[ arpixone @ 05.05.2010. 10:32 ] @
Postovanje!

Poceo sam da izradjujem svoj licni web sajt. Znam osnove HTML-a i CSS-a, pomalo PhP,mySql i JavaScripta...

Nikako za sad nemogu da shvatim kako ovo da napravim, gde da nadjem odgovor...
procitao sam dosta postova na ovom forumu

Naime zamislio sam ovako...

Meni bi bio u jednom div -u koji se na web starnici nalazi odmah ispod header diva... znaci menu bar bi bio po horizontali ispod.
Vidim da je vec uglavno svaki sajt tako odradjen... (a ja sam malo zastareo) pa nekad kad sam ja pravio meni to je bilo ucitavanje na svaku stranu i sa linkovima i napravljen od tabele... e necu vise tako hehehe
E sad ja zelim da postignem da mi se meni bar ne ucitava na svakoj starni, nego da se ona nalazi samo na glavnoj strani ...
I kad kliknem na listu od menija da se na primer otvara sadrzaj odmah ispod menu bara narpimer u div containeru delu.

Bez iframe ova molim...to mi je poznato... i prevazidjeno

Sam manu bar bi imao i podmenije...

Ili jos bolje da se bukvalno menu ne nalazi na web strani nego je ona samo zakacena tamo. samo se projektuje na web starnu, kao i sadrzaj koji pozivam da se samo pojavljuje u odredjenom div tagu na istoj strani...


Molim za pomoc! sta da proucavam, gde da se obratim za objasnjenej...

Mozda ako ima neko iz Novog Sada koji je voljan da mi da par casova hehe ili uputstvo... za korake :)

pozdrav!


[Ovu poruku je menjao arpixone dana 05.05.2010. u 11:50 GMT+1]
[ arpixone @ 05.05.2010. 13:42 ] @
Ok, za pocetak sam uspeo da skinem neki JS meni i prepravio ga i integriao na web stranicu.
Sad imam sledece pitanje, na koji nacin da mu zadam komandu da mi manipulise u drugom div -u na istoj strani???
Iliti da pojasnim malo bolje, prilikom klika na izabrani podmeni, da pkaze informaciju, sliku utd... u odredjenom div u?

hvala!
za sad kod u HTML u izgleda ovako:

<body>

<div id="header"></div>

<div id="container">

<div id="topmenu">
<ul id="sddm">
<li><a href="#" onmouseover="mopen('m1')" onmouseout="mclosetime()">Home</a>
<div id="m1" onmouseover="mcancelclosetime()" onmouseout="mclosetime()">
<a href="#">HTML Drop Down</a>
<a href="#">DHTML Menu</a>
<a href="#">JavaScript DropDown</a>
<a href="#">Cascading Menu</a>
<a href="#">CSS Horizontal Menu</a> </div>
</li>
<li><a href="#" onmouseover="mopen('m2')" onmouseout="mclosetime()">Download</a>
<div id="m2" onmouseover="mcancelclosetime()" onmouseout="mclosetime()">
<a href="#">ASP Dropdown</a>
<a href="#">Pulldown menu</a>
<a href="#">AJAX Drop Submenu</a>
<a href="#">DIV Cascading Menu</a> </div>
</li>
<li><a href="#">Order</a></li>
<li><a href="#">Help</a></li>
<li><a href="#">Contact</a></li>
</ul>
<div style="clear:both"></div>
</div>

<div id="left">This is the left menu</div>

<div id="right">This is the right menu</div>

<div id="footer">This is the footer

<div id="leftfooter">This is the left footer</div>
</div>
</div>


</body>


deo sa JS om nisam ubacio...
[ vodich @ 14.05.2010. 03:09 ] @
Au al si nerazumljiv :)
Hoces na istoj strani kad kliknes na neki link da ti u odredjenom divu ispise nesto?Pozabavi se PHP-om.Trebalo bi da napravis odredjenu bazu podataka u kojoj ce ti biti smesteni sadrzaji stranica i onda kada kliknes na link osluskujes preko $_GET recimo koji link je kliknut i ucitavas taj sadrzaj iz baze.Posto ti je meni u javascriptu moras malo da proguglas i kako se prenose promenljive iz javascripta u php ja se nesto nisam bavio time.