[ Kurt2 @ 30.04.2010. 14:50 ] @
Pozdrav,

Želim da napravim dinamički tekst, koji bi ušao na scenu (pojavljujući se niotkuda), ostao 5 sekundi, i tako isto i izašao. Ovo podrazumeva korišćenje maske u obliku pravougaonika, gde bi taj pravougaonik imao gradijent od crne boje do bele recimo sa Alpha vrednošću na nuli. Kada to primenim kao masku, trebalo bi da, tekst ide prema beloj nevidljivoj strani pravougaonika (maske), nestaje. Međutim, evo kako to izgleda:

Dok editujem MovieClip, Layer 1 je tekst (na slici se ne vidi, ali je ispod pravougaonika, koji bi trebalo da je maska), Layer 2 je pravougaonik



Preview istog MovieClip-a (ovde izgleda baš kako treba - znači, tekst nestaje na levoj strani)



Isti MovieClip na sceni:



Inače, tekst u MovieClip-u sam konvertovao u Graphic, embedovao sam font (pomoću Embed font tastera, ali i ubacivanjem fonta u biblioteku), i opet neće... :S

Pomoć?
[ StarCraft @ 03.05.2010. 00:16 ] @
najbolje je uvek da odmah okačiš FLA. Ovako mogu samo da nagađam.
Inače, ako se radi o static textu, ne moraš da embeduješ font, static text je automatski pretvoren u krive.

Jesi probao da komajliraš u swf da vidiš šta ti izbacuje?
[ Kurt2 @ 03.05.2010. 13:08 ] @
Treba mi isključivo dinamičan tekst.
Probao sam da ga testiram, i dobijam upravo ovo što sam prikazao na trećoj slici...
Sad ću da vidim da spremim fla.
[ akasha org. @ 03.05.2010. 13:20 ] @
Evo neki AS2 koji mozda pomomogne..

Najpre definisi TextFormat:

Code:

var my_fmt:TextFormat = new TextFormat();
my_fmt.size = 16;
my_fmt.font = "MojFont";
my_fmt.color = 0xC10229;
my_fmt.align = "center";


Da bi se igrao sa dinamicnim tekst poljima, moras ih embedovati. U biblioteci imas Font koji si nazvao MojFont, kako bi ga TextFormat pronasao.

Kada ubacis TextField, moras naznaciti da je embeded:

Code:

_root.createTextField("menutext", _root.getNextHighestDepth(), 100, 50, 200, 100);
_root.menutext.antiAliasType = AntiAliasType.ADVANCED;
_root.menutext.embedFonts = true;
_root.menutext.text = "dinamika brate";
_root.menutext.setTextFormat (my_fmt);


I to bi trebalo da radi. Mozes maskirati, rotirati i sve ostalo :)
[ Kurt2 @ 03.05.2010. 16:46 ] @
Sad sam probao opet da napravim sve ovo što sam vam prikazao kao problem, samo što sam pri kreiranju novog dokumenta odabrao ActionScript 2.0 a ne 3.0. I sad sve radi bez problema! Jedino što mi je glavni projekat AS 3.0 i sad ne znam šta da radim...
[ Kurt2 @ 03.05.2010. 16:54 ] @
P. S. Uspeo sam ceo kod da prebacim u AS 2.0 i sada mi na sceni izgleda sve upravo onako kako treba (maska radi), ali kada testiram, i dalje nije kako treba. Nastaviću da eksperimentišem.
[ Kurt2 @ 03.05.2010. 19:16 ] @
Evo i primera u atačmentu (CS3). Opet ista frka: na sceni izgleda kako treba, kada testiram, ne radi.
[ StarCraft @ 04.05.2010. 09:49 ] @
Evo u čemu je problem. Ako koristiš dimačini text, onda ne možeš da koristiš masku putem layera. Kada flash kompajlira u SWF, on sav statični text pretvori u krive (golu grafiku) i između ostalog u static textfieldove ne moraš da embeduješ font. On u stvari sve što može da predstavlja grafiku - pretvori u grafiku.

Međutim, njega sad zbunjuje to što pokušavaš da sa nekim dinamičnim sadržajem maskiraš statičnu grafiku. On taj text ispisuje naknadno dinamički tek kad se kompajlira i učita tvoj SWF, zato i ne vidiš efekat maske.

Ja lično nikada nisam koristio maskiranje iz layera. Rešenje za tvoj problem je da tom dinamičnom textu zadaš instance name i da mu iz kôda kažeš (AS3)
tajTextField.mask = gradijentPozadina_mc (ili obrnuto?)
Naravno, morao bi da taj gradijent u pozadini pretvoriš u poseban movieClip.

Ako ni to ne upali, probaj da uradiš to sve isto samo pokušaj da od tog dynamicTextFielda napraviš poseban movieClip.
[ Kurt2 @ 04.05.2010. 10:04 ] @
Hvala puno na objašnjenju, probaću u toku dana, pa se javljam!
[ Kurt2 @ 04.05.2010. 18:28 ] @
Probao sam šta si mi rekao, i radi!!! Svaka čast, VELIKO hvala! 10 dana sam muku mučio sa ovim!
Pozdrav!