[ iizuzetan @ 06.05.2010. 17:46 ] @
Da li neko ima google adsense nalog? Ja imam nekoliko meseci i totalno sam razocaran. Naime iako mesecno sve vise i vise imam posetu sajtu i sve vise i vise klikova na oglase svakim mesecom sve manje i manje zaradjujem.

Da li jos neko ima takav status da mu google sve manje placa? A pogotovo od kad je preso google adsense na placanje u evrima u evropi drasticno je pala zarada. Ja sam pre evra zaradjivao oko 65 din dnevno a danas iako daleko vise imam posete i klikova na oglase zaradjujem svega 55 din dnevno. Takodje evidentno primecujem da iako imam sve vise klikove na oglase zarada je sve manja.

Kako je u vasem slucaju i dokle ce te ici sa oglasima na sajtu? Ja onog trenutka kad mi zarada padne na ispod 50 din dnevno izbacujem oglase. Necu potpuno ali cu ostaviti samo u nekom malom delu sajta jedan oglascic cisto da ne ukinem nalog za slucaj ako pocnu realno da placaju.

Pre google adsense sam imao ETARGET sa koga sam iako manje imao posetu i to jako manje imao dnevnu zaradu oko 50 din. Mislim da bih i sad da stavim ETARGET oglase imao vecu zaradu od google adsense ali me mrzi da na svim sajtovima menjam oglase. Ali ako se spusti zarada ispod 50 din definitivno menjam i prelazim na ETARGET.

kakvo je vase iskustvo????
[ Dexic @ 06.05.2010. 17:54 ] @
Cek.. ti po SAJTU imas 60din/dnevno (18 EUR mesecno) ili na svim sajtovima?

Da nije mozda CPC smanjen, jer 10% razlike ne mora da znaci da "kradu" ;)
[ iizuzetan @ 06.05.2010. 18:23 ] @
Citat:
Dexic: Cek.. ti po SAJTU imas 60din/dnevno (18 EUR mesecno) ili na svim sajtovima?

Da nije mozda CPC smanjen, jer 10% razlike ne mora da znaci da "kradu" ;)


Ma ja ne kazem da kradu. Mislim njihovo je koliko ce da daju ali ono sto me najvise iritira je to da iako imam svakog meseca sve vecu posetu sve manje zaradjujem. Mene jedino sto drzi u tom poslu da drzim web sajtove je nadanje da kako mi se povecava poseta da bi logicno trebao da sve vise zaradjujem.

Ako mi treba da sa 100 000 dnevne unikatne posete mogu jedino da zaradim pristojnu mesecnu platu onda necu ni da radim. Mislim kad ce neki srpski sajt na srpskom jeziku da ostvari toliku posetu ukoliko nema neki medij tipa B92 ili blic.

Stvarno ne ulazim u to koliko vredi cpc koliko klikova sta ovo sta ono briga me za takve analize. Meni je bitno da kad podvucem mesecnu crtu da imam rast zarade ukoliko imam rast posete.

I nije 10% manje zarada vec mnogo vise jer gotovo duplo vise imam posetu u odnosu na vreme kad je bilo placanje u dolarima.

[Ovu poruku je menjao iizuzetan dana 06.05.2010. u 19:51 GMT+1]
[ srlexic @ 06.05.2010. 18:50 ] @
Zvanično, Google prošle godine spustio publisher revenue share sa 75% na prosečnih 72%. Međutim, velika većina webmastera primećuje pad prihoda od AdSense-a tokom ove i prošle godine, a to je posledica lošeg stanja PPC tržišta kod nas. Tokom prošle godine i Etarget je imao pad broja oglašavača, što je sasvim normalnom u ovakvim vremenima. Evo jednog interesantnog članka, možda ti pomogne http://www.nytimes.com/2006/01/16/technology/16ecom.html?_r=1

Ako se već tvoja strategija svodi na prihode od PPC oglašavanja na tvojim sajtovima, iskombinuj nekoliko programa pa postavi ono što donosi najviše.

[ Dexic @ 06.05.2010. 20:44 ] @
Logika tebi zvuci logicno ali meni ne pije vodu. Pitanje je kakvih poseta imas.
Mozda dobijas posetioce kakvi ti ne znace.
Ne mozes ti da ides "povecacu posetioce, povecace se clicks, povecace se zarada". Moras da analiziras broj klikova, broj klikova po danu, po gradu/drzavi (ako nije samo Srbija), itd.
Ako neces - jbg ;) Tvoj problem :D
Citat:
iizuzetan: Ma ja ne kazem da kradu. Mislim njihovo je koliko ce da daju ali ono sto me najvise iritira je to da iako imam svakog meseca sve vecu posetu sve manje zaradjujem. Mene jedino sto drzi u tom poslu da drzim web sajtove je nadanje da kako mi se povecava poseta da bi logicno trebao da sve vise zaradjujem.
[ iizuzetan @ 06.05.2010. 21:03 ] @
Ma dobro znam ja da ne mora bas porast zarade strikno da prati porast posete ali ako neki sajt vise od duplo poveca posetu ipak nije logicno da mu zarada cak i opadne.

Mislim na kraju krajeva zato sam ja i postavio ovu temu da pitam ljude koji imaju takodje google oglase na svojim stranicama kakva su im iskustva u pogledu zarade, cisto da vidim da li se to smanjenje zarade desava samo mni ili i svima. Mozda neko sa istom posetom ima cak i povecanje zarade ko zna... Znaci voleo bih da neko napise svoje iskustvo.
[ Ljubiša Begović @ 06.05.2010. 23:23 ] @
Po nekom nepisanom pravilu rast broja posetilaca dovodi do rasta zarade od adsense, ali ne proporcionalno, nego blago rastuće. Međutim, nekad ćeš sa manje poseta ostvariti veću zaradu. To zavisi i od oglasa koji se pojavljuju na tvojoj strani, od toga koliko košta klik na taj oglas. Nekad ćeš za deset klikova dobiti 0.10€, a nekad ćeš to dobiti od jednog ili dva klika. A nekad treba i nekoliko klikova za 0.01 :-) A tek kad "ubodeš" neki vredniji (malo sutra, ali dešava se, naročito na stranim sajtovima - eng, švedski,...).

Nekad raznorazni roboti (sa twitter-a, fb...) u određenoj meri znaju da "naduvaju" posetu, ne znam preko čega pratiš statistiku.
Moj lični stav je da su posetioci koji dođu sa pretraživača relevantiniji u smislu klikanja na oglase od onih koji su se na tvom sajtu našli slučajno, iz radoznalosti ili preko neke razmene linkova, tj. preko referala.
Taj neko ko dođe sa pretraživača došao je zato što je tražio ono što mu treba i ako na tvom sajtu vidi oglas za to ili nešto slično on će da klikne.
Ako si krenuo da kupiš patike u usput vidiš reklamu na bilbordu ona će te zainteresovati pa ćeš recimo svratiti baš u tu radnju, ali ako si krenuo samo u šetnju ta reklama u većini slučajeva neće privući tvoju pažnju.

Na klikanje utiče i pozicija oglasa, dizajn oglasa, sadržaj sajta, struktura posetilaca...itd...

Ja nisam primetio da google plaća manje. Sve se manje-više odigrava po tim nekim nepisanim pravilima.
Nekad se zaradi manje, nekad više, ali skoro uvek ne onoliko koliko mi mislimo da treba ili koliko nam treba :-)
Tu su i visoki troškovi za održavanje itd... Sve u svemu ništa specijalno. A i nije to siguran izvor prihoda, ali..
[ Brusnice @ 07.05.2010. 13:46 ] @
Meni je mnogo veca zarada za postavljanje adsensa za domene nego od klikova.
[ iizuzetan @ 24.05.2010. 00:14 ] @
Uh gledam kako google placa u Hrvatskoj na jednom forumu i dobijam zazubice. Citiram "za 8 klikova dobijam 0.86€". Da je toliko i kod nas u Srbiji ja bi solidno ziveo od interneta.
[ MTodorovic @ 30.06.2010. 21:24 ] @
Nisam bas siguran da toliko placa, al nadam se da kako budemo izlazili iz krize, da ce tako i prodaja da se povecava, pa samim tim i budzeti za marketing, al do tada treba da ne izgubimo volju...
[ legija @ 08.07.2010. 18:37 ] @
I meni je zarada pala, sa nekih 1900 usd mjesecno na samo 1899 ! Strasno sta rade.