod i otkucam stari username i sifru?

Unapred hvala.
[ tassadar @ 21.06.2010. 19:09 ] @
Pozdrav,

ja sam danas bas dobio HG520c i evo odmah imam problema sa njim. Cesto se desava da veza bez razloga samo pukne, iako lampice i dalje sijaju kao da je sve normalno i posle nekoliko restarta proradi ponovo. Jel neko zna sta bi moglo biti u pitanju?
jos uz to ruterov meni je jako osakacen iz meni nepoznatog razloga. slike su prilozene dole. Sad plasim se da ga restartujem na factory default posto nisam nigde nasao default user/pass, pa ako neko zna kako da dobijem ostale opcije veoma bih cenio ako bi mi rekao.

Hvala unapred.

[ calexx @ 21.06.2010. 20:38 ] @
Ako ga restartuješ na fabričko podešavanje, sve će da bude kao što je sada pa tu nećeš ništa da izgubiš ali verovatno neće da radi ništa bolje. Što se ostalih opcija tiče, moraš da se uloguješ kao admin a ne kao telekom/telekom, jedino da potražiš taj password po forumu, bio je pomenut stotinama puta ... nadam se da ne očekuješ da neko drugi to uradi.
[ momals @ 21.06.2010. 21:10 ] @
Citat:
Joja82: Pozdrav,

Ja sam imao onaj stari HUAWEI roze-beli MT822 ili bse MT882 nije bitno, i za njega sam imao onaj username i password za PPPOE konekciju i kacio sam ga na router, e pre dva dana kad je grmelo grom mi ga e spalio i sada sam dobio onaj novi HG520c. U njegovim opcijama vidim da ima novi username za PPPOE a verovatno i password pa me interesuje da li ce mi raditi PPPOE konekcija ako ovaj modem stavim u bridge mod i otkucam stari username i sifru?

Unapred hvala.


slobodno stare podatke za pppoe konekciju upisi u hg520c i prebaci ga u bridge mod...ja imam ovaj novi krs 520c i skuplja prasinu a koristim stari mt882 sa starim pppoe u bridge modu sa tp-link w-ruterom i sve sljaka bez problema dok se drugarima zaglupljuje hg520c i luduje svaki dan a i signal je krs
[ tassadar @ 21.06.2010. 21:36 ] @
Citat:
calexx: Ako ga restartuješ na fabričko podešavanje, sve će da bude kao što je sada pa tu nećeš ništa da izgubiš ali verovatno neće da radi ništa bolje. Što se ostalih opcija tiče, moraš da se uloguješ kao admin a ne kao telekom/telekom, jedino da potražiš taj password po forumu, bio je pomenut stotinama puta ... nadam se da ne očekuješ da neko drugi to uradi.


hvala ti druze, uopste nisam skontao da bi to moglo biti u pitanju (da se ne logujem kao admin). sredio sam sve, zahvaljujem jos jednom na pomoci!
[ Joja82 @ 22.06.2010. 18:48 ] @
Hvala momals, radi. Znam imao sam i ja taj mt882 i radio je kao zmaj ali sad imam ovaj i stavio sam ga u bridge mod i sljaka ok ne gasi se.
[ agvozden @ 23.06.2010. 09:16 ] @
Kako ste uspeli da ukljucite bridge mod na MT882?

Ja tu opciju nisam nasao, pa koristim dvostruki NAT :(

[ pitam_se_pitam @ 24.06.2010. 14:58 ] @
skoro sam dobio telekom modem HG520c. kako moze da se on podesi da lepo radi sa utorrentom i maximalnim brzinama?
cuo sam za port forwarding samo. moze neko uputstvo sta je to i kako se radi? sa slikama jos bolje.
ne trazim nikakvu nauku nego ono..najosnovnija podesavanja
hvala
[ Lazarevac @ 24.06.2010. 15:01 ] @
Da li je neko uspeo da aktivira dyndns na ovom ruteru i ako jeste kako?
[ sani2002 @ 25.06.2010. 01:04 ] @
sta ovde ne valja

[ calexx @ 25.06.2010. 09:34 ] @
Ništa. ;)
[ sani2002 @ 25.06.2010. 16:08 ] @
Citat:
calexx: Ništa. ;)


mislis da je sve uredu
[ sani2002 @ 25.06.2010. 16:11 ] @
Aolynk DR814Q dve godine radio bez ikakvih problema a ovaj hg520c katastrofa zaglupljuje se svaki drugi dan dodje mi da trazim da mi se vrati stari Aolynk DR814Q
[ calexx @ 25.06.2010. 17:23 ] @
Citat:
sani2002: mislis da je sve uredu
Otprilike tako, nisam gledao baš sve redom ali mi na prvi pogled deluje prilično dobro.
[ sani2002 @ 27.06.2010. 10:39 ] @
jel ovo sve uredu

1/1/2000 0:0:49> Last errorlog repeat 2 Times
1/1/2000 0:0:49> netMakeChannDial: err=-3001 rn_p=805ae574
1/1/2000 0:0:49> netMakeChannDial: err=-3001 rn_p=805ae574
1/1/2000 0:0:50> MPOA Link Up
1/1/2000 0:0:50> bridge only start
1/1/2000 0:0:50> SNMP TRAP 3: link up
1/1/2000 0:0:50> Quick bridge not allow multi-channel
1/1/2000 0:0:50> bridge only stop
1/1/2000 0:0:50> SNMP TRAP 3: link up
1/1/2000 0:0:51> Last errorlog repeat 1 Times
1/1/2000 0:0:51> ppp:PAP Opening
1/1/2000 0:0:51> ppp_ready: ch:805fd748, iface:8053ce08
1/1/2000 0:0:51> ppp:ch<0> Up
1/1/2000 0:0:51> SNMP TRAP 3: link up
1/1/2000 0:0:51> Accept() fail
1/1/2000 0:0:51> Accept() fail
1/1/2000 0:0:51> Connect() to NTP server fail
1/1/2000 0:0:51> adjTimeTask fail: id = 11, ip = c02bf412
1/1/2000 0:0:51> adjTimeTask fail: no server available
1/1/2000 0:0:51> adjtime task pause 60 seconds
1/1/2000 0:0:51> sending request to NTP server(36)
1/1/2000 0:0:52> Firewall: Filter no port UDP packet!
1/1/2000 0:0:56> received from NTP server(3b)
6/27/2010 9:33:30> Adjust time to 4c271aea
6/27/2010 9:33:30> adjtime task pause 1 day
6/27/2010 9:33:56> Firewall: Filter no port UDP packet!
6/27/2010 9:34:6> Last errorlog repeat 7 Times
6/27/2010 9:34:8> Firewall: Filter no port UDP packet!
6/27/2010 9:34:8> Last errorlog repeat 1 Times
6/27/2010 9:34:9> Firewall: Filter no port UDP packet!
6/27/2010 9:34:10> Firewall: Filter no port UDP packet!
6/27/2010 9:34:12> Firewall: Filter no port UDP packet!
6/27/2010 9:34:22> Last errorlog repeat 6 Times
6/27/2010 9:34:29> Firewall: Filter no port UDP packet!
6/27/2010 9:34:33> Last errorlog repeat 4 Times
6/27/2010 9:34:40> Firewall: Filter no listen TCP packet!
6/27/2010 9:34:40> Firewall: Filter no port UDP packet!
6/27/2010 9:34:43> Firewall: Filter no listen TCP packet!
6/27/2010 9:34:49> Firewall: Filter no listen TCP packet!
6/27/2010 9:34:49> Firewall: Filter no port UDP packet!
[ arpixone @ 27.06.2010. 15:07 ] @
Postovanje!

Pre neki dan sam dobio ovaj gore naveden ADSL modem od telecoma.
Medjutim imam vise racunara na kojima radi "SmartLunch"
I to sve super radi medjutim nemam internet, imam tek kad izbrisem IP adresse iz TCP/IP -a

evo da napisem kako sam podesio:
192.168.10.70
255.255.255.0
gatew:129.168.10.100

DNS:
192.168.10.1
192.163.3.251

kad podesim da je gate:192.168.1.1 nece da radi... a nemogu da udjem u modem pa da mu podesim IP da nebude 192.168.1.1

naci ima 5 racunara pa brojevi idu 192.168.10.71,72,73,74....

Pisao sam Telecomu da mi posalju User i pass.
dali nesto gresim, sta preporucujete da uradim... unapred zahvalan!!!

da napomenem pre sam imao wireles pa su zato tako DNS i podeseni!

A u Smart lanchu nemogu da menjam IP adresse racunara znaci to ostaje ako je!

[ Gomatami @ 28.06.2010. 18:57 ] @
Evo, moj sugavi HG520c vec celih 6 sati radi bez zaglupljivanja ...

Resenje je doslo uz konsultacije sa drugarom iz Telekoma, a inicijativa je sa ES-a. Dakle, uredjaj prebacen u bridge mod, napravljena konekcija "k'o za dialup" i evo, radi.

Za one koji koriste Jdownloader, Ipchanger za ovu varijantu je napisan u dve linije batch fajla:

rasdial /disconnect
rasdial "NAZIV_KONEKCIJE" "USERNAME_IZ_TELEKOMA" "PASSWORD"

Naravno, sve bez navodnika. Jedino je malo muka doci do passworda, ali posle dana kukanja i to se nabavi.

Pozdrav.
[ sani2002 @ 29.06.2010. 11:04 ] @
hg520c kod mene mnogo bolje radi kad mu ADSL mod stavim u G.dmt
[ sani2002 @ 29.06.2010. 11:38 ] @
uradio sam backup na hg520c i vidim kad ga otvorim sa text editorom da je sadrzaj criptovan
kako da iz tog sadrzaja procitam modemski user i pass posto vidim da na nekim ruterima to moze da se uradi
[ smartem @ 29.06.2010. 14:32 ] @
Imam pitanje za Gomatamija, jel mozes da objasnis (moze i neka slika, ako nije problem) kako si ukljucio bridge mod, napravio konekciju "k'o za dialup" ?

koji je protok kada podesi DialUp?

Takodje pitanje, ako koristim Cryptload, jel imas IP Changer, posalji ako imas.

rasdial "NAZIV_KONEKCIJE" "USERNAME_IZ_TELEKOMA" "PASSWORD"

Sta treba staviti za USERNAME_IZ_TELEKOMA i PASSWORD za Jdownloader?

Za moj modem user name je Admin a password ztonpk, da li to koristim?

Kako da otkljucam ruter ako hocu da ukljucim portforwarding?
Kada se telenetujem na njega trazi mi odmah password ali posle ne prihvata

passwd admin admin ; save; reboot

imas li neku ideju?

unapred hvala

[ sani2002 @ 30.06.2010. 10:07 ] @
iz internet podrske kazu da Firewall treba da bude iskljucen na racunaru
ali vidim da je u ruteru ukljucen jel to ok
sta mislite o ovome
[ Gomatami @ 30.06.2010. 22:02 ] @
Citat:
smartem: Imam pitanje za Gomatamija, jel mozes da objasnis (moze i neka slika, ako nije problem) kako si ukljucio bridge mod, napravio konekciju "k'o za dialup" ?

koji je protok kada podesi DialUp?

Takodje pitanje, ako koristim Cryptload, jel imas IP Changer, posalji ako imas.

rasdial "NAZIV_KONEKCIJE" "USERNAME_IZ_TELEKOMA" "PASSWORD"

Sta treba staviti za USERNAME_IZ_TELEKOMA i PASSWORD za Jdownloader?

Za moj modem user name je Admin a password ztonpk, da li to koristim?

Kako da otkljucam ruter ako hocu da ukljucim portforwarding?
Kada se telenetujem na njega trazi mi odmah password ali posle ne prihvata

passwd admin admin ; save; reboot

imas li neku ideju?

unapred hvala


Sorry, bila neka guzva...

Dakle, Pravljenje BRIDGE konekcije za Telekomov HG520c (verovatno i ostale) ide ovako:

Prvo treba doci do korisnickog imena i sifre vezane za serijski broj uredjaja. U mom slucaju, pomogao je drugar u telekomu. Regularno, salje se valjda email i priceka par dana. Postoje jos neke varijante za izvlacenje podataka iz samog uredjaja, ali o tome ce morati neke iskusnije kolege.

Kada smo nabavili user i pass (NE oni za pristup ruteru tipa telekom telekom, admin ztop...i sl) u obliku [email protected] i pass (obicno samo brojevi), ulogujemo se na web interfejs rutera.



Zatim u okviru menija BASIC idemo na podmeni WAN settings

Kljucna stvar je promeniti parametar MODE sa ROUTING na BRIDGE.



Posle promene, trebalo bi da izgleda ovako:



Zatim klik na Submit i idemo na pravljenje konekcije "k'o za dialup" :)

KLasika, Control Panel>Network connections > Create new connection



Sledeci korak



Zatim



I konacno



Ovde se upisuju oni podaci koji su ranije dobijeni od tehnicke podrske Telekoma

Sam kraj ...



Sada imamo konekciju kao u stara dobra vremena ...



Ovu konkciju (shortcut) mozete doadati u Startup, kako bi se pojavljivala prilikom paljenja racunara.

Posle izvodjenja svega ovoga, na ruteru ce prestati da svetli signalna lampica sa oznakom INTERNET, cisto da ne mislite da je kvar u pitanju.


Sto se tice neke fore za ipchanger, sa bridge konekcijom koristim win-ovu alatkicu rasdial: sve sto treba uraditi je pravljenje jednog batch fajla (za externi reconnect fajl) ili upisivanje komandi direktno u program (Reconnection tab u Jdownloaderu).
Code:

rasdial ADSL /disconnect
rasdial ADSL [email protected] 123456
PING 1.1.1.1 -n 1 -w 8000 >NUL
exit


ADSL je naziv konekcije koju smo napravili
xxxxxxx je username dobijen od teh. podrske (NIJE Admin!)
123456 je password vezan za dobijeni username (NIJE ztonpk!)

Subjektivni utisak je da net radi dosta stabilnije, barem gledano prema DUmetru...

Oko forwardovanja necu moci da ti pomognem, pricekaces nekog ko se sa tim zanimao...

Pozz.
[ sani2002 @ 01.07.2010. 16:07 ] @
e ja mislio da ovaj krs od hg520c nije u redu a evo sta se dogadja
prilikom promene ip adrese dogadja mi se da dobijem ip adresu koja je experimentalno
pustena ali preko nje nema saobracaja...kazu da prosiruju mrezu pa kaze operater resetuj dok ne dobijes ip koja je u funkciji
bas lepo nema sta
[ sani2002 @ 06.07.2010. 20:53 ] @
ipak hg520c koji sam dobio bio skart primerak
zamenjen sa novim hg520c i sada se nejavlja raniji problem
[ gile1988 @ 07.07.2010. 05:20 ] @
Pozz, nov sam na forumu, nisam ni znao za ovo mesto dok nisam prikacio ovo sra*** od Telekom ADSLa. Pokusao sam brdo stvari, procitao citav ovaj forum i nigde nisam nasao odgovor na moj problem, tako da moram da davim ljude koji su strucniji od mene jer sam stvarno na kraju zivaca i ideja.

Problem je u tome sto se internet ponasa kao da je 256 Kbps, a u stvari je 1 Mbit. Stranice se jedva otvaraju, ponekad cak nece ni da otvori ma koliko cekao. Sto se downloada tice, jadan je, torrent koji bi trebao lagano da izvuce maximum, izvlaci negde oko 60 Kb/s max.

Sada zasigurno znam da mi LAN kartica na kompu radi jer kada ga prikacim na kablovski net (citaj. na istu LAN karticu), radi bez problema. Dok kada je ADSL zakacen, ponasa se bas ovako kako sam opisao gore. S tim sto sam u pocetku mislio da je mozda neki trojanac u pitanju, pa sam formatirao ceo hard i digao Win XP, prva dva dana je net radio normalno, a onda opet "zaglupeo" ovako. U pitanju je 32bitna masina. Kada isti taj ADSL zakacim na drugu (64bitnu) masinu, radi bez problema. Jel ima neko pojma sta bih mogao da uradim povodom toga ili mi bar recite sta vam jos od info-a treba. Ovo stvarno postaje nepodnosljivo. Btw, Huawei HG 520c je u pitanju.

Hvala unapred.
[ sani2002 @ 07.07.2010. 08:26 ] @
kazi GILE to posle dva dana kada se zaglupi jel otvara nesto u opste
ili proradi tek kad ga resetujes i kazi mi koju ip adresu dobije kad ne radi
ip adresu pogledaj kad udjes u ruter ides u status>service information
[ gile1988 @ 08.07.2010. 01:44 ] @
Ma problem je u tome sto on uvek otvara, samo sto radi kao dial-up. Znaci cekam na stranicu po mesec dana. A kada ga resetujem ne vidim nikakve rezultate, potpuno isto radi. Evo i par screenshotova, pa ako neko vidi nesto sto ne stima neka javi.

Service Information:


System Information:
[ gile1988 @ 09.07.2010. 19:20 ] @
Dajte ljudi, zar je moguce da niko nista ne zna? Kakvi su ono debili retardirani iz Telekoma covece, ne mogu da verujem, pa moja baba vise zna o racunarima nego oni majmuni tamo, na koju foru danas dolaze do posla jbm li ga...

Ovo je najvece sra*** koje sam u zivotu video, znaci nekada je stari dobri SezamPro bio "the way to go", a danas ovi kreteni iz Telekoma samo prljaju ADSL ovim sranjem od usluge. Vise stvarno ne znam sta da uradim i sta da pokusam, dodje mi da slomim ovo sra***, isplatim smrdljivu ugovornu obavezu i vise nikada ne prodjem blizu Telekomove zgrade. Bolje da sam djubretare zvao i trazio savet, onaj idiot iz Telekoma je zavrsio vezu recima: "Vidim da se vi razumete, ne sumnjam da cete vi to srediti." Mislim daj...
[ sani2002 @ 09.07.2010. 23:42 ] @
ne nerviraj se druze ovaj ruter je krs,
samo moras da im to i dokazes i dobijes odmah nov
[ sani2002 @ 09.07.2010. 23:45 ] @
ako u skorije vreme ne izbace neki novi firmware za update
mislim da ce ih ljudi gadjati sa ovim ruterom koji izgleda
svaki drugi ne radi kako treba
(pod uslovom da se razumeju malo u ove stvari)
[ ganedra @ 31.08.2010. 08:49 ] @
Ja sam imao iste probleme sa hg520c svaki dan,puca net,koci iptv,prilikom kacenja na wireless,na tv-u kockice,reset...
Kada su mi lucitali zadnju verz.softwera(Upgrade),od tada vise nemam problema,radi ekstra.
Morate prijaviti kvar i biti UPORNI.
[ DiskoDasa @ 01.10.2010. 15:06 ] @
Poslali su mi najnoviji firmware za hg520c juce, rebalo bi da resi problem pikselizacije na iptv-u prilikom kacenja wireless uredjaja. Instalirao sam ga i malo je bolje ali je nekako web sporiji....
[ filst @ 01.10.2010. 18:21 ] @
Ljudi jel može neko da objasni kako se izvlače informacije za PPPoE iz ovog HG520c jer NE ŽELIM da šaljem *ovnima e-mail *ebo im pas mater?
plz
[ arpixone @ 01.10.2010. 18:37 ] @
Pozdrav!

Imam gore naveden doticni modem Echolife HG520C.

Zakacio na racunar i radi besprekorno za sad.

eh problem je sledeci... dosao drug sa laptopom u nadi da cemo malo da se umrezimo i da przimo neku igricu...
i jednostavno nisam uspeo da podesim da se dva racunara vide i da oba imaju interneta...

Znaci moj PC je povezan direktno u Lan1, u LAn2 sam povaezao Laptop

sta treba da podesim na oba racunara, da se vide medjusobno i da imaju internet?

unapred zahvalan na odgovoru!

p.s. pokusavao sam da dodelim ip adrese medjutim ni to nije pomoglo....
[ calexx @ 01.10.2010. 18:39 ] @
Ubodi laptop u port 4.
[ arpixone @ 01.10.2010. 19:00 ] @
neko objasnjenje? zasto u port4?

hvala na odgovoru!
[ calexx @ 01.10.2010. 19:15 ] @
To je napisano bezbroj puta, portovi 1 i 4 su namenjeni za lan, dok je valjda port3 za IPTV ... a 2 za VOIP ili tako nekako. Mislim, namenjeni su zato što je Telekom tako podesio.
[ arpixone @ 01.10.2010. 19:26 ] @
ok, haval ovo nisam znao!!!
[ arpixone @ 02.10.2010. 08:28 ] @
Znaci IP se ostavlja na automatskom odredivanju? ne treba upisivati nista u IP?



[Ovu poruku je menjao arpixone dana 02.10.2010. u 09:41 GMT+1]
[ calexx @ 02.10.2010. 10:37 ] @
Ako je na ruteru uključen dhcp, onda možeš da ostaviš automatsko dodeljivanje IP adresa. Ja obično to isključim, jednom mi se desilo da je ruter, iz ne znam kog razloga, odjednom promenio adrese i onda sam morao da ponovo forvardujem portove ... posle toga sam prebacio na ručno dodeljivanje adresa pa me leđa više ne bole. ;)
[ arpixone @ 02.10.2010. 12:46 ] @
Znaci nikako neprepustati IP adresu softverskoj logici, nego manuelno... pa da i ja sam za rucno podesavanje!
ako ga podesavam rucno:

onad moj racunar koji je zakacen na port1 pisem:
Ip 192.168.0.3,
mask:255.255.255.0,
Gate:192.168.0.1

a drugi racunar podesavam: ip:192.168.0.4
ostalo isto?

jel to ispravno?
[ Aleksandar Đokić @ 02.10.2010. 18:29 ] @
gateway treba biti adresa rutera, obicno 192.168.1.1, a treba ti i dns, probaj sa isto 192.168.1.1 ako ne onda 8.8.8.8
[ sani2002 @ 06.10.2010. 18:56 ] @
na nekim hg520c password ima 6-7 karakrera a neki 10-11 karaktera
zasto je to tako u cemu je tu fora
[ New Village DC @ 13.10.2010. 14:47 ] @
Citat:
Ljudi jel može neko da objasni kako se izvlače informacije za PPPoE iz ovog HG520c jer NE ŽELIM da šaljem *ovnima e-mail *ebo im pas mater?
plz


Odes u podesavanja rutera preko svog browsera, na stranicu gde su uneti podaci za tvoju pppoe konekciju. (preporucujem Internet Explorer za ovu operaciju). Nabavi program Asterisk Key koji je besplatan i iscitaj sve sto nisi mogao do tad.

Pozz
[ New Village DC @ 13.10.2010. 14:52 ] @
Ja imam sledeci problem:

Uvek kada restartujem PC izgubim internet. LAN veza postoji, ali ne postoji Internet Conectivity. Moram da iskljucim (disable) LAN adapter, pa da ga ponovo ukljucim kako bi net proradio.

U pocetku sam mislio da je do LAN adaptera na maticnoj ili do Sedmice, ali je isti problem poceo da se javlja i na laptopu na kojem je instaliran Win 2000.

-Da li je jos neko imao slican problem i kako bih mogao da resim ovo?

-Da li je dozvoljeno (samostalno) nadograditi firmware Telekomovog rutera? I koliko je bezbolno to uraditi?

Hvala
[ toreador @ 15.10.2010. 02:51 ] @
@ New Village DC, bravo za asterisk key, zavrsava posao samo tako.Pitao sam vec ali da pitam i ovde: treba li neko podesavanje za utorrente posto mi obavezno puca veza bar jednom ,posle pet,sest sati...inace iptv radi bez problema a i ne puca ako ne skidam na torrentu.pozz
[ fiendshard @ 15.10.2010. 12:03 ] @
Citat:
neko objasnjenje? zasto u port4?


hvala na odgovoru!

Na 1 i 4 zbog



E sad, imam jedno pitanje:

Jel moguce ukljuciti wlan na HG520c samo preko telneta?
Napravio bih skriptu za automatsko ukljucivanje wlana na ovom ruteru
preko telneta za sve one kojima je telekom isporucio modeme sa iskjucenim
wlanom u startu, tj obican bat fajl.Njuskao sam po telnetovim komandama rutera
ali nema nicega sto navodi na wlan

Hvala
[ RiciSambora @ 15.10.2010. 20:48 ] @
Citat:
sani2002: na nekim hg520c password ima 6-7 karakrera a neki 10-11 karaktera
zasto je to tako u cemu je tu fora

Koja je poenta pitanja? Duzina lozinke nigdje nije standardizovana tako da je svima dopusteno da generisu i postavljaju ono sto im se hoce. Postoje preporuke kako povecati sigurnost lozinke kao sto su minimalna duzina ili upotreba specijalnih znakova...., ali ona nisu obavezujuca, odnosno u vecini sistema administratorima je ostavljeno da sami podese te parametre (u skladu sa polititkom sigurnosti).

Tako da bi odgovor na ovo pitanje bio "skoro slucajno". Ako si ciljao na nesto drugo, onda preciziraj

Pozdrav
[ sani2002 @ 19.10.2010. 00:01 ] @
Citat:
RiciSambora: Koja je poenta pitanja? Duzina lozinke nigdje nije standardizovana tako da je svima dopusteno da generisu i postavljaju ono sto im se hoce. Postoje preporuke kako povecati sigurnost lozinke kao sto su minimalna duzina ili upotreba specijalnih znakova...., ali ona nisu obavezujuca, odnosno u vecini sistema administratorima je ostavljeno da sami podese te parametre (u skladu sa polititkom sigurnosti).

Tako da bi odgovor na ovo pitanje bio "skoro slucajno". Ako si ciljao na nesto drugo, onda preciziraj

Pozdrav



evo ovako,
da preciziram pitanje,
mislim na password koji je neophodan da bi ruter ostvario konekciju sa netom,
i mislim da ovi ruteri koji imaju 10-11 karaktera redje menjaju ip adresu odnosno menjaju je samo kad restartujes ruter inace drze danima jednu istu ip adresu
[ RiciSambora @ 19.10.2010. 16:41 ] @
Nikad mi nije palo na pamet da razmisljam na taj nacin, ali ako bismo trazili analogiju izmedju duzine lozinke i promjene IP adrese, onda bi najlogicnije rjesenje bilo da postoje 2 koncentratora u mrezi, koji su razlicito konfigurisani - jedan da radi tzv. "brute force" promjenu (u odredjenom vremenu nasilno prekida konekciju korisnika i kod rekonekcije mu dodjeljuje drugu adresu - ovo rade neki ISP-ovi zbog sigurnosti korisnika), a drugi da funkcionise na "normalan nacin" (kada iz nekog razloga pukne konekcija korisniku, on mu dodijeli prvu slobodnu). E sad moguce je da su u jednom trenutku promjenili sva podesavanja (izmedju ostalog i duzinu lozinke) i da su te korisnike poceli pustati na drugi koncentrator.

Ovo je bukvalno samo pokusaj da nadjem neku analogiju i da kazem da ne vjerujem da funkcionise tako, nego mislim da si ti to pogresno povezao. Samo da kazem da, recimo kod nas korisnik sam bira lozinku koja mora biti duza od 8 karatkera, tako da ima lozinki i od 8 i od 10,15.....
[ veljko_svrljig @ 24.11.2010. 00:13 ] @
interesuje me da li radi DDNS opcija u ovom modemu...kada se upisu podaci sa nekog servera gde sam registrovan,,,kad dodje do promene ip adrese zbog nestanka struje ili namernog restart...da li ddns sam odradi update na serveru ....(na priimer no-ip.com)
[ jzarko @ 24.11.2010. 16:44 ] @
narode pomagajte :D
posto vidim da je tema aktivna, pa da postavim ovde moj problem. naime imam problem u vezi port forwar izludeh sa ovim...
problem je u tome sto pokusavam da port forvardujem port npr. 1234

ikad hocu da proverima dal je dostan port,a to radim reko sajta http://www.canyouseeme.org/ dobijam poruku:
Error: I could not see your service on XX.XX.XXX.XXX on port (1234)
Pokusavao sam i sa cmd netstat -an i tu naravno nema tog porta


Jel moze neko da mi pomogne kako pravilno da uradim port forward,posto negde gresim silno !




[ calexx @ 24.11.2010. 17:11 ] @
Ovde je sve dobro, ostaje neki firewall koji nije otvorio port. Kakav ipv6?
[ jzarko @ 24.11.2010. 18:16 ] @
Citat:
Ovde je sve dobro, ostaje neki firewall koji nije otvorio port. Kakav ipv6?


tako mi izbaci sa cmd->ipconfig
evo slike:

koristim firewall ali sam ga iskljucio, iskljucio sam i windows firewall cak sam iskljucio i firewall na ruteru, pokusavao i nakon izmene reboot rutera i opet nista.
citao sam nesto po netu, da se provlacio bug na visti-nom firewall-u pa da je on pravio neku zafrkaciju ali ja koristim 7.
Stvarno sam presusio sa idejama... pomagajte :D
[ calexx @ 24.11.2010. 18:38 ] @
Nije ipv6 nego ipv4 ali to nije bitno u ovom slučaju. Forvardovanje je dobro postavljeno i port 1234 bi morao da se vidi ako ga ne blokira još nešto. Jesi li isključio i SPI na ruteru? Da li imaš neki antivirus paket koji ima firewall? Jesi li direktno povezan na adsl ruter a on na tvoju telefonsku liniju?
[ jzarko @ 24.11.2010. 19:04 ] @
SPI i firewall na ruteru sam stavio disable, koristim comodo firewal/av i njega sam iskljucio.ne bih rekao da ista blokira ovaj port. ruter jeste direkto povezan na telefonsku liniju naravno preko splitera. Sad koristim wireles(wlan) tako da nisam povezan sa lan cable na ruter hg520c. Koristim i telekomovu uslugu IPTV pa da nije zbog toga, sad sam mozda poceo da pricam gluposti :(
[ calexx @ 24.11.2010. 20:14 ] @
Hm, ostaje nešto što sam skoro potvrdio, pre nekoliko dana sam prebacivao komp sa ADSL-a na SBB pa nazad i odjednom portovi zatvoreni. Probao sam par programa pa sam povezao i drugi komp, sve je ostalo zatvoreno. Sve sam proverio i ništa. Onda sam se setio da mi se jednom desilo da je restart pomogao, tačnije promena IP adrese pa sam probao. Prvi restart je dao adresu iz istog opsega i portovi opet zatvoreni. Sledeći restart je prebacio na sasvim drugu adresu i sve je proradilo. Upravo to mi se desilo pre par sati i rešio sam na isti način. Ne sećam se sada koje adrese su bile u pitanju ali sam siguran da neke prave probleme.
[ Jbyn4e @ 24.11.2010. 22:33 ] @
Citat:
Pokusavao sam i sa cmd netstat -an i tu naravno nema tog porta


A jes' ti siguran da tebi ISTA slusa na tom portu, cim ga nema u netstatu? Sta hoces ti da dobijes port forwardingom na port 1234?
[ jzarko @ 25.11.2010. 18:25 ] @
@calexx
Pokusavao sam da resetujem ruter ali mi jos uvek nije poslo za rukom.
@Jbyn4e
pa ja mislim da bi trebalo da ga ima na netstat, ali u svakom slucaju postoji aplikacija za proveru port-ova http://portforward.com/help/portcheck.htm
hocu da napravim jednostavan klijen-server program za chat, racunari nisu na istoj mrezi i treba mi otvoren port.


[ calexx @ 25.11.2010. 19:42 ] @
Kako ti nije pošlo za rukom da resetuješ ruter? Zar nema u podešavanjima reboot ili kako se već zove? Ili ga jednostavno ugasi na dugme pa upali, trebalo bi da dobije novu adresu.
[ jzarko @ 25.11.2010. 20:30 ] @
nismo se shvatili, jesam restartovao modem, dobio ip iz drugog opsega ali mi to nije resilo problem.

[ Jbyn4e @ 25.11.2010. 23:37 ] @
Da bi port checker imao sta da vidi, mora nesto da ga slusa... ako nemas neki server koji slusa na portu 1234, dzaba si ga otvarao i to ti je kao da ga nisi otvarao.

Dakle, prvo nesto stavi da slusa na tom portu 1234, a onda prosledjuj portove. Inace ce svi port checker-i misliti da je zatvoren *sto u stvari i jeste, samo ne na ruteru vec na tvom racunaru).

Na netstatu ce se videti ako nesto slusa na portu 1234, ako nema nicega, nece se nista ni videti..., recimo nesto ovako kad ti je pokrenut ssh i web server:
Citat:

C:\Users\xx>netstat -na

Active Connections

Proto Local Address Foreign Address State
TCP 0.0.0.0:22 0.0.0.0:0 LISTENING
TCP 0.0.0.0:80 0.0.0.0:0 LISTENING
[ jzarko @ 28.11.2010. 19:43 ] @
@Jbyn4e
@calexx
Hvala vam na trudu i odvojenom vremenu, prevazisao sam problem uz vase sugestije.
[ star-duster @ 02.12.2010. 15:50 ] @
Dok sam živeo sa svojima koristio sam Sezampro (oni ga i dalje koriste), odnedavno sam u novom stanu i koristim Telekom. Pre mesec dana sam dobio Huawei HG520c i evo nekih zapažanja, a i jedno pitanje.

Elem, prvo što me je zbunilo jeste to što je otvaranje stranica išlo očajno u poređenju sa Sezamom! Download je išao odlično, strimovanje solidno, ali surfovanje - katastrofa. Probao sam iz Firefoxa, Chromea, čak i iz IE. Problem sam rešio postavljanjem DNS adresa na svom kompu na one sa OpenDNS, a pošto su oni počeli da blokiraju neke sajtove, sada koristim Google-ve DNS servere i surf radi odlično. Dakle, ako koristite Telekomove defaultne DNS servere, menjajte ih i osetićete značajnu razliku!

Elem, evo i pitanja: Zašto signal za wi-fi strašno varira? Prvih mesec dana je bio sasvim dobar, ja sam povezan kablom na ruter, moja devojka sa njenim laptopom bežično (laptop je sa Atheros adapterom), a sada se dešava da često varira signal na njenom laptopu. Inače, ona uvek radi sa istog mesta, možda se komp pomera u radijusu od 1,5m, ali signal jača i slabi i kad je laptop potpuno statičan. Od rutera do njene sobe ima valjda 3 zida (poludijagonalno, zato ne znam koliko tačno zidova da računam) i možda 7-8m.
Pročitao sam temu od početka i vidim da ljudi generalno nisu zadovoljni wireless signalom ovog uređaja. Ali ja pitam šta izaziva variranje. Nije nam signal konstantno slab - kada je dobar onda je stvarno dobar i nemamo zamerki. Ali u jednom trenutku je excellent ili very good, u sledećem very low. I tako se menja, raste i opada. Ovo se ne dešava sve vreme, uglavnom je dobar, ali kad počne da varira, to onda potraje možda sat vremena i net je teško upotrebljiv onda (tj. neupotrebljiv, jer ne govorim o zagušenju neta, nego o padu signala lokalne mreže).

[Ovu poruku je menjao star-duster dana 02.12.2010. u 17:23 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao star-duster dana 02.12.2010. u 17:46 GMT+1]
[ savanah @ 04.12.2010. 18:07 ] @
pre ovog rutera koristio sam Thomsonov SpeedTouch i nemam zamerki.
Predjoh na ovaj paket 4Mb + IPTV i od telekoma dobih novu opremu tj. ovaj ruter. Njegovim prikljucivanjem mnogo toga mi se promenilo sto se tice kvaliteta. Da napomenem jedan kuriozitet da kad sam podneo zahtev za ovaj paket ikona za konekciju mi je pokazivala da mi je brzina 10Mb!!!!!!Nakon sto sam instalirao opremu ova ikona nestaje i nemam nikakvog uvida u brzinu kojom ide internet protok bar sto se tice windowsa ( koristim XP).jedno par dana je radilo kako treba a i nesto nisam bio kod kuce mada se komp ne iskljucuje i stalno je on net, kad nadjoh malo vremena da se pozabavim sa njim shvatih da mi je potpuno blokiran torrent download jer iz nenkog razloga ovo cudo od rutera blokiralo portove. na sajtu
www.portforwarding.com nema ovaj model rutera pa molim nekog ko zna i ume i ima vremena i volje da napise kako da se to uradi.moze i u slikama moze i na pm svejedno samo da otvorim port za microtorrent
[ calexx @ 04.12.2010. 19:20 ] @
Zašto svi hoće da forvarduju portove na resavski način? Ako baš ne znaš o čemu i kako se radi, pogledaj uputstvo za neki sličan (recimo HG520s ili HG520i) pa će sve da ti bude jasnije. Na 4. strani ove teme imaš primer kako se forvarduje neki port na neku adresu, iskoristi to i odradi sam inače ćeš da pitaš svaki put kad hoćeš da forvarduješ neki drugi port.
[ savanah @ 04.12.2010. 20:04 ] @
sto su ovde na ovom forumu svi tako odma ljuti...pa svrha ovog foruma je i da se razmene znanja i iskustva. procitao sam sve postove u vezi ovog problema,kao prvo
ako te smeta sto pitam nemoras da bodes.Imam feeling ko da komuniciram sa kaktusom....
uradio sam enable UPnP opciju u NAT podesavanjima i staru verziju microtorrenta zamenio najnovijom 2.2( iz nekog razloga verzija 1.6 nije htela da ostvari konekciju u p2p mrezi preko ovog rutera i sa cekiranom UPnP opcijom)a sada je sve proradilo.
Videcemo koliko ce to trajati i da li ce neko eventualno pucanje veze dovoditi do ponovnog blokiranja portova odnosno do
vracanja na telekomove originalne postavke
[ star-duster @ 07.12.2010. 10:57 ] @
Izgleda da sam našao rešenje za svoj problem (od pre par postova). Negde sam pročitao da ovaj ruter daje bolji wi-fi signal ako ga podignete na neku višu tačku. Upravo to sam i učinio. Bio je ranije na podu i signal je bio vrlo promenljiv. Sada sam ga podigao samo na visinu kućišta (koje je takođe na podu, dakle na visinu od oko 0,5m) i signal na laptopu je sada stalno excellent! I tako je već 4 dana! :)
[ agvozden @ 08.12.2010. 11:28 ] @
@star-duster

Pretpostavljam da si i antenu za TV drzao u podrumu? ;)
Normalno je da antena bude na sto visem mestu i da nema nikakvu prepreku (izvori struje, monitor, TA pec i slicno...)

[ arpixone @ 11.12.2010. 09:31 ] @
Postovanje!

Treba mi mala pomoc oko HG520C i TP-WN722 wirles mrezne kartice.

Naime problem je u tome da nemogu da pristupim na Internet preko wirles kartice.
Na toj masini imam WinXp, medjutim nadjem ja signal sa HG520 al nemogu da mu pristupim, prvo ispise running the comunocation protocol, a posle ispise da the protocol faild with the selected network!

A ako hocu da pristupim preko mog W7 ce komunikacija se uspostavi bez problema..
imal neko ideju sta bi moglo da bude?

unapred zahvalan!
[ DiskoDasa @ 17.12.2010. 15:20 ] @
Evo kako izgleda antena u Huawei hg520c[att_img]
[ anon68680 @ 19.12.2010. 00:23 ] @
@arpixone, ako ti je XP na nekom starom Service Pack-u, updatuj ga na SP3, mislim da do SP2 ili 1 nije imao podrsku za WPA2. Takodje probaj da u wless podesavanjima rutera podesis WPA2-PSK sa TKIP enkripcijom.
[ vjovann @ 01.01.2011. 11:38 ] @
Pozdrav,

Evo imam jedno pitanje u vezi sa doticnim modemom..

Ovaj modem sam dobio u julu nakon sto mi je stari Pirelli prestao da radi. I kad sam ovaj povezao radio je 20 min, i onda se izgubi link pa dodje pa se izgubi i tako 4-5h.

I ja onda sacekam 10/ak dana nebili se to stabilizovalo, ali i dalje isto. Ja prijavim kvar u servisni centar, i oni dodju negde u septembru, i kazu da su kvar otklonili, ali i dalje isto. Svaki dan po 1-3h meni ne moze internet da funkcionise. Da jedna stvar, primetio sam da kada dodje do gubljenja linka, i ja podignem slusalicu link se vrati i radi, a cim je spustim posle se opte izgubi ( u vecini slucajeva se izgubi posle spustanja slusalice).

Eto, da li neko ima ideju sta bi moglo da bude u pitanju, posto od Telekom ne mogu da ocekujem da ce ponovo doci pre februara.

Ja iskreno mislim da je u pitanju modem ili spliter, ispravite me ako gresim.. Hvala.
[ calexx @ 01.01.2011. 11:54 ] @
Najbolje je da tako i njima ispričaš da znaju odakle da počnu. Naravno, pretpostavljam da je kod tebe sve ispravno povezano i da nema telefona pre splitera tj direktno na liniji.
[ pdanica @ 01.01.2011. 12:59 ] @
pozdrav svima

da ne otvaram novu temu, evo nastavicu ovde...
naime, koristim HG520c i gledam IPTV preko monitora a za to koristim Gadmei tv2810e
i sve besprekorno radi, i tv, i net na desktopu i laptopu.
medjutim, kad hocu da povezem i treci komp nastaju problemi sa tv slikom...
dovoljno je da komp samo povezem sa strujom (ne moram ni ga ukljucim) i slika pocinje da koci, izvadim kabl iz struje i sve ponovo radi...
pa ako moze neko da mi objasni sta da radim, da mogu da koristim net na sva 3 kompa i gledam tv preko zasebnog monitora, bez ikakvih smetnji....
hvala unapred!!
[ calexx @ 01.01.2011. 14:01 ] @
Kako su povezani kompovi koji rade a kako taj koji pravi probleme? Koji ADSL paket koristiš?
[ vjovann @ 02.01.2011. 08:28 ] @
@calexx

Povezan je telefon lepo, iz zida u spliter, pa onda na telefon i adsl.

Ispricao sam ja njima to, zvao sam ih nekoliko puta. I dolazili su oni jednom, (to su neka dvojica iz mog grada, nadrndani su mnogo) i ja ih lepo pitam, da li bi moguli da stave njihov modem da isprobaju, a oni ni da cuju, napadnu me tu sto se mesam u njihov posao, i kazu da su u pitanju kablovi. I ja lepo uhvatim i sve kablove promenim, cak i onaj od bandere sto ide za telefon, ali nema pojma..

Zvacu ih ponovo danas, juce nisu radili. Hvala u svakom slucaju.
[ fanfon @ 02.01.2011. 11:06 ] @
Nemaju oni sta da budu nadrndani. Ako su drski sa tobom zovi call centar i prijavi ih tamo gde treba. Ima da ih opeglaju samo tako. I ja sam imao slican slucaj sa takvim mudrijasima pa su sad mirni ko bubice. Njihove plate se finansiraju od nas korisnika
[ igvan @ 03.01.2011. 01:20 ] @
Meni se zatvaraju portovi na ovom ruteru (HG520C) sami od sebe?! Otvoreni su par dana (izgleda kao da ima veze sa promenom external IP) i onda se zatvore.

Da bi ih ponovo otvorio moram da resetujem ruter (ne diram nista u Port Forwardu jer sve je vec podeseno).

Da li imate ideju kako resiti ovaj problem?
[ calexx @ 03.01.2011. 07:47 ] @
Kako se zatvaraju portovi ako je u Port Forwardu sve podešeno?
[ igvan @ 03.01.2011. 12:18 ] @
lepo, iako je u port forward-u sve podeseno i portovi su otvoreni sto prijavljuju i emule, bittorrent, soulseek, nakon dan dva, neki faktor(ne znam koji) dovodi do toga da se portovi zatvore sto mi prijavljuju bittorrent, soulseek emule itd.
cim resetujem ruter, svi programi prijavljuju da su portovi opet otvoreni i tako dan dva, pa sve iznova...

pri tome portforward podesavanja ne diram...jer sve stoji podeseno kako treba

inace dhcp mi dodeljuje IP za komp i on se ne menja, tako da to nije problem
[ calexx @ 03.01.2011. 12:57 ] @
Ne bi trebalo da se tako ponaša, to i ne zavisi od spoljne IP adrese. Ako je IP adresa konkretnog kompa ista, ako su portovi koji su podešeni u programima forvardovani na tu adresu, onda bi moralo da radi. Da li sve ostalo normalno radi, da li se svi programi odjednom zaglupe?
[ igvan @ 03.01.2011. 15:49 ] @
svi programi isto reaguju i pokazuju da su portovi otvoreni/zatvoreni jednovremeno
definitivno je sve podeseno kako treba u port forwardu i programima...nije mi to nista novo pre toga sam otvarao portove i kod sebe i kod drugih na raznim ruterima bez problema.
Mozda neko drugo podesavanje u ruteru a mozda je i ruter skart?
[ calexx @ 03.01.2011. 17:41 ] @
Par puta sam opisivao moj slučaj, odjednom i meni portovi nisu otvoreni, provereno na više programa ... i posle par restarta rutera proradi. Izgleda da neki opseg IP adresa nije dobro podešen, ajde zapiši koju si IP adresu imao kada ne radi pa koju dobiješ posle restarta da vidimo važi li to pravilo. Tačnije, zapiši koju imaš sada pa proveri da li je ista kad zaglavi.
[ bachi @ 03.01.2011. 20:15 ] @
... I am Locutus of Borg, calexx... Resistance is futile...

Disabluj upnp na ruteru, možda pomogne.

... * Neonacisti neguju tradiciju.
[ calexx @ 03.01.2011. 23:01 ] @
Pošto mene pominješ, samo da dodam da je prvo što isključim na ruterima upnp. ;)
[ igvan @ 04.01.2011. 17:04 ] @
Zapisivao sam i IP adrese ali nisam utvrdio neku pravilnost.

Zvao sam thenicku podrsku danas, i operater je trazio da se rucno podesi lokalna ip adressa iako sam jasno stavio do znanja da mi nije problem lokalna IP adresa jer se ne menja u zadnjih mesec dana.
Sumnjam da ce biti Ok, ali videcemo.
[ calexx @ 04.01.2011. 17:46 ] @
Ne može tehnička podrška da pomogne više nego mi ovde ;) pa samo pazi na detalje. Imaš komp koji dobija recimo 192.168.1.3 ili koju je već adresu dobio i prvo proveravaj taj detalj. Zapiši koju je IP adresu dobio ruter (jer vidim da ti je svaka poruka u ovoj temi pisana sa druge IP adrese) i koju adresu ima kada radi a koju kada ne radi. Usput proveri da li je port forward na svom mestu ... posle nekoliko zapisivanja ćeš sigurno da vidiš sa kojih opsega ne radi. Ja sam našao jedan ili dva, čim vidim da je ta adresa, odmah znam da će da brlja.
[ fanfon @ 07.01.2011. 17:14 ] @
Zna li neko koliko bi ovaj modem mogao da kosta u prodaji?
[ igvan @ 08.01.2011. 00:32 ] @
verovali ili ne, tehnicka podrska je resila problem

vec 3 dana portovi su otvoreni, i to samo zato jer je lokalna IP adresa podesena rucno...
ocigledno je ruter zezao i vec su imali takve slucajeve, pa su na ovu foru provalili resenje problema
[ calexx @ 08.01.2011. 10:22 ] @
Ne vidim logiku ako si napisao da se lokalne IP adrese nisu menjale. U principu se to retko menja ali se desi, kada sam prvi put koristio ruter, postavio sam na automatske ali ih je posle jedno mesec dana zbog nekog sitnog problema ili promene ruter promenio. Da ne bih ponovo sve forvardovao, prebacio sam na ručno i vratio prethodne adrese. Od tada njih koristim na svim ruterima, u svakom slučaju je podešavanje bilo koje vrste tako lakše.
Ako je lokalna adresa bila recimo 192.168.1.3 i nije se promenila u trenutku kada zabrlja a port i dalje forvarduje na nju, onda jedino možda ruter brlja, ali baš brlja, redovno ne bi smeo da se tako ponaša. Čini mi se da je Telekom za 882 ruter i pisao uputstvo sa ručno postavljenim adresama, ne sećam se kako je bilo kasnije. Možda nije slučajno. ;)
[ igvan @ 08.01.2011. 12:13 ] @
lokalna IP adresa je bila 192.168.1.2 i redovno sam proveravo da se slucajno ne menja, medjutim uvek je bila ista.

zato sam i rekao operateru da bih i sam podesio rucno IP ali da jednostavno ne vidim logiku sta bi to resilo

zbog toga mislim da je do rutera (konretno mog) i da je jednostvano resenje rucno podesavanje IP-a a zasto nemam pojma...

[ fanfon @ 11.01.2011. 10:27 ] @
Jel ovaj modem zakljucan na telekom adsl ili moze da se otkljuca i koristi kod drugih provajdera?
[ kezman14 @ 11.01.2011. 21:53 ] @
Jel moze neko da mi pojasni u cemu je fora ...
kada ukljucim IPTV i gledam moj paket od 4 mb Telekoma izgleda ovako



kad iskljucim IPTV ovako


koristim HD i cini mi se kad radi da je veza jos i bolja :shock:
ne bunim se jel mi je IPTV ukljucen uvek :D samo me zanima ima li neko objasnjenje za ovo ...

inace u Cromu mi uvek kod testa pokazuje ogroman ping , kad uradim ping test on ne prelazi 12 ali na speedu je kao sto vidite ...



kod ekpolrera i mozile ping ne prelazi 17 O CEMU SE RADI
Imam upravo ovaj modem i ove parametre

ADSL Description

ADSL State Show Time
Data Path Fast
Operation Mode G.dmt.bisplus
Max. Bandwidth Down/Up(kbps) 23060 / 1248
Bandwidth Down/Up(kbps) 15997 / 1019
SNR Margin Down/Up(dB) 12.8 / 16.1
Attenuation Down/Up(dB) 6.0 / 6.1
Power Down/Up(dBm) 0.0 / 9.3
CRC Down/Up 117 / 65487
FEC Down/Up 726 / 0
HEC Down/Up 246 / 0
System Up Time 199:56:41
DSL Up Time 145:25:17
PVC Select PVC-0
PPP Up Time 145:25:01

unapred hvala !


[ rstehnic @ 15.01.2011. 18:44 ] @
Hajde pomozite i meni.
Na više lokacija, sa raznim ruterima, sve radi besprekorno. Najbitnije što nam treba je portforward.
I sa hg520c ruterom instaliranim u Prokuplju sve radi.
Gotovo istovetna konfiguracija u Somboru sa ovim ruterom nikako da proradi. Doduše, tamo je uključen i DMZ preko koga ide video nadzor i taj prenos ide. Ne ide portforward uređaja sa fiksnom lokalnom IP 192.168.1.97 koji koristi port 40198. Svuda je konfigurisan na isti način a samo tu ne radi. Da li možda provajder blokira ovako visoke portove? Da li logovanjem default password-om mogu da vidim išta što bi ukazalo na problem (da pitam unapred pre nego što opet uzalud palim auto). Sve ostalo provereno, isključen firewall... U lokalnoj mreži se pristupa, sve radi normalno...
[ LordSidh @ 16.01.2011. 12:47 ] @
Hi. I'm from Belarus.
Our ISP Beltelecom start giving such modem to new users.
And in our local firmware a lot of things are locked (telnet, some PVC's , WI-FI SSID1, and other)
So can anyone post latest firmware from your HG520c?
[ Byokugen @ 17.01.2011. 02:26 ] @
Da li mogu da podesim adsl ruter ali zasebni na istu tel liniju? znaci da bude isti adsl. Imam TD-8816 i pokusao sam sve zivo da odradim, doznao user i pass za PPPoE ali ne mogu da ga napravim da radi. posto je previse daleko za wlan a kablovi ne dolaze u obzir zbog busena itd. Hitno mi je potrebno resenje, unapred hvala!
[ Slobodan Milivojevic @ 17.01.2011. 02:40 ] @
Na jednu liniju mozes samo jedan ADSL ruter, ako stavis 2 nastace brljotina, i nece raditi. Moraces nekako da se snadjes.
[ bojan87 @ 17.01.2011. 20:03 ] @
Jedno pitanje. Da li postoji mogucnost da se sva cetiri izlaza koriste za internet ??? tj. da se promeni namena 2. i 3. da ne sluze za iptv i voip ?
[ fanfon @ 17.01.2011. 20:09 ] @
Pa uvek mozes bezicno da umrezis vise racunara pomocu njega. Ima tu mogucnost
[ bobiska @ 17.01.2011. 20:49 ] @
Citat:
bojan87: Jedno pitanje. Da li postoji mogucnost da se sva cetiri izlaza koriste za internet ??? tj. da se promeni namena 2. i 3. da ne sluze za iptv i voip ?


http://www.elitesecurity.org/p2626306
[ LordSidh @ 17.01.2011. 21:01 ] @
Hey people, help your Belorussian colleagues))
Post firmware from your hg520c ("ras" file) or give me link where i can find it.
[ Byokugen @ 18.01.2011. 01:22 ] @
for ur firmware question, try this http://www.megaupload.com/?d=ABZ4NIH1
[ LordSidh @ 18.01.2011. 05:58 ] @
Citat:
for ur firmware question, try this http://www.megaupload.com/?d=ABZ4NIH1

This firmware in .dat and in spanish language((
Someone just go to ftp://192.168.1.1/ (connect by ftp to your modem) there will be "ras" file I need.
[ bojan87 @ 18.01.2011. 08:56 ] @
@ bobiska

video sam taj post, i to nista ne resava, tj. daje mi mogucnost da i na tim portovima vidim druge kompove u mrezi, ali mi na njima ne daje mogucnost interneta.

Jos jednom da ponovim, imam dva kompa vezana preko ethernet izlaza i jedan preko wirellesa, ako moze, zeleo bih i izlaze 2 i 3 da predefinisem da i oni sluze kao prikljuci za ADSL internet konekciju, tj. da imaju mogucnost izlaska na internet.
[ olcons @ 18.01.2011. 16:55 ] @
Dobar vam dan Slovena.
Pomozite nam u zemljak Beloruski poraz ove nesrećnike modema i naših ekskluzivnih provajdera.
Ocediti neko deponija firmvare-a modema i podelite sa nama, osim ako naravno vi to ne komplikuje. Mi ćemo biti veoma zahvalan za vas.

Sloveni će svi biti zajedno.


Ps. pola reči ne sećam :(
[ bobiska @ 18.01.2011. 18:52 ] @
Citat:
bojan87: @ bobiska

video sam taj post, i to nista ne resava, tj. daje mi mogucnost da i na tim portovima vidim druge kompove u mrezi, ali mi na njima ne daje mogucnost interneta.

Jos jednom da ponovim, imam dva kompa vezana preko ethernet izlaza i jedan preko wirellesa, ako moze, zeleo bih i izlaze 2 i 3 da predefinisem da i oni sluze kao prikljuci za ADSL internet konekciju, tj. da imaju mogucnost izlaska na internet.


Ukapirao sam to, samo me mrzelo da kopam po drugim forumima, mislio sam da ovo završava posao. Evo ti ovde prava stvar, sličan model, isto podešavanje.
[ Milan Kragujevic @ 18.01.2011. 19:06 ] @
Citat:
olcons: Dobar vam dan Slovena.
Pomozite nam u zemljak Beloruski poraz ove nesrećnike modema i naših ekskluzivnih provajdera.
Ocediti neko deponija firmvare-a modema i podelite sa nama, osim ako naravno vi to ne komplikuje. Mi ćemo biti veoma zahvalan za vas.

Sloveni će svi biti zajedno.


Ps. pola reči ne sećam :(

Kome treba otkljucan router??
Who needs unlocked router?
EVo podataka:
Here's login info.:
user:admin
pass:ztonpk
[ LordSidh @ 18.01.2011. 19:35 ] @
Citat:
Kome treba otkljucan router??
Who needs unlocked router?
EVo podataka:
Here's login info.:
user:admin
pass:ztonpk

Greate!))
but to use this login & pass we need YOUR firmware.
In our, everything locked. This login (and any other that we can find on web) dint accepted by our hg520c.
By using login admin/admin we can get access only to web configurer where many things are locked.
[ SoloduhaOtake @ 18.01.2011. 19:58 ] @
Dobar dan.
Imam isto pitanje kao da lordsidh.

Pokušajte povući firmware na ovaj način:
U naredbeni redak upišite
tftp -i 192.168.1.1 get ras c:\ras

TFTP klijent se može isključiti u vašem windowz. Uključeno u upravljačkoj ploči. Ili koristite uslužni program tftpd32.
Je li vaš ISP daje firmware?
[ Milan Kragujevic @ 18.01.2011. 20:10 ] @
Hello!
I use Linux...
[ bojan87 @ 18.01.2011. 20:15 ] @
@ bobiska

Svaka cast, upravo sam to trazio.

Sve je proradilo kako treba.

Hvala
[ anon68680 @ 19.01.2011. 11:00 ] @
Ja imam firmware ovog rutera, samo nisam siguran kakva je politika foruma povodom upload-ovanja ovog materijala jer je firmware mozda pod nekim copyrights-om?
[ LordSidh @ 19.01.2011. 11:34 ] @
Citat:
krza: Ja imam firmware ovog rutera, samo nisam siguran kakva je politika foruma povodom upload-ovanja ovog materijala jer je firmware mozda pod nekim copyrights-om?

Look at your contract which you signed when connected to your ISP.
Found there something about firmware in your router? No?))
By posting it there you dont violate any clause of the contract.
so what the problem? ))
[ olcons @ 19.01.2011. 11:51 ] @
da se ne krši pravila foruma, možete da pošaljete firmver na moj e-mail: [email protected]
[ pezejac @ 19.01.2011. 23:05 ] @
zahvalan bi bi za isti firmware
[email protected]
[ SoloduhaOtake @ 20.01.2011. 14:05 ] @
Please, put the firmware on any file exchanger
[ SoloduhaOtake @ 22.01.2011. 23:23 ] @
krza: Molim pošaljite mi firmware Huawei hg520c e-mail [email protected]. Uz onaj koji daje naš ISP, to je jedan od muke. Trebate telnet, što se ne uklapa bilo koje korisničko ime. I to nije nemoguće isključiti SSID # 1.

Puno hvala.
[ anon68680 @ 23.01.2011. 04:07 ] @
http://rapidshare.com/files/444055424/ras
[ bobiska @ 23.01.2011. 10:43 ] @
@SoloduhaOtake
http://www.open.telekom.rs/home/News.aspx?temp=5&cid=42621
[ SoloduhaOtake @ 23.01.2011. 11:21 ] @
Ne postoji trebam modem i firmware inačici, previše. Odavno je preuzeto.
[ Cunami @ 28.01.2011. 21:59 ] @
Vidim da ovaj ruter u meniju ima stavku QoS.
Da li je neko probao da to podesi i na koji nacin se to radi?

Da li negde moze da se skine upuststvo za ovaj ruter?
[ zemun63 @ 31.01.2011. 20:33 ] @
zna li neko u cemu je fora:
kad palim komp moram da resetujem modem zajedno sa operativnim posto do tada nisam dostupan na torrentima
[ wolf89 @ 09.02.2011. 20:21 ] @
pozdrav ljudi, nov sam ovde i nažalost prvi post mi je vapaj za pomoć :/
imam kantu koja je predmet ove teme i planiram da pošaljem telekom u... da ne budem nekulturan
enivej
u toku prošlog meseca sam se prebacio na 2Mb, tj click 2 paket, koji je sada 4Mb...
problem je u tome, što sam proveravao brzinu kad sam dobio 2Mb i max je bio 1.75 na šta su mi ovi iz Lelekoma rekli da je to dobro, i da tako treba, a dok sam imao 1Mb speedtest mi je pokazivao 0.9x, tj približno 1Mb... (doduše ovo je bilo na MT882, mali roze-beli ruter) i kad su mi povećali brzinu na tom istom MT882 sam imao max 1.75...
zamenuli su mi ruter, kao fora do toga je problem, sad sve radi kako treba i ćao, ali cvrc... opet isto, zovem ih ponovo kao to je to, malo gubitci ovo ono... jesam ispizdeo, ali 'ajde, nek' im bude
međutim, brzine su duplirane, a moj net i dalje na speedtestu ne prelazi 1.8Mb...
u ruteru sam primetio da mi je down/up 2048/191 tj:

da li neko zna šta treba da radim da ovo povećam i da li je ovo uopšte problem?
dodatno me buni činjenica da kad se brat sa laptopom nakači preko wireless-a njemu speedtest pokazuje 1.98Mb
youtube streaming je noćna mora, kao da imam 512kpbs ili manje, jer moram trećinu klipa da izbaferujem pre nego što ga pustim da bih gledao ceo klip bez prekida (360p kvalitet, HD-a se bojim), što na 4Mb, slažete se, ne bi trebalo da se dešava, zar ne?
u svakom slučaju, hvala vam unapred na pomoći
pozdrav!

[Ovu poruku je menjao wolf89 dana 09.02.2011. u 22:01 GMT+1]
[ arminademi @ 13.02.2011. 13:28 ] @
Zdravo ljudi moze mala pomoc kako da saznam koji mi je user na ovom ruteru
kucao sam razne pasworde (ztonpk, admin , telekom) i nijedan nije hteo da udje na 192.168.1.1
ako mi mozete pomoci hvala vam puno.
[ Milan Kragujevic @ 13.02.2011. 14:06 ] @
Probaj admints / admints
[ calexx @ 13.02.2011. 14:23 ] @
Nemoj da postavljaš isto pitanje u svim forumima gde se pominje ovaj ruter. Rečeno ti je da mu je fabrička kombinacija admin/admin, da ovdašnji Telekom to menja u telekom/telekom ili admin/ztonpk pa ako nije nijedno, onda je to neka čudna varijanta. Jel uzet od Telekoma?
[ arminademi @ 13.02.2011. 15:42 ] @
da uzet je od telekoma
[ calexx @ 13.02.2011. 18:07 ] @
Onda moraju da rade ove kombinacije, uključi komp u port 1 ili 4, podesi mrežu na automatsko dodeljivanje adrese da ne bi mnogo komplikovali i to bi moralo da radi.
[ arminademi @ 14.02.2011. 17:03 ] @
e hvala vam sad radi
ali zasto sad nemam svijetlo na wlan-u ranije sam imao a sad nemam kako da ga napravim \
kad idem u ono dugmence sa bocne strane ono (svetlo) se jednostavno ne pali....ima li drugog nacina da ga upalim
[ Milan Kragujevic @ 14.02.2011. 17:17 ] @
Jel ti uključen WLAN ? Proveri u web configurator.u
[ arminademi @ 14.02.2011. 20:41 ] @
a gde se nalazi u advanced ili tools . jer ga ja uopste ne mogu naci
[ Milan Kragujevic @ 14.02.2011. 20:52 ] @
Citat:
arminademi: a gde se nalazi u advanced ili tools . jer ga ja uopste ne mogu naci

Basic -> Wireless Lan
Daj skrinšot (Pritisni PrintScr pa Paint pa Save pa okači)te stranice
[ arminademi @ 15.02.2011. 13:39 ] @
ewo skrinsot
http://img337.imageshack.us/i/32091823.jpg/
[ MPesic @ 18.02.2011. 23:59 ] @
Ja imam problem sa ovim modemom kada hocu da pristupim putem wifi-ja na telefonu. Uspem da se povezem sve lepo, i radi internet par minuta i zatim prestane. Na telefonu nema da pise da je prekinuta konekcija, i dalje vidim modem, i dalje mi je dobar signal, ali internet ne radi uopste.
[ Milan Kragujevic @ 19.02.2011. 10:57 ] @

Probaj da se uloguješ sa admin/ztonpk ili admints/admints ....
[ Cunami @ 20.02.2011. 21:59 ] @
Da li se neko igrao sa QoS podesavanjima kod ovog rutera?
Imam tri racunara zakacena na ruter i zeleo bih da im dam razlicite prioritete.
Kako to izvesti?
[ alenco @ 27.02.2011. 18:42 ] @
Meni 5-6 puta u toku dana na 10 minuta nestane internet preko ovog modema. To mi se na starom nikad nije desavalo. Takodje, wifi veza se stalno prekida. Jel zna neko sta uraditi da se rese ovi problemi? Hvala.
[ neki_adsl @ 01.03.2011. 00:38 ] @
Zdrafo svima ! Imam malu neprijatnost,drugarici sam stavljala novi windows sp2 i ona poseduje ovaj modem...no medjutim nije mi jasno da li je potrebno instalirati drivere za ovaj modem ili negde debelo gresim,pa lepo da nazovem telekom i pitam? :) Brzooo brzoo mi odgovorite! Hvala fino :) tj puno x)
I ako neko ima drivere,nek mi da neki link. Rece ona da je s modemom dobila samo ovaj......vodic na srpskom i engleskom. A ni tamo ne pise da treba ili ne trebaju driveri,nekako mi mi logicno da trebaju
[ Gomatami @ 01.03.2011. 01:30 ] @
Zdrafo i tebi! Ne trebaju ti drajveri. Samo mrezni kabal u mreznu kartu racunara sa jedne strane, a sa druge strane u portove broj 1 ili 4 na ruteru.

I koristi pretragu ubuduce :)
[ neki_adsl @ 01.03.2011. 10:47 ] @
oho hvala :) ,al zato trebaju Enthernet driveri? :) tj za tu mreznu karticu . Hvala coveku na forumu!
[ hajro86 @ 13.03.2011. 06:50 ] @
korisim huawei hg520c....

do pre neki dan sve je dobro fircalo...
sad imam povecan ping rezultat sa speedtesta....
moze li mi ko reci kako da resim ovaj problem ..
restartujem modem vise puta nebili se popravio ping ali i dalje lose.

ranije je ping bio u proseku 40ms
a sad 520ms???

[ Milan Kragujevic @ 13.03.2011. 09:34 ] @
SpeedTest nije tačan, meni je na telenor internet pokazivao download 4.3 MB/s (megabajta), što mislim da nije baš normalno kada se stranice učitavaju za 12 sec
[ miXajLO.O @ 13.03.2011. 14:04 ] @
Ja sam sve uradio ali portovi nece da mi se otvore, da li moze neko moze da mi pomogne, odradim sve sa PFPortChecker da proverim pise port is not OPEN. Help
[ peuraca @ 20.03.2011. 10:29 ] @
Može li ovaj ruter i 520s da se koriste kod drugog provajdera tj. u drugoj zemlji. Da li su zakljucani li se mogu menjati podesavanja. Hvala unapred
[ snowwhiteahmed @ 26.03.2011. 19:24 ] @
meni ne radi nijedan password osim admin/admin i ne mogu da pristupim podesavanjima,svaki put kad se restartuje ruter onaj kvadratic gde je stikliran SSID se odstiklira i ne radi mi wireless :( jel zna neko da mi objasni sta treba da uradim
[ Milan Kragujevic @ 26.03.2011. 20:12 ] @
^ Ideš u System/Restart i odabereš Restart with current setting.
ps.restart znači da se sve vrati na fabričko..
[ snowwhiteahmed @ 26.03.2011. 22:57 ] @
sorry malo sam dumb za ove stvari,ali koji system?
[ cgeek @ 01.04.2011. 15:38 ] @
Citat:
miXajLO.O: Ja sam sve uradio ali portovi nece da mi se otvore, da li moze neko moze da mi pomogne, odradim sve sa PFPortChecker da proverim pise port is not OPEN. Help

Jesi probao da proveravas da li su portovi otvoreni dok ti radi zeljena aplikacija, igra ?
Vidi da li ti je sistemski firewall ukljucen. I da li ti AV (antivirus) ima firewall. Ako ima/ju, ugasi i probaj onda.
[ boza019 @ 03.06.2011. 15:19 ] @
Radi li kod ovog rutera (HG520c) DDNS , vidim da ima tu opciju,međutim kada sve to podesim i dođe do promene ip adrese ruter ne update-uje novu adresu na dyndns server .... Pa me zanima da li je neko uspeo da ga natera da ovo radi i kako?
[ Jbyn4e @ 29.07.2011. 17:53 ] @
Pročitah celu temu, ali ne videh rešenje svog problema:

Da li je neko uspeo (i kako) da promeni LAN adresu ovog rutera na 192.168.0.1 umesto 192.168.1.1? Naime, kao admin sam se ulogovao, dodao alias na 192.168.0.1. Promenio IP na svom racunaru na 0.10, pristupio ruteru na 0.1, LAN promenio na 192.168.0.1, pritisnuo submit i nista. Kad odem ponovo na podesavanja stoji opet 1.1, a kao alias IP i dalje 192.168.0.1.

Evo slike da se vidi gde to pokusavam:
[ Slobodan Milivojevic @ 29.07.2011. 18:02 ] @
A zasto mu jednostavno ne promenis IP (bez postavljanja alias IP-a) kao sto sam ja uradio:
[ Jbyn4e @ 29.07.2011. 18:22 ] @
Pa probao sam, posavio alias na disable, gore ukucao 0.1, submit iiiiiiiiiiiiiii opet je bio na 192.168.1.1 :(

Doduše, možda ima neke veze što to sve pokušavam preko teamviewer-a, na tom računaru sam prvo postavio da ima IP adrese i iz 0.x i 1.x opsega, zatim sam isključio dhcp server na hg520c, pokusao da promenim direktno na 0.1, kliknuo na submit i browser onda pokušao da otvori admin stranicu na 0.1 i nije uspeo. U browseru onda upisao 1.1 i on se otvorio i tu vidim da je i dalje na 1.1. Onda sam stavio alias na 0.1 i preko browsera pristupio na 0.1 (mislio sam da će tako uspeti da ga prebaci na 0.1), tu lepo isključim alias, prebacim na 0.1, kliknem na submit iiiiiiiiiiiii .... opet je na 1.1, sa enable-ovanim aliasom na 0.1.

Nema veze, sačekaću ponedeljak pa ću probati telefonom da navodim one sa druge strane, da prvo isključe alias IP pa da ga promene... ;)

P.S. U medjuvremenu sam omogućio DHCP server, samo sam morao da mu stavim da mu je DNS fiksno 192.168.0.1 (kao na zakačenoj slici ispod)



jer mu sam dodeli 1.1 pa ne radi DNS. Ovako sad izgleda kad dhcp dodeli adresu tom računaru:

DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes
Link-local IPv6 Address . . . . . : cenzura
IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 192.168.0.100(Preferred)
Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Lease Obtained. . . . . . . . . . : Friday, July 29, 2011 6:57:58 PM
Lease Expires . . . . . . . . . . : Saturday, July 30, 2011 6:57:57 PM
Default Gateway . . . . . . . . . : 192.168.0.1
DHCP Server . . . . . . . . . . . : 192.168.1.1
..
DNS Servers . . . . . . . . . . . : 192.168.0.1
NetBIOS over Tcpip. . . . . . . . : Enabled

Vidiš koje ludilo :) a obrati pažnju da sam testa radi na slici koju sam stavio išao na 192.168.1.1 i da otvara i 1.1 i 0.1 adrese za ruter.


[Ovu poruku je menjao Jbyn4e dana 29.07.2011. u 19:33 GMT+1]
[ Jbyn4e @ 29.07.2011. 18:45 ] @
Samo jedna informacija da sam napokon uspeo - izgleda da je nešto Firefox keširao ili šta li već, kad sam probao iz IE-a, uspeo sam da promenim IP adresu. Ako se nekome slučajno isto desi da zna ;)
[ ivan-grozni @ 05.08.2011. 07:32 ] @
I posle se svi bune sto se prodaje Telekom. Ma treba da ga poklone!!!!!!!!!!!!!!
[ Dr. X @ 27.08.2011. 12:56 ] @
Pozdrav svima! Imam problem sa ovim ruterom. Koristim Vuze za torrente i jedno vreme mi je sve radilo OK, NAT je pokazivao zeleno. Sada je crven i primetio sam da port više nije dobro forwardovan. Port number mi je uvek isti, ali primetio sam da se sama od sebe menja Local IP Address. Ranije je bila 192.168.1.3, dok sada ponekad uspem da je namestim na 192.168.1.5 i tada mi NAT test u Vuze-u pokaže da je OK i promeni se u zeleno. Tako par dana i onda sam od sebe ponovo pređe u crveno. Zašto ruter (ili nešto drugo) sam od sebe menja Local IP Address?
Unapred hvala na pomoći.
[ spaled @ 05.10.2011. 23:22 ] @
Imam ovaj ruter i sve sam pokušao uključivao isključivao razne opcije ništa nepomaže,pre toga sam imao tp link koji radio prfeknto.Kada ga rastartujem porto proradio ali posle nekog vremena blokira i pokazuje da je zatvoren,ja ga opet restartujem on proradi i tako posle nekog vremena opet se zatvori ? Da napomen da sam imao 4 rutera različita pre ovoga i dam sam podesavao uspešno i imam iskustva što se toga tiče ali ovo je izgleda teško neko g***o od rutera.Čak sam ga zameni uzeo drugi isti takv ali opet ista situacija.Alko neko ima neki predlog dobro bi mi došao pošto ja više nemam ideje sve sam isprobao.
[ daksi990 @ 06.10.2011. 00:21 ] @
Kako blokira ukoci se skroz ili se samo zakljuca? Ako ti je ukljucen Wireless moguce da ti neko od dobrocudnih komsija zakljuca ruter.
[ spaled @ 06.10.2011. 00:30 ] @
Radi mi net normalno samo port je zatvoren, a wireless mi je isključen.
Da li postoji neko podešavanje još za ovaj ruter pošto sam ga resetovai na fabričko ?









[Ovu poruku je menjao spaled dana 06.10.2011. u 01:41 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao spaled dana 06.10.2011. u 01:44 GMT+1]
[ calexx @ 06.10.2011. 08:01 ] @
Forvardovanje porta ti je beskorisno ako si uključio DMZ ... a DMZ može da bude i štetan. Isključi ga i ostavi samo forvardovan port, usput proveri da nisi u torrent klijentu podesio da sam menja port i na kraju proveri firewall kao i AV program ako ima neki firewall u sebi. Ako misliš na test u torrent programu, meni povremeno prikaže da je port zatvoren i da bi bilo dobro da uključim UPnP ili NAT-PNP port mapping pa proveri i taj deo. Inače je bitno da imaš pristojan upload a ako je tako, onda ne obraćaj pažnju na port.
[ vecura @ 19.10.2011. 22:48 ] @
Opet problem sa ovim HG520c. Konfigurisan mi je Wireless ovako Region: undefined, Channel: 08, Enkripcija: WPA-PSK/WPA2-PSK, TKIP/AES, 802.11b+g i narano nije uljucen MAC filter. E sad, moj prvi laptop WinXP_SP3 do sada a i dalje radi normalno i na mojoj mrezi i na komsijinoj, medjutim, novi laptop pod Vistom konektuje se na moju mrezu, dobije parametre od DHCP-a (IP, subnet, DNS, sve ok) ali nema interneta??? Nakacim na komsijin WiFi sve Ok, vratim na moj opet ne radi net. Ne mogu da pingujem default gateway niti bilo koji racunar u mrezi ali kad u CMD otkucam NET VIEW on izbaci listu svih racunara na mrezi??? Pa ko je ovde lud? Uopste mi nije jasno sta se desava... Help PLEEEEASEEEE!!!
[ B_E_N_K_O_ @ 20.10.2011. 01:15 ] @
Pitanje za znance
Da li je moguce koristiti ovaj HG520c ADSL ruter kao wireless ruter za sbb kablovski net.
[ calexx @ 20.10.2011. 12:00 ] @
Ne, pošto na možeš da mu prikačiš modem na wan port, onda će da radi kao svič, verovatno može i kao wireless. Pretpostavljam da možeš da ubodeš kabl iz modema u neki lan port i da jedan uređaj može da ide preko wirelss na internet ... i nijedan više. Mada ni to nisam siguran jer je prilično bzvz i neupotrebljivo.
[ B_E_N_K_O_ @ 20.10.2011. 14:44 ] @
Da li imas ideju kako -> pa mozemo da krenemo odatle.
[ Brkic @ 06.01.2012. 12:07 ] @
Pozdrav, imam Echolife HG520c pa me interesuje
- da li je moguće videti ko je nakačen na Wireless a ko na LAN ? - kada odem u Basic-DHCP vidi se ko je nakačen ali ne i preko čega
- da li se negde može videti koja adresa koliko skida, ili koliko vuče LAN a koliko Wireless ?
[ Brkic @ 25.01.2012. 22:09 ] @
Može li pomoć, kako na HG520c ograničiti trenutni broj korisnika wifi-ja, npr. samo 4 korisnika mogu se u isto vreme nakačiti na wifi.
[ tweakpower @ 15.02.2012. 12:42 ] @
Kako da ugasim p2p na EchoLife HG520c??? NAT je automatski uključen, kad god pokrenem p2p program, on pod NAT postavi Ltsening2 - Automatic config (aplication zou maz use....).

Kako da blokiram P2P skroz, za sve? Hvala.
[ yiwan @ 03.06.2012. 11:55 ] @

Cesto mi se desava kada hocu putem wireless-a da se zakacim na ovaj uredjaj, da pod windows-om na laptopu javi da nema internet konekcije, a na tabletu i mobilnom ne moze da dobije adresu od dhcp-a.
Kada ugasim i upalim uredjaj onda sve funkcionise kako treba. Zbog cega bi ovo moglo da se desava? Da li mozda treba da se uradi upgrade firmware-a i gde on moze da se preuzme?
[ spaled @ 03.06.2012. 13:16 ] @
Ma to je njesra od rutera ja ne mogu da otvorim port na njemu...
[ LWFtheDJ @ 11.06.2012. 23:30 ] @
e ovako. da ne citam celu temu jer ima dosta. imam ovaj modem. zanima me da li mogu na njega da prikacim neku jacu antenu (da mi dobaci wifi signal do babe koja je 3km dalje) ili moram da kupujem novi ruter i nesto slicno? i ako ne mogu sta da radim da bih mogao da prosirim opseg wifi-a na minimum krug 3km a moze i jos vise...
[ spaled @ 12.06.2012. 00:21 ] @
Citat:
LWFtheDJ: e ovako. da ne citam celu temu jer ima dosta. imam ovaj modem. zanima me da li mogu na njega da prikacim neku jacu antenu (da mi dobaci wifi signal do babe koja je 3km dalje) ili moram da kupujem novi ruter i nesto slicno? i ako ne mogu sta da radim da bih mogao da prosirim opseg wifi-a na minimum krug 3km a moze i jos vise...


Izvini ali ja moram da ti kažem da nisam čuo veću glupost skoro...Naravno da je ne moguće.Moraćeš da uvedeš internet i kod babe.
[ Aleksandar Đokić @ 12.06.2012. 04:51 ] @
a zasto glupost? jel znas koliko rutera ima modularnu antenu?

@LWFtheDJ kupis ruter na koji moze eksterna antena i eto neta kod babe :)
[ spaled @ 12.06.2012. 10:15 ] @
Da hvata signal na 3 km ?
[ Aleksandar Đokić @ 15.06.2012. 00:45 ] @
i na 20km ako treba, samo zavisi koji ruter i antenu kupis...
[ spaled @ 15.06.2012. 01:06 ] @
Pa ja o tome i pričam. Teško će to ići na HG520c, a kad uloži tolike pare na opremu bolje da uvede adsl kod babe. :)))
[ BlueMan_86 @ 16.07.2012. 23:46 ] @
Poštovanje svim korisnicima....

Idemo odma na glavno...

Razumem se što bi se reklo Advanced, ali imam neke muke...

Ja imam Huawei EchoLife HG520s al S il C isto to sve...

Sta mene interesuje... Da mi neko objasni lepo u detalje kako da otkljucam SVE PORTOVE i otklonim SVE ZAŠTITE SA RUTERA...

Znam i username i password, koristio sam onaj program da vidim zašticeni pass, u slučaju da treba da prebacim na bridge...

1. ZNAČI OTKLJUČATI SVE PORTOVE TCP I UDP OD 10 DO 65535
2. OTKLONITI SVE ZAŠTITE...

Unapred hvala, i neka bude detaljno, jer i drugima će ovo veoma koristiti... Sve neke zaštite samo ne znam od koga i od čega... meni to ne treba, samo me blokira i njaka... UNAPRED HVALA...
[ calexx @ 17.07.2012. 00:51 ] @
Dmz?
[ Aleksandar Đokić @ 17.07.2012. 02:27 ] @
da, dmz ili prebaci u bridge i konektuj se direktno sa racunara preko pppoe konekcije... da ostavimo po strani sto bi to radio
[ BlueMan_86 @ 17.07.2012. 18:58 ] @
Ja se izvinjavam ako moze malo detaljnija uputstva... Inace imam i IPTV na tome... LAN 1 je Internet a IPTV LAN 3... Ako to ima nekakve veze...

Znaci da ruter bude skroz otkljucan, svi TCP/UDP portovi od 10-65535 i da se otklone sve zastite tipa firewall ili bilo sta sto blokira... Malo detaljnije uputstvo...
unapred hvala...
[ agvozden @ 18.07.2012. 08:24 ] @
Ukoliko ne znas sta je dmz ili bridge... onda bolje da ne cackas.

da bi IPTV uopste radio moras da imas odredjena podesavanja u samom ruteru
[ BlueMan_86 @ 18.07.2012. 13:21 ] @
Znam sta je i bridge i dmz... Nego me sad zanima kako da namestim da mi recimo fiksna adresa bude 192.168.1.2. posto kad namestim u DMZ na tu adresu ako restartujem ruter, meni ono prebaci na 192.168.1.3. pa onda moram opet da restartujem da bi doslo na 192.168.1.2. Pa ima li to negde da se ukuca da mi ip4 adress bude uvek 192.168.1.2.

Inace sa DMZ sljaka sve dobro...
[ Mile-Lile @ 18.07.2012. 13:31 ] @
Citat:
BlueMan_86:
Pa ima li to negde da se ukuca da mi ip4 adress bude uvek 192.168.1.2.


Ima. Evo slike koja govori više od reči:)

[ BlueMan_86 @ 18.07.2012. 19:09 ] @
Hvala puno. logicno, al nisam hteo da cackam...
[ BlueMan_86 @ 19.07.2012. 23:44 ] @
E sad, odradio sam DMZ i disable-ovo firewall u ruteru, kada proverim sa programom simple port forwarding svi portovi su otkljucani i sve je ok...
medjutim kada odem na ovu adresu http://www.yougetsignal.com/tools/open-ports/ NE BUDE TAKO...

U windowsu sam stavio da je home network i disable-ovo firewall... Antiviruse nemam, koristim windows 7 64bit...

Ako neko zna, neka mi izadje u susret... Znaci ili jos nesto treba u ruteru, ili u windowsu, e sad sta, to ne kontam, pa nek mi neko izadje u susret ko konta sta bi moglo biti...
Slobodno vise ideja, pa cu ja sve to isproveravati, i reci sta je bilo...
[ BlueMan_86 @ 28.07.2012. 23:00 ] @
Da se nadovezem... DMZ sam uradio, ali kada idem preko sajta i gledam "Remote Address" ili ti external adress i proveravam portove, onda kaze da je zakljucano... firewall mi je ugasen.. ne znam sta jos treba da podesim???
[ zorankiza022 @ 30.09.2012. 10:10 ] @
imam pomenuti modem hg520c i pre godinu dana sam isao na ip adresu i tamo sam uneo user i pasword radi wajlesa da mi neko ga ne koristi da ja imam punu brzinu i sad ukucam ip adresu i izbaci mi da ukucam user i pasword i unesem i nece da udje u modem kako to da resim?a sto posto je taj user i pasword
[ spaled @ 30.09.2012. 13:21 ] @
Koji pass i user kucaš ?
[ zorankiza022 @ 30.09.2012. 16:58 ] @
pasword koji ide kad hoces da se konektujes na wajles kao i user
[ spaled @ 30.09.2012. 17:26 ] @
O čemu li ti pričaš čoveče i šta želiš ? To što ti želiš nije nikakva tajna pa da kriješ pass i user jer je za sve isto a to je telekom koliko se sećam...
[ zorankiza022 @ 30.09.2012. 17:34 ] @
a koji user i pasword treba da unesem da bih usao u podesavanja modema?"
[ Mile-Lile @ 30.09.2012. 19:53 ] @
telekom telekom
ili
admin ztonpk
[ Milance_83 @ 27.10.2012. 05:54 ] @
Citat:
yiwan:

Cesto mi se desava kada hocu putem wireless-a da se zakacim na ovaj uredjaj, da pod windows-om na laptopu javi da nema internet konekcije, a na tabletu i mobilnom ne moze da dobije adresu od dhcp-a.
Kada ugasim i upalim uredjaj onda sve funkcionise kako treba. Zbog cega bi ovo moglo da se desava? Da li mozda treba da se uradi upgrade firmware-a i gde on moze da se preuzme?


Ja imam slican problem sa ovim krsom od rutera. Do pre neki dan je sve radilo dobro,kacili smo se nas troje wirelesom na njega bez problema,ali iz nepoznatih razloga kad sam promenio mod iz B+G u B,jedan laptop sa sedmicom na njemu vise uopste nije mogao da vidi ovaj ruter,a ostala dva ga vide bez problema.Zatim sam vratio u B+G mod jer sam mislio da wireless kartica na lap topu tom ne podrzava B mod,ali i dalje nista. Jel ima neko ideju do cega moze da bude? Da napomenem da sam pogasio sve zive zabrane na njemu,firewall i ostalo i sve zivo sam probao,ocistio laptop taj od virusa,ali i dalje jednostavno ne vidi vise ruter,a ostala dva ga vide i net radi bez problema. Molim za pomoc,prilicno mi je hitno. Hvala unapred svima!
[ pera82zmaj @ 04.11.2012. 20:05 ] @
ljudi jel moze pomoc?naime ...sve je dobro radilo sa 520 dok mi nisu zamenili ruter za HG530(telekom ADSL).Izgleda da nije setovan za vise korisnika.Ja i brat koristimo net na dva racunara(dok smo imali HG520,radilo je super) ,nema sanse da napravimo homegroup tj. drugi komp nema sanse da udje u mrezu prvog(kod mene internet cita kao network,a kod njega network 2 ...cini mi se da pre to nije bio slucaj sa HG 520)Sta treba da promenim u lan settings ,kad udjem u podesavanja rutera preko browsera vidim da je alias IP iskljuceno..e sad..pojma nemam sta sve treba da se odradi.Ajd molim vas pomozite
P.S..vezani smo klasicno preko lana bez svica
[ spaled @ 05.11.2012. 09:43 ] @
Ja sam imao isti problem i obzirom da sam znao da je ruter njesra i da nisam na njemu uspeo čak ni port da otvorim odustao sam...
[ dzonybg @ 09.02.2013. 12:19 ] @
imam jedan problem sa konektovanjem na huawei...zapravo moj brat je zakljucao mac adresu za moj i njegov racunar, i nemam pristupa na sajt(nece da ga ocita)..mogu da svoj router na wireless networku al ne mogu da se ulogujem na njega, pise mi troubleshot problem...al to pise svaki put kad iskljuci mac adresu mog racunara...posto je na njegovom racunaru bio direct access a i on isto ne moze da se konektuje na huawei, jel moze neko da pomogne kako da resim taj problem? ruter je hg520c
[ kunc @ 09.02.2013. 12:29 ] @
da li racunari koriste iste OS-ove !?
[ Aleksandar Đokić @ 09.02.2013. 13:16 ] @
Meni se cini da tebi brat brani pristup netu, ako sam dobro razumeo. Valjda ima valjane razloge za to, i mozda je bolje da pricas s njim nego da trazis pomoc kako da to zaobidjes.
[ dzonybg @ 10.02.2013. 08:00 ] @
sakrio je mrezu zapravo...al na njegovom lap topu je admin...e sad jel mogu ja da nekako udjem sa svog racunara na admina, ili on mora da mi kaze password?
[ dzonybg @ 10.02.2013. 08:01 ] @
Citat:
kunc:
da li racunari koriste iste OS-ove !?

da
[ Asim94 @ 27.02.2013. 23:20 ] @
Pozdrav. Koristim telekomov huawei echolife hg520c, pa interesuje me sledeće.
Postao sam IPTV korisnik pre 2 nedelje. Ali ne koristim njihov internet, već BeotelNet. Znači nisam sklapao ugovor sa Telekomom u vezi ADSL.
Dobio sam ADSL ruter uz IPTV televiziju, i ja tek danas upalim Wi-Fi na laptopu, kad' ono imam mrežu 5/5 od strane telekomovog adsl rutera. Ali problem je što ne znam šifru. Pa da li je moguće da saznam nekako tu šifru? Znam samo da je name/user: branko
Imam u ugovoru PIN i PUK, i MAC šifre od toga, al' pošto se ne razumem, šta treba da ukucam? (mislim na ugovor od IPTV-a, jer ugovor za ADSL nemam/nisam sklapao)

P.S. Da li uopšte taj Wi-Fi koji su oni pustili ima neki protok, barem nekih 0.5 - 1 Mbps download-a? Kol'ko da surfujem na fb-u. :)

Hvala unapred na odgovoru.
[ Mile-Lile @ 28.02.2013. 11:27 ] @
Sada uglavnom svi ruteri imaju WiFi jer je to neki standard. Ne možeš koristiti internet. Možeš koristiti WiFi za deljenje resursa u lokalu ili neki LAN gameing... Uređaju pristupaš sa 192.168.1.1, username:telekom, password:telekom možeš da pogledaš parametre linije i ništa više...
[ Tonbe @ 27.08.2013. 21:56 ] @
Koristim Telekomov ADSL preko rutera Huawei Echolife HG520c. Do skoro sam imao samo jedan desktop racunar i internet je radio perfektno. Kada sam postavio drugi desktop racunar u drugoj sobi i povezao ga na ruter preko lan kabla pristup internetu nije bio moguc sa oba racunara u isto vreme. Na prvom racunaru je instaliran operativni sistem windows xp a na drugom windows 7. Kada resetujem ruter [iskljucim, sacekam minut pa ga ponovo ukljucim] i povezem jedan racunar na ruter, pristup internetu je omogucen samo racunaru kojeg sam prvo prikljucio na ruter. Da li znate u cemu je problem? Unapred hvala!
[ valjan @ 28.08.2013. 02:33 ] @
Na koje portove rutera priključuješ računare? Ako se ne varam Telekom i dalje ima praksu da portove 1 i 4 ostavlja za ADSL, 2 za VoIP a 3 za OpenTV. Da li je na oba računara podešeno da automatski dobijaju IP adresu i ostale parametre preko DHCP-a?
[ Tonbe @ 28.08.2013. 10:49 ] @
Ne bih rekao da na ovom modemu ima portova za VoIP i OpenTV, imam 4 porta na koja pise lan1, lan2, lan3, i lan4. Svejedno u koji port prikljucim, uvek je ista situacija. Na oba kompjutera sam selektovao obtain IP adress automatically u internet protokolu.
[ calexx @ 28.08.2013. 14:31 ] @
Neće proizvođač da obeležava portove prema svakom provajderu. Portovi jesu lan1-lan4 ali je Telekom to premapirao kako je navedeno. Uključi kompove u lan1 i lan4 pa onda probaj.
[ Tonbe @ 28.08.2013. 18:05 ] @
Gle stvarno, evo sad radi! :D Hvala puno svima!!
[ digisat @ 08.02.2015. 20:00 ] @
Evo i ja da postavim pitanje svih pitanja posle tolko vremena.

* Koja je verzija poslednjeg frimvera za ovaj ruter.

* Gde pronaci taj frimver.

[ Dejanstifler @ 25.02.2015. 22:42 ] @
Citat:
digisat: Evo i ja da postavim pitanje svih pitanja posle tolko vremena.

* Koja je verzija poslednjeg frimvera za ovaj ruter.

* Gde pronaci taj frimver.




E to se i ja pitam,al niko nigde nema odgovor
[ markofpi @ 18.04.2015. 00:22 ] @
Ja danas dobih Huawei HG552e. Ima li nekih poboljsanja u odnosu na prethodne verzije ili je cista estetika u pitanju!? Zna li neko da li ovaj uredjaj radi na 5HGz ili na 2.4GHz, koliko internih antena ima i kako se pokazao sa stabilnoscu i dometom signala!?
[ radivsd @ 12.10.2015. 18:36 ] @
Citat:
Dejanstifler:
Citat:
digisat: Evo i ja da postavim pitanje svih pitanja posle tolko vremena.

* Koja je verzija poslednjeg frimvera za ovaj ruter.

* Gde pronaci taj frimver.




E to se i ja pitam,al niko nigde nema odgovor


Mozda je ovo odgovor:
http://consumer.huawei.com/en/...oads/detail/index.htm?id=34461
Samo se pitam da li je dozvoljeno (od Telekoma) menjati firmver?
[ grozda @ 06.01.2016. 22:50 ] @
Kako pristupiti ruteru preko interneta ?

Znaci trebalo bi port forward sa 8888 prebaciti na port 80 na IP 192.168.1.1, da li jos nesto treba uraditi ?
[ nidzesi @ 11.01.2016. 03:20 ] @
Probam ovih dana da forwardujem port preko ovog rutera i nikako ne mogu da uspem. Radio sam portforward milion puta, ali odjednom ne radi pa ne radi... Pojavi se u onoj nižoj listi (drugoj dole, preko upnp-a) program koji sam forwardovao (npr utorrent) i utorrent pokaže da sam dostupan, ali kad odem na nekom sajtu da proverim portforward UVEK kaže closed. Gasio sam i winfirewall i antivirus - pomoći nema. Više ne znam šta da probam. Da ne blokira pristup sam Telekom?