[ Arrow @ 27.04.2010. 22:07 ] @
Pojavili su se klon boxevi sa novom verzijom security kartice u sebi. Kako tvrde - nesto najblize originalu od kako se klonovi rade.

Testirane verzije za DM 800 HD i DM 8000 HD. Uskoro se ocekuje i DM 500 HD uzorci.
Ferrari card ce od Vaseg starog box-a napraviti najsveziju verziju istog - kao i original.


Prenosim utiske sa drugog foruma:

A little bit more info on this card I have picked up:

Sim 2.01 is based on a patched OE15 Linux kernel so limited to the supported drivers, and current USB drivers a flakey.

Ferrari card is based on a hacked BL75 (albeit requiring a patched image), that means you can update the kernel and apply all official driver updates, keeping your clone a fresh as a genuine one.

Ok, my initial findings are positive. Installed the sim, loaded the patched Dream Elite BH 1.2.4 OE6 image, and it booted BL75 no problems.

Picture quality has improved, zapping is quicker, DVB subtitles now working, altogether I'm well impressed.

I'm guessing that guys with sim 2.01 are already seeing this, but I can't make any comparisons. The sim was shipped from Germany not China, and from what I have read elsewhere, several far east clone vendors are offering this as an alternative to sim 2.01. These vendors have said that this sim is a better design than 2.01, as it was developed in Europe, not China(!) and they have been promised better long term stability.


Moja zapazanja su identicna. Doduse, iskreno, treba mi jos par nedelja da se uverim da je sve zaista ok....
[ Nabukodonosor @ 28.04.2010. 15:03 ] @
Kol'ko para?
[ Arrow @ 28.04.2010. 20:58 ] @
Kartica ne znam koliko kosta niti za sada gde ima da se kupi u Srbiji.

Ja sam dobio uz risiver, pa da probam.

Prvi utisci su da sam drajvere najnovije instalirao sa oficijalnog sajta i da sve radi.
Stvarno brze se butuje i brze otvara kanale, nekako je malo "zivlji" risiver.
[ FELIX 1 @ 28.04.2010. 22:28 ] @
koliko vidim ta sim kartica je bazirana na starom kernelu dok dmm sprema novi kernel sa novom zaštitom kao i TMP zaštitu tako da ništa od toga pa čak iako su joj dali tako zanimljivo ime
[ Arrow @ 29.04.2010. 08:12 ] @
Svakako je napredak, a za ostalo - vreme ce pokazati kao i do sada.
[ vladanet @ 08.05.2010. 09:07 ] @
Skoro je jedan moj prijatelj hteo kupiti klona 800hd i mislim da je to ipak mnogo para za jednu kopiju trazili su mu 250 eura.
[ vkoja @ 08.05.2010. 10:13 ] @
Nije mnogo 250e ,ja sam moj platio 300e i radi super cak u poredjenju sa originalom nema nikakve razlike.Nemojte da bacate pare za originale jer se i original pravi u kini.Isto je kao i sa dm 500 imam dm 500 original i klon i original sam do sada tri puta popravljao, inetbox sljaka vec tri godine bez gasenja!!!
[ Arrow @ 08.05.2010. 14:04 ] @
Ko ima 400 eura i vise - treba da kupi original, ko hoce da ustedi, moze da kupi klon.

Ako ti je bas prijatelj, ti mu pokloni jedan original od ovih sto prodajes :)
[ easyyu @ 08.05.2010. 14:22 ] @
Citat:
vkoja: Nije mnogo 250e ,ja sam moj platio 300e i radi super cak u poredjenju sa originalom nema nikakve razlike.Nemojte da bacate pare za originale jer se i original pravi u kini.Isto je kao i sa dm 500 imam dm 500 original i klon i original sam do sada tri puta popravljao, inetbox sljaka vec tri godine bez gasenja!!!

Tako je tako je..
Ja to zovem snobizmom..
Ali ima i takvih ljudi, kojima je bitno da je original..bez obzira sto potpuno istu funkciju (u pogledu kvaliteta) obavlja i klon :)
[ vladanet @ 08.05.2010. 21:28 ] @
Mozeli neko dati informaciju dali postoje same razlike izmedju klonova ili klonove radi samo jedna firma.
[ Arrow @ 09.05.2010. 11:29 ] @
Ja sam od nove godine do sada (maj mesec) video i testirao 6 vrsta klonova.

Ni jedan klon unutra nije bio isti.
Za 3 fabrike (ali BAS fabrike, a ne trading agent-e koji foliraju da imaju fabriku) znam i znam gde su.
Sa njima je tesko pricati preko interneta, jednostavno se mora OTICI tamo i uspostaviti guanxi.
Ostale su meni ne poznate, a mislim da ih ima jos nekoliko, bar koje su proizvodile DM500S.


Ono sto je recimo isto za sve klonove, su tuneri. Izgleda da ih svi nabavljaju na istom mestu.
Tu sam video 3 razlicite revizije, i uglavnom, svaka revizija je bila prilicno ista, tj isto se ponasala.

Sama SIM kartica je takodje prica za sebe. Ni jedna fabrka ih ne radi sama vec porucuju, neki kao iz Evrope (kao npr Ferrari card i neke SIM 201) a neke iz Kine (SIM 200 i SIM 201).

Sve u svemu, sama ploca za DM800 klon je ta koja se u svakoj prici tretira kao specificna, tj razlicita.
Ostale periferije: daljinac, napajanje, tuner, SIM... modularno i zamenjljivo.
Bitno je da je MB dobar a ostalo je stvar izbora dobavljaca.

[ vladanet @ 09.05.2010. 22:05 ] @
Citat:
Arrow: Ko ima 400 eura i vise - treba da kupi original, ko hoce da ustedi, moze da kupi klon.

Ako ti je bas prijatelj, ti mu pokloni jedan original od ovih sto prodajes :)


Ti si bas siroke ruke ,verovatno ti poklanjas te klonove prijateljima.Meni je to preskupo dati 250 eura za klon.Neko kaze da je isto da je isto bio bi original prosto.
[ Arrow @ 10.05.2010. 18:29 ] @
Meni je preskupo dati 450 ili 500 za original.

Ajde kad si ti objasni ljudima koje ubedjujes da potrose dosta novca, u cemu se to ORIGINAL i KLON razlikuju, kad je za original "vredno" dati duplo vise?
Koji su tvoji aduti za kupovinu originala i vredi li to 200 eura vise?

[ vladanet @ 10.05.2010. 18:47 ] @
Prvo ja nikad ne ubedjujem nikog nista jer sve donosim unapred po porudzbini bas iz tog razloga da ljudi sami odluce stace kupiti.Sto se tice tvog ubedjivanja vidim da ti umesto da napises da je risiver kopija pises originalni dizajn sto nije fer.

Drugo ima tu mnogo matematike od kada je izasao dm500hd jer je neuporedivo neuporedivo brza masina sa brzim i novijim procesorom i sa boljim i novijim tjunerom kao i mnogo brzom mrezom i sve su to cinjenice koje su ljidi mnogo strucniji od mene proverili.On je oko 350 eura i ja licno nikada nebih kupio klona za 250 i vise eura.
Original dm800 je oko 370 eura i ja opet nebi kupio klona zato sto je razlika u ceni suvise mala da bi kupio klona za te pare.E sad o kojim ti 450 ili 500eura pricas ja nemam pojma.

[Ovu poruku je menjao vladanet dana 10.05.2010. u 20:04 GMT+1]
[ Arrow @ 10.05.2010. 20:53 ] @
Vidi Vlado, ili kako vec...

Ne znam sto se ljutis tu i teras neku meni ne poznatu pravdu...
Trziste za svakog postoji i to ti i ja mozemo samo delom posmatrati i opsluziti i ne samo mi nego svi koji dele ovu koru hleba.
A mi smo, opet kazem, poslednji u tom lancu.

Ja prodajem jedno ti drugo, ja za tvoje cene mogu da kazem da su super, i svaka cast.
Ti moje cene i usluge pljujes, i to javno. Dobro, nek je tebi na cast. Ali to nikome nije donelo dobro.
Ovaj forum je ovde godinama, i pojeo je mnoge, pametnije i snalazljivije.

Samo da se zna da ja nikome nikada nisam prodao nesto kao nesto drugo (sto su mnogi "zvanicni zastupnici za DREAMBOX" radili).

Nek ti je sa srecom i dobrodosao u ovaj cirkus sa satelitskom.
[ easyyu @ 11.05.2010. 01:33 ] @
Citat:
vladanet: Prvo ja nikad ne ubedjujem nikog nista jer sve donosim unapred po porudzbini bas iz tog razloga da ljudi sami odluce stace kupiti.Sto se tice tvog ubedjivanja vidim da ti umesto da napises da je risiver kopija pises originalni dizajn sto nije fer.

Drugo ima tu mnogo matematike od kada je izasao dm500hd jer je neuporedivo neuporedivo brza masina sa brzim i novijim procesorom i sa boljim i novijim tjunerom kao i mnogo brzom mrezom i sve su to cinjenice koje su ljidi mnogo strucniji od mene proverili.On je oko 350 eura i ja licno nikada nebih kupio klona za 250 i vise eura.
Original dm800 je oko 370 eura i ja opet nebi kupio klona zato sto je razlika u ceni suvise mala da bi kupio klona za te pare.E sad o kojim ti 450 ili 500eura pricas ja nemam pojma.

[Ovu poruku je menjao vladanet dana 10.05.2010. u 20:04 GMT+1]

Ovde u tvom postu nema poredjenja originala sa klonom..
Zelim i ja da navedes argumente zasto bolje kupiti original umesto klona.
Hvala!
[ Mirko Raicevic @ 11.05.2010. 09:11 ] @
Citat:
easyyu: Ovde u tvom postu nema poredjenja originala sa klonom..
Zelim i ja da navedes argumente zasto bolje kupiti original umesto klona.
Hvala!


+1

PS: I ja zelim isto tako da das argumente... ;)
[ mirel @ 11.05.2010. 11:45 ] @
i ja bih volio znati
[ igispasic @ 11.05.2010. 13:48 ] @
i ja sam spreman da odvojim 350 eura za DM500HD original, nego da platim klona sa nekakvim ventilatorom, ili "nemoj cackati risiver imas garanciju godinu dana, al ga nemoj dirati, mislim na ubacivanje geminija, liste kanala, update i tako to" ... eh, kad imas original kao sto ja imam DM 600 kupljen u Austriji, onda mozes da ubacujes sam i gemini 4.20 do 4.70 i da se sa njim igras do mile volje ...no problem, a ovako da strepim za te pare, a razlika je samo 100eura, hm ... malo je to kako da se izrazim ... bolje da cutim, znace oni koji to rade trenutno na sta mislim ...
[ easyyu @ 11.05.2010. 14:35 ] @
Citat:
igispasic: i ja sam spreman da odvojim 350 eura za DM500HD original, nego da platim klona sa nekakvim ventilatorom, ili "nemoj cackati risiver imas garanciju godinu dana, al ga nemoj dirati, mislim na ubacivanje geminija, liste kanala, update i tako to" ... eh, kad imas original kao sto ja imam DM 600 kupljen u Austriji, onda mozes da ubacujes sam i gemini 4.20 do 4.70 i da se sa njim igras do mile volje ...no problem, a ovako da strepim za te pare, a razlika je samo 100eura, hm ... malo je to kako da se izrazim ... bolje da cutim, znace oni koji to rade trenutno na sta mislim ...

Nikad cuo od prodavca da kad kupim, npr PC, mi kaze da ako skinem OS (recimo Win XP) i umesto njega stavim Win7 da cu izgubiti garanciju!?
Cudni li uslovi garancija :)
[ igispasic @ 11.05.2010. 16:59 ] @
e pa vidis, oni koji prodaju te klonove, i sami neznaju sta prodaju, pa se plase da im se to ne dogodi!
[ Arrow @ 12.05.2010. 00:18 ] @
Apropo Dream Multimedia originala i garancije:

Onaj ko je radio sa njima, znace - da je prosecno vreme na resavanje reklamacije u Dream Multimediji duze od 30 dana.
Da zvanican servis ili predstavnistvo u Srbiji - ne postoji.
Dakle, ko god bude imao problema, moze da se osloni samo na pomoc prijatelja ili onoga ko mu je prodao risiver, da ostvari garanciju.
Znaci slanje u inostranstvo i cekanje da se paket vrati.
Ili da mu neko ko se razume u tematiku popravi. A tu se gubi garancija.

Prodavao sam originale i dok klonova nije bilo. Tako da znam proceduru i trosak iste za reklamaciju.


Sto se i klonova i originala tice, ja tu ne znam ko sta prodaje kome i kakve uslove daje, imate telefone svih prodavaca, male oglase, halo oglase i razne druge oglase, ali ja licno smatram da je najpouzdanija kupovina - NA PREPORUKU.
Istina je da neki koji prodaju klonove ne znaju sta prodaju, tako se npr neko vreme neki prodavali klonove kao originale i po ceni originala, dal sa znanjem ili ne znanjem sta rade ali bilo je i tih slucajeva, i to ne malo.

Dodajte jos na to i cinjenicu da se sva tehnika realno kvari i da procenat reklamacije na DM500HD nije zanemarljiv (da ne kazem, veliki).


Mada mislim da nije ova tema otvorena za ovakve diskusije, trebalo bi otvoriti novu temu Dreambox - original i klon, prednosti i mane, pa tamo lepo raspravljati.
[ Sjajko @ 30.05.2010. 14:59 ] @

Dream Multimedia posle ubacivanja bilo kog Geminija ne daje garanciju
I ono malo sto prizna ceka se barem dva meseca.
Tako je bar iz mog iskustva i ako smo uvek vracali orginal softwer.
Dobivali smo negativan odgovor.

Razlike;
1. Lufter je preglasan, radi i kad je iskljucen resiver. Preko dana manje se cuje a nocu je nepodnosljivo.
2. Nema direktnog skidanja pluginova sa Dream servera. Svi dodatni se rucno instaliraju.
3. Softverska Podrska !!! Je uvek u pitanju. Koliko dugo ???
4. Izgled resivera sa frontalne strane je ista kao i kod orginala, sa zadnje strane poseduje iste prikljucke
ali ne i na istom mestu kao i kod orginala ( cak se i kod samih clonova razlikuje ).
5. Brzina menjanje kanala i kvalitet slike. Ja nisam nesao razlike.
6. Ne podrzavaju svi prevod kod Total kanala.


Mislim da 100 Euro ne zasluzuje slusati buku luftera ceo noc.

Imam dva Kineza; sa Sim karticom 2.0 i BootLoader 72 i jedan sa Sim 2.01 BootLoader 75
Posedujem i orginal DM 800 kao i Reelbox koji ima nesto bolju sliku od svih Dreamboxova.
Samo njega bi preporucio onima koji poznaju dobro Linux a i imaju dovoljno kose na glavi
Tako uglavno u kratkim crtama.

Pozdrav
[ Arrow @ 01.06.2010. 01:54 ] @
Sjajko, ja ti predlazem ako si dobio serije DM800 klonova koji imaju preglasan lufter iliti kuler, da uradis sledece, kao i ja.

pogledaj sliku:




Citava operacija kosta manje od 5e, zavrsava se brzo, a rezultat je fenomenalan.
Inace klon se greje jednako kao original.
Posle ovoga mozes da cujes sve osim luftera.
Meni je pozitivnija strana price to da ce se znacajno produziti rad samog uredjaja.
Plus dodatno hladi i karticu, ako je imate ubacenu.

OVU INTERVENCIJU PREPORUCUJEM PRE SVEGA ORIGINALIMA KOJI NEMAJU NIKAKVO AKTIVNO HLADJENJE.
[ Sjajko @ 13.06.2010. 14:35 ] @
Pa nisi bas dao neki detaljan odgovor.

Koji je to lufter koji je besuman ?
[ Arrow @ 25.06.2010. 18:13 ] @
Na to pitanje Sjajko ne mogu da ti dam odgovor taj i taj, vec gledaj neki koji ima manji protok vazduha i samim manji broj obrtaja, jos kad bi bio na 5V bio bi super.
Imas veliki izbor kulera u prodavnicama eletronike, kao na primer Kelko, MikroPrinc, ITC i slicne. Ako si preko tamo je jos bolji izbor.

Jeste, najveca mana klonova su bili bucni ventilatori. Ali sada vise ne.

Recimo, nova verzija sa Ferrari karticom uopste nema aktivno hladjenje (ventilator) cak ni pasivno hladjenje na CPU.
Dakle - potpuno je tih, necujan, kao i original.

A najnovija verzija SIM201 ima ventilator koji se pali na odredjenim frekvencijama, i prilicno je tih, mnogi nisu ni primetili kada se upali.
Doduse moram priznati, cuje se.


Pozdrav,
Milan
[ asatuser @ 27.06.2010. 10:56 ] @
@Arrow

Ja imam verziju klona kod koje se upali lufter na odredjenim frekvencijama, pa u vezi sa tim imam pitanje.

Da li mi preporučujes da prilikom ubacivanja luftera, izvadim/disejblujem njegov "originalni" ventilator, pa da mi ostane samo ovaj koji cu ja ubaciti?

btw. Iako se lufter upali prilikom odredjenih frekvencija, opako nervira.

pozdrav i hvala

[ dili900 @ 19.07.2010. 21:08 ] @
Ja, licno sam sam imao prilike is originalom is klonom da radim,
Klon ce raditi u 50 % slucajevima,
Daljinac nije siguran,
Napajanje imao sam prliku da potvrdim da je radio samo 1 noc,
Unutrasnji deo resivera je nesto komplikovano, ali tunjer je naj bitije od svega.
Jedan prodavac nije mi preporucio uopste Diseq motor za Dreambox upravo zbog Tunera.

Ipak kod klona nemas nista garantovano.

A sto se tice originala, to je druga prica.
Napajanje su lepo odradjene( moze kroz vreme da kondenzatori naduvaju ali lako moze se zameniti).
Imali su problem sa Mrezom ali i to jo resen( i kod mene to je bio problem)
Daljinac je lepo napravljen . Vrti sac 115 cm sa Diseq motorom bez problema.
Moze Jtag,flas i sve zivo.Ja sam imao priliku da vise od 20 puta pravi pogresan Jtag i evo jos je ziv.
Zaci necu da napravim reklamu na Dreambox ali to je dobro izmisljeno i vredi tolko para.
A sto se tice Klona tu je sve stvar sreca.
Imaju drugari vec godinu dana sto nema nikakav problem, stim sto mu je zamenjen adapter,daljinac i nema motor.
To su moja licna iskustva i nemam neku nameru da neko uvredim.


[ digitalsat @ 19.07.2010. 21:14 ] @
Mislim da si promasio temu,tu se prica o DM800 klon.
[ Dripac @ 20.07.2010. 14:36 ] @
Ova tema je otisla malo predaleko ali eto osecam potrebu da i ja kazem nesto.......do juce sam koristio echostar 808 sa dragonom i kad mi je u februaru posle 7 godina crko morao sam da predjem na neki dm.....imao sam istu dilemu sta kupiti i koja je razlika u samom kvalitetu klona i originala a onda presekao i preko ovog sajta tj foruma napravio dogovor sa @Arow da od njega kupim dm500!!!!!Covek je maximalno izasao u susret posto sam bio totalni laik i sve mi objasnio i dan danas kad mu posaljem mail dobijem odgovor u najkracem mogucem roku!!!!!hocu da kazem da je jako bitno i od koga kupujes i taj klon......momak koji u mom gradu radi sa sat opremom ubacivao mi je listu kanala i posto smo jako dobri rekao mi je da sam kupio super risiver!!!a sto se tice price da diseq lose sljaka na dm klonu i ta prica pada u vodu jer odgovorno tvrdim da mi motor radi kao i sa echostarom (koji je bio original) !!!!! nemam nameru da izmisljam i da branim @Arow-a ali mi je jako krivo ako se plasira prica koja bas i ne pije vodu......pozdrav svima i da da Bog para da svi imamo box koji zelimo a u mom slucaju neki dm ali da je hd :))))
[ terzic @ 25.09.2011. 14:22 ] @
Koliko kosta dm800 se ferrari sim clone ?
_
[ sivzor13 @ 27.09.2011. 07:53 ] @
Citat:
terzic: Koliko kosta dm800 se ferrari sim clone ?
_


250,00 evra
[ juann @ 27.09.2011. 21:07 ] @
Citat:
sivzor13: 250,00 evra


Ima i za 210€
[ veljko_svrljig @ 27.09.2011. 23:14 ] @
ima i za 170-180e da se kupi
[ sivzor13 @ 28.09.2011. 08:40 ] @
Citat:
veljko_svrljig: ima i za 170-180e da se kupi

ovde se prica o dm800 SE,pa bih te molio da podelis sa nama taj info,gde to ima za te pare da se kupi DREAMBOX DM800 SE HD?
[ nuno @ 28.09.2011. 09:39 ] @
mozda covek mislio da u kini kostaju toliko
[ terzic @ 28.09.2011. 09:45 ] @
Ozbiljne ponude nema sta !
OD 170-250E ?
Da li mislimo na isti model ?
I jos jedna dilema: 800hd se ferrari clone ili sim 2.10 ?
jedni su za prvi a neki za drugi model ?
_

[Ovu poruku je menjao terzic dana 28.09.2011. u 11:46 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao terzic dana 28.09.2011. u 11:46 GMT+1]
[ nuno @ 28.09.2011. 09:48 ] @
nema tu neke prevelike razlike, manje vise slicno je to, 2 tima manje vise slicnom brzinom izbacuju imidze, drivere sta god
[ veljko_svrljig @ 28.09.2011. 18:57 ] @
Citat:
Koliko kosta dm800 se ferrari sim clone ?



a vidim da pise dm800 clone sa ferari nigde ne pise da je dm800se
[ Arrow @ 28.09.2011. 20:14 ] @
dm800 se ne postoje sa sim201 jos uvek, samo ferrari sim.
realna cena im je oko 240 eura u Srbiji, sve ispod toga dobijes ciglu upakovanu u kutiju. Ali ovo je tezak offtopic ovde.
[ Zeusplus @ 28.09.2011. 20:38 ] @
Premestio sam poruke u ovu staru temu koja bar malo odgovara porukama koje su bile u temi mali oglasi, pa vas molim da u temi o malim oglasima budu samo oglasi a za dalju raspravu mozete i ovde.
[ nuno @ 29.09.2011. 07:22 ] @
postoje dm800se sa 2.10 simom, nisu nesto cesti kod nas, al' se pojave
[ Arrow @ 29.09.2011. 21:13 ] @
Jeste... al ja ih nisam nasao u prodaji, cak ni u Kini kod mojih izvora... pa ne mogu sa 100% da tvrdim da ih ima i na trzistu, tj, verovatno da ih nema po Srbiji u prodaji na oglasima.
Citat:
nuno: postoje dm800se sa 2.10 simom, nisu nesto cesti kod nas, al' se pojave



Inace, poslednja serija DM800 sa Ferrari karticom je bila ocajna, moram priznati. Ali samo ova poslednja nabavljena, sve sam vratio na zamenu. Procenat reklamacija preko 60%. Tako nesto mi se do sada nije desilo. Eto, da ne bude sve sjajno i bajno, znaju Kinezi da zavrnu stvar i to dobro.

Dok je sa DM500HD Ferrari SIM potpuno druga prica... reklamacija za sada nije bilo, osim jedne kojoj je korisnik nesto zabagovao OS pa se posle kompletne reinstalacije vratila u normalu.
[ Boskovic Mihajlo @ 30.09.2011. 02:26 ] @
Dreambox 800 se hd sim card 2.10,bot loader 82,gemini 5.1 kosta 230 eura,

Izasao je novi Dreambox 7020 HD i kosta 560 eura!

[Ovu poruku je menjao Boskovic Mihajlo dana 01.10.2011. u 10:38 GMT+1]
[ digitalsat @ 01.10.2011. 13:51 ] @
Ako upare jos koju karticu mocicemo komotno da pobacamo linux boxove.
[ Boskovic Mihajlo @ 01.10.2011. 17:59 ] @
Nisam te razumeo DIGITALSAT na koju to karticu mislis ? Ja sam ove cena samo naveo koliko oni za sada kostaju,a ja ich ne prodajem,nego ko se sa njima bavi,ok !
[ rozhina @ 10.10.2011. 08:44 ] @
Pozdrav,
Interesuje me razlika u kvaliteti izmedju dreamboxova 800HD i 500HD u odnosu na openbox S10HD jer svi imaju slicne karakteristike na bazi linuxa.
Da li je 500HD sa najbrzim procesorom i u kvaliteti slike koja je razlika koja se pokazala u praksi.
Ima dosta posrednih preprodavaca direkno iz Kine,slicni su im clonovi dreamboxa ali kvalitet kasnije..
Hvala
[ Boskovic Mihajlo @ 12.10.2011. 20:16 ] @
Pozdrav,

Vidim da za sada niko nije zainteresovan za Dreambox 7020 hd risiver?
[ juann @ 13.10.2011. 10:50 ] @
Citat:
Boskovic Mihajlo: Pozdrav,

Vidim da za sada niko nije zainteresovan za Dreambox 7020 hd risiver?

Mene interesuje, ali nevidim nikakve "smernice", gde kupiti, koja cena, origi ili klon, nešto više o samom risiveru prema zapažanju nekog ko ga ima i koristi...