[ Veljash @ 28.04.2010. 23:25 ] @
Reč je o LCD monitoru BENQ FP92Wa (analogni)

Upalim monitor, sve ok, pojavi se slika BENQa, čim upalim kompjuter monitor se skroz ugasi. Otkačim monitor od kompjutera, komp i dalje radi, upalim monitor, pojavi se slika, odma potom se pojavi tekst da nema signala. Kako ga zakačim na komp, on se opet ugasi. Ima li neko ideju šta mu je!?
[ Binary Mind @ 29.04.2010. 19:55 ] @
Kada se monitor skroz ugasi to je kao da ga iscupas iz struje ili ga iskljucis na dugme. Nema signalnih LED-ova, tj. uopste nema napona... Ako monitor udje u stand-by rezim ili je samo crn ekran kada se upali racunar ne mora uopste da znaci da je problem sa monitorom. Treba da potvrdis da li se monitor stvarno ugasi kad upalis racunar ili je rec o crnom ekranu, kao to je slucaj kad maticna ploca nece da se budi tj. nece da POST-uje iz nekog razloga.

P.S. Bilo bi dobro ako ikako mozes da dodjes do drugog monitora koji bi mogao da prikljucis na svoj racunar i vidis kako ce se taj drugi monitor ponasati kad upalis racunar... Ako i drugi monitor, pod uslovom da mozes da dodjes do istog, ne bude pokazivao sliku kad se racunar upali problem je u racunaru a ne u monitoru...
[ Veljash @ 29.04.2010. 22:14 ] @
Monitor ostane bez napona, ne sija signalni LED. Zaboravio sam da kažem da monitor ne radi ni na drugom kompjuteru i da je na mom kompjuteru priključen drugi monitor i da sve radi kako treba. Što znači da je monitor riknuo.
[ miki069 @ 29.04.2010. 22:23 ] @
Šta je onda pitanje?
Sve si sam dijagnostikovao.
[ Binary Mind @ 29.04.2010. 23:17 ] @
Pocetno pitanje je bilo "Sta mu je?"... Mislim da se covek intesuje o vrsti kvara kod svog monitora. Ja bih rekao, da je otislo napajanje (i LCD monitori imaju svoja napajanja...).