[ Xabre @ 16.01.2004. 09:35 ] @
Hteo bih da instaliram beans, ali mi neko reče da prethodno bi trebao da imam JVM i još par stvari? Šta je sve potrebno za beans-e?
[ dejankr @ 16.01.2004. 10:25 ] @
Citat:
Xabre:
Hteo bih da instaliram beans, ali mi neko reče da prethodno bi trebao da imam JVM i još par stvari? Šta je sve potrebno za beans-e?


Mislim da postoji instalacija NetBeans zajedno sa JVM, tako da ne moraš da imaš ništa instalirano.
[ Xabre @ 16.01.2004. 10:32 ] @
Na netbeans.org može se downloadovati NetBeans IDE, Platform i Java CoBundle.
Izgleda da IDE ne može da radi bez JAVE 2, stoga Java CoBundle je jedino rešenje, ali je teško 92MB. :(
[ mca @ 16.01.2004. 10:53 ] @
Sto se tice jave obavezno instaliraj jsdk 1.4.2 i uopste cim se pojavi stabilna verzija treba preci na nju. Ni ne pokusavati sa starijim sem ako projekat to izricito ne zahteva. 1.4.2 verzija je primetno brza, a ima i drugih pobljsanja.
BTW: po mom misljenju izbegavaj netbeans. preporucujem eclipse (razloga ima mnogo, a najvazniji je da podrzava skoro potpunu slobodu, kao text editor).
[ Ivan Tanasic @ 16.01.2004. 23:26 ] @
Kad smo vec kod eclipse jel zna neko gde moze da se nadje u beogradu.. da ne skidam dzabe ;) (a ne znam ni sta mi tacno treba odande :(
[ mca @ 19.01.2004. 09:43 ] @
Citat:
Ivan Tanasic:
Kad smo vec kod eclipse jel zna neko gde moze da se nadje u beogradu.. da ne skidam dzabe ;) (a ne znam ni sta mi tacno treba odande :(



Pa da ga kupis ne znam.
Ja imam aktuelnu verziju.....
Ako si zainteresovan, javi mi na pm za eventualni dogovor.