[ dimljenariba @ 04.05.2010. 18:22 ] @
Na svom Samsung mobilnom sam ranije proveravao Gmail poštu preko WAP-a, konektujući se na Gmail.com. Pre par nedelja kada sam to pokušao Gmail mi je ponudio da skinem software za to. Učinio sam to, instalirao ga, i radio je neko vreme odlično. Međutim, sada kada pokušam da se tako konektujem on daje neku grešku te se opet konektujem na WAP. Ima li neko iskustva sa tim softverom?
[ Ljubiša Begović @ 04.05.2010. 20:43 ] @
Ja na Sony Ericsson-u već dugo vremena koristim Gmail aplikaciju za mobilne telefone i radi odlično.
Koju grešku izbacije? Možda si nešto poremetio oko podešavanja. Probaj da izbrišeš aplikaciju i da je ponovo instaliraš.
[ enthusy @ 05.05.2010. 14:56 ] @
Ja povremeno koristim Gmail aplikaciju na Nokia E71 i takođe mi radi potpuno normalno. Ali i ja sam pre možda 4-5 meseci imao slične probleme kao Dimljenariba. Naime, imao sam Sony Ericsson K800i i na njemu sam intenzivno koristio Gmail aplikaciju, ali ona je odjednom počela da bude jako problematična. Rešio sam da je deinstaliram i kada sam je izbrisao i pokušao da je opet instaliram sa gmail.com , dobio sam obaveštenje tipa: "Žao nam je, vaš telefon, Sony Ericsson K800i nije podržan.". To je jako čudno uzevši u obzir da verzija aplikacije koju sam bez problema koristio na K800i i to duže vreme, bila 2.06. Ta ista verzija je aktuelna i danas, ali su izgleda smanjili listu kompaktibilnih mobillnih uređaja jer se možda nešto promenilo u Gmail-u.
[ Ljubiša Begović @ 05.05.2010. 15:43 ] @
Pa ne znam, i ja koristim tu verziju, 2.06 na SE K850i i zasad radi normalno. Ajde da su promenili verziju aplikacije i da su je unapredili pa i da ne podržavaju starije modele telefona, ali nisu, sve je isto.
Moguće je da će uslediti neke izmene, verovatno da će podržavati samo "moćnije" telefone...
http://www.google.com/mobile/mail/

Poseti m.google.com sa mob pa vidi šta nude za tvoj telefon. Ako opet neće onda su definitivno postali zahtevniji...
[ srdjee @ 05.05.2010. 16:03 ] @
Citat:
enthusy: Ja povremeno koristim Gmail aplikaciju na Nokia E71 i takođe mi radi potpuno normalno. Ali i ja sam pre možda 4-5 meseci imao slične probleme kao Dimljenariba. Naime, imao sam Sony Ericsson K800i i na njemu sam intenzivno koristio Gmail aplikaciju, ali ona je odjednom počela da bude jako problematična. Rešio sam da je deinstaliram i kada sam je izbrisao i pokušao da je opet instaliram sa gmail.com , dobio sam obaveštenje tipa: "Žao nam je, vaš telefon, Sony Ericsson K800i nije podržan.". To je jako čudno uzevši u obzir da verzija aplikacije koju sam bez problema koristio na K800i i to duže vreme, bila 2.06. Ta ista verzija je aktuelna i danas, ali su izgleda smanjili listu kompaktibilnih mobillnih uređaja jer se možda nešto promenilo u Gmail-u.


Mogu samo da potvrdim ovo za SE K800, ne radi, pa ne radi.
Presao sam na Mini Operu 5 , s kojom mogu dodajem attachment-te
[ dimljenariba @ 06.05.2010. 13:08 ] @
U pravu ste. Obrisao sam aplikaciju, skinuo ponovo i instalirao i sad radi. Sad je 2.0.6, ne sećam se koja je bila pre. Moguće da je bila neka starija verzija.
[ zzviktor @ 06.05.2010. 13:13 ] @
gde mogu preuzeti ovaj softver za nok n 85
[ srdjee @ 06.05.2010. 14:24 ] @
http://m.google.com/mail/download/binaries/L1/2.0.6/mail_m2.jar

ili

http://m.google.com/mail/download/binaries/L2/2.0.6/mail_m2.jar

Nisu isti fajlovi bar po velicini