[ jablan @ 06.05.2010. 17:27 ] @
Da li još neko ovde ima osećaj da se broj "službenih" vozila, pri čemu to znači crna limuzina sa crveno-plavim svetlima napred, drastično povećao u poslednje vreme? Viđam ih gotovo na svakom koraku, ne samo u Bgd-u, već i drugde po Srbiji?

Da li oni spadaju u "vozila sa pratnjom"? Ko uopšte ima pravo na ta vozila?
[ Hadžihalef @ 06.05.2010. 19:50 ] @
Citat:
Ko uopšte ima pravo na ta vozila?

Paaaa, oni što su zaduženi da čuvaju vlast od narodnog oduševljenja!

Kako oduševljenje u narodu raste, tako se povećava i broj tih lepih limuzina.

Po tome ćeš najlakše da zaključiš koliko je narod oduševljen...

... SVIM I SVAČIM !
[ mmmilan @ 06.05.2010. 21:39 ] @
Pre neki dan pokupim stopera kad sam se vracao iz obrenovca.
Kad smo prolazili kroz umku u kontra smeru prozuja gore pomenuta limuzina.
Stoper se nasmeja i prokomentarisa:
"eno ga Beli, ide kod cure, pa se malo qrci". Iz price sam saznao da je Beli vozac u vladi.
Svojevremeno je i caletov kolega, vozac direktora imao plavu rotaljku koju je stavljao kad mu se zuri.
Peugeot 607, crni, sa toniranim staklima. Navatali ga panduri jednom i oduzeli mu. Naravno, disha je pocastio cuvare reda da ne pisu prijavu.
Jbg, treba coveku kad zuri na poslovne ruckove.
Nadam se da je to donekle odgovor na tvoje pitanje
[ Kovacevic Vladimir @ 07.05.2010. 11:50 ] @
Citat:
mmmilan
"eno ga Beli, ide kod cure, pa se malo qrci". Iz price sam saznao da je Beli vozac u vladi.


Mnogo se gledaju filmovi...bre!

Kako se brzo zamenjuju statusni simboli mladih ljudi...
Svi simboli moći su za vratom (mobilni tel., zlatne "kajle"); pod d00petom (moćni motori); u rukama (razni volani, po pravilu lux terenaca); zapažena radna mesta u Vlasti i oko nje...
A sve nabrojano može da nestane u trajanju secunde..do max. par dana.

Pozdrav
[ jablan @ 07.05.2010. 13:24 ] @
Citat:
mmmilan: "eno ga Beli, ide kod cure, pa se malo qrci". Iz price sam saznao da je Beli vozac u vladi.

Ma jasno, ali nije Beli problem, oduvek je bilo Belih i zloupotreba državne imovine. Ono što sam primetio je da je takvih vozila sve više i više. Maltene kao da svaka šuša koja mastiljari u državnoj upravi ima po jedan. Tipa, direktor komunalnog u Jagodini, tog reda veličine njuške.

Postoji li neki zakon koji reguliše ko ima pravo da metne cveno-plave maglenke na svoju crnu limuzinu, to je ono što sam pitao...
[ mmmilan @ 08.05.2010. 17:56 ] @
Verovatno postoji zakon, ali se ne primenjuje, kao ni vecina drugih zakona...
Jbg, sta da radis, daj desni migavac , uspori i propusti "Belog"
[ Ivan Dimkovic @ 08.05.2010. 18:09 ] @
Pa i da postoji, verovatno nije problem promeniti ga.... ne mora ni da se menja, moze da se proglasi neka uredba recimo :-)

Znate li bre vi ko je jedna njuska direktor komunalnog u Donjim Strnjikama? Ej bre... pa nece valjda takva velicina da ceka na semaforu :-)

Cela stvar je jos i OK ako se uporedi sa, recimo, Rusijom - gde bukvalno svako m00do ne samo iz drzavnog aparata vec i iz privatnih firmi ima ili plavu rotaciju i/ili sirene. Skoro je valjda vozilo u kojem je bio direktor valjda Lukoila ubilo neku zenu licu mesta... verovatno ce kazniti jos i porodicu te poginule zene... kako je smela da se drzne da ulubu auto jedne takve velicine :)

Tako da... nije lose kako moze da bude :)
[ noreniou @ 08.05.2010. 20:04 ] @
Plava rotacija (made in China najcesce) moze da se kupi bez problema u Beogradu za oko 400-500 din.
Dakle dovoljno je imati malo bolji auto (jer ko ce da shvati ozbiljno osobu u recimo nekom yugicu) i voziiiii
E sad problem nastaje kad/ako takvo vozilo zaustavi policija a rotacija izbacena na krov i ukljucena :)
[ Mobtel @ 08.05.2010. 22:10 ] @
koja bi mogla biti kazna za ovako delo?
[ Aleksandar Đokić @ 09.05.2010. 03:41 ] @
a jos bolje pitanje je koji policajac sme da se usudi da zaustavi takvo vozilo?
[ Horvat @ 11.05.2010. 19:11 ] @
Citat:
noreniou: Plava rotacija (made in China najcesce) moze da se kupi bez problema u Beogradu za oko 400-500 din.


zar kupovina i posedovanje plave (i crvene) rotacije nije nekim zakonom regulisana?!? :S
[ Challenger @ 11.05.2010. 19:46 ] @
Pa kada se legalno kupuje da, ali po buvljacima, kineskim prodavnicama i ostalim sivo-crnim lokacijama naravno da ne... Uostalom, moze svako da kupi zutu pa je ofarba u plavo
[ Horvat @ 11.05.2010. 21:03 ] @
kineske radnje su registrovane (valjda)
i za njih vaze isti zakoni kao i za prodavnice auto delova u kojoj mozes kupiti zutu rotirku ili ko to vec prodaje

(a ako cemo vec farbati zutu rotirku,mozemo i napraviti od ledica nesto :P)
[ nnn @ 12.05.2010. 02:56 ] @
Ajd i vladina vozila da razumem. Ali kad videm xyz security sa rotacijom kako se kurci, poludim. Pre par dana mi jedan svirao da se pomerima, kaoopel astra, jos zuta kineska rotacija.. Nisam mu dao posle 20 minuta da me obidje.. Na kraju izbila frka, ja reko nema problema zovem miliciju pa da vidimo jel smete vi to da radite ako niste sluzbeno vozilo republike srbije, i/ili niste vozilom pod pratnjom mupa.. Kako se lik smirio..
[ deki111 @ 24.10.2013. 10:38 ] @
Pop jurio "audijem" sa rotacijom, žurio na sahranu

NJuz varijanta:
Pop jurio „audijem“ sa rotacijom da drugi sveštenik ne bi pre njega stigao na sahranu

Danas se malo razlikuju prave i izmišljene vesti.
[ Vasastajić @ 24.10.2013. 11:09 ] @
^
Ništa neuobičajeno i čudno u kozeriji od države.
[ Java Beograd @ 24.10.2013. 11:36 ] @
Kaže pop, nije znao da ne sme da koristi rotaciju !? Ako nisi znao, pope, onda ponovo na polaganje vozačkog !
Prosto se ne zna koja je kriminalna organizacija gora: MUP ili SPC ? Jedno je jasno da su obe kriminalne organizacije nedodirljive, da obe raspolažu ogromnim narodnim parama, i da nemaju ni najmanje skrupula da teško otet novac dalje zelenaški uvećevaju.

Ali ima tu još jedna, mnogo veća glupost: Novčana kazna za nedozvoljenu upotrebu rotacionih svetala iznosi 15.000 dinara. Može, ali to treba da važi za onog ko ovlašćeno ima rotaciju, ali je neopravdano koristi. A za onog ko ni nesme da ima rotaciju kazna mora da bude mnogo veća.
[ Vasastajić @ 24.10.2013. 11:46 ] @
^
Apsolutno se slažem, ali ko to da sprovede i delo?
Jel ovi što sam ih ovde pomenuo?
Kad si ti vid'o da vrana vrani oči vadi?
[ cika dacha @ 24.10.2013. 13:15 ] @
vasa@ a vi komunisti ste nam 60 godina prodavali pricu da je kralj otisao iz drzave sa zlatom! kad ono eto ga! http://www.blic.rs/Vesti/Drust...poluge-u-vrecama-sa-petokrakom

zasto stalno kad neki pojedinac napravi sr@nje odmah celu SPC ili MUP pljujete?!

eto ja sam malo pre procitao kako je neka budala ubila 3 ljudi u Mariboru i sad ja treba da kazem JAO kakvi su to Slovenci sve ubica do ubice???
[ Java Beograd @ 24.10.2013. 13:24 ] @
Citat:
cika dacha:zasto stalno kad neki pojedinac napravi sr@nje odmah celu SPC ili MUP pljujete?!
kad jedan pojedinac jednom napravi sr@nje, onda kažemo - pojedinac. A kad su ta sr@nja svakodnevna, takoreći uobičajena pojava, e onda je nešto trulo "u državi Danskoj". A što je još gore, 99% tih slučajeva se zataška, i bude "pojeo uk magarca".

Kad bih sad počeo da ređam objavljene i medijima poznate "pojedinačne slučajeve pojedinaca" iz pomenutih kriminalnih organizacija ne bi kraja bilo.
Na primer, ako nisi znao, osim javnih cenovnika "božijih službi" za venčanje, krštenje, opela, postoji i tajni cenovnik, koliko koga treba potplatiti da bi mladi pop dobio ovu ili onu parohiju. Za bolje parohije u većim graovima cene su šestocifrene. U evrima, naravno.
[ 3way @ 24.10.2013. 13:26 ] @
Crkva i policija nisu bas drustvo ljubitelja zutih tapeta, pa da se prima svako ko se prijavi.
Od tih sto zele da se uclane u SPC ili MUP, se valjda i ocekuje da sprovode zakon i da budu primer ostalim ljudima.
[ vilil1 @ 24.10.2013. 13:59 ] @
Citat:
Java Beograd
Na primer, ako nisi znao, osim javnih cenovnika "božijih službi" za venčanje, krštenje, opela, postoji i tajni cenovnik, koliko koga treba potplatiti da bi mladi pop dobio ovu ili onu parohiju. Za bolje parohije u većim graovima cene su šestocifrene. U evrima, naravno.


Ti si sigurno na nekom visokom polozaju u crkvi kada si tako dobro upucen u postojanje "tajnog" cenovnika i u raznorazne cene. U evrima, naravno. ;)

Mislim...ne mogu da verujem da si to cuo od nekoga, jer kakva bi onda to bila tajna, je l' te?!
[ cika dacha @ 24.10.2013. 13:59 ] @
pa i time sto postajes punoletna osoba isto se smatra da postujes zakon i red pa opet svasta ljudi na celom svetu radi ali opet su to pojedinici i ne treba lepiti etiketu na grupu!
[ Marko83 @ 24.10.2013. 14:41 ] @
Citat:
Java Beograd: Na primer, ako nisi znao, osim javnih cenovnika "božijih službi" za venčanje, krštenje, opela, postoji i tajni cenovnik, koliko koga treba potplatiti da bi mladi pop dobio ovu ili onu parohiju. Za bolje parohije u većim graovima cene su šestocifrene. U evrima, naravno.


Za razliku od ostatka države...
Ovo je iznenadjujuće ponašanje i toliko različito od ostatka naroda koji sačinjava ovu državu
[ jablan @ 24.10.2013. 14:44 ] @
Citat:
cika dacha:
pa i time sto postajes punoletna osoba isto se smatra da postujes zakon i red pa opet svasta ljudi na celom svetu radi ali opet su to pojedinici i ne treba lepiti etiketu na grupu!


Prijatelju, taj što je upucao ženu iz čista mira nije pao tu s marsa, već je godinama radio u nekom kolektivu, ima kolege i šefove koji ga dobro znaju kakav je. SVI ti ljudi su plaćeni da se staraju o našoj bezbednosti i između ostalog njihova je i moralna i službena dužnost da takvog psihopatu sa pištoljem prijave i makar izbace iz službe na vreme (ako ne i da ga smeste u neku instituciju zatvorenog tipa), pre nego što upuca nekog. Da li se to desilo? Nije. Šta to govori o tom kolektivu? Sve.
[ cika dacha @ 24.10.2013. 15:06 ] @
jablan@ slazem se stobom i ucinjeno je za osudu! ali govorim o tome da losa dela pojedinca iz grupe koja je veoma velika i mnogo ljudna ne moze da se stavi etiketa da su svi tamo losi!!!
[ SlobaBgd @ 24.10.2013. 17:56 ] @
Dačo, niko nije rekao da su svi policajci ili sveštena lica loši.
Policija i Crkva kao institucije koje ne rešavaju ekscese svojih predstavnika su loše institucije.
E, sad, kako institucije nisu imaginarne, nego su vrlo konkretno oličene u svojim liderima (direktor policije, ministar unutrašnjih poslova, patrijarh i sinod), odgovornost je najviše na njima da pokreću rešavanje problema unutar svojih organizacija. Ako to neće, ne smeju ili ne umeju da urade, onda su i oni loši.
[ Homer J. Simpson @ 24.10.2013. 19:59 ] @
Tako je , ne moze da se kaze da su svi tamo losi ali moze da se kaze da su lideri ('menadzment') losi
[ cika dacha @ 24.10.2013. 21:06 ] @
SlobaBgd@ javabeograd je ovde napisao ''Prosto se ne zna koja je kriminalna organizacija gora: MUP ili SPC ?''

isto koliko znam policija je sve ove njihove kolege zakonski kaznila!!!! tako da rade svoj posao!

zasto nikad ne komentarisete dobra dela koje svaki dan cine pripadnici tih sluzbi?
[ vladd @ 24.10.2013. 22:38 ] @
Citat:
SlobaBgd:
Dačo, niko nije rekao da su svi policajci ili sveštena lica loši.
Policija i Crkva kao institucije koje ne rešavaju ekscese svojih predstavnika su loše institucije.
E, sad, kako institucije nisu imaginarne, nego su vrlo konkretno oličene u svojim liderima (direktor policije, ministar unutrašnjih poslova, patrijarh i sinod), odgovornost je najviše na njima da pokreću rešavanje problema unutar svojih organizacija. Ako to neće, ne smeju ili ne umeju da urade, onda su i oni loši.



Pa hajde da kazemo, vec jednom. Mislim, da propustimo kroz zdravu logiku neke "stare" izreke o "zitu i kukolju".

Zito nema ruke, mozak, moc govora, da bi se branilo od kukolja. Sta onda reci o "kolegama" koji precutkuju i ne reaguju..

Postoje neki "visi ciljevi"?
[ Java Beograd @ 25.10.2013. 06:43 ] @
Citat:
vladd:Sta onda reci o "kolegama" koji precutkuju i ne reaguju.
To je tek posebna priča. Kad god pandura uhvate u lopovluku, u mitu i korupciji, OBAVEZNO se oglasi policijski sindikat koji sve to demantuje, slavi lik i delo korumpiranog policajca, pa onda priča kako ima ženu, decu, i slično. Tako je policijski sindikat odavno izgubio svaki kredibilitet, jer više ništa ne možeš da im veruješ. Umesto da ono šta je za osudu i oni osude, i da se oglase stvarno samo ako se dešave neka nepravda.
[ cika dacha @ 25.10.2013. 13:00 ] @
Java Beograd@ eto da poznajes malo bolje situaciju unutar policije u zadnjih 10 god znao bi da se takve informacije o greskama drugih kolega pandura docekuju sa osmehom jer se koriste za tuzakanje i licno napredovanje u sluzbi! tako da ti pocinioci ne dela sigurno prodju sa posledicama u sluzbi!
[ Vasastajić @ 25.10.2013. 13:41 ] @
dacho, aj se i ti potseti malo ovim

[ cika dacha @ 25.10.2013. 13:55 ] @
Vasastajić@ mani me filmova koji su finansirani parama vlasto drzaca! ja samo cenim slobodnu umetnost!
[ shadow-bg @ 26.10.2013. 08:51 ] @
[ Java Beograd @ 08.11.2013. 07:49 ] @
Citat:
cika dacha:
SlobaBgd@ javabeograd je ovde napisao ''Prosto se ne zna koja je kriminalna organizacija gora: MUP ili SPC ?''

isto koliko znam policija je sve ove njihove kolege zakonski kaznila!!!! tako da rade svoj posao!

zasto nikad ne komentarisete dobra dela koje svaki dan cine pripadnici tih sluzbi?


Setih se ovog tvog posta, sad kad sam čitao o udruženju građana Sveti Sava iz Lazarevca, i sve ono šta su objavili na FB. Pazi, to su podaci koje zna svako u Lazarevcu. Iole profesionalan policajac bi morao znati bar 2 puta više. Kako je moguće da su svi ovi ljudi na slobodi ?! Ko je lud u Lazarevcu ?

http://www.blic.rs/Vesti/Hroni...bistvom-zbog-liste-na-Fejsbuku
[ Vasastajić @ 08.11.2013. 08:11 ] @
Samo u Lazarevcu, ko je lud?!?
Da je samo Lazarevac, pa ni po jada, Java.
A kakao je to moguće?
Pa lepo, samo prvo moraš da raskrstiš u sebi šta je realnost kod nas i kako se to piše
ovako:
"država"
ili ovako:
Država
pa kad se odlučiš za bilo koju od opcija, pokušaj tu odluku i argumentima da pokriješ.
[ Java Beograd @ 08.11.2013. 08:31 ] @
Citat:
Vasastajić: Samo u Lazarevcu, ko je lud?!?
Da je samo Lazarevac, pa ni po jada, Java.
A kakao je to moguće?
Pa lepo, samo prvo moraš da raskrstiš u sebi šta je realnost kod nas i kako se to piše
ovako:
"država"
ili ovako:
Država
pa kad se odlučiš za bilo koju od opcija, pokušaj tu odluku i argumentima da pokriješ.
Ni "država" niti Država već Majmunija
Samo čekam dan kad će obrazi i navijači da zabrane odlazak u školu.
[ cika dacha @ 08.11.2013. 11:57 ] @
Java Beograd@ svuda ima kukolja pa i u IT bransi!

http://www.kurir-info.rs/skand...etu-fotogalerija-clanak-988041 ovo da dodam
[ Java Beograd @ 08.11.2013. 19:32 ] @
Ima kukolja, slažem se. Ali, postoje zanimanja, koja traže posebne odgovornosti, i koja su od opšteg interesa. Lekari, sudije, policajci ... Nije isto loš obućar i loš lekar.
[ cika dacha @ 10.11.2013. 16:24 ] @
Java Beograd@ slazem se da nije ista odgovornost!
[ Milan-USA @ 11.11.2013. 23:49 ] @
Citat:
SlobaBgd:
Dačo, niko nije rekao da su svi policajci ili sveštena lica loši.
Policija i Crkva kao institucije koje ne rešavaju ekscese svojih predstavnika su loše institucije.


X2
[ deki111 @ 22.11.2013. 10:48 ] @
Pogledajte ekskluzivni VIDEO: Službenik vlade napravio četiri prekršaja za 20 sekundi

[ Vasastajić @ 22.11.2013. 11:43 ] @
^
He,he...
Citat:
Borbu protiv zloupotrebe blinkera najavio je i vicepremijer Aleksandar Vučić, ali ako je suditi po ovom slučaju, rezultata još nema.

A ka' će, neznamo!?

Š'a se ono beše vrtelo na netu u stilu: VRATITE SE PARTIZANI I PONESITE PUUUUNO MUNICIJE!

Sám bašibozuk do harambaše.

A to bRez guvnjivu motku neće se skloni.