[ Bockyman @ 30.04.2010. 17:07 ] @
http://www.mondo.rs/s168345/Ma...unikacije/Nove_Mix_tarife.html

mt:s ponuda postpaid tarifnih profila obogaćena je sa pet potpuno novih Mix tarifnih profila - Mix 400, Mix 750, Mix 1250, Mix 2300 i Mix 3500.

Prednost novih MIX tarifnuh profila je najveći broj minuta i SMS poruka uključenih u pretplatu do sada! Tako na primer, ukoliko izaberete MIX 3500 dobijate čak 2500 minuta za razgovore u mt:s mreži, 1500 minuta za razgovore u ostalom domaćem saobraćaju, kao i 2000 SMS poruka.

Karakteristika ovih profila je i ista cena razgovora ka svim mrežama u domaćem saobraćaju. Takođe, na raspolaganju Vam je i usluga Friends&Family (link na F&F) za još povoljnije razgovore u mt:s mreži.

Izaberite novi Mix tarifni profil po svojoj meri i do kraja maja, ukoliko putujete u inostranstvo, poklanjamo Vam besplatni dolazni roming saobraćaj u visini jedne trećine mesečne pretplate. Više o roming promociji. (link vodi na stranicu http://www.mts.telekom.rs/inde...postpaid-roming-promocija.html )

Dosadašnji Mix tarifni profili od 1. maja 2010. godine neće biti u ponudi, s tim što će korisnici, koji su se ranije opredelili za neki od Mix tarifnih profila, moći da ih koriste po nepromenjenim uslovima do isteka ugovorne obaveze.
[ sEaGhOsT @ 30.04.2010. 18:55 ] @
Tarifiranje 60s+60s...
[ nidza_nis @ 30.04.2010. 19:00 ] @
OVO JE ABNORMALNO !!!

Znaci - i mt:s i Telenor su se sami diskvalifikovali iz igre!
Ne mogu da verujem da Vip trenutno ima NAJBOLJE
postpaid tarifne profile!!!!!!! A NAJGORI signal!!!!

m:ts, Telenor - zaokruzivanje na CEO minut (kao u pripejdu)
Vip - zaokruzivanje na 30 sec NAKON prvog minuta

Primer:
Vip...........990din => 325min + 325min + 325MB 1min=3.04din
Telenor...1190din => 400min + 400sms 1min=2.98din
mt:s.......1250din => 450min + 450sms 1min=2.78din

Cene su skoro iste, ali 2 NAJVECA operatera NE NUDE internet,
a uz to imaju duplo grdje zaokruzivanje poziva!
STRASHNO!!!
[ Bockyman @ 30.04.2010. 19:12 ] @
Sve su to trendovi na tržištu,a što bi MTS bio out!
Meni je dobro da me do isteka ugovora neće prebacivati na ove tarife,a posle ću da raskinem ugovor. Samo me zanima šta će raditi sa onima koji su na postpejdu koji nisu vezani ugovorom,da li će ih ostaviti na starim tarifama,ili ih primorati da pređu na nove...
[ Slobodan Milivojevic @ 30.04.2010. 19:13 ] @
Citat:
Bockyman:Dosadašnji Mix tarifni profili od 1. maja 2010. godine neće biti u ponudi, s tim što će korisnici, koji su se ranije opredelili za neki od Mix tarifnih profila, moći da ih koriste po nepromenjenim uslovima do isteka ugovorne obaveze.


Sta znaci ovo do kraja ugovorne obaveze, ja Telenor mogu da koristim dokle god hocu na Prenesi 150. Nije valjda da ce mt:s stare korisnike koji su bez ugovorne obaveze prebaciti na nove tarife?!?!?!?!
[ Slobodan Milivojevic @ 30.04.2010. 19:22 ] @
Iz call centra kazu da svi dosadasnji korisnici mix paketa mogu ostati na starom mix paketu dok ne pozele promenu paketa, s' tim ako neko hoce na vecu ili manju tarifu, moze da bira samo nove.
[ zzviktor @ 30.04.2010. 19:34 ] @
Divota! Videli norvezani i grci da se austrijanci oparise pa i oni ajde da
se vade!
[ owim @ 30.04.2010. 19:52 ] @
Loše!

Npr. mojoj kevi baš odgovara MIX500 (150 min), a meni MIX1000 (325 min), a NE novi paketi!

Obratite pažnju: pozivi prema novouspostavljenim F&F brojevima ne ulaze u pretplatu, već se zasebno naplaćuju.

Da ne spominjem 60+60.
[ rudy_kv @ 30.04.2010. 21:17 ] @
Meni nesto nije jasno, pa bih molio nekog da mi pojasni.

Ja sam (bio) na paketu MIX1000 al mi je ugovor istekao pre 6 meseci, i nisam ga produzio jer sam cekao da se neki telefon (recimo Nokia) nadje u ponudi.
Kako na sajtu mt:s-a pise : "Stari Mix tarifni profili od 1. maja 2010. godine nisu u ponudi, s tim što će korisnici koji su se pre navedenog datuma opredelili za neki od tih tarifnih profila, moći da ih koriste po nepromenjenim uslovima do isteka ugovorne obaveze.", a meni je , kao sto sam vec napisao, ugovor istekao, ja ne znam koji sam paket tj. koliku cu pretplatu platiti za maj.

Da li ce me prbaciti na MIX 1250 ili MIX 750? Ili cu ipak ostati na starom (dobrom) MIX 1000, dok se ne odlucim da produzim ugovor?

[ DR83 @ 30.04.2010. 21:24 ] @
Mis'im sta reci a ne zaplakati.
[ nidza_nis @ 30.04.2010. 22:48 ] @
Citat:
rudy_kv: Da li ce me prbaciti na MIX 1250 ili MIX 750? Ili cu ipak ostati na starom (dobrom) MIX 1000, dok se ne odlucim da produzim ugovor?


mt:s koristi termin UGOVORNA OBAVEZA za sve koji su postpaid.
S tim sto imas ugovornu obavezu na 6,12,24 meseca,
i imas ugovornu obavezu na neodredjeno vreme (koju mozes kad
zelis da raskines).

Dakle svi koji su u okviru postojecih tarifa ostace u istim, dok ne
zatraze promenu istih. A kad to budu hteli, moci ce da biraju
samo od novo-ponudjenih. Isto kao i kod Telenora.

SVAKOM u ugovoru pise za koju se tarifu opredelio, da li je
regularan ugovor, promo itd... ali TARIFA JE NAVEDENA!!!
Dakle, NEMA PROMENE, dok se ista ne zatrazi! Procitajte
papire, ako ih niste bacili.

Naravno, mt:s je cudo, tako da vrlo lako, ukoliko skontaju da im
ovo ne odgovara, mogu nesto da promene.

Postpaid, uprkos svemu i dalje ostaje povoljniji. Zbog odnosa
cene/besplatnog saobracaja, i mimoilazenja drakonske uspostave
veze. Kod Telenora i Vipa ona je otisla na cak 5.9 dinara (bez poreza).
Ako se zadrzavas u okviru bespl.saobracaja, postpaid ostaje povoljniji.

[ delboy_bg @ 01.05.2010. 01:23 ] @
Ljudi po ovakve cene nisu ni bile kada je mobilni bio 14 000 maraka ,u kom svetu mi to živimo ,izgleda da je luksuz imati mobilni telefon ,a niko nije obratio pažnju na ove veće pakete na primer ovaj novi paket od 2300 dinara ima 1500 minuta u mreži i 750 minuta nacionalni saobraćaj ,što je strašno nepovoljno za one koje imaju više ljudi van mts mreže ,ili ovaj paket od 3500 din 2500 min u mrezi i 1500 minuta van mreže ,to su takve vaćaroške fore od strane telekoma ,malo im je što su digli uspostavu vezu na 3.90 dinara pez poreza ,i što obraćunavaju 60+60 sekundi ,gde će im više duša ,ovo je strašno šta rade ,šta radi ratel te ljude treba raspustiti ,jer se tako štite potrošači ,ovde radi ko šta stigne ,a ratel se neoglašava ,sramota ,a za ove operatere nemam reči ,još vip ispade najeftiniji,vidim ja da ćemo se mi vratimo na pejdžere ,kako su počeli ovi operateri da nam deru kožu nije ni čudo
[ zzviktor @ 01.05.2010. 03:10 ] @
Pa tendencije na trzistu! opet cu da nosim tri mobilna nebi li imao koliko
toliko jeftinije usluge!

Protiv ovoga ni vpn ne moze nista!!! Protiv kartela moze samo da
radi*Ratel*!!!
[ scylerx @ 01.05.2010. 07:52 ] @
Citat:
DR83: Mis'im sta reci a ne zaplakati.

Šmrc, šmrc...
[ zemun88 @ 01.05.2010. 14:41 ] @
Ne mogu da verujem da neki ljudi postavljaju bukvalno ista pitanja. Ako pise da korisnici koji su koristili stare mix pakete i DALJE OSTAJU NA NJIMA AKO TO ZELE, onda je to tako. I nema potrebe da opet postavljate pitanja, kad je vec napisano
[ Bimba @ 01.05.2010. 14:48 ] @
Cekaj cekaj.
Meni ugovor istice u avgustu. Naravno da planiram da ga produzim uz neki telefon pride. Znaci li to da cu sa novim produzetkom ugovora morati da udjem u novi paket ili cu moci da zadrzim postojeci?
Poz
[ Slobodan Milivojevic @ 01.05.2010. 16:49 ] @
Ako uzimas telefon, moras uz novi paket. Ako ne uzimas telefon, mozes ostati na starom.
[ Brucelee @ 01.05.2010. 17:09 ] @
Meni nisu hteli da promene tarifni profil "navodno" nisu imali "tehnicke" mogucnosti i kao tek posle 1-og Maja cu moci. Ja sam hteo sa 1000 na 500 da predjem kad sad mi udarise tuki!!!
[ Brucelee @ 01.05.2010. 17:12 ] @
Ratel kupi kajmak od njih. Samo jednog dana kad pukne bruka u vestima da je uhapsen neko iz RATEL-a zbog "podmazivanja"!!!
[ owim @ 01.05.2010. 18:52 ] @
Sada MIX tarife imaju kod većih paketa "minute van mt:s mreže" i
"minute u mt:s mreži", što je upravo odlika Bel paketa, s tim da je
ovaj odnos drugačije tamo raspoređen (puno minuta u mt:s mreži i jako
malo van).

Jasno je da je ovo odgovor na Telenor ponudu novih Prenesi paketa:
http://www.telenor.rs/sr/Priva.../Novi-Postpaid-paketi/Prenesi/

Uz čuvenu "0,01 din" nižu mt:s cenu.

Iako su novi paketi zapravo malo jeftiniji po minutu, 60+60
zaokruživanje dovodi do daleko bržeg trošenja paketa, pa time do
potrebe za većim. Koliko tačno gubite novim obračunom, pročitajte u mom postu
na: http://www.elitesecurity.org/p2589587 (forum Mreže i novosti).

Primera radi, cena minuta u starom paketu od 325min je skoro za dlaku ista kao u
novom manjem paketu od 250min
. Samo na oko! Zaokruživanje je jako skupa rabota.

[Ovu poruku je menjao owim dana 01.05.2010. u 21:30 GMT+1]
[ Bimba @ 01.05.2010. 18:59 ] @
Bravo za Mts!!!
Bravo za Ratel!!!
I sta mi sada znaci da promenim operatera kada su svi isti?
Oh zaboravih, bravo za Telenor!!!
[ owim @ 01.05.2010. 19:12 ] @
Pošto su uvedeni F&F brojevi prvi put u MIX paketima, sa MTS sajtu ne piše kako funkcionišu -- isto kao u Bel paketima. Dakle, tek kada se potroše svi minuti uključeni u paket može da se telefonira po F&F cenama, ne pre toga.

Sem toga, ako ste na starom MIX paketu i potpišete novu ugovornu obavezu na 12 ili 24 meseca, možete da zadržite stari MIX paket, ne morate da prelazite na novi!

[Ovu poruku je menjao owim dana 01.05.2010. u 20:53 GMT+1]
[ Bimba @ 01.05.2010. 20:28 ] @
A telefon? A telefon?
Odakle Info:
OWIM: "ako ste na starom MIX paketu i potpišete novu ugovornu obavezu na 12 ili 24 meseca, možete da zadržite stari MIX paket, ne morate da prelazite na novi"?


[ owim @ 02.05.2010. 08:07 ] @
^ Zvanični info.
[ donbozone @ 02.05.2010. 14:38 ] @
Postpaid je i za njih mac sa dve ostrice, makar u Srbiji jer iako u pocetku izdasan zbog zagarantovane mesecne sume, vremenom zbog visoke inflacije i slabljenja dinara prethodno ugovoreni uslovi za njih postaju nepovoljni. U mom slucaju kad sam presao na mix500 cena pretplate je bila oko 6EUR, dok je danas oko 5EUR (ne racunajuci PUMT), plus sto su cene u maloprodaji rasle brze od kursa dinara, pa bi realna cena za MIX500 po ekonomskim principima danas bila oko 7EUR. I oni to znaju ali ne smeju da menjaju postojece ugovore koji su nepovoljni nego te na razne nacine teraju da predjes na nove tarife koje su nepovolnjije. Tako da, savet svima je da se drzite tarifa na kojima ste sve dok se bratija toliko ne izbezobrazi da nas bez naseg pristanka prebace na nove.
[ Bockyman @ 02.05.2010. 18:20 ] @
Neko je rekao da se zbog kartela u mobilnoj telefoniji gubi smisao PNM. Ne slažem se... Jer,ako budu kod svih jednaki uslovi (broj minuta,poruka,MB),onda ćemo uz zadržavanje svog broja bar birati najkvalitetnijeg operatera,a to je po mom mišljenju (a pretpostavljam da se većina slaže sa mnom) Telenor. Mislim da imaju najkvalitetniju mrežu,a ako je i to isto sa MTS-om (a koliko znam nije),onda bar imaju realnu proveru stanja. Vip ne koristim i neću o njima,mislim da još ne zaslužuju poređenje sa MTS-om i Telenorom (naravno,samo moje mišljenje).
[ nidza_nis @ 02.05.2010. 22:08 ] @
Citat:
owim
Sem toga, ako ste na starom MIX paketu i potpišete novu ugovornu obavezu na 12 ili 24 meseca, možete da zadržite stari MIX paket, ne morate da prelazite na novi!


Ovo bi bilo fino owim, znam da imas jake info, ali sumnjam da ce to dozvoliti.

Prvo, svaki postpaid korisnik je vec u ugovornoj obavezi (na neodredjeno vreme, ili na odredjeno), sto mu dozvoljava da zadrzi postojecu tarifu (eksplicitno navedenu u ugovoru, uz odredjenu cenu koju ne mogu da menjaju).

Potpisivanjem NOVE ugovorne obaveze na odredjeni period se, u tom trenutku, opredeljujes za neki od ponudjenih profila (sto su od 1.maja iskljucivo NOVI MIX profili, jer vise NE POSTOJE stari). Ovo je 'logika', koju sam danas proverio sa call centrom. Naravno, operater nije znao odgovor na ovo pitanje, pa je rekao 'da mora da konsultuje nadredjene', nakon cega mi je dao info da SVAKA PROMENA TARIFE, ili SVAKI ULAZAK U NOVI UGOVOR povlaci sa sobom izbor nekog od novih tarifnih profila, zato sto STARI JEDNOSTAVNO VISE NE POSTOJE!!!
Opet napominjem, da sam do sada od call centra dobijao i po 5 RAZLICITIH informacija od prave. A uz to, uvek je moguce naci 'rupu'.

Primer: Pitao sam operatera, da li 5.maja mogu da udjem u promociju "Mobilni kao fixni" uz postojeci MIX 1000? On se i nije obazirao na tarifu, vec je po automatizmu poceo sa: "Da li ste dobili promo letak od mt:s" "Pa vama mobilni nije isti kao fixni? E pa onda ne moze". Na to cu ja: "Odavno je to postalo moguce, vec imam 3 broja koja su potpuno razlicita i u promociji su". Da bi se nakon 2,3 konsultovanja sa nadleznima, pojavila sa FINALNOM verzijom.
Moguce je uci u promociju MObilni kao fixni, ovako kako vama odgovara, ali ISKLJUCIVO sa biranjem jednog od novih profila.
Drn...drn... Da skratim.
U trenutku kada su SVI ko pokvarena ploca vrteli da mob i fix MORAJU da budu iste numeracije, ja sam nasao 10og prodavca u mt:s shopu u Tempu, koji mi je ladno napravio ugovor sa 2 razlicita broja, bez ikakvog iscudjavanja. U izreshetanom MTS-u, vrlo je moguce naci rupu. Treba biti samo uporan.
Mada, ako su kategoricni sto se ovoga tice, nista se ne zna.

Pozz
[ Mobtel @ 02.05.2010. 23:56 ] @
Ja sam u cetvratak zvao mts i napravili su mi nalog za prelazak sa mix 1000 na mix 250 i nisu pravili nikakvo pitanje,taman sam uzeo najmanji paket,dobijam sluzbeni broj pa mi nece trebati ovolika pretplata kao do sada.

pitao sam ih za neke mb u mix tarifi ali se samo nasmejao na moje pitanje...

e sad mi se cini pa ni od 1.januara 2011 necemo biti nista pametniji ....
[ owim @ 03.05.2010. 03:44 ] @
"sad mi se cini pa ni od 1.januara 2011 necemo biti nista pametniji"

^ Šta će biti 1. jan? :)

@Nidža_Niš:
Mudro zboriš, ni meni ne zvuči logično da možeš da napraviš novu
ugovornu obavezu sa starim, nepostojećim tarifama. Saznaćemo sami
uskoro, verujem da će biti da mogu samo nove tarife, bez obzira što to
nije zvanična info.
[ Slobodan Milivojevic @ 03.05.2010. 09:45 ] @
Citat:
owim:
^ Šta će biti 1. jan? :)


MNP?
[ Mobtel @ 03.05.2010. 10:32 ] @
da bas to
[ michaelk @ 03.05.2010. 13:43 ] @
Citat:
owim: "sad mi se cini pa ni od 1.januara 2011 necemo biti nista pametniji"

^ Šta će biti 1. jan? :)

@Nidža_Niš:
Mudro zboriš, ni meni ne zvuči logično da možeš da napraviš novu
ugovornu obavezu sa starim, nepostojećim tarifama. Saznaćemo sami
uskoro, verujem da će biti da mogu samo nove tarife, bez obzira što to
nije zvanična info.

Ja sam davno, pre nekih 4 god., uzeo telefon na ugovornu obavezu, ali sam imao već postpaid ugovor i nisam sklapao nikakav novi ugovor nego sam dobio ANEKS na postojeći ugovor. Zato i mislim da ovo sto OWIM zbori je tačno, jer svi koji imaju ugovor sa MTS-om nemaju potrebe da sklapaju novi ako zadržavaju sve odredbe postojećeg ugovora; nego će dobiti samo aneks na postojeći ugovor koji obavezuje korisnika da nemože da raskine ugovor pre isteka 24 meseca od potpisivanja aneksa.

Eto mog viđenja.
[ owim @ 03.05.2010. 14:55 ] @
^ Ako se u aneksu navodi tarifa, onda će biti nova MIX. Prilično sam
siguran da postoji rečenica "pri čemu se korisnik odlučuje za tarifu:
________". Dugo nisam imao aneks ugovora te nisam siguran.

Zar MNP nije trebalo da već postoji? U decemberu će nas obavestiti da
će krajem 2011... :-( Navijam za 1.jan.
[ janko.84 @ 03.05.2010. 17:34 ] @
I ja sam hteo da predjem sa 1000 na 500 a sad nemam pojma sta da izaberem.
I povrh svega i da oces ne mozes da promenis tarifu na govornom automatu jer servis nije aktivan nego moras da zoves posle ponoci da bi dobio operatera,jer ces preko dana pre dobiti cir nego gospodu iz Telekoma.Stvarno su sazreli za raskid ugovora al mi zao broja
[ nidza_nis @ 03.05.2010. 17:37 ] @
Citat:
michaelk: Ja sam davno, pre nekih 4 god., uzeo telefon na ugovornu obavezu, ali sam imao već postpaid ugovor i nisam sklapao nikakav novi ugovor nego sam dobio ANEKS na postojeći ugovor. Zato i mislim da ovo sto OWIM zbori je tačno, jer svi koji imaju ugovor sa MTS-om nemaju potrebe da sklapaju novi ako zadržavaju sve odredbe postojećeg ugovora; nego će dobiti samo aneks na postojeći ugovor koji obavezuje korisnika da nemože da raskine ugovor pre isteka 24 meseca od potpisivanja aneksa.


Lepo bi bilo da je tako. Koliko sam preturao po papirima, mt:s ne barata 'aneksima'. Cim si kupio postpaid SIM kod njih, dodelili su ti broj ugovora, koji posle samo lepe na svaki novi ugovor. Terminom "anex", koji koristi recimo Telenor, u mt:s-u uopste ne barataju. Ja sam uzimao bar 10ak raznoraznih ugovora, kombinacija i promocija. Sto za sebe, sto za druge, jer im poznajem 'slabe tacke'. Oni ti jednostavno zalepe isti broj ugovora, naslove ga "PRETPLATNICKI UGOVOR broj taj i taj, zakljucen datuma tog i tog", i prilepe "ZAHTEV ZA ZAKLJUCIVANJE UGOVORA O PRETPLATI NA USLUGE JAVNE GSM DIGITALNE MOBILNE TELEFONSKE MREZE" u kom MORA DA BUDE NAVEDENA TARIFA! (Kao regularna, ili kao PROMO, u zavisnosti da li ugovor zakljucujes u okviru neke promocije). A sve sto se bude zakljucivalo nakon 1.5.2010. u njihovoj aplikaciji JEDNOSTAVNO nece da izbacuje stare mix profile kao opcije. NE POSTOJE U SISTEMU!

Citat:
Mobtel: Ja sam u cetvratak zvao mts i napravili su mi nalog za prelazak sa mix 1000 na mix 250 i nisu pravili nikakvo pitanje,taman sam uzeo najmanji paket,dobijam sluzbeni broj pa mi nece trebati ovolika pretplata kao do sada.


Mobtel, savetovao bih te da proveravas status te reklamacije (promene tarife). Promena je mogla da stupi na snagu tek 1.5.2010 (jer je takva politika mt:s-a, tj. sistem jedino tako moze da napravi presek), a tog datuma u njihovom sistemu NEMA tarife MIX250! Istina ni u tvom zahtevu nema nijedne od "novokomponovanih", pa je nemoguce i da te prebace u jednu od tih. Vrlo lako moze da se desi da ostanes u postojecoj tarifi. Proveri na *797# posle 10og, 15og u mesecu, ili pozivom na 788 (kad se kompletno izblebeta automat, javice ti se "operater za tarife" free of charge). Opet, mozda i 'ubodes' sto nije nemoguce. Ja sam cesto pravio takve 'premetacine' :) U suprotnom, smaraj korisnicki servis, tj. back office za reklamaciju :)

Citat:
Janko.84
I povrh svega i da oces ne mozes da promenis tarifu na govornom automatu jer servis nije aktivan nego moras da zoves posle ponoci da bi dobio operatera,jer ces preko dana pre dobiti cir nego gospodu iz Telekoma.Stvarno su sazreli za raskid ugovora al mi zao broja


Servis za promenu tarife njima NE RADI vec godinu dana. Rekoh vec, nazovi 788, sacekaj da ti 3x trazi PUK kod, ne unosi nista, prebacice te kod operatera. Operater koji ti se javi ISKLJUCIVO SE BAVI PITANJIMA OKO TARIFNIH PROFILA. Nista vise, tj. ON odbija saradnju oko drugih pitanja. Ako ga 'omeksas', odlicno! :)
Usput, ako ti je zao broja, uvek mozes da ga 'zamrznes' na nekoliko meseci (uz prethodno placene sve racune), ili da izaberes "Profesionalnu tarifu" Oko 88 dinara je bez poreza, i sve se racuna u sekundama. Dok ne dodje MNP :)
[ mrmilos @ 03.05.2010. 18:17 ] @
"...moras da zoves posle ponoci da bi dobio operatera,jer ces preko dana pre dobiti cir nego gospodu iz Telekoma.Stvarno su sazreli za raskid ugovora al mi zao broja..."

moje iskustvo je da otkako su uveli taksu od 10 dinara na poziv call centru, ja kada god sam zvao dobio sam operatera odmah, a zvao sam uvek u toku dana, znaci nije varijanta nocu :)
[ Emil Ranc @ 03.05.2010. 19:23 ] @
Citat:
nidza_nis: ... uvek mozes da ga 'zamrznes' na nekoliko meseci (uz prethodno placene sve racune) ...

Jedno pitanje samo, da li je potrebno da imam neki poseban razlog i dokaz da bih ovo zahtevao, i na koliko najduže može da se zamrzne?
[ owim @ 03.05.2010. 19:33 ] @
"moje iskustvo je da otkako su uveli taksu od 10 dinara na poziv call
centru, ja kada god sam zvao dobio sam operatera odmah, a zvao sam
uvek u toku dana, znaci nije varijanta nocu :)"

Iz tvojih usta u božije uši, ali ipak nije tako. Preko dana čekam.
Jeste, nekad je odmah, a u velikom broju slučajeva 10-15min. Moguće da
ubodem "dane" kada su bila isključivanja pa svi isključeni zovu da
pitaju da li je proknjižena uplata, tada je zaista nemoguće dobiti
korisnički.

Usput, da li se kvalitet korisničkog poboljšao do kako je uvedena
naplata? Po svom iskustvu, sve je ostalo isto, uprkos najavama ovde na
forumu da će biti "značajno unapređen".
[ Slobodan Milivojevic @ 03.05.2010. 21:05 ] @
Molim, vratite se na temu.
[ whitie2004 @ 04.05.2010. 07:54 ] @
Meni u ugovoru decidirano pise da vazi automatski i posle ugovorenog perioda ako ne zahtevam raskid ugovora.

A cudi me i sto niko 066 mrezu ne vidi kao cetvrtog igraca u ovoj ponudi. Ako zelite mts-ovu infrastrukturu, 60 + 1s obracunski period, internet i priblizno iste cene ...

[ Mobtel @ 04.05.2010. 08:07 ] @
Proverio sam i zaista sam prebacen na mix 250 ....sta da kazem nesto i ja da ubodem....

Dobio sam sluzbeni broj pa mi ovaj privatni nece biti toliko neophodan,tj taman toliko koliko je i mix 250....a zao mi da gasim broj dugo je kod mene a i broj je zaista lep... tipa 065 aaabbcc
[ freeworld @ 04.05.2010. 10:17 ] @
Neka neko ko je posle 1 maja produzio ugovornu obavezu na godinu ili dve napise da li je na starom mix tarifnom profilu ili na novom i to je to sto se tice da li je moguce produziti ugovor na starom mix-u.
[ MaxM @ 04.05.2010. 10:31 ] @
Ma nema sanse, svako ko obnovi ugovor, obnavlja na nove MIX tarife.
[ nidza_nis @ 04.05.2010. 18:12 ] @
Citat:
freeworld: Neka neko ko je posle 1 maja produzio ugovornu obavezu na godinu ili dve napise da li je na starom mix tarifnom profilu ili na novom


Ko je uspeo, neka javi, naravno. Danas pitao u korisnickom centru Telekoma, i u prodaji, i u 'kancelarijama' da li moze - "NE!". Ishao 2gim razlogom, pa proverio.

Citat:
whitie2004: Meni u ugovoru decidirano pise da vazi automatski i posle ugovorenog perioda ako ne zahtevam raskid ugovora.


Postojeca tarifa ostaje svakako do daljeg. Odnosno do ulaska u bilo kakav novi PROMO ugovor (uz telefon, uz promociju...), ili sa zahtevom za promenu tarife.

Citat:
whitie2004: A cudi me i sto niko 066 mrezu ne vidi kao cetvrtog igraca u ovoj ponudi. Ako zelite mts-ovu infrastrukturu, 60 + 1s obracunski period, internet i priblizno iste cene


066ica tesko da moze da bude 4i igrac, jer su ovde tema MIX paketi (najintrigantniji na polju cena/potrosnja [bar su stari :) ]). 066 je prica za neke druge (mozda zahtevnije) igrace. 066 postpaid moze da parira novom mixu samo za MIX400<=>Postpaid400, jer dobijas 100min+100sms (i na 066ici jos 50kg cementa, holsrafa, lukovica lale, i poludisperzije uz paket - sto ti je manje/vise nepotrebno - uglavnom ce propasti). Istina da je tarifiranje ostalo povoljno (60+1), ali vec od naredne vece tarife, razlika je ociglednija.

Primer:
MIX2300..................1500min+750min+1000sms
066 Postpaid 2000.....500min + 500sms
(ako uporedjujemo samo razgovor i obicne poruke)

Naravno, to da je neophodno uzeti potpuno NOV 066 broj (bez mogucnosti biranja numeracije, ili uz PRESKUPO biranje) da i ne pominjem. Mozda i vredi razmisliti kad bi dozvolili na 064/065 postojecim brojevima primenu 066 tarifa. Ovako, ne bih bacao svoj 065/aabbccc broj.



[ Bimba @ 04.05.2010. 21:04 ] @
Molim Owim-a da sada saopsti "zvanican" info... Razumem da je ovo forum i da svako ima pravo da iznese svoje misljenje ali ne i da ga predstavlja kao oficijelan stav trece strane-pogotovu ako je neproveren i pogresan. Ne znam sta znaci ovo iznosenje "zvanicnih" informacija?
Pozdrav
[ owim @ 04.05.2010. 22:39 ] @
"Molim Owim-a da sada saopsti "zvanican" info... Razumem da je ovo
forum i da svako ima pravo da iznese svoje misljenje ali ne i da ga
predstavlja kao oficijelan stav trece strane-pogotovu ako je
neproveren i pogresan. Ne znam sta znaci ovo iznosenje "zvanicnih"
informacija?"

Zvanična info je ona koja je u tom trenutku validna na više info
pultova: npr. kod 789 agenta posle konsultacije sa supervizorom, od
službenika prodaje u poslovnici posle konsultacije sa menadžerom ili
back office-om. U trenutku kada sam napisao, to je bila zvanična info
s tih mesta, iako sama po sebi nije imala smisla. Nije prvi put kod
MTS-a. Dakle, nisam čuo od sina komšije Mite :-).
[ whitie2004 @ 05.05.2010. 08:19 ] @
>> nidza_nis
Primer:
MIX2300..................1500min+750min+1000sms
066 Postpaid 2000.....500min + 500sms

Neznam kako se doslo do ovih podataka. Ono sto ja u ovom trenutku vidim na njihovom sajtu:

066 Postpaid 2000..... 500min + 500min i 500sms + 500sms -> 60+1 , 4.90
stari MIX2000 ......... 700 min i 700 sms -> 60+1 , 4.80
novi MIX2300 ......... 1500 min + 750min i 1000sms -> 60+60 , 5.90

ako u cenu miksa dodamo i PDV koji je inace vec uracunat u 066 tarifu mozemo ga nazvati i MIX2700 !

Ne ulazim u to koliko ti odgovara ovo ili ono, mozda je taj broj toliko dobar. U takvom slucaju ne razmisljaj o VIP, telenor ili 066 - ti imas samo jedan izbor - tako da i nije izbor.
[ owim @ 05.05.2010. 09:44 ] @
Misterija konačno rešena: pri sklapanju novog ugovora na određeno vreme -- 12, 24 meseca (telefon, bonus, Mobilni kao fiksni, itd), MORA
da se izabere NOVA MIX tarifa
(ako se bira MIX). Info je sa prodajnog mesta gde sistem ne dozvoljava drugačiji unos.

Off topic:
Kako je kod Telenora i sa njihovim novim Prenesi tarifama? Da li je kao kod MTS-a da mogu da se zadrže stare ili svi moraju da pređu na nove? Na sajtu ništa ne piše.
[ MP3MP3 @ 05.05.2010. 09:53 ] @
Kod Telenora je isto kao kod mts-a. Kada istekne ugovor mora da se pređe na NOVE tarife. A ovako ne moraš da prelaziš na nove osim ako to želiš.
[ Mobtel @ 05.05.2010. 10:14 ] @
Uneli ste nepotrebne zabune kod svih..najjednostavnije je reci da sve ostaje kao i do sada a kod novih korisnika je moguce birati nove mix tarife a kod starih korisnika kad hoce da promene tarifu mogu izabrati samo neku od trenutno postojecih mix tarifa....cemu ovilika zbrka?

Dakle onaj ko je na staroj mix tarifi ostaje na njoj osim ako hoce da je menja....a novi korisnici biraju nove mix tarife....
zasto komplikujete?
[ owim @ 05.05.2010. 11:14 ] @
^ Zato što sam stari korisnik MIX 325 i želim da zaključim 12-mesečni
ugovor, što mi je najpre rečeno da mogu sa starom tarifom. Nove tarife
mi ne odgovaraju! Previše si simplifikovao stvar.
[ srdjan_m @ 05.05.2010. 11:36 ] @


Možda je uprostio stvar ali je u pravu-. A tebi jeste malo nezgodno jer se potrefilo da baš sad izmene tarife ali...teško da tu išta možeš uraditi sada.
Suština je da kad neko potpiše ugovor na 12/24 meseca to je bitno kad se uzima telefon uz neki od postpaid paketa, u svakom drugom slučaju je taj ugovor praktično na neodređeno osim u slučaju da se nakon tih 12/24 meseca ne uzima opet neki telefon ili koristi neka druga promocija koja zahteva novo potpisivanje ugovora.
Ukratko, stari postpaid korisnici ostaju na starim MIX tarifama sve dok ne požele da je promene ili ne koriste neku novu promociju (telefoni, vaučeri...), svi ostali mogu da odaberu samo neku od novih MIX tarifa.

E sad, kako MTS ima naviku da prepaid korisnike na džukački način automatski prebaci na novu tarifu, ako je stara ukinuta i to bez ikakvih obaveštenja, ne bi me ništa čudilo da i ovo bude kratkog veka i da posle nekog vremena moraju da se menjaju tarife.



[ nidza_nis @ 05.05.2010. 17:36 ] @
Citat:
whitie2004: Ne ulazim u to koliko ti odgovara ovo ili ono, mozda je taj broj toliko dobar.


Nebitan je broj u ovoj prici. 066 nudi nesto sto vecini nije toliko neophodno. Pored osnovnog daju MMS poruke (koje mnogi ne koriste), internet (takodje, jer su okruzeni ADSLom, wirellesom..., ili telefonima koji nisu bas tako pogodni za surf), i naravno besplatnih minuta ka 066 broju (a zaista nemam NIJEDNU osobu na tom prefixu). Zato i kazem, mogu josh na sve ovo mesecno da mi dodaju i 50kg cementa, ne znaci mi nista. Uostalom, oni to savrseno znaju, zato su i nabudzili sve ove tarife.Malo ko ce iskoristiti sve ovo sto ide preko obicnog razgovora, i obicnih poruka.
Ovde se vise radi o SILNIM korisnicima koji imaju postojece postpaid brojeve a zele da udju u neke PROMO ugovore, i primorani su da uzmu novi MIX. Mislim da gotovo nikom nece pasti na pamet da ugasi broj, i uzme 066. Mada, ima istine i na drugoj strani. A to je da mt:s nije posvetio ni sekund promociji 066 postpaida. Gurao je svojevremeno 066 pripejd, ali o ovom ni traga. Zato ove tarife nisu toliko 'komercijalne'.
Evo jednog 'inside'-a. UBEDLJIVO NAJVECI broj postpaid korisnika u mt:s mrezi koristi MIX1000 tarifu.
Uostalom, sta mislis, ZASTO su svi ovde na forumu TOLIKO UZBUDJENI (citaj: iznervirani) ovom promenom u MIXu?

p.s. Neko je pitao oko 'zamrzavanja' broja. Nisam siguran, mislim da moze na 3 ili 6 meseci, uz prethodno placene sve racune. Info naravno na 064/789, ili u poslovnicama.
[ owim @ 06.05.2010. 02:36 ] @
Citat:
UBEDLJIVO NAJVECI broj postpaid korisnika u mt:s mrezi koristi MIX1000 tarifu.

Istu info imam i ja. Pojedinačno najveći procenat korisnika je na
MIX1000, mada zbir korisnika na MIX250 i MIX500 je nešto veći. Ako
mogu da vas podsetim, nekad je MIX1000 tarifa imala 250min i 250 SMS i
"promocijom" je dogurala do 325 min + 325 SMS, kasnije "doživotnom
promocijom".

Sada postoji "rupa" između paketa sa 250 min i 450 min (tj. tarifa
MIX750 i MIX1250) -- rupa na mestu gde gravitira ubedljivo najveći
broj korisnika, rupa od 200 minuta
("nedostajući paket")! To je kao
kada bi postojale flašice (ambalaža) od 0,5l i 2l, i nijedna između.
Bez 1l i 1,5l.


Ako se neko navikao na 325 min i SMS, ako je menjao tarife ili uzima
ugovornu obavezu mora da pređe na MIX1250 (450min) zbog gubitka na
60+60 zaokruživanju
. Složili smo se da je taj gubitak oko 17%, dakle
sada korisniku treba minimalno 380 minuta da bi imao što i ranije, a
najbliži paket je MIX1250 (450min), uz pretplatu od tačno 1.600 din.
[ nidza_nis @ 06.05.2010. 21:56 ] @
Izvinjavam se administratoru na digresiji... Ali da ne otvaram novu temu za 1no pitanje.

Owim, procitao sam negde da imas problem sa nerasknjizenim aprilom 2009, iako si tad imao avans. Isti problem imam i ja. 2008 sam uzeo vaucher Police, sa 10.000 din avansa, dao drugaru, i u martu odradio 'ustupanje ugovora' sa drugara na sebe. Uzeo taj broj. U tom trenutku, ostalo je josh oko 4200din (tada na MIX1000 tarifi). Od aprila, taj avans se GUBI (sto se otprilike poklapa sa trenutkom kada su oni promenili ziro racun, i kad im je poceo opsti haos, cija je posledica neiskljucivanje korisnika narednih skoro godinu dana). Dakle, ja imam NEPLACENE maj, jun, jul i avgust, sto bi trebalo da se 'pojede' od tog avansa, uz to da za avgust treba i ja da dodam. Ali to ni dan danas (godinu dana od tada, pa i vishe) josh nije resheno u reklamaciji. Srecom, ne iskljucuju me, ali kad sam ulazio u PROMO "Mob kao fix" prodavac me je upozorio (prethodno jedva pristavshi da mi uradi promenu statusa) da je moguce da, ukoliko mi NEGATIVNO reshe reklamaciju, svi preostali iznosi pretplate u narednih godinu dana (koliko traje PROMO za mob/fix) stignu na naplatu?!?!? Loood on ili ja? :))

Meni je u rukama dokaz crno na belo. Rachun u martu, u kome je postoji avans, i sledeci u kome je 'isparila' suma. Shta se desava sa ovim? Verujem da jos ima ovakvih korisnika. Ovim me oni prakticno **bu u mozak, da ne mogu da ustupam broj, zamrzavam, ulazim u nove PROMO i sl... Tantalove muke sam prosao dok ga nisam ubacio u Mob/fix... izmisljao sam neke veze i vezice... folirao... da bi mi taj lik zakljucio ugovor. Ne mogu da verujem koja neozbiljnost... Ne mislim sad na trajanje reklamacije... nego na sektor prodaje... Eeeej... Pa ako ne moze, onda NE MOZEEEE.... nema onda sta da se premislja, da pita koleginice bledo, 'pa dal smem?' ... a onde da odgovaraju "ja tu ne bih stavila svoj potpis"... A ja kazem... "ma poslao me kod tebe neki NN vash iz backoffica da uradite" Auuuu.... jedva naterah ljude :) Strasno!

Oterah gde ne treba, sorry. Dakle: avans-reklamacije-godinu dana posle :)


[ owim @ 07.05.2010. 04:06 ] @
Off topic:

Nidžo, moj slučaj nije isti, rezultat donekle jeste -- imao sam Police
avans od 10.000 din iz dec. 2008, u računu za april 2009. avans je
nestao a kasnije se pojavio. Reklamacija uložena u maju. Ista
reklamacija ponovljena 2x tokom iste godine i ponovo u januaru 2010,
kad je i rešena -- pozitivno. Međutim, računovodstveno na strani
potraživanja MTS i dalje vodi moje zaduženje za april 2009, tj. nije
rasknjižen.

Uložio sam pismeni zahtev da dobijem presek potraživanja, jer ne bih
da razmišljam o jednom računu starijem od godinu dana, i da ga jednog
dana dobijem sa kamatama (koje su 0,02% dnevno), ili sa tužbom. Četiri
meseca nisam dobio presek (bilo kakav odgovor, iako na pismeni zahtev
moraju pismeno da odgovore). Sem što njima negde u sistemu stoji da je
"reklamacija rešena -- nema potraživanja za april", meni to ništa ne
znači, jer to može i da nestane. Čist račun, dobre veze :). Nemam
nikakav savet za tebe, kao što nemam ni za sebe. Sam sve znaš. :)

[Ovu poruku je menjao owim dana 09.05.2010. u 03:47 GMT+1]
[ bukovski @ 11.05.2010. 18:35 ] @
sramota digli cenu uspostave i karicevski bezobrazni praistorijski 60+60 obracun ! da nije intervala i da je ostalo 60+1s sve bi bilo ok. Ma kad smo ovce za sisanje
[ DR83 @ 11.05.2010. 20:22 ] @
Citat:
owim: Off topic:



Uložio sam pismeni zahtev da dobijem presek potraživanja, jer ne bih
da razmišljam o jednom računu starijem od godinu dana, i da ga jednog
dana dobijem sa kamatama (koje su 0,02% dnevno), ili sa tužbom. Četiri
meseca nisam dobio presek (bilo kakav odgovor, iako na pismeni zahtev
moraju pismeno da odgovore). Sem što njima negde u sistemu stoji da je
"reklamacija rešena -- nema potraživanja za april", meni to ništa ne
znači, jer to može i da nestane. Čist račun, dobre veze . Nemam
nikakav savet za tebe, kao što nemam ni za sebe. Sam sve znaš.



Idi u poslovnicu, pre podne pozeljno jer im popodne ekonomska sluzba ne radi i mislim da ce ti dati listing sa + i - pa se sam snalazi.

Inace, od "obicnog" radnika u korisnickom mozes da dobijes isto to ali samo za godinu dana unazad a potvrdu da si izmirio sva dugovanja prema mtsu mozes da dobijes samo u slucaju pokrenutog sudskog spora i zahteva za raskid ugovora.
[ owim @ 16.05.2010. 03:53 ] @
Moja statistika bazirana na listingu za april 2010, postpejd broj na staroj MIX500 tarifi:


Ukupno obračunato trajanje razgovora: 145 min

Prosečno trajanje razgovora: 2min 33sek
Broj poziva kraćih od 1min: 20 (od ukupno 58 poziva)
Ukupno trajanje razgovora kraćih od 1min: 13min 28sek

60+1:
Gubitak na zaokruživanju prvog minuta: 6min 32sek
Gubitak u odnosu na ukupno stvarno trajanje razgovora: za obračunatih 145min pričao sam realno 138min 28sek (5% gubitak)

60+60 (kad bi bilo):
Teorijski gubitak na zaokruživanju poslednjeg minuta: 17min 6sek
Teorijski gubitak na zaokruživanju prvog i poslednjeg minuta: 23min 38 sek
Gubitak u odnosu na ukupno stvarno trajanje razgovora: za obračunatih 145min pričao bih realno 121min i 22 sek (17% gubitak)

Ekstrapolirano na druge pakete, tolerancija je 5%, sa 60+1 dobili ste oko 5% "harač", a sa 60+60 "harač" vam je oko 17%.
[ freeworld @ 16.05.2010. 16:42 ] @
Znaci na mix 500 imas 150 min za 640 dinara uz gubitak od 5% a na mix 750 250 minuta za 960 dinara uz gubitak od 17%.Za 50 % vecu pretplatu imas 54,67 % vise minuta(66,67% teorijski ali 54,67% prakticno(66,67-(17%-5%)))ali zato moras da razgovaras 100 minuta vise i placas vecu pretplatu ili da smanjis razgovore i predjes na mix400,gde dobijas za 512 dinara 100 minuta(ali zbog zaokruzivanja na 60+60 umesto 60+1 i 10%manje minuta znaci 90 min ili 5,69dinara minut).kod mix 500 je min 4,27.Ili da povecas razgovore za 100 min i pricas jeftinije za 4% ili da smanjis za skoro duplo a ustedis 130 dinara.Bolje da su poskupeli pretplatu za 30 posto a da su vratili zaokruzivanje na sekundu.
[ zvezdasbg @ 18.05.2010. 00:36 ] @
Da su poskupeli pretplatu to bi medijski odjeknula kao bomba i korisnici bi masovno smanjili potrosnju. Ovako su zamazali oci kako dobijamo vise minuta i jos ispali operateri darezljivi. Stvar marketinga. Moram priznati prilicno uspesnog.
[ freeworld @ 18.05.2010. 21:25 ] @
Da,ovako mnogo bolje izgleda nego sto jeste.Ali sta je sledece posle 60+60.na zaokruzivanje na 2,3 minuta ne verujem da ce da bude.Jedino moze minute da povecavaju uz vecu pretplatu.
[ whitie2004 @ 19.05.2010. 07:34 ] @
Pa obecali su ukidanje onih 10% haraca pre ulaska u EU tamo 2025.god .... to ce pomoci i kupcima i operaterima!
[ DR83 @ 19.05.2010. 16:45 ] @
Citat:
freeworld: Ali sta je sledece posle 60+60.na zaokruzivanje na 2,3 minuta ne verujem da ce da bude.


A sto ne verujes da ce da bude?!?!
[ zvezdasbg @ 19.05.2010. 19:04 ] @
@freeworld
uradili su oni mnogo gore od zaokruzivanja. Pogledaj samo koliko kosta uspostava veze na pre paidu. Kod sva tri operatera ide i do 13 dinara sa porezima.
[ freeworld @ 19.05.2010. 19:43 ] @
DR83:Pa ipak,mnogo je to veliki lopovluk,ko ce sve te pare da izbroji :D :D?

zvezdasbg:Bolje da im je minut 25 din uz obracun u sekundama i uspostavom od 3,4 dinara.

[ DR83 @ 20.05.2010. 15:15 ] @
Cuti bre freeword, ne daji im ideje.
[ zvezdasbg @ 20.05.2010. 16:05 ] @
Ma ne brini, sve ida trazimo da minut bude 30 dinara, a obracunski interval 1 sec, nema sanse da bi pristali. Uspostava poziva je krem njihove zarade. :)))
[ freeworld @ 20.05.2010. 19:24 ] @
DR83:Sto,to bi bila ekstra tarifa.Moj otac uplati 200 dinara,obavi 7,8 poziva i to je.Da je minut 25 dinara a obracun u sekundama jeftinije bi prosao nego sada.
[ scylerx @ 20.05.2010. 21:34 ] @
Mislim da će samo armagedon moći da ih natera da vrate 1 sekundu kao obračunski interval na prepaid-u.
[ freeworld @ 20.05.2010. 22:10 ] @
Ma ima da ga napravimo,samo mek je vrate:D
[ Emil Ranc @ 20.05.2010. 23:55 ] @
Mada, šta, mogli bi da povećaju cenu minuta, i vrate na 1+1... Posle nekog vremena ponovo bi vratili na 60+60, a zadržali novu cenu i to je to
[ mr. ako @ 21.05.2010. 16:30 ] @
Ma mogucnosti su beskonacne... mogu da nas j*bu kako 'oce!
[ max82 @ 23.05.2010. 13:52 ] @
Ne kapiram zasto niko ne obraca paznju na 066 postpaid tarifne profile, mislim da su to trenutno najbolje tarife na nasem trzistu! Evo recimo za 1000 din. pretplate (sa PDV-om), dobija se 500 min. (250 ka svim mrezama + 250 ka 066), 500 SMS (250 ka svim mrezama + 250 ka 066), 250 MMS, i 250 MB za net. Takodje uz te tarife moze da se sklopi promotivni ugovor uz bilo koji telefon! A zaokruzivanje je ostalo na 60+1s. Posle potrosenih minuta, poruka i megabajta, ubedljivo su u ovim tarifama najpovoljnije cene, za SMS i MMS - 0,66 din. + PDV, za net - 0.02 din. + PDV za 1kb.
[ owim @ 23.05.2010. 16:05 ] @
"zasto niko ne obraca paznju na 066 postpaid tarifne profile, mislim
da su to trenutno najbolje tarife na nasem trzistu! Evo recimo za 1000
din. pretplate (sa PDV-om), dobija se 500 min. (250 ka svim mrezama +
250 ka 066)"

Može tek nekome, verovatno retko kome! :) (Da je najbolja tarifa kod nas.)

Zato što retko ko nema 066 brojeve u imeniku (znam: opšta
generalizacija). Ja nemam nijedan. Neki momak na VIP forumu rekao je
da mu je 90% kontakata u VIP-u. To su sve jako izolovani slučajevi.
Možda mladi po gimnazijama furaju 066 brojeve ako je to "in". Ako imaš
dosta 066 brojeva -- jasno je da se isplati. Međutim, za mene koji sam
u ranim tridesetim, ni ja, ni moja dva brata, ni keva, ni ćale, ni
ortaci, ni bivše ribe -- sve njihove imenike kad saberem možda bih
našao tri 066 broja.

Otuda 250min + 250 SMS (+ nešto Neta kome teba) za 1000 din bez
dažbina ka svim mrežama i nije neka ponuda (jer bih realno samo to
koristio). A prethodni MIX1000 je za isti iznos nudio 325min ka svim
mrežama + 325 SMS = više se isplatio.

Zvanično u SRB preko 60-65% korisnika je 064/065, Telenor ima 34%, VIP
10%, i znamo da ovim brojevima ne možemo da verujemo (jer već prelaze
100%). Broj 066 korisnika nikad nije objavljen (verujem da je vrlo
mali da je jednostavno ne isplati sem u specifičnim slučajevima kad ti
je pola društva na 066. :-)
[ djoxie @ 23.05.2010. 19:01 ] @
tih 100din za postpaid 066 je sa pdv-om, samo se dodaje jos ovaj porez od 10% tako da izadje nekih 1085din racun.
a ako potpises ugovor na godinu dana u opciji mobilni isti kao fixni, pretplata je upola manja.
[ owim @ 23.05.2010. 19:52 ] @
Citat:
tih 1000din za postpaid 066 je sa pdv-om, samo se dodaje jos ovaj
porez od 10% tako da izadje nekih 1085din racun.

Izostavio si jednu nulu :). Svejedno, poenta je da se 95% ljudi to
neće naći isplativim. MIX1000 si plaćao 1.280 din/mesečno i ima 325
min + 325 SMS ka svim mrežama. Ovde za približno slične pare, sem ako
nisi u specifičnih 5%, imaš 250 min i 250 SMS.

Citat:
a ako potpises ugovor na godinu dana u opciji mobilni isti kao fixni, pretplata je upola manja.

Isto važi i za MIX i za bilo koju tarifu.

I rest my case. :)
[ max82 @ 23.05.2010. 21:02 ] @
Da, ali pored tih 250 min i 250 SMS poruka imas i 250 MMS poruka i 250 MB za net! U Mix tarifama toga nema!
[ owim @ 23.05.2010. 21:54 ] @
Slažem se, šteta što u MIX tarifama nema Net saobraćaja (MB).

Verujem da 95% ljudi uopšte ne šalje MMS (MMS u današnje vreme rapidno
gubi značaj jer ima prastara ograničenja -- tehnologija iz 2002!).
Npr. max 200 KB po MMS-u, a današnji mobilni prave slike od 2-5mpix.
Takođe, sa 200KB ne može da se prenese ni mp3 muzika. Dakle, MMS je
stvar prošlosti. Budućnost je da pristupiš mail serveru i da ti na
njega neko nešto pošalje. Dakle, Net (MB). MMS ne koristim. Poslao
sam 5 MMS-ova za godinu dana. :) I dalje mislim da je MMS za možda
nekih drugih 5% korisnika -- koji NISU oni nužno "furaju" 066 -- što
je dosta bitno.

Konačno, ako postpejd korisniku treba Net, može da uzme tarifni
dodatak 300 MB za 400din+dažbine (najpribližnije 250 MB) uz MIX
tarifu.

Prema stavu koji zastupam, kada se iz 066 Postpejd 1000 oduzmu
praktično često beskorisni 066 pozivi i MMS, ostaje manjak minuta i
(dobar) "višak" megabajta.

Pa ipak, odlučio bih se za stari/novi MIX + tarifni dodatak, umesto
066 Postpejd, jer je celo 066 tržište malo i bez jasne strategije šta
MTS zapravo želi da uradi sa njime (jer ga odvaja kao posebnu mrežu
bez ikakvih pogodnosti cele 2 godine).

My 5 cents :-).
[ Kiza KG @ 23.05.2010. 23:33 ] @
Korisnik sam 066 Postpejd 400 i sigurno se ne bih opredelio za varijantu MIX + tarifni dodatak iz vise razloga: u svom paketu imam vec uracunato 100 MB,100 MMS poruka sto opet nije lose ma koliko ljudi malo koristilo,100 min za nacionalni saobracaj,100 sms poruka za sve mreze a i cena kada se prekorace besplatne poruke opet nije drasticno velika 0,84 sa uracunatim porezima i na sve to 100 min i 100 sms poruka ka drugim 066 korisnicima koje igrom slucaja stvarno imam u imeniku i to su uglavnom meni bliski ljudi znaci ne baci se
[ owim @ 24.05.2010. 05:00 ] @
Čim si uzeo taj paket znači da je tebi "best buy". Poenta mog posta je
da je jako malo broj ljudi kojima je 066 postpaid "best buy".

Primera radi, meni bi sasvim bili neiskorišćeni minuti ka 066, SMS ka
066, kao i MMS -- otuda to nije paket za mene, već za one koji imaju
(retke) 066 drugare.

Problem je što je MTS krenuo da brenduje 066 pre dve godine i onda
odustao od toga, tako da je 066 praktično ostao isto što i 064/065.
Nisu strateški definisali ciljeve (vidi se po čestim i nekohorentnim
promenama u početku i lošem bilingu) i 066 projekat je praktično
propao.

Što tebe ne sprečava da izvućeš maksimum u svom slučaju, sa svojim 066
drugarima! :)
[ owim @ 24.05.2010. 06:39 ] @
Pogledaj šta sam napisao: http://www.elitesecurity.org/p2608058
[ owim @ 24.05.2010. 07:07 ] @
@freeworld
Citat:
Znaci na mix 500 imas 150 min za 640 dinara uz gubitak od 5% a na mix 750 250 minuta za 960 dinara uz gubitak od 17%.Za 50 % vecu pretplatu imas 54,67 % vise minuta(66,67% teorijski ali 54,67% prakticno(66,67-(17%-5%)))ali zato moras da razgovaras 100 minuta vise i placas vecu pretplatu ili da smanjis razgovore i predjes na mix400,gde dobijas za 512 dinara 100 minuta(ali zbog zaokruzivanja na 60+60 umesto 60+1 i 10%manje minuta znaci 90 min ili 5,69dinara minut).kod mix 500 je min 4,27.Ili da povecas razgovore za 100 min i pricas jeftinije za 4% ili da smanjis za skoro duplo a ustedis 130 dinara.Bolje da su poskupeli pretplatu za 30 posto a da su vratili zaokruzivanje na sekundu.

Volim matematiku jer je jasna, ali mislim da si ovo mogao jednostavnije da napišeš. Već na samom početku ovo što sam označio crvenim nisam razumeo. Koju veću pretplatu? Ako misliš na MIX1000, taj paket više nije komercijalan.

Molim te da probaš još jednom :-).
[ freeworld @ 24.05.2010. 10:30 ] @
Owim:Pominjao sam razliku izmedju mix 500 i mix 750,koliko se to kao vise dobije,sve to na osnovu tvoje potrosnje i zaokruzivanja 60+1 i 60+60.Primetio sam da sam ga zakomplikovao ali sta da radim,u svakom slucaju dobro znam matematiku ali tesko znam da objasnjavam.
[ freeworld @ 24.05.2010. 10:36 ] @
I da,za 50% vecu pretplatu se dobije 66,67% vise minuta teorijski ali zbog zaokruzivanja 60+60 a ne 60+1 12% manje minuta znaci 54,67% vise minuta.Nadam se da sam bar malo pojasnio.
[ owim @ 24.05.2010. 12:39 ] @
"Primetio sam da sam ga zakomplikovao ali sta da radim,u svakom
slucaju dobro znam matematiku ali tesko znam da objasnjavam."

Jako cenim kad neko ovako nešto bez blama napiše. Svaka čast! Al radi
na tome (jednostavnosti objašnjavanja, tako da najpre napišeš šta
hoćeš da kažeš, onda izneseš tezu i na kraju zaključak. :)

Sve jasno, mislio si na MIX750 i sada sam sve razumeo. Negde otuda i
ispada je ok preći sa MIX150 sa MIX750 (AKO OSOBA IMA POTREBE ZA
TIME), jer će uz sve gubitke na zaokruživanju za 50% veću pretplatu
dobiti 54% više minuta.

Ovo bi bilo "premalo" za normalne uslove (za 50% pretplate više dobije
se 60-70% saobraćaja), ali kako MIX150 nije više komercijalan (a mi
poredimo pomalo babe i žabe), cenim da MIX750 čak može da bude i dobar
potez (KOME TREBA).

Bilo bi zanimljivo videti MIX750 vs. 066Postpaid 1000 :).
[ ki111er @ 24.05.2010. 14:51 ] @
Meni ugovor istice 16. juna i koliko traje da raskinem ugovor sa ovim lopovima, danas je 24 u mesecu a ja jos nemam uvid koliko sam potrosio ovog meseca t.j. nije mi stigao izvestaj??? Pa o cemu mi pricamo onda, prelazim na VIP i tarifu sa 325minuta i uzecu Tattoo kao covek. Kada sam bio da platim racun pitam hoce li biti nesto od telefona sluzbenica mi rece kao da su oni culi jos pre 15 dana da ce doci Nokije. Trenutna ponuda telefona je nikakva i preskupa. Jeftinije mi se hvata da kupim telefon u radnji negde nego kod njih.
[ freeworld @ 25.05.2010. 15:03 ] @
"Bilo bi zanimljivo videti MIX750 vs. 066Postpaid 1000 :)."Sto se tice nekadasnjeg mix 1000 vecini korisnika je bio isplativiji mix 1000 zbog minuta mada ne svima.ali mix 100 vise nema.Sada je tu ojacani mix 500(mix 750).Kada se uporede mix 750 i postpaid 1000 situacija je ukratko ovakva:Ako je neko spreman da za 250 min ka 066 i 250 poruka ka 066 i 250 MMS kao i 250 mb razlike izmedju 066 postpaida i mix 750 plati 125 dinara onda je njemu isplativo,sto je nadam se slozicete se vecini isplativo.Tu su i plus jeftinije poruke i mms nakon potrosenih i za dinar manja uspostava veze nakon potrosenih minuta u 066 postpaid 1000 i zaokruzivanje na 60 +1 umesto na 60+60 gde se gubi pa da kazemo prosecno nekih 12% minuta od 250 to mu dodje 30 minuta.Znaci,definitivno,bolja tarifa je 066 postpaid.
[ error-exe @ 20.06.2010. 16:10 ] @
Malo je vise od tih 17 % gubitak na zaokruzivanju . Elem uradio sam neku statistiku utrosenih minuta i mugu reci da ide gubitak 30% do 45% na zaokruzivanju i sve zavisi duzina po pozivu jer ako imas 2min 12 s ili 2 min 58 s mislim da sam jasan o kojim gubicima pricam jer gubitak 48 s i 2 s nije isti i ako je tako na vecinu poziva ah .....

Da li postoje bojaci koji su vezani za kalendar mislim da svakog prvog krece da racuna o nule utrosene minute pa da imas tacno stanje duzine razgovora .... pa jos da moze da te upozori na istek svakog minuta e to bi bilo extra .
[ dusanissimus @ 21.06.2010. 00:09 ] @
aj sad jos 1 specificno pitanje
ja sada imam stari mix2000
svaki mesec stucem tih 700tinak minuta (poruke nikako da postignem...)
e sad gledam nokiu e52 kod mtsa za 8k@mix2300
buni me samo jedna stvar. kad pocinje da se trosi onih 1500minuta ka mts u? na pocetku meseca ili posto potrosim prvih 750min ili to nisu prvih 750 nego 750 van mreze?
jel neko zna odgovor?
[ freeworld @ 21.06.2010. 14:46 ] @
Pa ja mislim da je paralelno koriscenje jer da nije,ne bi imalo nikakvog smisla,u bel tarifi je tako bilo,ne verujem da ce mts da zezne ljude kao vip(tek kad potrosis osnovne minute onda se trose tih 1000 u mrez).Mada ne znam,meni toliko minuta ne treba i nisam imao tu tarifu tako da ne mogu da ti kazem iz licnog iskustva.
[ Karađorđe @ 22.06.2010. 08:46 ] @
Prvo, ja mislim da ako uzmeš taj telefon uz taj nov mix 2300paket grdno ćeš pogrešiti, a evo i zašto. Pa zato jer u tom paketu nemaš ni mms a ni takođe ni internet. Mislim, šta će ti stvarno symbian telefon koji ima i još 3g a da ti ni jedan jedini put ne smeš da odeš na internet, jer će te doslovce odrati u mesečnom računu. Naposletku, evo ti mala računica kolko bi mesečno plaćao kad bi uzeo telefon sa ugovorom na 2 godine.
Osnovna pretplata 2300din+++++
3 g pretplata 99din......pošto uzimaš telefon koji ima 3g ( tu pretplatu plaćaš naredne 2 godine )......što znači
2300+99=2399din------------na to dodaj 28% poreze, i mesečni račun će ti stizati nikad ispod 3071din. I sad ako to izračunaš na 2 godine i još početnu cenu telefona za taj aparat za taj paket, ispada da će te to koštati na 2 godine minimalno 81773 din. Ajd, ok je to što ćeš ti tolko platiti, nego uzimaš dobar telefon sa kojim ne smeš da odeš ni mejl da proveriš, a kamoli neki mms da pošalješ. Ja sam imao taj isti problem u januaru, hteo sam dobar telefon, ali šta mi vredi kad na mix paketu nisu imali mms i internet, a još sam i mesečno plaćao 99 din za nikakvu 3g pretplatu. Tako da sam hteo da pređem na 066, međutim kad sam saznao da i na 066 mora da promenim broj, ja otišo kod vipa, i evo posle 6 meseci, imam za njih samo reči hvali. Znači, prvo dobro razmisli i preračunaj šta ti se više isplati. Pozzz.
[ dusanissimus @ 22.06.2010. 09:45 ] @
@karadjordje
mms me apsolutno ne interesuje
uz telefon stize 3 gb interneta kao neka promocija
meni su racuni standardno 3-4000, i to mi je okej
osim toga kako je krenuo kurs evra 4000 ce 2012te biti ko zna sta
a zaboravljas jos jednu vaznu stvar
telefon ima wifi
osim toga postoje i tarifni dodatci sa netom ako mi bas treba net
mene jedino buni da li se minuti prema 064/065 koriste kao na bel paketima a ne kao na vipu sto bi bilo bzvz...

[ freeworld @ 23.06.2010. 00:01 ] @
Dok nisu dosle nove mix i prenesi tarife vip postpaid 900 i postpaid 1800 tarifa su bije najpovoljnije za korisnike koji vise trose,sada su mix 2300 i mix3500 poviljnije od ove 2 tarife ako si neki prosecan korisnik sto se tice rasporeda poziva ka mrezama i ako ne koristis net.
[ Jbyn4e @ 20.09.2010. 09:32 ] @
Ako ste se svi pitali, evo novosti.. uglavnom nepovoljnih :( Htedoh da vidim kako ono bese 066 postpaid 400 i sta me doceka:

Prvo, nove tarife koje se zovu "inventivno" MIX NET. Sustina je veca pretplata na mix tarife sa dodatim megabajtima i sms-ovima. Vise o tome na http://www.mts.telekom.rs/index.php/mix-net-tarifa.html

Ono sto je znacajnije, a nije napisano u "vestima" na sajtu je promena da su osim stare MIX tarife, sad su "stare" jos neke i ne mogu se vise odabrati kao tarifa, vec samo ko je odabrao vec. Ovim nestaju DVE od "sekundnih" tarifa - profesionalna i poslovna ALI nestaje I 066 POSTPAID. Dakle, vise se ne moze odabrati postpaid 400, 1000 ...

066 KT je preimenovan u mts kontrola troskova... ostalo je valjda ostalo isto, ne znam da li je tu bilo zaokruzivanje na minut.

Znaci unistili su najpovoljniju "postpaid tarifu za male pare" (066 postpaid 400) koja vise ne moze da se odabere... a uveli ove mix net sa vise megabajta i sms-ova za nesto vise para, ali uz zaokruzivanje na minut, skuplje sms i mms poruke...
[ trader6 @ 20.09.2010. 10:00 ] @
Ovo je ocekivano za profesionalnu poslovnu tarifu i stari MIX, ali za 066 postpejd - mi nije jasno zasto
[ srdjee @ 20.09.2010. 10:40 ] @
^^ Verovatno zbog tarifiranja 60+1 , kao i cene SMS-a i MMS-a
[ Emil Ranc @ 20.09.2010. 10:48 ] @
... a ne treba zabovraviti ni cenu poziva posle potrošenog uključenog saobraćaja, koja je ranije bila 2,9din start + 5,9din/min (60+1), a sada je 3,9+6,9 (60+60)... naravno +pdv +pumt
[ Wi-Fi @ 21.09.2010. 11:49 ] @
Koliko su bolji ovi Mix Net paketi od Telenorovih PrenesiPlus...
Npr. MixNet L vs. Prenesi Plus 2GB (1650 dinara za 600 minuta, 1500 sms i 1.5GB i 2490 za 600 minuta (+1000 u mrezi), 2000 sms i 2GB). Ovaj MixNet L je po uslugama blizi Prenesi Plus 2GB a po ceni tek nesto skuplji od Prenesi Plus 1GB (a daje mnogo vise).
Odlicna ponuda, trenutno najbolja na trzistu.
[ MP3MP3 @ 21.09.2010. 11:58 ] @
Woooooooow sada je i najeftiniji postpaid jako skup. Ok je bilo 300 i nesto za najnižu tarifu sada toga nema :-D. A o 60+60 da ne pričam užas. Sviđa mi se što sve više uključuju internet protok, ovako nešto još nema VIP.
[ mlivan @ 06.10.2010. 14:59 ] @
Da samo sto je razlika izmedju Prenesi - telenor i MIX - Telekom, sto u Prenesi paketu zaista mozes da preneses minute koje nisi iskoristio, a ovde propadaju. :)
Naravno bolji je MIX paket trenutno od Prenesi jer je razlika velika.

----

Moja dilema je sto koristim sad MIX500, i da u tom paketu ima jos nesto MB-a (i 200MB-a je dovoljno) bio bih zadovoljan!
A lopovima da dam jos 17% na zaokruzivanje, plus mi kradu na neiskoriscene minute a usto stanje mi je uvek neazurno, mislim da je previse!
Naravno svakog meseca koji minut propadne, a kada razgovaram vise i racun stigne i 1000din sa porezima.

Trenutno nema povoljne tarife za korisnike koji trose oko 150min mesecno i zele nesto MB-a!
MIX netS je mali pogotovo sto se zaokruzuje, MIX netL je prevelik, a Telenor prenesi plus 500MB je preskup za ono sto nudi (ili nije :) ), a VIP samo kada bi dodao MB na postpaid 150, bilo bi idealno! :)

Dilema dilema... ;)
Lopovi, lopovi u svakom slucaju!



[Ovu poruku je menjao mlivan dana 07.10.2010. u 03:23 GMT+1]
[ trader6 @ 06.10.2010. 15:36 ] @
Razgovori u VIP se terifiraju na 60 sekundi
[ mlivan @ 07.10.2010. 02:19 ] @
Upravu si...
Sad pogledah detaljnije :)
Trend je trend :)
[ owim @ 17.10.2010. 04:58 ] @
@mlivan
Kako ti zvuci MIX500 + TD DATA 300 MB?

To je 512 din vise mesecno. Jedini manji dodatak je 50 MB za 128 din.
[ toreador @ 28.11.2010. 01:58 ] @
malo da ozivim temu...citah ovo pa sad se pitam da li sam dobro razumeo i zakljucio: imam mix 500 od kad postoji i nikad ga nisam menjao niti sam bilo kakve telefone uzimao,da li to znaci da ostejem dokle god zelim na tom paketu,ugovor se automatski produzava i ostaje mi 60+1? Drugo pitanje ,moja zena je takodje na istom paketu ali je uzela telefon i taj ugovor uskoro istice ...da li i za nju vazi automatsko produzavanje ugovora po istom paketu,naravno bez uzimanja novog telefona ...znaci samo ugovor...
[ nidza_nis @ 28.11.2010. 09:20 ] @
@toreador

DA, u oba slucaja, sve ostaje po starom. Bilo kakva promena, ili ulazak u bilo kakav promo ugovor iziskivace promenu na jednu od novih MIX tarifa (naravno, ukoliko birate u MIX 'paleti':)
[ owim @ 28.11.2010. 09:26 ] @
Na oba pitanja odgovor je DA (srecom).
Uz ogradu da MTS nekad moze da odluci da stare MIX korisnike preseli
na nove MIX tarife, kao sto su i MTS i Telenor vec radili.
[ freeworld @ 28.11.2010. 10:17 ] @
Odprilike tamo negde krajem aprila 2012 ima da ukinu mix tarifu dok i poslednjem mix korisniku ne istekne dvogodisnji ugovor.
[ toreador @ 28.11.2010. 15:25 ] @
znaci,vozamo se jos godinu i malo vise na ovom predivnom paketu,ne pada mi napamet da ga menjam,taman nam pasuje,pogotovu sto imamo simbijane sa FreeMinMan aplikacijom te sa settovanjem 60/1 potrosimo tacno u minut, s obzirom da im je servis za proveru vremena ziva sprdnja...hvala na odgovorima
[ freeworld @ 28.11.2010. 18:06 ] @
Samo me zanima kako ce da prebace stare korisnike na nove mix,koji kriterijum,da li na pakete sa vecom cenom ili manjom,owim je to pominjao da su vec pre prebacivali pa ako moze nek pojasni malo kako su to radili.
[ owim @ 28.11.2010. 21:42 ] @
MTS je prebacivao priprejd korisnike bez pitanja i obavestenja na drugu tarifu.
Telenor ce sada prvi put da prebaci uz obavestenje pripejd korisnike
na drugu tarifu.

U postpejdu nije bilo prebacivanja bez odobrenja korisnika.
[ freeworld @ 29.11.2010. 15:01 ] @
^
Pa nije to isto,znam i ja za pripaid i logicno je da ce da promene pripaid kad nisi nigde vezan ugovorom,znaci ovo je prvi put da je moguca promena paketa u postpaidu bez saglasnosti korisnika,kako li je u drugim drzavama ima li neko da kaze svoja iskustva?
[ nidza_nis @ 29.11.2010. 17:45 ] @
Zasto sa dezinformacijama? NIKADA SE DO SADA NIJE DESILO NIKOME (mts, Telenor, vip) prebace samoinicijativno nekoga u drugu tarifu! Pricamo naravno o POSTPAIDU (pogledajte naslov teme). Ovo ovde pocinje da lici na njihove reklame tipa "BESPLATNI RAZGOVORI DO KRAJA GODINE*" (*-Samo u mrezi, samo dok ne istrosite 1000min). Ljudi, NE MENJAJU samoinicijativno tarife, niti ce. Pripaid je druga prica - ako si neciji postpaid korisnik, valjda si mu 'blizi'...Mislim, sve je moguce u ovoj zemlji, uzmite s rezervom.

Prijatelj je i dalje na nekoj FUN SMS ili vec kako se zove tarifa iz doba Mobtela, Mobija63, ili sta vec... kod Telenora.

Cak je u VIPu moguce da otvarash nove brojeve na STARIM tarifama (60+1) u okviru postpaid tarifa, ali koji se vode na pravno lice, ukoliko bar jedan broj postoji iz doba kada je postojalo tarifiranje 60+1. Cak mozes i da ih "izigras". Kad bude moguc prenos brojeva, sa svojim mts brojem cu preci na firmu (izabracu neki stari dobar paket), pa cu migrirati u fizicko lice, i zadrzace mi se postojeci tarifni profil. I ko ih j***

Nemoguce je manipulisati sa tarifama koje imaju RAZLICITE karakteristike (cenu, free saobracaj, nacin tarifiranja). Dal' zvuci normalno da te, ako si (old)MIX250 od 250din, 60min+60sms, prebace na MIX400 od 400din, 100min+100sms PO AUTOMATIZMU prebace? Moze... ako ovaj mexikanac kupi Telekom, ili ako hoce da ga 'ulepsaju' :)
[ Slobodan Milivojevic @ 29.11.2010. 19:25 ] @
^ Izvini, mene je Telenor prebacio sa tarife Prenesi 125 na Prenesi 150, samim tim mi promenio broj minuta, nacin tarifiranja, cene nakon prekoracenja... Cak sad na sajtu uopste ne moze da se vidi kako je izgledao Prenesi 125 jer ga ni u starim paketima nema.
[ MilanTarot @ 29.11.2010. 19:34 ] @
Telenor je telenor. Prodji lepse, produzi dalje.
[ freeworld @ 29.11.2010. 19:44 ] @
Da bre zaboravio sam da je pre ovog tzv starog mixa postojao jos stariji,jel bese tu bilo zaokruzivanje 1+1?Jel ima neko te tarife ili su automatski prebacene?Nidza,nije valjda da verujes da ce mix 250 i prenesi 60 postojati sa cenom od 295 dinara(sa pdv a bez PUMPT) za godinu ipo 2 kada kurs bude 200 dinara.
[ Slobodan Milivojevic @ 29.11.2010. 20:03 ] @
Sa tih starih Mix tarifa (1+1) su ljudi prebaceni po automatizmu na 60+1, isto vazi i za BEL tarife.
[ freeworld @ 29.11.2010. 20:23 ] @
Eto dokaza,znam i za bel,obe tarife sa 1+1 na 60 +1.
[ nidza_nis @ 29.11.2010. 22:06 ] @
Pa tog nekadasnjeg 1+1 secam se i ja, kroz maglu. OK, u pravu ste, samo sto mi to nekako ide u 'promenjivu' kategoriju... Ko sto bankama prd** da poskupe odrzavanje tekuceg i sl. Cena minuta, uspostave veze, tarifiranje... Ali da te BEZ OBAVESTENJA promene u tarifu koja je skuplja, ne znam recimo 220 dinara, i uz to ima jos 10 minuta, 15 poruka, i 20kg cementa u mesecnom 'gratisu' mi je malo nebulozno!

To da su operateri u Srbiji NEZAJAZLJIVI, to je toliko transparentno postalo i onima koji 2 blage nemaju sa svim ovim, i ne znaju sta je 'tarifiranje'... Vide da samo sto kazu "Ispred te cekam" i prekinu, oderu ih za 20din bezmalo. Ne znam jel neko video (na TV kanalima...) sta rade operateri u Hrvatskoj pred "blagdane"... T-Mobile 50% na sve pretplate ako uzmesh ADSL, fon, i mob; daju poklon avans 'kredita' u mesecu onoliko koliko si potrosio u prethodnom (prakticno 1 platish, 1 gratis), Vip daje 50% pretplate ZAUVEK... To su bezmalo PREPOLOVLJENE CENE! Istina tamo ima pffff.. pa preko 10 operatera... veze nemam koliko tacno. Dodushe i ovde se 'kao zahuktavaju'... al mi nesto blago... mts daje 1/2 pretplate, vip 1/4... Da se ne 'prekrshe'.

Apropo promena, Slobo, stvarno prvi put chujem za tu promenu Prenesi 125 na 150..
[ avala100 @ 30.11.2010. 10:58 ] @
Citat:
nidza_nis: Zasto sa dezinformacijama? NIKADA SE DO SADA NIJE DESILO NIKOME (mts, Telenor, vip) prebace samoinicijativno nekoga u drugu tarifu! Pricamo naravno o POSTPAIDU (pogledajte naslov teme). Ovo ovde pocinje da lici na njihove reklame tipa "BESPLATNI RAZGOVORI DO KRAJA GODINE*" (*-Samo u mrezi, samo dok ne istrosite 1000min). Ljudi, NE MENJAJU samoinicijativno tarife, niti ce. Pripaid je druga prica - ako si neciji postpaid korisnik, valjda si mu 'blizi'...Mislim, sve je moguce u ovoj zemlji, uzmite s rezervom.

Prijatelj je i dalje na nekoj FUN SMS ili vec kako se zove tarifa iz doba Mobtela, Mobija63, ili sta vec... kod Telenora.

Cak je u VIPu moguce da otvarash nove brojeve na STARIM tarifama (60+1) u okviru postpaid tarifa, ali koji se vode na pravno lice, ukoliko bar jedan broj postoji iz doba kada je postojalo tarifiranje 60+1. Cak mozes i da ih "izigras". Kad bude moguc prenos brojeva, sa svojim mts brojem cu preci na firmu (izabracu neki stari dobar paket), pa cu migrirati u fizicko lice, i zadrzace mi se postojeci tarifni profil. I ko ih j***

Nemoguce je manipulisati sa tarifama koje imaju RAZLICITE karakteristike (cenu, free saobracaj, nacin tarifiranja). Dal' zvuci normalno da te, ako si (old)MIX250 od 250din, 60min+60sms, prebace na MIX400 od 400din, 100min+100sms PO AUTOMATIZMU prebace? Moze... ako ovaj mexikanac kupi Telekom, ili ako hoce da ga 'ulepsaju' :)


Nije dezinformacija.
Desilo se svima koji su bili na Prenesi paketima koji su tarifirani 1+1.
Pocetkom 2008. godine. (nasao sam racun iz aprila, znaci nesto pre toga ili bas od 1. aprila, ne znam)
Prenesi 50 je postao Prenesi 60 (ali uz tarifiranje 60+1)
125 je postao 150
250 je postao 325.
Vecih paketa se vec ne secam.
Bez pitanja i saglasnosti su to uradili.
[ owim @ 30.11.2010. 13:55 ] @
Citat:
Mene je Telenor prebacio sa tarife Prenesi 125 na Prenesi 150, samim tim mi promenio broj minuta, nacin tarifiranja, cene nakon prekoracenja.

O tome govorim! Probudis se jedno jutro -- i imas "novi, bolji" paket.
Citat:

Istina tamo ima pffff.. pa preko 10 operatera... veze nemam koliko tacno.

U CRO ima ih tri, kao i ovde. Ne racunajuci VMNO.

Evo i tacno koliko, i nista to nije jeftinije nego ovde:

Mobile operators:
* T-Mobile Croatia
* VIPnet
* Tele2

Mobile virtual network operator:
* Tomato (koristi VIP mrezu)
* BonBon (koristi T-Mobile mrezu)
[ nidza_nis @ 30.11.2010. 18:11 ] @
Nisam mislio ISKLJUCIVO mobilnih operatera, vec svih... fixnih+mobilnih (da li neki od njih radi u nacionalnom romingu je totalno nebitno za korisnika, ili dal je ista firma ako je portfolio proizvoda i cenovnik drugaciji). Vip je kod nas uostalom radio u nacionalnom romingu, prvo kod mt:s-a pa Telenora... Sad su valjda skrpili full svoju mrezu...

A od svih mreza u Hrvatskoj... Evo zamarajte ochi...Amis Telekom, H1 Telekom, HT-Telekom, Iskon, Metronet,Optima Telekom, Primatel, Vipnet fix, Vodatel,Voljatel telekom, T-Mobile, VIPnet, Tele2, Tomato, BonBon... Ako dobro brojim 15ak sam ih nabrojao...sto je puno veci izbor od NASEG JEDNOG JEDINOG Telekoma a.d., Orion ne racunam jer ne pokriva ni BGD (i plus je CDMA), i 3 mobilna...
[ owim @ 30.11.2010. 20:29 ] @
^ Sabrao si babe i zabe u kategoriju "mreze" da bi dokazao svoju
poentu :). Ajde zbroj, recimo, samo one koji nude MBB (mobile
broadband) ili koji nude voice preko all-IP mreze, ili... ili. :)
VMNO tesko da moze da ponudi uslugu koju nema operater ciju mrezu
koristi. Itd...
[ nidza_nis @ 30.11.2010. 22:46 ] @
Owim, ne dokazujem nista, nego ne razumem zasto po svaku cenu biti "HEJTER". Opste je poznato da je mts totalna katastrofa. Preostali se bar trude da im client support bude odlican, ako nista vishe, a nije tako. Ti zalazis u crevca, ne ja... Prekopaj po sajtovima pomenutih, i videces da SVI nude neke jake PROMO pakete. Telekom bi to vec sada mogao, ali zasto da trci pred rudu, kad josh ne mora. Ima full portfolio usluga Fix+Mobil+ADSL+VoIP+svasta jos nesto sto je za obicnog korisnika nebitno. Sta su dali? Mobilni kao fixni? Pffff.... Zna li neko sem tebe i jos par likova ovde da poveze ovaj "naziv" sa 50% pretplate + kolateralno 0din ka izabranom broju koji, usput, nije iste numeracije kao fixni?! Ura za telekomce koji smisljaju kampanje i nazive! VOICEMANIA... da ne nabrajam... Gluposti... A sto se usluga tice, ovde ni sva 3 mobilna operatera ne nude broadband internet, iako uvaljuju 3G telefone. Ne znam ni kako pojedine kompanije tipa Samsung, HTC... potpisuju ugovore sa njima, kad nemaju 'platformu' za njihovu upotrebu... Potrosi ti 3GB na GPRS, ili EDGE brzini... Daj, ne mozemo ni prici 'inostranstvu' ni po cemu... Kad Makedonci imaju prenos brojeva, i full dobrodoslicu 'pticama selicama"... bolje da se pokrijemo.

Nego da se ne prepucavamo vise sa ovim Offtopic temama... Nije mesto za to...
[ owim @ 01.12.2010. 02:18 ] @
Hejter? Samo cinjenice. Uvek. I ne slazem se.

MTS nije "totalna katastrofa". MTS: akcija "rasprodaje telefona" gde
godinu dana placas samo pola pretplate (plus mobilni kao fixni opcija)
a telefon dobijas po znatno nizoj ceni nego sto je pre toga bio.
Sjajno. Ne kao VIP "50% pretplate do kraja godine = par meseci.

Zatim, "telefoni na rate sa 0% kamate" gde prvu godinu ne placas
pretplatu! Ne kao Telenor sa teleonima na rate na 6 meseci gde placas
pretplatu.

Pa promocija Click4 po ceni Click1, pa Click i besplatan IPTV godinu dana.

Telenor nudi kvalitetan MBB (mobile broadband), za VIP ne znam, za MTS znam.

"Fix+Mobil+ADSL+VoIP+svasta jos nesto sto je za obicnog korisnika
nebitno" --> vrlo popularni paketi jer je zbirna cena dosta povoljna i
uopste nije nebitno za korisnika.

Zanimilte, lobiram za MTS! :)
[ deki-bleki @ 28.10.2011. 00:10 ] @
Najekonomicniji paket je MIX NET M 300 minuta ka svima i 600 sms ka svima,ali samo 600MB....,zasto samo 600MB.Ko ce da gleda na taj protok????
Mogli su dati neogranicen internet kao telenor i da nemam nikakve dileme pri izboru postpaid provajdera....Za samo 750 dinara,paket BI se bas isplatio.
Ovako skuplji su od "infostana",a negde su skuplji i od struje ,jos malo i od gasa.....

[ freeworld @ 28.10.2011. 09:49 ] @
E pa ti uzmi kombinaciju 2 telefona i kad na mix netu potrosis 600 mb ubacis telenor pripaid karticu i aktiviras nedeljni ili mesecni klik,npr. ako ti 600 mb traje 2 nedelje posle ubacis telenor pripaid i aktiviras 2 nedeljna klika za ukupno 180 dinara,imaces 2 puta po 50 mb a kad to potrosis do kraja nedelje flat od 70\30 kbit.
[ synn @ 05.11.2011. 12:38 ] @
Vip - zaokruzivanje na 30 sec NAKON prvog minuta.

Odakle ti ova informacija? Koliko vidim na Vip sajtu, trarifiranje je svakih na 60 sekundi, nakon prvog minuta.