[ mstupar05 @ 27.04.2010. 14:31 ] @
Pozdrav.

Interesuje me sledece.

Imam aplikaciju sa formom, koja kad se popuni i kad se klikne na dugme odradi sta treba.

Nakon toga namestio sam da neke podatke iz forme kupi u string i salje meni na e-mail, kao e-mail.body, da vodim racuna o statistici itd...

E sad, primetio sam da na nekim racunarima to slanje e-mail-a ne radi, verovatno je u pitanju firewall ili anti-virus, sta vec.

Pa smisljam ako ima neko bolje resenje, npr. da se to cuva u txt i posalje/uploaduje na neki server?

Ako neko ima ideju neka javi.

Inace, na nekim racunarima se pojavljivao problem kod komande SmtpClient....a mail je gmail i podeseno je sve, credentials, port, ssl itd.
[ AMD guy @ 27.04.2010. 19:12 ] @
Pa pravilno konfigurisi Firewall i antivirus i radice normalno.
Ne razumem tacno, jel ti trazis da ti neko iskodira zaobilazenje firewall-a i antivirusa?
[ mstupar05 @ 28.04.2010. 18:30 ] @
Moguce je i neko drugo resenje.

Ali ne shkodi ako neko postavi kod za zaobilazenje firewall-a i antivirusa, ako ima tako nesto za slanje mail-a.

Gledao sam na netu da se to moze odraditi uz pomoc SSH tunneling-a. Ali nisam nasao primer kako. Treba naci free SSH library za .NET.

[Ovu poruku je menjao mstupar05 dana 29.04.2010. u 18:00 GMT+1]
[ pl4stik @ 29.04.2010. 19:32 ] @
Citat:
mstupar05:... primetio sam da na nekim racunarima to slanje e-mail-a ne radi, verovatno je u pitanju firewall ili anti-virus, sta vec.
...


Mozda nemaju internet
[ AMD guy @ 29.04.2010. 20:27 ] @
Citat:
E sad, primetio sam da na nekim racunarima to slanje e-mail-a ne radi, verovatno je u pitanju firewall ili anti-virus, sta vec.


Do sada nisam video ni jedan racunar koji blokira slanje e-maila.
Ne vidim razlog zastobi blokirao slanje mail.

Ako aplikacija radi dobro a problem je samo u firewall-u onda lepo namesti firewall.
[ mmix @ 29.04.2010. 21:18 ] @
Ja jesam, ako je korporativni PC ciji firewall je regulisan korporativnom polisom 99% su sanse da ima po defaultu blokiran outbound na Any TCP 25 da spreci spam ako masina bude zombirana.
[ Dejan Carić @ 29.04.2010. 23:20 ] @
Citat:
mstupar05:
Gledao sam na netu da se to moze odraditi uz pomoc SSH tunneling-a. Ali nisam nasao primer kako. Treba naci free SSH library za .NET.

Za besplatno rešenje pogledaj Granados.
Od komercijalnih rešenja preporučujem jscape. Odlična i brza tehnička podrška.
[ pl4stik @ 30.04.2010. 07:40 ] @
Ako je to korporativno okruzenje onda zovi sys admine, posto app na nekima ne radi, a ne na nekima radi (e zbog ovoga ja preferiram web app). U svakom slucaju ako je korp. okruzenje gledaj da centralizujesh stvari i da mailove saljes sa jednog mesta, a da to mesto kontaktirash drugacije xml-om npr. (soa). Bilo kako bilo obavezno kontaktiraj admine() da ti kazu/opisu primenjene GP inace moze svasta da ne radi.

Happy programming
[ mmix @ 30.04.2010. 08:08 ] @
A sto moras emailove? Mailovi su nepouzdani sve i da uspes da isporucis mail svom smtpu na relaying (sto btw takodje moze da ti bude problem, za pocetak moras da uhvatis exception iz send() metoda ako ga dobijas). Ako vec imas na raspolaganju neki server napravi web servis i salji statistiku tako.