[ ljubak @ 27.04.2010. 20:56 ] @
Nedavno sam pazario polovan telefon iz naslova pa imam sledeći problem pri povezivanju na internet preko kućnog rutera, tj. ne uspevam da se povežem na internet uopšte. Povezivanje sa ruterom radi, u stanju sam da pingujem isti kao i druge računare koji su povezani na navedeni ruter, ali bilo šta sa interneta ..., slabo. Ping radi ali svaki treći paket, dok nijedan od pretraživača ne uspeva ni da učita bilo koju stranu (IE, Opera). Podešavanja rutera su sledeća: postavljen je WPA-PSK/WPA2-PSK, DHCP dodeljuje fiksne IP adrese uređajima sa određenim MAC adresama koje sam ja odabrao i postavljeno je filtriranje MAC adresa.

Inače internetu pristupam najnormalnije sa javnih pristupnih tačaka po gradu (kafići, ...).

Hvala unapred.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 27.04.2010. 21:06 ] @
Skini sve zaštite sa rutera, pa probaj onda. Ako prođe, stavi samo šifru, pa probaj opet. Posle probaj samo MAC filtriranje...experimentiši malo, jer očigledno da mi nešto od podešavanja kod tvog rutera ne štima.
[ ljubak @ 27.04.2010. 22:18 ] @
Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-: Skini sve zaštite sa rutera, pa probaj onda. Ako prođe, stavi samo šifru, pa probaj opet. Posle probaj samo MAC filtriranje...experimentiši malo, jer očigledno da mi nešto od podešavanja kod tvog rutera ne štima.


Ne pomaže! Ping sada radi dobro ali učitavanje stranica jok. IE daje sledeću poruku: Error. The remote party has ended this connection. Kod Opere poruka je: Greška! Mrežni problem. Pkušali ste da pristupite adresi nnn.nnn.nnn koja je trenutno nedostupna.

Inače u pitanju je D-Link DI-524 ruter.