[ Reignman @ 29.04.2010. 10:36 ] @
imam mali problem,imam 4 bazna ISDN-a ,iz svakog ISDN zavrsetka vucem 2 analogne linije u svoju centralu a imam problem sa rutiranjem poziva.Kad stize dolazni poziv aktiviraju se oba kanala i kad neko preuzme vezu 2. kanal ostaje blokiran...a trebalo bi da bude kao npr. kad stize dolazni poziv,aktivira se prvi kanal...drugi ostaje slobodan za eventualni drugi dolazni poziv...

Receno mi je na telefonu 064 785 da se ta situacija moze ispraviti tako sto se resetuje svaka ISDN kutija i onda se ukuca neka shifra **97*BROJ_TELEFONA*....sad kad sam hteo da potvrdim tu informaciju,telekom support mi kaze da e javim na 977 a ovi sa 977 mi kazu da to nije u njihovoj nadleznosti...i tako u krug...jel se neko igrao sa ovim pa da mi pomogne ?
[ ORCA 2 @ 29.04.2010. 16:59 ] @
Potrebno je konsultovati uputstvo uz ISDN mrežni završetak. Servis 977 ne daje potrebnu podršku za problem koji imate, već kolege jedino mogu da evidentiraju i proslede smetnju (koja bi bila razdužena, jer u suštini nije došlo do kvara, tj. smetnje).

Preporuka je da se obratite Korisničkom servisu za biznis korisnike putem e-mail adresu [email protected], ili preko opcije "Pitajte nas" na adresi https://www.telekom.nadlanu.co...tajteNas.aspx?ac=solo&br=1.

Bez obzira na koji način se kontaktira Korisnički servis, neophodno je navesti sve potrebne podatke za kontakt i pružanje odgovora (broj priključka; naziv biznis korisnika; ime i prezime ovlašćene osobe i kontakt telefon, po mogućstvu mobilni). Nakon prijema pitanja i konsultovanja sa nadležnom Službom, odgovor će biti pružen.