[ pelle07 @ 03.05.2010. 21:53 ] @
U pitanju su programi u Visual C++ (Windows form applications)...Ako neko ima neki dobar link,neka postavi...

1. kalkulator sa dodatnim funkcijama
2. verzija Paint (Iscrtava krug,pravougaonik i jos neke osnovne f-ije)
3. Pregledac slika (samo osnovne f-ije)

[Ovu poruku je menjao pelle07 dana 03.05.2010. u 23:29 GMT+1]
[ kiklop74 @ 05.05.2010. 18:35 ] @
Osim pojednostavljenog pristupa API funkcijama nema nikakve druge prednosti u koriscenju managed c++ u odnosu na C#. Ako si zapeo za .NET moj savet je da se okrenes C#.

Kao neka vrsta odgovora na tvoje pitanje evo ti link za source kod Paint .NET aplikacije. Tu imas sve vezano za rad sa slikama u .NET tehnologiji.

http://www.afterdawn.com/software/source_codes/paint.net.cfm

[ pelle07 @ 28.07.2010. 11:23 ] @
Pa nisam bas zapeo,nego to ucimo u skoli pa mi je to lakse i jasnije za sad...:)) A probacu da naucim i ovo,ali iako je dosta slicno ne mogu nikako da nadjem neki dobar tutorial za pocetnike,da bi shvatio to,ukoliko imas mozes da mi ostavis ovde...Hvala za link...;)
[ Milaks @ 28.07.2010. 15:25 ] @
Postoje na Internetu mnoga uputstva za C#, ako poznaješ C++ i/ili Javu, sumanjam da će ti sam jezik biti veoma stran, osim možda nekih dodataka (uglavnom od .Net 3.5) kao što su Lambda izrazi, LINQ, dynamic koncept...
[ pelle07 @ 28.07.2010. 18:00 ] @
Da,znam...Nalazio sam vec neka,ali opet ne mogu da se snadjem...Neke osnovne stvari znam,ali bi voleo nesto malo vise da naucim,jer ce mi to sada vise trebati,za faks...A inace,i c++ smo dosta ubrzano radili i neke stvari nam i nisu bas objasnjene kako treba,pa mi je i zbog toga malo problem...E sad ne znam koji je tutorial najbolji...
[ Milaks @ 28.07.2010. 19:28 ] @
Nažalost odgovor na pitanje "koje je uputstvo najbolje" je u velikoj meri subjektivan.
Ja bih ti preporučio da pročitaš prva dva iz pretrage na google-u (www.csharp-station.com/Tutorial.aspx i www.softsteel.co.uk/tutorials/cSharp/cIndex.html) i odradiš primere iz njih (bez obzira da li primere razumeš). Nisu predugačka a opet mislim da ćeš izgubiti više vremena tragajući i proveravajući da li je uputstvo zaista sveobuhvatno (vrlo ćeš teško naći takvo uputstvo) nego da odmah počneš s nekim za koje ti se čine da su manje-više ok i brzo stekneš osnovu s kojom možeš onda preći na učenje WinForms programiranja ili šta te već zanima.
Ovo sve naravno ako si zaista rešio da naučiš C# :)

[Ovu poruku je menjao Milaks dana 29.07.2010. u 01:11 GMT+1]